pensjonaty w okolicach trójmiasta

Z tego co wiem to głównie strona na facebooku:
https://www.facebook.com/StajniaGajcy?fref=ts
i blog:
http://stajniagajcy.blogspot.com/

Blog z tego co wyczytałam to głównie dla pensjonariuszy jest - info o jakiś wydarzeniach, artykuły i takie tam 🙂
Z tego co wiem to głównie strona na facebooku:
https://www.facebook.com/StajniaGajcy?fref=ts
i blog:
http://stajniagajcy.blogspot.com/

Blog z tego co wyczytałam to głównie dla pensjonariuszy jest - info o jakiś wydarzeniach, artykuły i takie tam 🙂
  Tylko te boksy jakies niskie... 😲
tak, ale konie są stawiane tak by nie się nie żarły nawzajem i uwierz mi, ludzie nie są do tego typu boksów przyzwyczajeni, ale na prawdę fajna inicjatywa i fajnie to wypada 🙂
PumCass   zachowaj zimną krew!
17 listopada 2013 09:48
a co z tymi "podestami"? jak koń ma się w takim boksie położyć, nie mówiąc już o tarzaniu się 🤔 Poza tym żarcie się między końmi to jedno, ale jakoś nie wyobrażam sobie tam wyższego ogiera, albo jakiegokolwiek konia mającego powyżej 170...
a co z tymi "podestami"? jak koń ma się w takim boksie położyć, nie mówiąc już o tarzaniu się 🤔 Poza tym żarcie się między końmi to jedno, ale jakoś nie wyobrażam sobie tam wyższego ogiera, albo jakiegokolwiek konia mającego powyżej 170...
  no wlasnie... 😲
Tez mnie to zastanawia. No i mam wrazenie, ze duzy kon by nie widzial przeszkod do wyjscia z takiego boksu 😉
W stajni są 3 konie powyżej 175 cm wzrostu i żyją 😉 boksy są niżej niż korytarz co widać na zdjęciach 😉 też nie byłam przekonana, ale mam tam konia w pensjonacie i nic złego się nie dzieje, mój śpi na leżąco - więc nie ma problemu z kładzeniem się i wstawaniem. Boksy mają 3x4,5 więc małe nie są 😉 No i konie nie stoją w boksach cały dzień, tylko noc, więc każdy tarza się zaraz po wyjściu na pastwisko 😉
Zapraszamy do przyjechania i obejrzenia - wejdą konie do stajni to wszystko się rozjaśni jeśli chodzi o "ale jak to...?" 😉

P.S. Zapomniałam dodać - mój to krwiożerczy ogier 😉
Tez mnie to zastanawia. No i mam wrazenie, ze duzy kon by nie widzial przeszkod do wyjscia z takiego boksu 😉
  Takie male boksy nie okratowane,to chyba niezbyt bezpieczne dla wysokiego konia..,wystarczy ze przelozy jedna przednia noge...i moze sie pokaleczyc w panice:/
Od 1 lipca są konie w nowej stajni i jest ich 20 sztuk, żadnemu nic się nie stało, bo żaden nie chciał wyjść. Koń mojej mamy - ekstremalny klaustrofobik, który przez 15 lat swojego życia ani razu nie był w boksie, a jak był to kończyło się to wyjściem z drzwiami - w tym otwartym, nie zakratowanym boksie nie zrobił absolutnie nic, bo jest odczuwalna bardzo duża przestrzeń, stajnia jest wysoka i wchodząc nie czuję się "zamkniętej przestrzeni".
Uwierzcie mi - też nie byłam przekonana, ale widzę jak się konie zachowują, są spokojne, nie próbują wsadzać nóg tam, gdzie nie trzeba i nie próbują wyskakiwać, bo nie mają po co 😉 A jeśli zdarzyłby się jakikolwiek wypadek to pomoc byłaby natychmiastowa - właściciele mieszkają na terenie stajni, a weterynarz ma do ośrodka 2 km drogi 😉
Fokusowa, a czemu mają służyć te podesty w boksach?
PumCass   zachowaj zimną krew!
17 listopada 2013 17:36
służą zapewne do wychodzenia, pytanie raczej powinno brzmieć: Czemu ma służyć umiejscowienie boksów na niższym poziomie niż sam korytarz? 🤔
Ludzie to na prawdę lubią sobie utrudniać życie  😁 Nikt nie wpadł na pomysł, że jak w stajni pójdzie jakaś rura to konie będą miały prywatne baseny?
a ja mam pytanko jeszcze ad. nowego Hajpo 🙂
ok pakiet brąz 1200 i ma się dostęp do padoków. Ale pakiet z wyprowadzaniem już 2400... 😉 Jest jakaś opcja znalezienia tańszego "wyprowadzacza"? 😉
Podobnie z żarciem. Standard za 1200, a jak kupię musli i ugadam stajennego to mi to musli wrzuci do końskiego żłobu czy nie? Czy opcja z wyższego pakietu (musli, granulat, mesz) to jest żarcie na koszt hajpo czy tylko podawanie??
Bo rozumiem, że sama mogę konia nakarmić czym chcę? 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 listopada 2013 18:14
Anaa, jasne, że możesz znaleźć, nikt nie będzie pilnował czy osobiście wyprowadzasz konia :P Jak ugadasz, to wrzuci, co do trzeciego się nie orientuję.
Czyli w sumie Hajpo to takie warszawskie Aro 😉 Jak się ugadasz tak będziesz mieć :P
Czemu ma służyć umiejscowienie boksów na niższym poziomie niż sam korytarz? 🤔
Ludzie to na prawdę lubią sobie utrudniać życie  😁 Nikt nie wpadł na pomysł, że jak w stajni pójdzie jakaś rura to konie będą miały prywatne baseny?

Taki był już budynek. Korytarz był wyżej niż reszta.
Oczywiście, że wpadł i na to właściciel ma swoje patenty i daje sobie z tym radę. Wiecie, najlepiej przyjedzie sami i zobaczcie jak to wszystko działa. Ja osobiście mam z takimi boksami kontakt od ok. 4 lat i na prawdę właściciel tak rozstawia konie w boksach by nie było żadnych akcji 🙂
a ja mam pytanko jeszcze ad. nowego Hajpo 🙂
ok pakiet brąz 1200 i ma się dostęp do padoków. Ale pakiet z wyprowadzaniem już 2400... 😉 Jest jakaś opcja znalezienia tańszego "wyprowadzacza"? 😉


Z tym, że pakiet z wyprowadzaniem (złoty) ma dostęp do trawiastych padoków, reszta nie. To na pewno wpływa trochę na cenę.
Czyli jak chcesz konia na trawe puscic to trzeba placic 2400? Niezle 😉
Czyli jak chcesz konia na trawe puscic to trzeba placic 2400? Niezle 😉
  To jest jakas paranoja...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 listopada 2013 18:59
Sahara, znajdź trawiaste padoki w CENTRUM miasta za 800 zł, a potem głoś swoje mądrości.

Angeel, w ośrodku na 280 koni nie wszystkie mogą chodzić na trawę.
służą zapewne do wychodzenia, pytanie raczej powinno brzmieć: Czemu ma służyć umiejscowienie boksów na niższym poziomie niż sam korytarz? 🤔
Ludzie to na prawdę lubią sobie utrudniać życie  😁 Nikt nie wpadł na pomysł, że jak w stajni pójdzie jakaś rura to konie będą miały prywatne baseny?


Budynek już taki był, jak mówi Behemotowa 😉 Jedyna rura, która może sobie pójść to od wody w poidłach, a jak coś się dzieje to się zakręca zawór i wiecie co? Woda nie leci!  🏇 więc można wtedy wszystko naprawić i nie ma żadnych basenów. Osobiście uważam, że lepsze to niż trzymanie konia w ciasnej klitce, gdzie trzeba się schylać, bo jest tak nisko sufit... Są wielkie pastwiska, konie dostają jeść tyle ile potrzebują, jest gdzie jeździć i jest bezpiecznie, konie złotych klamek nie potrzebują do życia 😉
Zresztą - o gustach się nie dyskutuje  😉

harja podesty są od wchodzenia/wychodzenia, bo różnica między korytarzem a podłogą boksów wynosi ok 30 cm 😉
no jeśli to faktycznie nie przeszkadza koniom, to rozumiem 😉 ale pomijając podesty jakoś nie mogę się przekonać do tak niskich ścianek w boksach, siwy by chyba wyszedł z drzwiami 😀 reszta wygląda fajnie! muszę rzeczywiście kiedyś to na żywo zobaczyć 😉
PumCass   zachowaj zimną krew!
17 listopada 2013 20:42
Fokusowa a po co ta ironia?  😉 dobrze, że mi powiedziałaś, że po zakręceniu zaworu woda nie leci  😵 Następnym razem napomkne o tym znajomym, żeby na noc zakręcali w razie "w" główny zawór w stajni, żeby przypadkiem ponownie jakiś koń w nocy nie rozwalił poidła i nie zalał pół stajni  😉
Nikt nie mówi tutaj, że stajnia jest be bo nie ma złotych klamek. Ja osobiście obracam się przez ostatnich kilka lat wśród koni, które są na prawdę zdolne do wszystkie i wiele już widziałam w ich wykonaniu, np. są takie co sobie lubią zarzucić girę do żłoba na wysokości ludzkiego pasa  😉
Tak jak napisałaś - o gustach się nie dyskutuje. Mi się taka opcja nie podoba i to jest moje zdanie, mój gust.
Zresztą myślę, że bez potrzeby ciągnąć dalej ten of topic.
Gillian   four letter word
17 listopada 2013 20:53
PumCass, Ty się nie śmiej, bo ja znam stajnię gdzie to jest praktykowane  😜
Gillian zakręcanie wody na noc, żeby koń nie zepsuł?  🤣
PumCass po prostu już jestem znudzona ciągłym "ale jak to takie niskie boksy" i przepraszam jeśli Cię uraziłam, nie miałam takiego zamiaru  :kwiatek: Gdy koń ok. 175 w kłębie stoi w boksie to ma ściankę korytarzową na wysokości ok. 155/160 cm, to wcale nie tak nisko, jak by się wydawało 😉
Gillian   four letter word
17 listopada 2013 21:09
taaa 🙂
Tak szczerze to też uważam że te podesty sę mocno nie fajne, ale to tania stajnia, budynki adoptowane, jest jak jest, ale konie tam dobrze wyglądają.

Zmieniając temat, gdzie znajdę fajne miejsce do nauki jazdy dla dziecka (7 lat)? Zależy mi na dobrze zrobionym kucyku lub małym koniu i dobrym instruktorze. Małemu kuca się kupi, jak tylko się okaże że jest po co. Interesują mnie okolice Gdańsk, najlepiej nie dajlej niż do owczarni (ze strony pruszcza), Tczew, wszystko pomiędzy Gdańskiem a starogardem. Jest jakieś fajne miejsce?
Damaszka 😉
Zapnij się o! do was mam nawet niedaleko, a co macie za kuca?
Kucykow nie mamy. A ile dziecko ma lat? Napisz na Pw 😉

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 listopada 2013 12:09
Louisa, my na hipo mamy kuców 6 =)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się