Ogłowia

Jak myślicie, mając wybór między ogłowiem Hansbo i Busse, które lepiej wybrać?
Chodzi dokładnie o poniższe:
Hansbo
Busse
Chyba, że ktoś może polecić jakieś inne, w podobnej cenie (mogę dołożyć jeszcze parę zł), koniecznie z nachrapnikiem hanowerskim i ozdobnym, profilowanym naczółkiem - marzy mi się naczółek mocno bling-blingowaty, ale wiem, że na to nie ma szans przy hanowerze.
Ewentualnie, może ktoś widział podobne ogłowie do tego, czyli jakby półrurkowe, ale nie z hooksa? Po wymianie naczółka miałabym ideał, ale z przesyłką i po dokupieniu naczółka hooksowe wyjdzie mi już dużo drożej.
emptyline   Big Milk Straciatella
12 listopada 2013 13:13
Precelek, pięknie jej! Kurcze, faktycznie nie widać, że ten nachrapnik jest taaaaki szeroki.
Mirabellka, Kldulka, emptyline dziewczyny bardzo dziękuję :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:, sama miałam wątpliwości czy ten nachrapnik nie okaże się "za jakiś"  😁 ale Klaczynka to naprawdę duża dziewczynka jest więc na szczęście fajnie to wyszło   🏇


tu może nachrapnik wyszedł optycznie trochę "obszerniejszy"

Katasia Busse na żywo zyskuje, jest bardzo przyzwoite. Celowałabym w to.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
12 listopada 2013 23:02
Katasia, ja z kolei polecam Wembley. za rozsądne pieniądze naprawdę super skóra. a jakiś bardziej zmyślny naczółek zawsze możesz sobie dokupić 😉
na żywo wygląda o niebo lepiej, a skóra jak za tą kwotę naprawdę super! LINK
jeśli chcesz coś świecącego to TEN naczółek HH na żywo jest szałowy  😜
niczego sobie są też 'cosmic'i' 😉 a tu zwykły clincher za małe pieniądze.
Katasia Hansbo nie zawracaj sobie głowy ( to takie ogłowia na rok, może dwa), Busse moim zdaniem jest nieporównywalnie lepszej jakości, nawet te tańsze modele 😉
Dzięki dziewczyny, czyli wybór właściwie pozostał między Busse, a Wembley? Szkoda,że nie mogę obu na raz sobie pomacać i zdecydować.

Co do naczółka, to kiedys na zawody mi koleżanka pożyczyła swojego 4 rzędowego Swarka i przepadłam - może nie na codzień (obecnie i tak 90% naczółka zasłania grzywka), ale chociaż na zawody muszę młodej podobne kupić, bo jak dla mnie to wyjątkowo jej w nim do pyska:


Przy okazji pochwalę się naszym obecnym ogłowiem - sprowadzane z DE ze względu na ozdobny nachrapnik, którego w PL nigdzie znaleźć nie mogłam. Jak dla mnie jakość na prawdę fajna, skóra mięciutka i trzyma się świetnie - gdybym nie przerzuciła się na hanowera, to bym o zmianie nawet nie pomyślała - choć przyznam, że jeszcze rozważam wymianę samego nachrapnika na hanowerski i śmiganie w nim dalej, a w międzyczasie zbieranie na  BR'a  😀
 


Przepraszam za jakość, ale foto komórkowe,robione zaraz po zakupie,  wygrzebane z czeluści telefonu
Czy jest możliwe zrobienie nachrapnika lakierowanego ze zwykłego? Są jakieś farby/spraye? Próbował ktoś robić coś takiego? 👀
Katasia, nie za nisko (i to sporo) nachrapnik na drugim zdjęciu?
sumire - za nisko, za nisko i skośnik luźny, bo to była pierwsza przymiarka. Ostatecznie nachrapnik był jak na foto z zawodów, albo 1 dziurkę niżej, a skośnik wyjęty zupełnie  😉
Wpadły mi w oko i nie udało się kupić , licytacja była jeszcze 5 minut  😤  poszły po 41 euro  👿 



 
o nie,cudowne
<3 <3 <3
Co to, to drugie? (Prawie 😉) idealne...
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
15 listopada 2013 00:19
Czy któraś dobra osóbka mogłaby polecić tanie, czarne ogłowie full z bardzo miękko podszytym nachrapnikiem kombinowanym?
Kończę leczyć obtarcia od nachrapnika mojego starego ogłowie HKM, na poprzednim koniu nie było z nim problemu, no a teraz...  🙄 Na razie jeździmy bez nachrapnika, ale długo tak nie można. Koleżanki proponowały mi te: KLIK, KLIK, KLIK i Busse Glitter, ale ja nie do końca jestem do nich przekonana. No i mam strasznie ograniczony fundusz.  😵


+ chyba jak w tym wątku zapytam, to będzie dobrze?

Wspomniana wyżej kobyła oprócz obtarć od nachrapnika ma również pod naczółkiem (aż wstyd pisać, że się tak konia poobcierało...  :icon_redface🙂, w miejscach, w którym łączy się z ogłowiem. Chodzi mi dokładnie o kawałek od dolnego końca ucha, 2-3 cm w dół. Co tu mogło zawinić? Za mały naczółek, złe umiejscowienie, za twarda skóra? Wiem, że bez zdjęć konia w ogłowiu i samych obtarć trudno określić, ale chora jestem i nie mam możliwości zrobienia ich.

Z powodu tych dwóch problemów nie wymieniam na razie pojedynczych części, bo jeśli się okaże, że i naczółek i nachrapnik są niedobre, to mi się to nie opłaca. Chyba. Nie wiem, głupieje na starość.  🙄

+ przepraszam, jeśli takie pytania padły, ale wyszukiwarka nic nie wypluła.
emptyline   Big Milk Straciatella
15 listopada 2013 00:29
DressageLife, wyglądają jak Otto Schumachery.
Precelek to zdecydowanie najcudowniejszy nachrapnik jaki kiedykolwiek widziałam!  🙇  😍 A twój koń również świetnie w nim wygląda  💘
Katasia naczółek z pierwszego jest śliczny! Bardzo mi się podoba  😀
monia mnie jedynie z tych ogłowi podoba się nachrapnik na drugim a cała reszta już nie za bardzo  🙂 Ale każdy ma inny gust  😀

A ja zwariowałam na punkcie tego cacka dla mojej fryzki  😜 😜 😜
http://www.briar.pl/pl/p/SCHNEEPFERD-Oglowie-BW/2512
nie znam tej marki a wy ? z góry dziękuje za odp  :kwiatek:
Zachęcona pozytywnymi opiniami z tego wątku kupiłam ogłowie Wembley. Pierwsze wrażenie bardzo na plus. Skóra mięciutka, bardzo przyjemna, miękko podszyte. Mam nadzieję, ze będzie długo nam służyć 🙂

strasznie podobają mi się te lakierowane duże nachrapniki ale moja kobyłka ma dość mały drobny łepek i nie wiem jak by w nim wyglądała ma ktoś może takie oglowie i drobnego konika żeby fotkę wstawić?
witajcie 😀
czy ktos mial stycznosc z gumkami korekcyjnymi do wodzy? sprawdzaja sie?
Marta511, ja. Wodze się robią połowę dłuższe i idiotycznie rozciągliwe, dla mnie to zaburza pracę na wędzidle, ale może dla jakiegoś przewrażliwca albo do rekreacji na niestabilne ręce?
Szukam czekoladowego oglowia munsztukowego.
Ktoś może gdzieś widział jakies cacko ?😉
Mam pytanko. Czy ma ktoś zdjęcie ogłowia w kolorze takiego ciemnego brązu na takiej najzwyklejszej gniadej głowie? Gniadość mniej więcej taka albo i odrobinkę jaśniejsza:
Bo na każdym ciemniejszym, siwym czy karym taki ciemny brąz mi się strasznie podoba, ale mam wrażenie, że z taką jaśniejszą gniadością nie zgra się to zbyt dobrze...
mils-
Dziękuję Wam bardzo. 🙂 Chyba na brązach wobec tego zostanie, czarny jakoś tak mi się ostatnio delikatnie "gryzie", nie wiem dlaczego. 🙄
czarny jakoś tak mi się ostatnio delikatnie "gryzie". 🙄


Ja jakiś już czas temu pokochałam ciemne brązy na gniadkach. Co skończyło sie wymianą całego sprzętu, na rzecz czekolady  😜
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
20 listopada 2013 21:10
Czy któraś dobra osóbka mogłaby polecić tanie, czarne ogłowie full z bardzo miękko podszytym nachrapnikiem kombinowanym?
Kończę leczyć obtarcia od nachrapnika mojego starego ogłowie HKM, na poprzednim koniu nie było z nim problemu, no a teraz...  🙄 Na razie jeździmy bez nachrapnika, ale długo tak nie można. Koleżanki proponowały mi te: KLIK, KLIK, KLIK i Busse Glitter, ale ja nie do końca jestem do nich przekonana. No i mam strasznie ograniczony fundusz.  😵


+ chyba jak w tym wątku zapytam, to będzie dobrze?

Wspomniana wyżej kobyła oprócz obtarć od nachrapnika ma również pod naczółkiem (aż wstyd pisać, że się tak konia poobcierało...  :icon_redface🙂, w miejscach, w którym łączy się z ogłowiem. Chodzi mi dokładnie o kawałek od dolnego końca ucha, 2-3 cm w dół. Co tu mogło zawinić? Za mały naczółek, złe umiejscowienie, za twarda skóra? Wiem, że bez zdjęć konia w ogłowiu trudno określić. 

Z powodu tych dwóch problemów nie wymieniam na razie pojedynczych części, bo jeśli się okaże, że i naczółek i nachrapnik są niedobre, to mi się to nie opłaca. Chyba. Nie wiem, głupieje na starość.  🙄

+ przepraszam, jeśli takie pytania padły, ale wyszukiwarka nic nie wypluła.


Nikt nic? 🙁 To może chociaż na temat wymienionych ogłowii? 🙁
deborah   koń by się uśmiał...
20 listopada 2013 21:17
mils, takie za jasne?

deborah, co to za ogłowie ? Szukam czegoś w brązie ale z w miarę wąskim nachrapnikiem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się