Derki

Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
17 listopada 2013 21:14
Angeel polar 105 cm jest np tutaj  😉
O masz! Widzialam ta derke w promocji, ale nie widzialam, ze jest 105. Dziekuje!  :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
18 listopada 2013 12:10
Angeel, Horze robi takie maleństwa, można zamówić u nas przykładowo i pewnie w większości sklepów, która ma u siebie Horze.
Hej, nie znalazłam innego wątku związanego z tym tematem, więc może tutaj ktoś mi doradzi: poszukuję maski dla konia ale z elastycznego materiału, takiego jak koszulki pod derki. ktoś coś widział/wie gdzie można kupić w Pl lub za granicą?
Przede wszystkim: witam  :kwiatek:
Proszę o pomoc.
Sprowadzam konia z zagranicy. Nie był derkowany, ale też nie był przyzwyczajony do polskich warunków i atrakcji typu -30 stopni i śnieg po pachy (Holandia). W stajni, wiadomo, jest zimno, konie są padokowane cały rok. Zdaje spobie sprawę, że późna jesień to nie najlepszy czas na takie operacje, ale nie mam wyjścia. Jakieś sugestie? Derka? Z jakim wypełnieniem? Kupić treningową, treningową zimową do jazdy w teren? Strzyc - póki co - nie chcę.
Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc... wiem, że jestem nowa, ale czytam Was od dawna i liczę na Was   🙂

Ewcio2, tu są kaptury... ale maski też gdzieś widziałam, jak znajdę, napiszę  🙂

Okulary

Kaptur

Taka maska

Kaptur z maską

Strój superkonia  😉

Tu masz różne wyniki wyszukiwania, może coś zainspiruje [url=https://www.google.pl/search?q=horse+head+anti+dirt&espv=210&es_sm=117&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=d1mKUqLHCI6ThQff2IDoCw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1144&bih=729#es_sm=117&espv=210&q=lycra+horse+mask&tbm=isch&imgdii=_]klik[/url]
Czterolistna dzięki, ten polarowy wygląda ok, kobylsko strasznie brudzi głowę w stajni, a jest siwa... 😉
Czterolistna, spróbuj, proszę skrócić linki. Przepis jest w "technicznych".
Derkowałabym twojego, jeśli z cieplejszych warunków - bo lepiej przystosuje się dopiero w przyszłym roku. Tak połowę wypełnienia golonego.
Halo, dzięki wielkie  :kwiatek: gdyby ktoś za rok miał chęć na lekkie derki równie lekko używane, zapraszam  😉 linki poskracałam, muszę się w to wszystko wdrożyć powoli, jakbym siała zamęt i pożogę, to śmiało krzyczcie
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 listopada 2013 20:54
Derkowicze, jak tam Wasze konie?
Belfast mi ostatnio nastroszył futerko w przejściówce i jasno dał do zrozumienia, że mu za zimno, więc dostał 200g zimówkę.
Muszę kupić jeszcze jedną derkę i zastanawiam się pomiędzy 200g a 300g, bo boję się, że jak przyjdzie mróz -10 albo i więcej to nie będę miała w co go zapakować 🤔 Zawsze jeszcze mogę wpakować polar pod spód, ale jest to zazwyczaj mało wygodne jak dla mnie.
Czy ktoś jeszcze ma takiego zmarzlucha?
Moja ogolona stoi już w 300g
U nas w stajni też już większość golonych w 200/300 stoi
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 listopada 2013 21:04
A myślałam, że tylko ja mam takiego zmarzlucha 😁
Golony był jakoś na początku października, ale odrósł i chcę go ponownie ogolić w grudniu, więc będę celować w 300g, dzięki dziołchy :kwiatek:
Pytanie do derkujących w kaptury:

Wzięłam się za wstępny przegląd swoich derek. Wypadałoby już trochę odświeżyć garderobę i zastanawiam się przy tej okazji nad wymianą derek na kapturowe. Dotychczas zawsze konie (golone) stały i padokowane były bez kapturów.
Zastanawiam się - jest sens kupić np. tylko najgrubszą z kapturem, czy jak już wymieniać to po całości? Wydaje mi się być duża różnicą później przejście z derki kapturowej na zwykłą na przykład przy zmianie gramatury wypełnienia. Szyja grzana a niegrzana też różnica..
Jakieś sugestie?  :kwiatek:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 listopada 2013 21:45
olek ja osobiście nie widzę sensu kupowania kaptura do derki przejściowej, no chyba, że koń wychodzi na deszcz, a później chcesz, by był suchy. Zazwyczaj derkujemy w przejściówki przy takich temperaturach, że nie jest aż tak zimno, by zakładać kaptur.
Natomiast ja mam kaptur do 200g, ale musiałam go podszyć polarem, bo mój Belfi jest bardzo delikatny i od śliskiego materiału obcierał sobie grzywę. W grubszych derkach też mam zamiar zamówić od razu wersje z kółkami na kaptury, w razie czego.
Strucelka ja mam golasy w 150g, jeśli szukasz drugiej derki, to 300g jak najbardziej 🙂

olek ja nie używam kaptura wcale, mam tylko w polarówce potreningowej, której używam jak jest zimno po jeździe. Moim zdaniem do przejściówki nie ma potrzeby, do zimowej jak już 🙂
Kwestia taktyki i sposobu derkowania to dla mnie żaden problem  😉
Pytanie było w zasadzie czysto techniczne, myślałam że może ktoś przeszedł taką wymianę i mógłby się podzielić spostrzeżeniami  :kwiatek:
Pytanie do derkujących w kaptury:

Wzięłam się za wstępny przegląd swoich derek. Wypadałoby już trochę odświeżyć garderobę i zastanawiam się przy tej okazji nad wymianą derek na kapturowe. Dotychczas zawsze konie (golone) stały i padokowane były bez kapturów.
Zastanawiam się - jest sens kupić np. tylko najgrubszą z kapturem, czy jak już wymieniać to po całości? Wydaje mi się być duża różnicą później przejście z derki kapturowej na zwykłą na przykład przy zmianie gramatury wypełnienia. Szyja grzana a niegrzana też różnica..
Jakieś sugestie?  :kwiatek:


Gdybym ja całego konia ogoliła to zimą bym trzymała w derce z kapturem
Kammi   Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
20 listopada 2013 08:51
Angeel Derki 105 ma równiez Horka, tu jest kilka różnego rodzaju: http://www.bewet.pl/advanced_search_result.php?keywords=105&x=0&y=0
Potrzebuje derki 145, ale ciasnej w klacie, która firma taką posiada? 👀
Villa horse 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
20 listopada 2013 09:45
Polary Villa Horse to chyba raczej dobrej jakości?
episode, serio? Miałam jedną derkę Villa i szybko ją sprzedałam, bo się właśnie ściągała na kłąb strasznie 🙁
Niestety polar się rozłazi. Była dobrze dopasowana, po roku używania zsuwa się pod klatkę piersiową. Zakładana tylko do osuszania po treningu.
Wg mnie są małe
olek ja mam kapturowe tylko te najcieplejsze. Przy temperaturze w okolicach 5-10 stopni nie widzę wielkiej różnicy czy kaptur ma czy nie, ale jak się zaczyna robić zimniej to ta niedogrzana szyja zdecydowanie przeszkadza-raz, że on zimny, a dwa, że jak przemarznie to się zaraz sztywny jak kołek robi. Dla mnie różnica jest odczuwalna w robocie i w ciepłocie, zimy sobie bez kaptura nie wyobrażam 😉
Polary Villa Horse to chyba raczej dobrej jakości?


Model Misty jak najbardziej. Super gruby i porządny. Innych nie dotykalam.
Dziewczyny, jeszcze raz przychodze z prosba o pomoc przy kucykowych derkach  😵 York robi od 115 cm, potrzebne nam derki 95-105cm. Cos znalazlam w ogloszeniach i kupilam, ale generalnie ciezko jest cos znalezc 🙁 Jakies pomysly?  🤔 Potrzebujemy kilka polarow i cos grubszego do stajni.


Od 95cm:

polar Alaska:
http://www.traken.pl/pl/p/HKM-Derka-Alaska/1429
stajenna, wypełnienie 300g:
http://www.traken.pl/pl/p/HKM-Derka-zimowa/1321
padokowa bez wypełnienia, podszycie polarowe:
http://www.traken.pl/pl/p/HKM-Derka-Economic/1282
padokowa, wypełnienie 250g:
http://www.traken.pl/pl/p/HKM-Derka-Economic-Winter/1287

iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
20 listopada 2013 20:08
[quote author=iwona9208 link=topic=43.msg1929342#msg1929342 date=1384940746]
Polary Villa Horse to chyba raczej dobrej jakości?


Model Misty jak najbardziej. Super gruby i porządny. Innych nie dotykalam.
[/quote]

Dziękuję  🙂
Podziele sie opinia co do derki JACSON STRETCH. Derka rzeczywiscie nieprzemakalna, i kon pod nia zawsze byl suchy (oddychajaca). Rozmiarowo wypada dosyc mala, nie przekrecala sie, a wszelki brud po zaschnieciu znikal po przesunieciu twardsza szczotka. Duzym minusem jest jak dla mnie wytrzymalosc zewnetrznego materialu, ktory po spotkaniu z zebami kolegow z padoku wyglada tak jak na zdjeciu... Jest to bardzo delikatna i cieniutka warstwa, ktora sprawdzilby sie swietnie na koniu ktory stoi caly czas w boksie. Na padok zdecydowanie nie polecam 🙁 Do tego wypelnienie z grzbietu zupelnie sie poprzesuwalo na dol, na boki konia. w efekcie na dlugosci calego grzbietu nie bylo ani grama ocieplenia. Nie jest to jakosc ktorej bym sie spodziewala po derce ktora kosztuje w sklepie ponad 400zl.

[quote author=Nasturcja-Renata link=topic=43.msg1927095#msg1927095 date=1384722853]
Angeel polar 105 cm jest np tutaj  😉
[/quote]

Zamowilam... i mi napisali po 3 dniach, ze juz im sie ten rozmiar wyprzedal  😵


[b]AnetaW
- dziekuje za podeslanie linkow  :kwiatek: Zamowilam juz HKM Alaska, ale w innym sklepie 🙂
Kammi [/b]- thx  :kwiatek:

Powaznie Wasze juz w 300 stoja  🤔 ? Moj w plandece na polarze jest cieply. I niestety... derka nieprzemakalna (horze avalanche) nam dzisiaj przemokla :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się