strzyżenie / golenie koni

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 listopada 2013 18:34
A przy tym kontakt i tempo bardzo dobre. Bober jest super 😀
Angeel wątpię bo Bassowa jest tak śmiesznie zabudowana a ta Liscopa od Grene odkryta ale sprawdzę bo generalnie to się nie znam :P Może ktoś inny będzie wiedział od razu???

A tak z innej beczki:
Czy wie ktoś czy z Grene (firma Liscop) maszynka do strzyżenia owiec nadaje się do strzyżenia koni? Próbował ktoś??? Czy w ogóle maszynki do golenia owiec nadają się do koni???
serwis super, wysyłałam, ale o ostrzenie wolałam spytać, po tym  jak ostatnio gdzieś oddawałam hehe a to musi śmigać porządnie bo koni do golenia dużo 🙂  dzięki wielkie jutro wysyłam 🙂
Angeel wątpię bo Bassowa jest tak śmiesznie zabudowana a ta Liscopa od Grene odkryta ale sprawdzę bo generalnie to się nie znam :P Może ktoś inny będzie wiedział od razu???

A tak z innej beczki:
Czy wie ktoś czy z Grene (firma Liscop) maszynka do strzyżenia owiec nadaje się do strzyżenia koni? Próbował ktoś??? Czy w ogóle maszynki do golenia owiec nadają się do koni???


Ale gdybys mogla to przy okazji sprawdz  :kwiatek:
Z tymi owczymi - mysle, ze to raczej kwestia ostrza. Ostrzem do welny chyba konia nie ogolisz 😉
http://www.jula.pl/maszynka-do-strzyzenia-koni-byda-809017

A słyszeliście coś może o tym ?
Szukam maszynki na 1 konia w roku i średnio mi się widzi zakup w przedziale 1000 zł 😉
Więc szukam czegoś do 450 zł
Raqel  nie wiem jak ta z linku ale kup sobie tego Bassa o którym co jakiś czas ktoś wspomina 😉
Cena na aukcjach w Allegro podobna (czasem nawet gratis maszynka mała do dogolenia szczegółów) a już masz przynajmniej opinie sprawdzone na jej temat 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
19 listopada 2013 20:37
Co polecacie za ostrze do Ostera A5. musze syzbko zamowic a andisy padly;/
ash   Sukces jest koloru blond....
20 listopada 2013 09:16
Kary ogolony! Wreszcie 🙂 Ciocia Bjoork przeżyła, koń także. Dziękujemy 🙂
kujka   new better life mode: on
20 listopada 2013 09:38
W tym roku musze ogolic tylko 1 konia - swojego. A nie moge sie zmusic. Mam taki odrzut na to, ze nie wiem. Najchetniej bym dala komus, zeby  to zrobil za mnie... ale to by bylo przeciez totalnie bez sensu!  🤔wirek:
Potrzebuje jakiego kopa w tylek.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
20 listopada 2013 10:07
kujka wiem co czujesz 😉 - ja żeby oskrobać starego z 3 tygodnie się zbierałam, dawaj gól Gilsona i pokazuj foty 😉

ash bardzo mi było miło- oby wszystkie konie tak stały jak Twój kary
kujka   new better life mode: on
20 listopada 2013 10:13
bjooork, musze sie zebrac, bo schodzi z hali mokry jak szmata.
Dzis dziwie sie, ze tyle czasu golilam konie. Totalny wstret na to zlapalam i nie wyobrazam sobie robic tego dluzej. Nawet znajomym odmawiam. Bylam tak zdesperowana, ze probowalam odpowiednio wczesnie zaderkowac, zeby mi Gil nie zarosl, ale nie wyszlo. Musze ogolic. W koncu sie zabiore. Na pewno. Moze w weekend. Ten. Albo nastepny... Dobra, maks za 3 tygodnie  😂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
20 listopada 2013 10:18
Spoko - ja też czasami nie mam siły - zwłaszcza jak o 20 wychodzę z redakcji zmordowana jak koń po westernie, ale chybanadal lubię jeździć do moich stałych 'pacjentów' szczególnie, że część z nich ma do mnie naprawdę całkiem dużo zaufania. Ostatnio goliłam jednego delikwenta, który zawsze dostawał głupiego jasia bo panicznie bał się golarki - tym razem dałyśmy z właścicielką pastę, ale zaczęłam golić od razu- zanim się chłopak 'znieczulił'- w efekcie pół konia ogoliłam bez znieczulenia i stał- bał się troszkę, ale stał.

Gól Gilka i dawaj foty koniecznie 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
20 listopada 2013 21:10
moj wczoraj zostal calkowicie ogolony ( 3 raz w tym sezonie!!! ). zostawilam mu tylko okolice oczu i siurka 😉 zapakowalam w 200gram - ksiaze marznie najwyrazniej i dostal jeszcze kaptur bo jak stal w berce bez kaptura to szyja mu strasznie zarastala  😜
Margaritka to moja ma nogi do polowy zostawione i głowę z przodu i stoi w 300 😉
Ja też zaraz 3 golenie w tym roku. W co ubierzecie zmarźluchy jak będzie -20 🙂

Mój stoi w 100g na padok z plandeką na wierzchu, koleżanka Siwego ma ciągle padokówkę na polarze i nie marzną.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
20 listopada 2013 21:44
wlasnie nie wiem w co... ale to chyba temat na watek derkowy 😉
Np w 500g 🙂 a jak nie wystarczy to jeszcze cieplej.
W sumie nie wiem czy lepiej pytać tutać czy w wątku derkowym, ale jak by nie patrzeć golący mają wiecej doświadczenia z derkami niż derkowcy z golasami  😉

Ogoliłam konia dość szybko, bo jakoś na przełomie września/ października, by było mu lżej przy zmianie sierści.
Jako, że było ciepło, zapakowałam w porządną oddychającą przejściówkę (może 100 wypełnienia).
Koń w ciągu dnia padokowany, niezależnie od pogody, noc w stajni.
Wiadomo, że przy tak wczesnym goleniu dość szybko trzeba powtarzać i miałam w tym tyg golić ponownie, bo już zarósł zupełnie, ale plany się zmieniły.
Z powodu kontuzji mamy teraz 2-3 miesiące przerwę w treningach. Chciałabym by koń mógł mieć zdjętą derkę - jak to zrobić?
Chciałabym by mógł normalnie wychodzić na padok, na deszcz, błoto czy snieg bez derki, ale nie mam pomysłu jak to zrobić by go nie przeziębić.
Wydaje się, że zarósł całkiem, bo nawet wycięcia na siodło niemal nie widać, ale wiadomo - sierść gęsta, ale krótsza, bo miał derkę.
I druga sprawa - nie mam mozliwości tego robić stopniowo - dziś na 2, jutro 4 godz bez dery.
Da się coś zrobić czy jesteśmy skazani na derkę do wiosny?  🙁
mój do wczoraj stał w drelichu z polarkiem , ale trochę było mu chłodno i dostał cieniutka zimówkę 😉
Mój Jaskier nigdy nie golony. Stoi teraz w plandece na polarze. Wyrosły mu kudły i w związku z tym, że jest ciepło na dworze mocno poci się na szyi. Nawet po pół godzinie średnio intensywnej jazdy szyję ma mokrą jak szczur. Jest sens ogolić tą szyję? Dodam, ze nie mamy hali i konie są od 7.30 do 12  na padoku... i tak się waham... Czy jak ogolę szyję to konieczna będzie derka z kołnierzem? Dzięki z góry za rady 🙂
jaskierkowa - wiele razy bylo tu powtarzane, ze nie jest konieczna derka z kapturem. Ja gole swojego konia 3-rok, z czego przez pierwsze 2 lata nie mielismy hali, a kon stal caly dzien na padoku. Zyje i ma sie dobrze 😉 Ja bym golila.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
23 listopada 2013 11:16
mam pytanko techniczne. Chcę ogolić siwego po raz pierwszy. Sierść ma dłuższą, ale z natury ma dość cienką i w zimie, bez golenia, stoi w plandece na polarze. I teraz pytanie- chcę go ogolić jak na zdjęciu poniżej(ewentualnie jak na drugim zdjęciu, z tym, że w wersji bez golenia głowy), derka z jakim wypełnieniem waszym zdaniem byłaby najlepsza? Golimy, bo oczywiście koń nieco zarośnięty, ciepło na dworze i się zwierzak parzy na treningach 😉
Mozii na teraz coś na polarze a na mrozy jakaś 300g by się przydała, zależy też od konia, niektórym pewnie i 200g wystarcza
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
23 listopada 2013 12:26
somebody, dzięki  :kwiatek: Mój jest zmarzluch straszny  😉 Potrafi, stojąc bez derki podczas czyszczenia, trząść zadkiem i nastroszyć się na zadzie  🤣 Śmieszny jest 😉 jeszcze raz dzięki  😉
Macie porównanie ostrzenia u bobera i w sewingu?
czy ktoś wie, gdzie dostanę komplet ostrzy (góra i dół) do ostera clipmaster i w jakiej cenie?

będę wdzięczna za pomoc 🙂
W sewingu za bodajże 135 za komplet
a to gapa jestem, bo dopiero co przyszła moja maszynka po serwisie od nich... na stronie jak szukałam to widziałam tylko pojedyncze ostrze, ale może nie doczytałam... no nic, zadzwonię do nich, dzięki 🙂
Dzisiejsza walka z kucem  😁



Krzywo troche niestety mi wzorek wyszedl, ale kucor nie chcial prosto stac i stad ten efekt.
kujka   new better life mode: on
26 listopada 2013 07:02
Uff opitoliwszy dziada. Jeszcze pare poprawek zrobionych za dnia i mam spokoj... Na nastepny rok 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się