Dzisiaj na obiad ...

Parowany kurczak w ziołach i słodkiej papryce z kaszą jaglaną  😍
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 listopada 2013 17:08
potrawka z kurczaka z fasolką szparagową, na ostro  😍
curry z dynią piżmową, szpinakiem i mlekiem kokosowym 🙂
Lena, zawsze jak czytam twoje menu obiadowe, to zastanawiam się skąd bierzesz pomysły na te oryginalne pyszności  🙂
Przeważnie z różnych blogów kulinarnych, książek, bądź próbuję "odtworzyć" potrawy z ulubionych knajpek 🙂 Na ogół z umiarkowanymi sukcesami 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 listopada 2013 10:02
dzisiaj rybka ;] pieczona ze szpinakiem i ceulą.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
22 listopada 2013 10:11
Kurczak z porem i pieczarkami 😉
ovca   Per aspera donikąd
22 listopada 2013 10:51
Pieczone krokiety z soczewicą, orzechami i grzybami z sosem śliwkowym i sałatką z buraczków  😍
ovca - mogę do Ciebie dzisiaj na obiad?  😀 Ale bez soczewicy, bo się nią kiedyś zatrułam i teraz nie tknę.
Klasyczna zupa ziemniaczana z duża ilością wędzonki  😀
Placki ziemniaczane  🙂
a ja z braku czasu ziemniaki pieczone z przyprawami,jajko sadzone,ogórek kiszony z cebulką i olejem  😁
Śledź w śmietanie z ziemniakami.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 listopada 2013 19:47
dzisiaj rybka ;] pieczona ze szpinakiem i ceulą.

jak pieczesz?
ovca   Per aspera donikąd
22 listopada 2013 19:51
ovca - mogę do Ciebie dzisiaj na obiad?  😀 Ale bez soczewicy, bo się nią kiedyś zatrułam i teraz nie tknę.


zapraszam!  😁 soczewiczkę sobie wydłubiesz 😉
Juz za późno 🙁 dawno po obiedzie! Może na kolacje coś dobrego masz? :P
ja dziś łosoś z patelni z ziemniaczkami i sałatka coleslaw. Za łososia oddam wszystko, zwłaszcza zrobionego przez ukochanego 😉
whitemooon ja łososia kocham miłością wielką 😍 😉 Ubolewam, bo mój mąż nie trawi 🙁 A, że ta rybka do tanich nie należy, więc dla samej siebie kupuje od święta. Ale jak przeglądam przepisy na dania z łososiem, to mi ślinka cienkie 😜 A taki wędzony łosoś to już w ogóle szaleństwo 😜
pamirowa - łososia mogę jeść, jeść i jeść. Jeszcze jak ukochany zrobił mi w migdałach z bazyliowym puree, sosem z granata i mixem sałat+pomidorki koktajlowe to odpłynęłam. Ja w ogóle rybna i makaronowa dziewczyna 😉
U mnie ostatnio wariacje z puree ziemniaczanym. Wczoraj z cebulką podsmażoną, dziś z mięsem mielonym, jutro placki ziemniaczane smażone z resztek dzisiejszego puree podane z gulaszem drobiowo pieczarkowym 🙂
Tak sobie pomyślałam, żeby dziś machnąć sobie panierowanego camemberta ułożonego na brokułach i może innym zielsku. Wszystko polane jakimś sosem... tylko jakim? Jakiś pomysł co by się dobrze wpasowało?
Ten camembert to w ogóle do brokułów pasuje? Co tu można jeszcze dołożyć?

(w życiu nie robiłam camemberta w taki sposób, zawsze jadłam go "na surowo"😉
Dworcika, do delikatnego camemberta sos żurawinowy, w zasadzie konfitura. A do brokułów może serowy? Ja bym w każdym razie dała coś łagodnego, lekko słodkawego.
Właśnie miałam pisać o tej żurawinie. Borówka też pasuje. Brokuły mogłyby ciekawie smakować z sosem żurawinowym, aż zaryzykuję któryś dzień 🙂
Ja raczej chcę odejść od żurawiny dziś. Myślałam o czosnkowym... da radę? Podpowiadają też pieczone ziemniaki do takich pomysłów.
Dworcika, próbuj. Dla mnie zbyt mocny do sera i zabije zamiast podkreślić jego smak. Ale bez eksperymentu się nie dowiesz 😉
Może delikatny ziołowo jogutrowy? Do brokułów idealny, cudowny, perfekcyjny. Smak sera może przy nim nie zginie?
O, może faktycznie w ten sposób 🙂
Ja bym camemberta nie polewała żadnym sosem, jest pyszny sam, towarzystwa sosu nie potrzebuje 😉 Brokuły bym za to śmiało podała polane sosem serowym, takim zrobionym z serka topionego, pycha  😍
Do brokułów serowy z czosnkiem i koperkiem 😍
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 listopada 2013 19:23
Kurczak w przyprawach z pomidorami i sosem pomidorowym  😜
Była mowa o tym w innym wątku, ale generalnie stanęło na tym, że wyszło pysznie. Ser chlapnięty delikatnym sosem ziołowo-koperkowym (brokuły już maźnięte bardziej). Poszło "na lenia" i zamiast pieczonych ziemniaczków były frytki 😁



Okrutnie się poobżeraliśmy...

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się