Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Wiem, że takie pytanie było, ale wielu odpowiedzi nie widziałam 🙂
Jakie macie siodełka dla Waszych grubasków, jaki łęk? Myślę nad bezterlicówką. Kobyłka plecki ma baardzo szerokie i boję się, żeby za wąskie nie było.


Ja mam na swojego wintec'a wide z najszerszym możliwym łękiem
jak był młodszy i 'drobniejszy w grzbiecie' to mieliśmy islandzkiego pfiff'a
PauiL Nie mam zielonego pojęcia czy była czy nie, ale być może.
PauliL, ależ on jest piękny.. 🙂
lussi ja ze swoim grubaskiem mieścimy się w siodło Stubbena Parzival rozstaw łęku 31 🙂
Powaznie? 🤔 dla nas przedostatni z winteca (chyba odpowiednik 37, ale glowy nie dam) jest taki nawet (na wiosne chce kupowac nowe, wide albo bezterlicowke), tylko, ze z racji mojej wagi pozwolilam sobie go wlozyc do winteca 250. Musze wziac drut i zmierzyc ile tam mamy cm dokladnie na klebie i ogarnac jaki lek dla nas.. masakra 🙂
twoja ma 37? nie wygląda 😉 siwy ma 35-36, a plery ma naprawdę szerokie
Strzelam tylko, zmierze w cm, ale nie wiem ile to bedzie w st. 🙂
Wzielam kiedys siodlo 32, potem 34, byly zdecydowanie za ciasne, na oko patrzac o jakies 3 rozmiary. 😵
Moze uda mi sie zrobic lepsze zdjecia kobylce, takie obrazujace 🙂
lussi, lepiej zmierz rozstaw łęku w cm i tym kieruj się przy szukaniu siodła, a nie rozmiarówkami. Nawet w tej samej firmie siodła z takim samym rozstawem łęku mogą wypadać różnie. Poza tym rozmiarówki innych firm wypadają całkowicie różnie. Np. dla Siwej w ujeżdżeniówce euroridinga było potrzebne poszerzenie najszerszego dostępnego łęku w tym modelu. Za to w skokówce HBC mamy rozmiar 31. Jedno dopasowane, a drugie robione na miarę dokładnie do tych samych pleców i oba pasują 😉
Wiem wiem, to był raczej taki przykład. Mamy 26cm (ile to będzie? 😀) 😂

http://imageshack.us/photo/my-images/46/gn04.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/545/ohcz.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/707/22iv.jpg/

+ krótkie nóżki (mój chłopak ma 1,84m) 😉



drugie zdjęcie robiłam szerokim kątem, wyszło więc bardziej wąsko niż w rzeczywistości, ale pomijając brzuchol to ma tak tego ciałka 🤣. (jak przykładam dłoń, to zajmuje mi to niemal całą przestrzeń pomiędzy wyprostowanymi palcem wskazującym, a kciukiem - mam zdjęcie, z ręką, ale mam takie czerwone paluchy z zimna, że aż strach pokazywać :hihi🙂
Dosyć dawno mnie tu nie było, więc wrzucę siebie na kobyłeczce z sierpnia: 🙂

Ja do niedawna za "ziemniaczkami" nie przepadałam ale w Młodej się odrazu zakochałam  😍
Sio   nowe wcielenie marchewki
23 listopada 2013 21:10
lussi im dłużej ją oglądam tym bardziej mi się podoba. Jeszcze kilka zdjęć i szukaj jej u mnie na balkonie 😉  prześliczna :kwiatek:

Rolia młoda jest też niczego sobie.Czy dobrze widzę, ma plamkę na brzuchu?

Edycja: Dama  niebo sierpniowe przed burzą? ciekawe kolory 🙂
Sio Tak, ma plamkę  😉 Tutaj lepiej widoczna:

za duże zdjęcie
Sio, dzięki, ale obawiałabym się o ten balkon 😀
Rolia, ale super zwierz, ta plamka 😍
Rolia, super pluszak :-)
A my wczoraj spędziliśmy cały dzień na goleniu nóg przed zimą 🙂 Przed wami Herwa 🙂
PauliL, czemu golicie nogi? chyba jakiś wielkich szczotek u Was nie ma....
Golimy żeby grudy nie było, wszystkie profilaktycznie, a akurat ta jest po sztumie a ardeny i belgijki głównie narażone...
PauliL, ale śliczna dziewczynka!

Lepiej profilaktycznie ogolić niż potem pluć sobie w brodę. My ostatnio walczymy z rzepami 🙄, kobyła ma na ogonie, a kucyk to ogona przez to już prawie nie ma no i szczotki mu musiałam w połowie wyciąć.. 🤣
PauliL Odkąd dokąd golisz? Nigdy jakoś nie spotkałam się z goleniem nóg na zimę  🤣 Chyba jakaś nieobeznana jestem  😀
PauliL, super, bardzo rozsądna profilaktyka 🙂
lussi  ta plamka jest wręcz genialna  😀

harja  bardzo dziękuję  😉
Dakarowa Tak jak na zdj 🙂
zdecydowanie lepiej ogolić gęste szczoty niż później męczyć się z grudą, to dobre rozwiązanie 🙂
Ja na ogół podcinam szczotki bo boję się, że wygolenie na kilka mm (jak standardowe golenie) jednak jest zbyt krótką formą na zimę.
A moja o dziwo wielkich szczot nie ma... Tylko trochę gęstsze włosy niż normalny koń.... Więc problemu z goleniem nie mam  🙂
Rolia, kobyłka chwyta za oko 🙂
PauliL, super że golicie nogi. Jak widzę szczoty uwalone błotem i wszelkim napotkanym syfem to robi mi się niedobrze. Siwa na szczęście ma je marne, więc wystarczy podcięcie raz na cztery tygodnie. Nasza pani wet też zaleca podcinanie/ golenie szczot profilaktycznie, mimo że nigdy grudy nie złapaliśmy 😉
lussi, jeszcze a'propos siodła - czegoś więcej się na pewno dowiesz w temacie o dopasowaniu siodeł 🙂
Sio akurat to były deszczowe. Kolory są takie od efektu, którym po prostu uwielbiam się bawić 😉
cobrinha grubaski są gruboskórne 🙂 Poza tym wiekszosc czasu jednak w zime spedzają w stajni w ktorej jest ciepło.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się