Derki

Polar na przejście przez dwór jak najbardziej zalecany, nawet już teraz. Jak koń schodzi spocony z ciepłej hali na zewnątrz to raz-dwa może go przewiać, w stajni można zdjąć, ale na przejście na pewno bym założyła.
Dziękuję, tak zrobię  🙂
Poszukuję pilnie jakiejś dobrej, taniej derki stajennej. Macie coś do polecenia? Niestety, zima ma być długa i mroźna, więc wypadałoby kupić swojemu 🙂
Behemotowa, a z jakim wypełnieniem? Na teraz mamy tą derkę: http://konik.com.pl/derka-stajenna-horze-spirit jest identyczna z tymi 150g, jak ona ma 200 to mogę dać sobie ręce uciąć... Kupowana w Toruniu gdy szukałam 150g. Z 150g identyczne tak jak ta pod względem długości/grubości/lekkości Horze Thermo http://konik.com.pl/horzederkathermo Obydwie widziałam na żywo. I porównywałam z derką 150g Horze którą mamy w stajni. To samo.

Z grubszych derek na niższą temperaturę mam Waldhausen, dwa razy cięższa i grubsza niż ta, ale nie ma jej już nigdzie w necie. Poszukaj Horze, Yorka, mają przystępne ceny 🙂. Bardzo fajny jest też Jackson. http://konik.com.pl/jacson-derka-comfort300g 300g. Mam taką, tylko że padokową i naprawdę polecam.
Naturalsi - powiem tak, nigdy się nie interesowałam derkami, bo nigdy nie musiałam ich kupować. Stajnia dosyć mała i ciepło w niej też nie jest. Koń zawsze na noc się kładzie i obawiam się, że mógłby łatwo jakąś podrzeć, więc w miarę wytrzymała by musiała być. Dzięki bardzo, poszukam czegoś na tych stronach 🙂
Padokowej nie ma sensu bym kupowała, bo po 5 minutach i tak będą się bawiły nią inne konie 😀
To chcesz konia trzymać w derce w stajni a na padoku bez?
Tak, na noc chcę mu zakładać derkę, ale na padok nie (wypuszczane są jakoś od 9 do 13).
Moim zdaniem to totalnie bez sensu. Będzie się grzał całą noc w stajni a tu nagle zdejmiesz mu derkę i wypuścisz na wiatr i mróz  🤔
Niby nie ma sensu. Tyle, że będzie miał zdejmowaną dwie godziny przed wyprowadzeniem na padok. W nocy jest chłodniej i ciągle stoi w miejscu. Na padoku Damasz prawie ciągle biega, bryka, zaczepia inne konie, a one go. Jakbym miała kupić padokową to na wszelki wypadek od razu chyba 20.
To po co derkować?
Bo jest to mała stajnia, ale dosyć zimna. Koń nie ma zbyt grubej sierści, a tegoroczna zima ponoć nie będzie taka łagodna.
Jak przeżył poprzednie zimy i było ok to nie widzę sensu derkować konia. Poza tym koniom w stajni jest ciepło w nocy jak nie ma przeciągów. Dziwny pomysł
Stoi przy prawie samych drzwiach, które od wiatru wciąż się chwieją i trzymają je tylko kłódka, dodatkowo stał wcześniej w innym boksie, w innej stajni. Spada mi koń teraz z masy przez to, że jest po kastracji i to też swój czynnik ma w tym, że wolałabym go derkować. Niestety mam problem właśnie z tym, że chciałabym by był padokowany w derce, ale musiałabym mieć chyba z ich ponad 20.
Większość koni w tym wątku czy to golonych, czy nie, ale derkowanych, padokuje swoje konie i jakoś nie potrzeba im 20 derek 🙂
W takim razie nie mają nadpobudliwego konia i jego jedzących derki kumpli z padoku.
Behemotowa, jak konie stoją nocą w zamkniętej stajni to naprawdę nie jest im zimno. Możesz zaszkodzić koniowi tym, że rozbierzesz mu derkę i wyjdzie na padok bez niej. Logiczniejsza jest odwrotna sytuacja, koń na padoku w derce- po sprowadzeniu z padoku i zamknięciu drzwi w stajni wieczorem na noc- ściągnięcie derki gdy w stajni jest ciepło. Może nie wybieraj na padok poprostu bardzo "puchowej" derki- takiej, że inne konie rozwerwą ją biorąc w zęby. Może coś cienkiego? Trudniej innym koniom będzie to złapać w zęby. Mój poprzednią zimę stał na dworze w bardzo cienkiej derce, 300g nie miał ani razu (ale też chorował dużo i stał w stajni). I mimo, że to derka bez wypełnienia był pod nią cieplutki. Niestety nie zalinkuję Ci jej, ponieważ nie mogę jej znaleźć, ale podam link do identycznych derek tego typu. Kupowałam ją również w Toruniu i przy wyborze rozważałam też te dwie: http://konik.com.pl/hkmderkapadokowaprzeciwlight i http://konik.com.pl/hkmderkaproffessionalight
Pytanie- czy zwykła plandeka podszyta bawełną jest wystarczająca teraz dla niegolonego konia, który nigdy wcześniej nie chodził w derce? Chodzi w niej od połowy października na padoki, w stajni jest goła; trochę zarosła meszkiem, ale nie ma jakiegoś futra. Aktualnie temperatury u mnie 2-6 stopni. Jak wkładam rękę pod spód to jest ciepła, czasami jak wieje i pada i derka jest mokra z wierzchu- lekko chłodniejsza i zaczęła też kaszleć i tak się zastanawiam, czy nie przekombinowałam z tym derkowaniem i powinnam wsadzić pod spód polar? Mam też derkę 150g ale myślałam ją zostawić na ujemne temperatury.
Tak, na noc chcę mu zakładać derkę, ale na padok nie (wypuszczane są jakoś od 9 do 13).


Zupełnie bez sensu
rhinoe ja bym wsadziła pod spód polar. Jeśli w deszczowe dni będzie nadal chłodna to już bym pakowala w 150.
Jest u nas w stajni jeden dziadek który chodzi jeszcze w samej plandece, ale wygląda jak mamut.
Dzięki, akurat mam taki cienki polar, żeby też nie przegrzać niepotrzebnie i zobaczymy jak to będzie funkcjonowało
A jeszcze pytanie- jak założę polarówkę pod padokówką- na pasie do derek i nie będzie paska pod ogonem( kobyła tego nie lubi)- to jest szansa że nie będzie się zsuwać?

edytuj posty!
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
24 listopada 2013 13:29
rhinoe a nie masz polarówki z pasami krzyżowymi? Z pasem może byc tak, że derka będzie się zsuwała
Nasturcja-Renata  Właśnie nie mam... ewentualnie mam derkę 150 g, ale nową, świeżutką więc będzie grzała 100% i nie wiem czy nie będzie za ciepła. Chociaż kobyłkę mam raczej zmarźlucha, dlatego też zapakowałam ją w derkę na ten sezon, bo zwykle zimą strasznie chudła, myślę, że przez padokowanie i straty energii. Na razie dera się sprawdzała, bo  kondycyjnie i energetycznie kobyła super- tylko ten kaszel się przyplątał...
moja ogolona stoi w 200g i nie marznie póki co, ale jak będą mrozy to myślicie, że starczy jej wypełnienie 300g + dodatkowe 100g wypełnienia na grzbiecie? jestem w tym temacie zupełnie zielona, bo pierwszy raz się derkujemy i do tego pierwszy raz jest ogolona. z góry dzięki za odpowiedzi  :kwiatek:
warta2009 a padokujecie się ? Mój ogolony koń stoi aktualnie w stajni w 150g, wcześniej w tej samej wychodził na padok.
Na razie mamy potworne błoto, więc nie wychodzi - jak wyjdzie, to pod 150 wrzucam taką cienką bawełnianą 🙂
Na mrozy mamy 300g plus ta bawełniana pod spód, jeśli będzie bardzo zimno.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
24 listopada 2013 14:57
rhinoe to spróbuj tak jak napisałaś. Padokówka + polar z pasem i obserwuj czy się derka nie zsuwa  😉
Nie zakładałabym jeszcze 150 gr
kolebka, nie padokujemy się niestety, bo mój koń to samobójca masochista i wyjdzie przez absolutnie każde ogrodzenie, robiąc sobie przy tym mniejszą lub większą krzywdę  😵
a generalnie myślałam o tej derce: http://www.decathlon.pl/stable-400-jump-brzowa-id_8216100.html macałam ją dziś i wydaje się być całkiem spoko, tylko właśnie nie wiem czy grubość wystarczy... chociaż z drugiej strony zawsze mogę coś pod spód wcisnąć, no nie?  🙂
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
24 listopada 2013 15:29
warta, w zeszłym tygodniu mi ją przysłali, ale jeszcze nie założyłam na konia  😉
Zdjęć tej derki Horze Avalanche nie udało się dziś zrobić, ale z dalszej odległości derka prezentuje się o niebo lepiej niż z bliska i bardziej przypomina kolor katalogowy;
mały ponieważ miał derkę w zasadzie pierwszy raz na grzbiecie (nie licząc przymiarki), spisał się bardzo grzecznie - tylko na początku stał jak wryty i bał się ruszyć heheh
Condina, jak przymierzysz to wstaw proszę zdjęcie!  :kwiatek:
W takim razie nie mają nadpobudliwego konia i jego jedzących derki kumpli z padoku.


Wystarczy kupic psikacz przeciw obgryzaniu - skutecznie dziala 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się