M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Czyli miedzy pierwszym a drugim malowaniem sciagasz tasme i ponownie zabezpieczasz pokoj ??
baba_jaga, nie da się inaczej. Choć jak farba słabo chwyci to i takie szybkie ściąganie nie pomoże 🙁
wrzucam linka http://www.burkoland.hu/?page=csempe_padlolap_klinker_greslap_medence_burkolat&lang=en
dużo aranżacji - może komuś się przyda podczas wyboru glazury/terakoty/gresu

http://www.terakota-glazura.pl/index.php?oferta
Mam pytanie, czy ktoś z Was spotkał się z umieszczeniem mikrofalówki na wysokości... kolan? 😉
Cały czas pracujemy nad projektem kuchni i jest problem właśnie z tym, gdzie umieścić mikrofalę. Aktualnie stoi po prostu na lodówce, ale po remoncie będzie lodówka w zabudowie. No i tak oglądając ten mój wstępny projekt wpadł mi pomysł, żeby umieścić ją pod blatem. Tylko trochę się obawiam, że to będzie niewygodne. W sumie nie widziałam, żeby ktoś tak miał?
Libella, hmm... generalnie masa piekarników, takich zwyczajnych jest na dole i ludzie z tym normalnie żyją. Więc mikrofala chyba też może. Zwłaszcza, jeśli będzie gładka, bez wystających pokrętełek czy uchwytu.
U mnie w pracy tak jest, mikrofala zabudowana i wbudowana pod blatem. Kwestia przyzwyczajenia 🙂
Dworcika no właśnie też patrzyłam na to, że piekarniki są tak ustawione często.
Czyli da się z tym żyć... Chyba muszę to mocno wziąć pod uwagę 😉
Ja mam czynsz 260 na 47m w tym zaliczki na wodę i  ogrzewanie i śmieci... 10 minut samochodem czy busem z centrum wawy 😉
Anaa, no właśnie powoli nam chyba zapał gaśnie - to chyba nie ten moment w życiu, żeby nas było stać na taki czynsz (plus koń, plus moja szkoła, plus mojego W. szkoła, plus kredyt).... Idę jutro na targi mieszkań na Torwar, może wrócę z jakimś nowym pomysłem.

ewuś wow, dobra cena!

Oglądałam dzisiaj fajne osiedle na Pradze Południe (kujka  :kwiatek🙂, bardzo mi się spodobało - i mam autobus pod sama pracę! Cena super, w porównaniu z tą bielańską. Trochę to daleko od centrum, mój chłop jest na nie... no ale zobaczy się, a nuż jednak prawa strona Wisły mi pisana 😉
Prawa strona Wisły też ma swoje plusy! 🙂 Choć według mnie przy tym co się obecnie dzieje komunikacyjnie i "drogowo" w naszym mieście to warto myśleć o mieszkaniu po tej samej stronie gdzie ma się większość "swoich miejsc" tzn pracę, stajnie itd.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
23 listopada 2013 21:13
Dzionka a gdzie? Jeśli to nie tajemnica. Ja też jestem z Pragi Południe i uwielbiam ją 😍 Do centrum wcale nie jest tak daleko, ale to tez zależy od "poddzielnicy"  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
23 listopada 2013 21:32
Prawa strona wisly jest extra!!!
Wydaje mi się, że wybór "strony Wisły" zależy właśnie od tego, o czym pisze Idrilla - od miejsc, w których się bywa 😉 No i od przyzwyczajenia.
Ja myśląc o kupnie mieszkania nawet nie biorę pod uwagę lewej strony. Tu mam rodzinę, stajnię, ulubione knajpy 😉 I z mojej perwpektywy nie ma lepszego miejsca do życia w Warszawie, niż Praga 😀
[quote author=baba_jaga link=topic=7003.msg1932373#msg1932373 date=1385221341]
Czyli miedzy pierwszym a drugim malowaniem sciagasz tasme i ponownie zabezpieczasz pokoj ??
[/quote]

Abre - w życiu nie zabezpieczałam dwukrotnie.
Te taśmowe miejsca zostawiam sobie na koniec malowania.
Zabezpieczam raz.
Maluję dwukrotnie w dość krótkim odstępie czasu.
Dotyczy to linii przy suficie i przy listwach.
Drugie zaczynam prawie od razu jak skończę malować pierwszy raz.
Potem od razu zrywam taśmę.

Jak farba porządnie wyschnie nie ściągniesz taśmy bez kruszenia.
kujka   new better life mode: on
24 listopada 2013 09:39
Libella, mam prace, stajnie wiekszosc znajomych po lewej stronie. Mieszkam po prawej i nadal zamierzam. Zalezy gdzie sie mieszka. Ja do centrum jade tyle samo co ludzie z woli czy mokotowa, wiec dla mnie komunikacyjnie to zadna roznica 🙂
szemrana, a ja w ten sposób zdjęłam kiedyś farbę razem z tynkiem 🙂 Farba i grunt świetnie chwyciły, tynk chyba był problemem. Ale farbę też mi się zdarzyło. Od tej pory zabezpieczam dwa razy mając na uwadze to, że nie wiem na jaką taśmę trafię i jak mocny ma ona klej.
No mnie się nie zdarzyło oklejać dwukrotnie 🙂 Nie było potrzeby, ale ..........co do taśm to mam pewne uwagi.
Warto zainwestować w te droższe.
Na opakowaniach jest napisane po ilu godzinach czy dniach  trzeba ją zdjąć, żeby nie zostały ślady.
Im dłuższy czas jaki podaje producent, tym później klej zasycha.
Wogóle taśma ma spełniać kilka zadań.
Klej nie może być zbyt mocny a jednocześnie taśma powinna szczelnie przylegać do ściany.
Nie powinien zbyt szybko zasychać. To tak trochę jak z samoprzylepnymi karteczkami.
Farby jakimi malujemy ściany po wyschnięciu tworzą kruchą powłokę.
Jeśli taką zaschniętą farbę naruszymy zrywając taśmę - poodłupuje się.

Abre - jeśli oderwałaś z tynkiem to może oznaczać, że podłoże nie bardzo "trzyma" tynk i farbę.
Prawdopodobnie ściana była słabo zagruntowana lub zapylona.

I jeszcze jedna uwaga. Jeśli jednak farba wyschła na amen, można spróbować taśmę wraz w kawałkiem przylegającej do taśmy farby porządnie zmoczyć wodą np. za pomocą gąbki.
Chociaż nie jestem pewna czy da to porządany efekt.
Nie mniej własnie w ten sposób próbowałabym to zrobić.
I zawsze taśmę zrywa się pod kątem.
Ja polecam jednak szybkie malowanie raz za razem i zdjęcie taśmy od razu.
Idealny moment na zerwanie kiedy przy dotyku farba wydaje się prawie sucha.


edit.
Znalazłam filmik na YouTube.
Pod koniec mówią o tym o czym ja piszę.

Nasturcja-Renata, osiedle Strefa Dębu 🙂

Na targach nic ciekawego - widać, że się deweloperzy wyprzedają z resztek, które im zostały. Żadnej interesującej nas inwestycji nie było. Zrobiliśmy potem objazd po 5 czy miejscówkach i też nic ciekawego. Tak więc czekamy na niusy w sprawie tego mieszkania, którego cenę zaczęliśmy już negocjować 🙂
Niebieska taśma dobra i pomarańczowa. Generalnie niestety są drogie.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
24 listopada 2013 16:20
Dzionka rzeczywiście takie sobie  😉

To jak już prawa strona, to my jakiś czas temu oglądaliśmy mieszkania w tej inwestycji Tutaj akurat lokale jakie im zostały. W maju mają oddać 3 etap, ale te budynki są już zlokalizowane praktycznie przy wale Miedzeszyńskim i przy zjeździe z trasy siekierkowskiej. Mają fajne układy mieszkań
Hiacynta, gdzie ty mieszkasz? My mamy w Wawie, na Pradze Północ, na 46m2 około 640zł czynszu, w tym woda, grzanie i śmieci. Osoby 3. Dom stary, po-kolejowy, ale mamy nowe ogrodzone podwórko, monitoring i ochroniarza.


Kraków, nowe osiedle, ale dzielnica 'taka se', czyli opłaty niższe niż w 'lepszych' 🙂
Moja mama za 50m2 w bloku na Bemowie płaci ponad 5 stów, więc jednak Waw dużo droższa.
Jaką podłogę polecacie na balkon ok. 8m2? Inną niż płytki? Myślałam o żywicy epoksydowej - ma ktoś?
dziewczyny, potrzebuję pomocy kogoś z gustem. nadejszła wiekopomna chwiła. ładnej szafeczki potrzebuję. wiszącej. coś ala wiszacy regał. kilka półek. ale ma być ... ładne, urocze, i niestety tanie 😉 do tego potrzebuję dość wysokiego, wąskiego regału i biureczka. pastelowy róż, biel. takie... dziewczęce bym chciała.
podbijam, bo albo kupię te meble jutro, albo nie kupię wcale. wstępnie podoba mi się Redit (czy jakoś tak) z ikei.
Isabelle, do jakiego pomieszczenia to mają być meble? Ciężko coś doradzić nie wiedząc - dziecięce, czy dla Ciebie?

edit. Nie widzę na stronie Ikei mebli Redit.
dobra, jestem debilem
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/series/09064/

expedit 😉

meble mają być do mojego kącika przyjemności własnej 😉 taki kącik do szycia. uroczy, różowo-biały, cieplutki wycinek salonu. taki klimat polkadot, krateczka, falbanki, wstążki. ciepły, dziewczęcy i uroczo słodki.
potrzebuję wiszącej półki, regału, biurko w dalszej kolejności. regał wąski. nie mogę z kącikiem wynieść się na piętro, bo będę walić łbem o skos, więc zagarniam kawałek salonu 😉
Isabelle, expedit będą na pewno bardzo praktyczne i nie za drogie, ale wg mnie zbyt nowoczesne, minimalistyczne. Do Twojego opisu bardziej pasują mi meble lekko ozdobne, lekkie, nie taki grube proste ciosane ściany. Wprawdzie w wielu kwestiach nie pasuje (kolor, nie ma w komplecie biurka, bo jest to seria do łazienki :P ), ale zobacz sobie RÖNNSKÄR:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/series/12272/
Z Ikei, jeszcze w trochę w takim sielskim klimacie jest LIATORP lub Hemnes, ale to już sporo droższe meble i prawdopodobnie zbyt "obszerne" jeśli mają być tylko zagospodarowaniem kącika w salonie.
Agita,  mam ten gięty zwykły wysoki regał z tej serii! http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90093764/ 😂 mój jedyny ikeowski obiekt w domu, bo zakochałam się w tej romantycznej formie 😂

myślałam o nich, ale potrzebuję jednak czegoś bardziej krytego. fajnie wygląda w tym miejscu, bo go przykładałam, ale wolnostojące pierdoły by mi spadały, jakbym go potrąciła, przez brak ścianek bocznych.

o, romantyczne, to jest dobre określenie tego czego szukam!
Liatorp jest ładne, choć 500 zł za półkę to ciut za dużo jednak.  no i regały są szerokie, myslę, że mogę tylko  coś niewiele szerszego niż expedit pojedynczy dać, bo inaczej nie wejdzie.
emptyline   Big Milk Straciatella
26 listopada 2013 16:12
A Besta i Billy np.?
kujka   new better life mode: on
26 listopada 2013 16:18
Isabelle, coz, expedity to takie zwyklaki, do prawie kazdego wnetrza mozesz je jako polke wcisnac tak, zeby sie nie rzucaly w oczy, ale romantyczne to one same w sobie nie sa na pewno.

nic z serii liatorp ani hemnes Ci nie podeszlo?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się