Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Dzionka, mleko bezlaktozowe jest dostępne w niemal każdym markecie, kosztuje ok. 8 zł za litr. Ale sprawdź czy to na pewno nietolerancja laktozy. Mleko może jeszcze na kilka innych sposobów uprzykrzyć życie. Kawa może na Ciebie źle wpływać również przy chorobie wrzodowej lub refluksie.
jak rozebrać przynitowaną do ramy tablice reklamową?
JARA, abre - dzięki :kwiatek: Będę kombinować.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 listopada 2013 12:02
Dzionka, ja sobie nie mogę wyobrazić dnia bez chociaż jednego kubka kawy 🙂 Odwyk miałam wyłącznie w ciąży 🙂 Więc przerzucenie się na herbatę, nie wchodziłoby w grę. Ja bym spróbowała tego sojowego mleka.
opolanka, właśnie ja też średnio to sobie wyobrażam... Próbowałam kiedyś z czymś sojowym (nie wiem czy to nie był "napój sojowy"😉 i po wlaniu do kawy zrobiło się coś ohydnego, jak by się zważyło - bleee 😀 Mam więc uraz, ale może właśnie nie przyjrzałam się co było napisane na kartonie i to wcale nie był zamiennik mleka 🙂
a czarna?
mleko w innej postaci ci nie szkodzi czy nie pijasz?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 listopada 2013 12:30
Dzionka, może przejdź na jakąś inną kawę, ta Ricore czy Velvet to dość łagodne kawy, może nawet bez mleka by dało radę pić. Chociaż ja sama wlewam sporo mleka.

ogurek, czarna jest bleee :/ Przynajmniej taka zwykła rozpuszczalna, typu Tchibo.

opolanka, spróbuję jakiejś łagodnej kawy 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 listopada 2013 12:32
Dzionka, a jesteś pewna, że to reakcja na mleko? Może po prostu rano / na pusty żołądek nie możesz kawy? 🙂
rozpuszczalna w każdej postaci jest bleee
ogurek, no wiem wiem, mam w domu taką fajną kafeterkę i najczęściej w niej robimy kawę, ale przyznaję, że jak jestem sama w domu to wolę na szybko rozpuszczalną "machnąć" 😉

opolanka, z mojego riserczu wynika, że chodzi o mleko, które nie jest ze świeżo otwartego kartonu. Od razu po otwarciu mogę pić i nic, a jak chociaż dzień postoi to po pierwszym łyku jest... no źle 😉 Tylko u nas bardzo mało mleka idzie, nie ma szans żeby ciągle mieć świeże i nie wylewać codziennie do zlewu 3/4 opakowania.
masz jeszcze śmietanke w "jednorazówkach"
A mleko mozna mrozic? Moze wtedy bys mogla po otwarciu mrozic pozostala czesc i traktowac rozmrozone jako swiezo otwarte? Albo kupowac inne mleko niz w kartonie?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 listopada 2013 12:44
Dzionka, a dotyczy to mleka zwykłego w kartonie czy też mleka typu "mleko świeże"?
U mnie w sklepie najmniejsza pojemność to 0,5 litra. Są gdzieś mniejsze mleka (nie śmietanki)?

opolanka, zwykłe Łaciate w kartonie 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 listopada 2013 12:46
Bo kawy typu Tchibo, Jacobs itp mają w sobie tylko 50% kawy, a reszta to jakiś śmieci i odpadki. 😉
Spośród badanych kaw Woseba (złote opakowanie - kawa sypana) ma 98% kawy w składzie 😉

Druga sprawa, mleko w kartonie to nie jest mleko od krowy, a mleko w proszu rozpuszczone 😉 Podobno.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 listopada 2013 12:58
Dzionka, to może spróbuj z tym mlekiem świeżym, np. z Mlekowity? Ono jest dla mnie zupełnie inne, w lodówce długo nie postoi bo kwaśnieje.

Takie jak to:

Są też półlitrowe.
emptyline   Big Milk Straciatella
25 listopada 2013 13:33
ogurek, rozwiercić nity.
Dzionka właśnie, a śmietanka do kawy w jednorazówkach? I z kaw polecam nescafe creme, droga, ale przepyszna, delikatna
Druga sprawa, mleko w kartonie to nie jest mleko od krowy, a mleko w proszu rozpuszczone 😉 Podobno.


A mleko w proszku to jest produkowane ze styropianu czy jak? 🤣 Mleko w kartonie to JEST mleko od krowy tylko jest UHT czyli poddane sterylizacji w bardzo wysokiej temperaturze (ultra high temperature).
Jest może ktoś stąd konsultantem z AVON-u bądź miał styczność z tym perfumem?
Chodzi mi o to czy taki perfum pakowany jeszcze w pudełko ma prawo pachnieć przy tym otworku(nie umiem inaczej wyjaśnić  :icon_redface🙂. Tzn postałam dziś zamówienie i zdaje mi się, że były używane... I mam mniej niż ten na zdjęciu.
Proszę o odpowiedź  :kwiatek:
patt - jak siostra zamawiała dla chłopaka takie perfumy to nie pachniały, dopóki nie psiknął.
Czyli tak jak myślałam, dziękuję 😉
Które z warszawskich lub okolicznych sklepów jeździeckich mają siodła które można wziąć na testy? 😉 Chodzi mi o marki typu: Kieffer, Prestige, Kentaur itd. 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 listopada 2013 18:52
patt140, perfumY. Nie ten perfum, a te perfumy!
estena   Wariat nad wariaty.
25 listopada 2013 20:31
opolanka już nie aktualne bo znalazłam inna firmę kurierską, w dpd na infolinii powiedzieli mi, że musiałabym mieć z nimi umowę więc podziękowałam  😉
...moje pytanie idealnie pasuje do wątku. Bo nie chodzi o to, ze nie wiem w jakim wątku zapytać, ale że się wstydzę o to pytać.

Chodzi o to, że wstydzę się zapytać panie pracujące w Empik.... może Wy mi pomożecie? Czy jeśli teraz jest przecena 25% na gadżety dekoracyjne w empiku- wstążki, kleje brokatowe, naklejeczki, spraje kolorowe itp, to czy po świętach (albo kiedykolwiek) będzie obniżka 50% ?
bo chętnie zrobiłabym tam duży zapas materiałów, a teraz nie bardzo jestem przy kasie wydać połowę pensji....
Szczerze wątpię. Myślę, że cena może wrócić do tej wyższej. To o czym piszesz to nie są artykuły typowo świąteczne (chyba, że takie masz na myśli) i raczej nie będą chcieli wyzbywać się ich za grosze. Tego typu rzeczy ludzie (przynajmniej tacy jak ja 😉) kupują przez cały rok, wiadomo - przed świętami więcej, stąd obniżka. Inna sprawa, że takie artykuły w empiku ogólnie są dość drogie.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
26 listopada 2013 07:22
dzionka, jezel na mleko normalnie nie reagujesz (wzdecia, biegunki, kolki) tylko jak pijesz z kawa to nie masz nietolerancji laktozy.
ja zyje juz lata z tym gownem, ale szczerze to jest pierdniecie od tego co musze robic teraz. jestem na diecie bezsalicylowej i bez konserwantow, barwnikow, dodatkow, etc. to jest katastrofa dopiero. kawy tez mi zabronili 🙁

abre powiedz prosze w ktorych marketach jest w polsce mleko bez laktozy? z cena to sie im chyba calkiem po**ebalo! tyle nawet nie place za swieze mleko bez laktozy bio w niemczech.
Gienia-Pigwa, przecież w Polsce wszystko musi być droższe 😉 Mleko jest z zagranicy, np. Minus L i Fettarme H-Milch. U mnie dostępne w sieci K&M, Almie i Piotrze i Pawle.
Znalazłam jeszcze polskie z obniżoną zawartością - Łagodne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się