Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 listopada 2013 18:44
[quote author=horse_art link=topic=153.msg1931995#msg1931995 date=1385157073]
Dworcika, i pompuje się faktycznie tak szybko, że zanim w cos uderzysz to zadziała?
kiedyś go choć zagadam jak będzie zsiadał :P

[/quote]

chyba,że przewrócisz się z koniem nie rozstając się z siodłem...wtedy niestety nie wybucha 😉
Ktoś, - eee... troche kicha 😉 trzeba dorobic system gps (?)- jak jesteś zbyt blisko powierzchni ziemi to automatycznie wybucha 😉
oglądałam filmik (he! ten mój znajomy też west jeździ 😉 - to chyba właśnie westowy wynalazek? ),
przypomniało mi sie co najbardziej w niej mi sie podobało - ochrona przed "skręceniem karku"  - w innych właśnie mi tego brakuje..
a minus, że to tylko pasy - nie ochroni np. przed kopniakiem jesli w poduche nie trafi....

Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
24 listopada 2013 09:49
też się rozglądam za kamizelką. Ciekawe, czy na Cavaliadzie będzie można jakies modele przymierzyc...!
po analizie wszelkich waszych doświadczeń  :kwiatek:
z półki cenowej koło 400 (czyli zwykłe - bez turbo bajerów i niedostępne w pl, bez topowej metki)

wybrałam tą http://www.amigo-konie.pl/40b-equi-theme-kamizelka-ochronna-dla-doroslych.html
za tą (fajną) cenę, materiał jak wszystkie, atesty są, a krój fajny (babski - trójkąt 😉 ) i dodatkowo połączenie kolorów optycznie ją zwęża.
nie wiem czy ten pas na zatrzask na coś potrzebny (nie wszystkie mają - moja stara też nie miała i się trzymała...) - najwyżej go wytnę 😉


czy ktoś absolutnie odradza?  😵
ja też mam Airowear Outlyne i jestem bardzo zadowolona - kamizelka faktycznie dopasowuje się trochę pod wpływem ciepła i nie ma wrażenia że się jeździ w betonowym pancerzu a i wersji rozmiarowych jest bardzo dużo  🙂




horse_art, kamizelka, którą masz na oku, to taki sam pancerz, jak wszystkie inne. Przy większym biuście będzie niewygodna, spłaszczająca. Wygodniej będzie chyba w segmentowej (i lepiej się układają). Tanio możesz kupić np. kamizelkę Start. Mniej wygodna do regulacji ze względu na wiązanie po bokach, ale z drugiej strony - jak często się te kamizelki reguluje, jeśli nosi je jedna osoba... 2 razy w roku? Na ramionach są rzepy. Kamizelka bardzo lekka.

Lekko przekraczając 400zł można mieć Kieffera 😉
Buffalo, wizualnie podobne, przy czym Elf to kask z regulacją. Nie miałam w ręce Victora, ale podejrzewam, że jest nieco cięższy od Elfa, ma sztywny daszek (w Elfie jest wyłamywany).

Mona, co konkretnie chcesz wiedzieć? 🙂
Buffalo, wizualnie podobne, przy czym Elf to kask z regulacją. Nie miałam w ręce Victora, ale podejrzewam, że jest nieco cięższy od Elfa, ma sztywny daszek (w Elfie jest wyłamywany).

Dziękuję 🙂 ten wyłamywany daszek to zapewne jego minus?
Raczej plus. W razie upadku twarzą w dół daszek może się wyłamać i nie zrobi krzywdy.
W sumie racja... dziękuję Ci bardzo  :kwiatek:
Na przykład czy rozmiarówka taka jak w GPA? i jakieś ogólne wrażenia  🙂
Mona one chyba nie mają wiele wspólnego z GPA, z tego co wiem Pikeur się z nimirozstał i zaczął własną produkcję. Wygląda natomiast całkiem rześko, bardzo podobny stylistyką do GPA
Mona, ciężko stwierdzić... jedna z osób, która mierzyła te kaski, mierząc GPA dobrze czuła się w rozm. 60, w Pikeur Pro Safe było ok w rozm. 59.
Ja noszę 55 i w jednym i w drugim 55 było dobre.
To nie wiem jaki rozmiar zamówić  🤔 ale dzięki  :kwiatek:
horse_art szczerze to koszmarna ta kamizelka... przymierzalam kiedys podobna i to jest masakra, ruszyc sie nie da w ogole. nie bardzo rozumiem sens kupowania takiej zbroi, kiedy sa teraz fajne, dopasowane do czlowieka i elastyczne kamizelki, chociazby ta START, tez mialam mozaikowa START i byla bardzo fajna.
ja rozumiem, ze to psychiczna bariera dla ciebie, ale bez przesady...
Mona, GPA zaniza rozmiarowke - tam dla rozmiaru 55 dobre jest 55/56,zalezy od ksztaltu glowy troche. Pikeury trzymaja rozmiarowke.
Mona, GPA zaniza rozmiarowke - tam dla rozmiaru 55 dobre jest 55/56,zalezy od ksztaltu glowy troche. Pikeury trzymaja rozmiarowke.
W Koniku masz te kaski troche taniej,w razie czego bez problemu wymienisz/oddasz, jak Ci nie przypasuje.
Ok, dzięki  🙂
Dworcika, faith, - dziękuje za opinie !
kupiłam tamtą - bo trafiła się taniutko "jak nowa - wymienie na mniejszą" wizualnie mi sie podoba na real foto.
start - b. fajny pewnie - te panele i design jednostek specjalnych 😉 ale nie ma na mnie rozmiaru - mam bez ściskania 98 w biuście a one są do 100. a chciałabym jakiś sweter i bluzę itd zmieścić i się nie ściskać...
a ta kieffera też chyba cała,  tylko z zewnątrz fajna - bajerancka zbroja (podoba mi się i m/l  dobre 😉 )

no nic - wypróbuję i zdam relację 🙂 (jeśli zdążę zanim się gruda na placu zrobi 😉 )
http://www.amigo-konie.pl/02-cavallino-kask-jezdziecki-regulowany-ultra.html
bralibyście?  😎


up! czy ktos go odradza?  👀
Koleżanka ze stajni własnie kupiła ten kask - macałam go dziś: lekki (chociaż mój Ventex jeszcze lżejszy:p), wygląda na przewiewny i głowa mojej koleżanki w nim bardzo fajnie wygląda 😉 Ogólnie ona zadowolona jakbyś chciała więcej szczegółów pytaj to ja się jej spytam 🙂
Hej dziewczyny. Witałam się już w wątku dla żółtodziobów. Zaczynam swoją przygodę i chciałabym zaczać od kupna kasku. Oczywiście bladego pojęcia nie mam o firmach, kształtach... proszę więc o pomoc.

1 - nie chcę wyglądać jak ze wspomianym przez Was wczesniej wodogłowiem 😉
2 - pewnie jak każdy chciałabym, żeby wentylacja i ochrona była ok
3 - jestem na początku drogi jeździeckiej (2 tygodnie) więc rozsądnie byłoby nie wydać fortuny, gdybym (odpukać) przestraszyła się i zblokowała przed dalszą nauką
4 - nie wiem czy w jeździectwie są jakieś zasady...typu zamszowy kask do zamszowych czapsów, brązowe sztyblety do brązowego kasku itp.

help! Hilfe! Pomocy!

może i pytania banalne, ale tak to jest na początku, gdy człowiek nie wie nic.
Ked Basco np?

Niecale 200zl, leciutki, bardzo zgrabny, regulowany, 3punktowe zapiecie, dobra wentylacja, mi sie bardzo podobal 🙂

[img]http://galopada.pl/sobraz/36521/0[/img]
nada, jak tylko masz taką możliwość, to podjedź do jakiegoś sklepu i pomierz kilka modeli. Kaski mają różne kształty i ciężko wybrać coś przez net, nie mając bladego pojęcia czego szukać.
U nas najlepiej sprzedającymi się modelami z niższej półki cenowej są te:
Horze Phoenix
FP Elf
ET Air Cool lub FP Pro Cool
Busse Equi Shell
Z nieregulowanych - Horze Halo Rider

Te z regulacją różnią się głównie wyglądem, lekko wagą (najcięższy jest Phoenix, dalej Elf, pozostałe ważą mniej-więcej tyle samo). Tu już kwestia tego, który uznałabyś za najwygodniejszy, w którym byś się sobie najbardziej podobała.

Co do kolorystyki itd. to generalnie wedle gustu. Ja do brązowych butów wybierałabym pewnie brązowy (lub z brązowymi akcentami) kask. Z regulowanych celowałabym w gładkie. Flock jest do bani (to nie ten sam materiał, który jest na kaskach typu Halo Rider) 😉
Dworcika dziękuję Ci dobra istoto 🙂 Zdaję sobie sprawę, że najlepiej przymierzyć, ale do najbliższego miasta tj. Lublina mam ponad 100km więc sklaniam się bardziej ku cudownemu internetowi, ale może...jak znajdę jakiś dobrze zaopatrzony sklep w Lublinie to się wybiorę.

ehhhh... trudne są początki.

Na razie mam bryczesy Horze w kratkę (kolor to przygaszony fiolet z siwym) więc nie chciałabym robić festynu. Albo kask, buty jednolicie czarne, albo brązowe.
Brązy są śliczne, ale generalnie sugeruje czarne - dużo większy wybór i łatwiej później zmieniać dodatki, bo wszystko pasuje.
W sklepie internetowym możesz sobie zamówić kask i go bez problemu później wymienić na inny, jeśli uznasz, że coś Ci nie pasuje. Tyle, że to trochę zabawy jednak...
Faith ladny, zgrabny ten kask 🙂 a ja głupia myślałam, że wszystkie kaski są zamszowe 😉, ale studiuję różne strony od godziny i wybór jest ogromny. Dzięki za nadanie jakiegoś kierunku.

Z tym czarnym to pewnie racja, moje bryczesy wyhaczyłam praktycznie za darmo więc nie ma się nimi co sugerować... postawię więc pewnie na klasyczną czerń. Wracam szukać kasku i sklepów w Lublinie. Może znacie jakieś?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się