Konie czystej krwi arabskiej

Retna   nic nie zmieniać
27 listopada 2013 12:31
larabarson, w takim razie życzę Wam, żeby udało Wam się wystartować w tych rajdach!

Martolina, faktycznie sporo 😉 A nie ma żadnych startujących w tych dwóch pozostałych kategoriach? Jestem ciekawa, jak tam araby się spisują 🙂

Murat, młode kryjące ogiery? 😲 Z klaczami? Niesłychane, to naprawdę musiały być anioły! Niech no mi ktoś jeszcze powie, że araby mają zrytą psychikę... :nunchaku:
Epikea i zduśka chyba się przymierzają do startów w ujeżdżeniu 🙂 Callisto przecież nawet raz wystartował w tamtym roku.
Moja znajoma startuje z powodzeniem w ujeżdżeniu na arabkach. Zresztą poprzeglądaj sobie wątek, sporo koni się przewinęło, skokowe również.
Retna   nic nie zmieniać
27 listopada 2013 12:38
Martolina, część już przejrzałam, ale jeszcze się na żadnego ujeżdżeniowego czy skokowego araba nie natknęłam, może nieuważnie czytałam 😉 Ten wątek to świetna lektura i kopalnia wiedzy o arabach, o jakiej nie śni nawet Ciocia Wikipedia 😀
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
27 listopada 2013 12:39
Na corocznych Sportowych Mistrzostwach Polski Koni Arabskich (od 2009r.) i Jesiennych Pokazach (od 2006r.) w Janowie Podl. araby startują w ujeżdżeniu, skokach i klasach "Pleasure" (Classic, Hunter, Native Costume i Polski Strój Historyczny). Trzeba widzieć, jak kryjące ogiery śmigają pod małolatami z Technikum Hodowli Koni! Sama też się bawię w starty, chociaż zwykle zamykam stawkę, ale ktoś przecież musi, a zresztą mnie chodzi o co innego. Traktuję to jako rodzaj misji, aby własnym przykładem przełamać uprzedzenia wobec arabów.
Ja chciałam jeszcze dodać, że araby świetnie sprawdzają się też w westernie, także można powiedzieć, że są to konie wszechstronne 😉
Na hubertusie w Spale w tym roku kawaleria też pokazywała się na arabkach.
A w Krakowie araby pokazują się chyba co roku na przemarszu ułanów na 11 listopada.

Retna to jeszcze ci powiem, że jeden z tych ogierów był pierwszym nauczycielem wszystkich dzieci, które bały się pierwszego galopu. Bo potrafił pięknie w zwolnionym tempie galopować w ręku, więc brało się go za wodze i prowadziło, idąc koło niego, on sobie galopował, a dzieciak w siodle przekonywał się, że galop to nic strasznego i fajnie buja  😉
Ładnie napisałam, bo to prawda największa.  😀

Eufona oprócz pracy pod siodłem, byleby tylko chodzić i cieszyć mą osobę to nic nadzwyczajnego nie robi. Docieramy się w paru kwestiach użytkowych, bo ona zbyt miłych wspomnień nie ma. U mnie na pierwszym miejscu jest jej spokój, więc presji nie ma żadnej.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
27 listopada 2013 14:57
W corocznych inscenizacjach bitwy pod Komarowem brały udział 3 araby mojej hodowli. Agnieszka Oktabiańczuk na klaczy arabskiej Encina wygrała niedawno konkurs ujeżdżenia klasy N w konkurencji z dużymi końmi.  A jednym z wniosków mojej rozprawy habilitacyjnej było to, ze kryjące ogiery arabskie były w stopniu wysokoistotnym bardziej zrównoważone od innych badanych tymi samymi testami ras i grup hodowlanych w Polsce (testy przeprowadzał zespół Prof. M. Budzyńskiego z AR Lublin na przełomie lat 80-tych i 90-tych).
pod Komarowem chyba i kilka koni ze stajni Stangret jechało, jeśli się nie mylę.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 listopada 2013 16:24
Ech, tęskni mi się już do takiego gładkiego, błyszczącego konia. Teraz pan Mihrab wygląda nieco mało wyględnie w zimowym kłaku  😁.



Muję już raz goliłam, ale trzeba będzie zrobić powtórkę, bo już odrósł


I chłopaki razem  😉


angeldust, super zakup. Jak się zaaklimatyzowała w nowym domu? U swojej mamy?  🤣
Wojenka czy super zakup się okaże 🤣
A z mamą się zobaczą 1 czerwca. Teraz razem z Midalem stoją w Radzyminie.
Latający arabek Gotyk.
Epikea i zduśka chyba się przymierzają do startów w ujeżdżeniu 🙂 Callisto przecież nawet raz wystartował w tamtym roku.
Moja znajoma startuje z powodzeniem w ujeżdżeniu na arabkach. Zresztą poprzeglądaj sobie wątek, sporo koni się przewinęło, skokowe również.



a nawet wystartowały 🙂
Retna   nic nie zmieniać
27 listopada 2013 21:13
Wojenka, nie mogę się na niego napatrzeć, jest fenomenalny  😍 Kiedyś, nie wiem jeszcze jak, go ukradnę i schowam 🙂

bunia_fox, o jak pięknie chłopak skacze! Jaki jest w parkurze? Pędzi? Czy wręcz przeciwnie?  😉
.
Epikea, chwal się 🙂 zdjęcia jakieś masz?
falletta, nie tylko twój. Moje obydwa mają derki 125, czasem nawet 115
falletta gniada najprawdopodobniej też będzie nosić derkę 125 cm, więc nie jesteś osamotniona.
No i moja chyba tez😉
Gotyczek ma 8 lat (Eurykles -Pamir ).Odważny,typ gwiazdor.Doskonały ruchowo i jak widać świetnie skaczący. Niestety karierę przerwała fatalnie leczona przez weta kontuzja. Pójdzie niebawem na łąki jak tylko dostanie pozwolenie na opuszczenie boksu 🙁.Koń marzenie. Mamy też Ibusia 4-ro latka .Zdolniacha jakich mało.Mimo wzrostu 144cm śmiga LL tylko gwizd idzie.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=660842153925901&set=a.660837083926408.1073741898.187720234571431&type=3&theater
No no... Gotyk potomkiem dwóch ogierów  🤣 Wyjątkowy chłopak 👍 Taki żarcik. Domyślam się, że miało być Gotyk (Eurykles - Galena po Pamir).  🙂
A Ibuś super wygląda. Jakie jest jego niezdrobnione imię?
Na hubertusie w Spale w tym roku kawaleria też pokazywała się na arabkach.

W szeregach kawalerzystów nie było żadnego araba !
Sio   nowe wcielenie marchewki
28 listopada 2013 18:34
Ja też nie widziałam kawaleryjskich arabów w Spale. A widziałam sporo koni 😉
jeszcze dwa zdjęcia, nieco ładniejsze niż poprzednie  😉
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
28 listopada 2013 19:33
Z racji że mija prawie rok wypadało by się odezwać 😉

Eksa (po Ekspertyza i Balon) z którą rok temu wstawiałam zdjęcia źrebna to już 7 mc, więc z racji urlopu i burzy hormonów zaczęło jej delikatnie odbijać (przy sprowadzaniu z padoku stawanie dęba itp to w jej wykonaniu już norma 😉).

Ale pokarzę stosunkowo nowe dziecię Esmetka ( po Esmena i Alwaro)

pierwsze jazdy w zeszłą zimę:


aktualne z listopada:

z jazdy:



hubertus:

angeldust
linia M - Maciejki 🙂🙂🙂
moja kobyłka jest od Mereżki po El Bak
[quote author=bunia_fox link=topic=752.msg1937157#msg1937157 date=1385630306]
Gotyczek ma 8 lat (Eurykles -Pamir ).Odważny,typ gwiazdor.Doskonały ruchowo i jak widać świetnie skaczący. Niestety karierę przerwała fatalnie leczona przez weta kontuzja. Pójdzie niebawem na łąki jak tylko dostanie pozwolenie na opuszczenie boksu 🙁.Koń marzenie. Mamy też Ibusia 4-ro latka .Zdolniacha jakich mało.Mimo wzrostu 144cm śmiga LL tylko gwizd idzie.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=660842153925901&set=a.660837083926408.1073741898.187720234571431&type=3&theater

[/quote]


Ibuś czyli Ibanez?


a nam się termin kastracji przeciągnął o tydzień( przez gluta, którego już nie ma na szczęście) i tak w poniedziałek Endellion zostanie wałachem 😉

Pisaliście gdzieś że nie ma walniętych w dekiel arabów- i tu zonk! Są🙂 Ale winę za to ponosi człowiek- a nie koń.
Matinka Linia M i po El Bak!!! Napisz na priv coś o swojej Matince.
U mnie cała szóstka to linia M. 🤔wirek:
[quote author=Martolina link=topic=752.msg1936272#msg1936272 date=1385556250]
Na hubertusie w Spale w tym roku kawaleria też pokazywała się na arabkach.

W szeregach kawalerzystów nie było żadnego araba !

[/quote]

nie pobij mnie człowieku tylko z tego powodu 😉 wyluzuj. Było koni od groma, sama byłam konno. Być może rzeczywiście u kawalerzystów nie było, ale ogólnie było całkiem sporo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się