Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Będę wdzięczna za uwagi  :kwiatek: 







 
Dwa ostatnie wyglądają trochę jak fotomontaż 😉
ta lampa dała efekt wklejenia :P
Dwa ostatnie wyglądają trochę jak fotomontaż 😉


Co ja bym oddała za takie zdolności  😉  Każde zdjęcie jest oryginalne  , jedne ma tylko wycięty słupek .

Fotki bez lampy .


Mnie się wersja bez lampy podoba.
Pochwalę się 🙂 I zaproszę.

Generalnie: stres, stres, stres  (ale trzymajmy się tego, że stres jest dobry  😀iabeł🙂
Teodora, super! gratuluję🙂😉)
nie ten wątek
Cyknięte wieczorem, niby szału nie ma ale lubię je.
Od niedawna wtajemniczam się w tajniki fotografowania(wcześniej to beztroskie "pstrykanie" na trybie automatycznym) .Wychodzi to z różnym skutkiem.
o mamo jakie niebo 💘 💘 💘
PumCass   zachowaj zimną krew!
02 grudnia 2013 18:33
jakiś czas temu też miałam okazję uchwycić kolorowe niebo podróżując pociągiem  🙂



przy okazji dorzucę jeszcze kilka pstryków 🙂


Facella   Dawna re-volto wróć!
02 grudnia 2013 18:50
Przedostatnie - uwielbiam takie obrazki 😍
Teodora - jakby jeszcze było miasto na tym plakacie podane - byłabym szczęśliwa.
A tak musiałam grzebnąć w necie żeby dowiedzieć się, że to Warszawa.
Gratulacje 🙂
Oj, czasem człowieka zaćmi na oczywistości  😡
galopada_   małoPolskie ;)
05 grudnia 2013 20:11
Może nie do końca w temacie, ale fotograficznie.

Gdzie najtaniej wywołam zdjęcie w dużym formacie? Najchętniej w formacie A1  👀
In.   tęczowy kucyk <3
06 grudnia 2013 21:44
Czemu mi tak strasznie zjechało jakość podczas obróbki? Da się to jakoś ominąć?

Jak wrzuciłam na FB to wogóle pixeloza straszna....

Czy ktoś miałby ochotę to poskładać od zera z lepszą obróbką? Mam oryginalne i RAW, i JPG.
@PumCass - przedostatnie zdjęcie 😜
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 grudnia 2013 15:44




In., co masz na myśli pisząc "zjadło jakość"? Zdjęcia są przede wszystkim ciemne i lekko nieostre (to ostatnie to pewnie kwestia niewyostrzenia po zmniejszeniu).
Facebook niestety kompresuje zdjęcia i na to nic nie poradzisz.
In.   tęczowy kucyk <3
15 grudnia 2013 20:58
abre, że ciemne i nieostre, to niestety wiem, ale tak to jest jak się coś robi na szybko a do tego umiejętności i rozumu brak. Przynajmniej wiem, jakie błędy zrobiłam i będę się starała ich nie powtórzyć.
Ale właśnie przed wrzuceniem do neta nie wyglądają aż tak tragicznie, po wrzuceniu na fb i na picassę wygląda to znacznie gorzej... Na zdjęciach, które wrzucam bez obróbki albo z małą obróbką nie jest tak źle, za to przy tych masakra - czy to może być przez nadmierną obórbkę i częste zapisywanie (tj. każde zdjęcie było obrobione osobno, zapisane, potem dwa razem i zapisane, następnie trzy razem i zapisane - coś mi się kołacze po głowie, że przy każdym kolejnym zapisie w jpg zdjęcie traci na jakości - prawda to?)?

Mam też problem z Photoshopem - cień głowy pada na dekolt i wygląda jakby dekolt był siny... Próbowałam coś wyguglać, tutoriale "wyrównywanie odcienia skóry" i tego typu, ale niewiele mi pomogły, nadal wygląda to conajmniej dziwnie. Czy miałby ktoś ochotę zerknąć na tę fotkę i mi pomóc?  :kwiatek: Ewentualnie gdzie (jakieś forum?) mogłabym się zwrócić z prośbą o pomoc?
yga   srają muszki, będzie wiosna.
18 grudnia 2013 18:47
Dziewczyny, może mi ktoś wytłumaczyć jak zlepić zdjęcia w adobe photoshop CS3, aby było miękkie/rozmazane przejście między nimi?
Coś takiego?!
Męczę się już z poradnikami 2h i ni chu chu nic mi nie wychodzi.. a dostałam zadanie na święta  🙁  2 zlepki różnych zdjęć..
@yga - ja robię tak, że nakładam na siebie zdjęcia a krawędzie wymazuję miekką gumką
To najprostszy chyba sposób 😉 krycie gumki możesz sobie ustawiać dowolnie 😉
yga, jeśli jeszcze masz ten problem to się odezwij. Najłatwiej, najładniej i najbezpieczniej jest zrobić to na maskach które są banalne w użyciu.
ostatnio przeze mnie popełnione 🙂
Mogłabym prosić o opinię?  :kwiatek:
Typowe
Takie nic, zrobione Sony Xperia T
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 grudnia 2013 20:02
Epikea, mnie się podoba, bardzo malarskie 🙂

Dama, jedno i drugie- zwykłe pstryki. poczytaj trochę o kompozycji 😉

Takie nic, zrobione Sony Xperia T

no, takie nic. 😉

ja mam takie i nie wiem, czy ma ono rację bytu. obiektywna w stosunku do własnych zdjęć nie potrafię być.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się