Zagłodzone konie w Posadowie

no tak.. czyli wyszedł z tego z Twarzą 😉
Miejmy nadzieję że te odebrane już do niego nie wrócą :kwiatek:
Sio   nowe wcielenie marchewki
29 listopada 2013 12:31
ale ja tam nie widzę informacji o hodowli u nas. To ,ze dzierżawi za granicą nie jest aż tak istotne (zawsze może tam wstawić i stopniowo doprowadzać do stanu jaki był u nas).

Więc co się z końmi w Polsce, a szczególnie z tymi w domach tymczasowych?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
29 listopada 2013 13:15
te w domach tymczasowych zapewne mają się zdecydowanie lepiej  😉
[quote author=zduśka link=topic=92090.msg1938272#msg1938272 date=1385730915]
te w domach tymczasowych zapewne mają się zdecydowanie lepiej  😉
[/quote] o tym samym ja se dzis myslałam 😀

Baardzo bym chciała wierzyć, że dla jakiejś tam fundacji liczy się koń, a nie ich konto, ale niestety coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że tak nie jest, a "ratowanie" niejednokrotnie polega na usilnym przedłużaniu agonii cierpiących zwierząt, byle tylko przed śmiercią jak najwięcej zdążyć na nich zarobić. I to wszystko pod przykrywką czynienia dobra. Żałosne...


Znajomi mieli strasznie ciężką sytuację i oddali konia do fundacji (fundacja mało znana, zerejestrowana, sprawdzali dane, krs itp).
Koń trafił w cudowne warunki - 50ha pastwisk, stado, nowe stajnie w budowie...był maj - raj
a właściciel fundacji zapewniał, że jest oh i ah. I gdyby jeszcze jakieś konie były to chętnie przyjmie.

we wrześniu dowieźli kolejne 3 konie od znajomych
stado liczyło ok 80-100 sztuk, ganiało wesoło po pastwiskach
budowa stajni stała ze względu na silne upały latem, ale właśnie ruszyła ponownie

w grudniu przyjechali ponownie
budowa od maja jak stała tak stała
ani śladu koni, ani śladu ludzi, zero informacji i cały dzień poszukiwań
dali "w łapę" jakiemuś wieśniakowi, by w końcu dowiedzieć się, że konie poszły na rzeź

postaram się dowiedzieć gdzie to było, ale nie obiecuję, bo to już pare lat  🙄
A czy w takim przypadku nie powinny zaistnieć jakieś prawne konsekwencje?
Bo czy koń idący do fundacji staje się jej własnością?
Sio   nowe wcielenie marchewki
02 grudnia 2013 15:19
Znajdźcie sobie jakiś temat o fundacjach albo o bezprawnie przetrzymywanych zwierzętach, a nie zaśmiecacie wątek o koniach z Posadowa!
Przez takie osoby staram się dowiedzieć czegoś sensownego o losie koni i nie mogę bo śmiecicie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 grudnia 2013 20:49
Dziennik BT donosi że Byrialsenowi doręczono zawiadomienie że sprawę przeciwko niemu i zarządcy stajni  przekazano prokuraturze i prokuratura zadecyduje o skierowaniu jej lub nie do sądu.

Byrialsen nie chce się wypowiadać do gazety co z końmi w Posadowie.

Przedstawicielka policji twierdzi że 64 odebranych mu koni na pewno do niego nie wróci.

Byrialsen twierdzi że otrzymał pismo od burmistrza że odebranie mu koni było bezzasadne. Straż dla Zwierząt nic nie wie o takim piśmie.

klik

Dziennik BT donosi że Byrialsenowi doręczono zawiadomienie że sprawę przeciwko niemu i zarządcy stajni  przekazano prokuraturze i prokuratura zadecyduje o skierowaniu jej lub nie do sądu.

Byrialsen nie chce się wypowiadać do gazety co z końmi w Posadowie.

Przedstawicielka policji twierdzi że 64 odebranych mu koni na pewno do niego nie wróci.

Byrialsen twierdzi że otrzymał pismo od burmistrza że odebranie mu koni było bezzasadne. Straż dla Zwierząt nic nie wie o takim piśmie.

klik



No to sie zaczyna batalia o konie.....
ehhh...
a ja miałam zabrać jakieś do siebie
Nie dojechałam a teraz to bym paznokcie do krwi obgryzła bo nie oddała bym zwierzaka jemu  ..
Ja jestem bardzo senstymentalna i jak już biorę to bardzo się przywiązuję.
Oj trzymam kciuki aby jednak nic nie otrzymał z powrotem :kwiatek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
11 grudnia 2013 11:17
Na hestenettet.dk też artykuł o postawieniu Byrialsenowi zarzutów i grożącej mu i kierownikowi stajni w Posadowie karze 2 lat więzienia

klik
BASZNIA   mleczna i deserowa
29 grudnia 2013 21:26
Kochani, sprawa jest.
U mojej znajomej stoja dwie posadowskie klacze. Maja bardzo dobre warunki, fure zarcia i kupe milosci. Widac po ich zachowaniu, ze ucza sie ufac ludziom, ze sa zadowolone z zycia. Ale mimo staran bardzo powoli przybieraja na wadze.

Pomyslalam, ze dobrze byloby sprawic im naprawde dobre witaminy, Chewinal na przyklad. Ale opiekunka ma z nimi mnostwo wydatkow, wiadomo, witaminy sa drogie, tez wiadomo.

Moze moglibysmy jakos zrzucic sie na ten dodatek? Moze Quanta ma go w sklepie i udzielila by rabatu :-) ?

Pomyslcie prosze. Ja bedac przy kompie wrzuce zdjecia dziewczynek. Ze swojej strony zapewniam o doswiadczeniu opiekunki, jej zaangazowaniu i dobrej opiece w stajni.

Chcialam jeszcze dodac, ze konie byly w strasznym stanie. Przewozilismy je, mialy straszne zaniki miesni, trzesly sie jak galareta. W ramach wytlumaczenia, ze sie jeszcze nie odpasly.


BASZNIA,  daj numer konta, jakby co, przeleję. symbolicznie, ale z serducha (jeśli się takie drobnizny przydadzą)
BASZNIA   mleczna i deserowa
29 grudnia 2013 21:33
Mysle, ze kazda zlotowka sie liczy  :kwiatek:
Jesli nazbieram na litr-dobrze, jesli na 5- jeszcze lepiej :-) .
Dziekuje, Isabelle.
Wysle nr z komputera.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
30 grudnia 2013 07:53
BASZNIA o ile będzie to pocieszenie  😉 to "moja" też słabo przybiera - mimo witamin, żarcia i ruchu nie utyła jakoś za specjalnie  🙄 dodatkowo siedzi non stop w derce aby nie tracić energii na ogrzanie ale jak widać to też słabo pomaga  🙄 czekam na wiosnę i na świeżą trawę - może na łące przytyje.  Dodam, że badania krwi ma aktualnie ok + zęby zrobione. Więc pozdrów koleżankę  :kwiatek: i powiedz, że nie jest osamotniona w tym temacie ...
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 grudnia 2013 07:56
Przekaze :-), dzieki :-) . Jakas pociecha to jest ;-) .
Ja też swego czasu wziełam takiego chudzielca do siebie.Teraz to już będzie trzecia zima i dopiero teraz - od jakiś dwóch-trzech miesięcy naprawdę ,,gość,, przytył.Bywały już takie miesiące ale potrafił zaraz tracić wagę.
Teraz kompletnie nie czuć żeberek pod skórą a zęby czekają na robienie (termin ustalam z wetem) więc liczę że jeszcze dojdzie do siebie.
Wydaje mi się że tu ,,czas,, i tylko czas jest potrzebny.
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 grudnia 2013 09:47
Na pewno, ale mysle, ze suplementy takim koniom nie zaszkodza 😉
A.   master of sarcasm :]
30 grudnia 2013 12:17
Na "podbudowanie" chudzielców najlepsze są dodatki typu Baileys Stud Balancer, jak kupilismy ogiera w lipcu to był masakrycznie chudy z żebrami na wierzchu a teraz wygląda jak pączek w maśle 😉 Na baileysie był przez jakieś 3 miesiące (krył w międzyczasie).
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 grudnia 2013 15:39
Tylko ze w Pl niestety ceny takich dodatkow, w porownaniu z GB z tego co mi wiadomo, sa dosc...zabojcze ;-) . Stad tez ta zbiorka :-) .
A.   master of sarcasm :]
30 grudnia 2013 18:49
Jakies 30zł droższe jak sprawdziłam 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 grudnia 2013 20:46
No, jeszcze porownaj zarobki :P 😉.
A.   master of sarcasm :]
30 grudnia 2013 20:48
Ale to i tak kubek dziennie  😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 grudnia 2013 09:48
Oki, mogę pieniądze przeznaczyć na dodatek 🙂-bo to o tym tu mowa, A.
To kto się jeszcze dorzuci?
Ja, podaj Basznia nr na priwie🙂
Lov   all my life is changin' every day.
31 grudnia 2013 13:17
Ja się oczywiście też dorzucę. BASZNIA,, Pegaz niestety zamknięty do 15 stycznia, ale jak nie ma pośpiechu, to jak otworzą pogadam z Przemkiem, na pewno coś z dużym rabatem nam puści 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 grudnia 2013 13:45
Dzieki, dziewczyny! Ja wyjezdzam na 3dni od 2-go, to umowmy sie, ze pozbieram jeszcze u siebie w tym tyg.po 3 krolach i akurat po 15 tym. Lovcia zrealizuje zakup w Pegazie, zeby na przesylke nie tracic. I pewnie cos jeszcze wyciagnie, jak znam jej urok osobisty ;-) . Przerzut zorganizuje :-) . Dzieki!
Lov   all my life is changin' every day.
31 grudnia 2013 14:18
BASZNIA, oj wiesz, jak ja się ładnie uśmiechnę do naszego kochanego Przemka to jeszcze gratisy dorzuci 😁 To proponuję 15stego zobaczyć, ile jest funduszy, pójdę do sklepu, powiem że ma tyle i tyle i ile za to dostanę 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 grudnia 2013 16:30
No wiem, wiem :-) liczymy na Ciebie ;-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się