DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
29 listopada 2013 15:46
wspaniałe i unikatowe.
Masz może zdjęcie takiej tabliczki?



Podbijam pytanie o tabliczki + jaka cena 🙂 Może być PW 😉
Pamiętam, że ktoś z Was się już wcześniej zastanawiał nad użyciem mikrofibry zamiast polaru na derkę osuszającą. Czy ktoś próbował uszyć? Jak się spisuje?
Ja osobiście nie używałam, ale słyszałam bardzo fajnie opinie właśnie o derkach osuszających z mikrofibry ; ))
Kayra   Kucusiowy wariat :P
29 listopada 2013 22:53
Dziewczyny, gdzie dostanę taką gumę do czapsów? Byłam w kilku pasmanteriach u siebie w mieście, u szewca i lipa :<
Kayra a o którą gumę Ci chodzi? tą na podeszwie czy tą przy zamku? Jak tą na podeszwę to popatrz na allegro, tam na metry można kupić 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
30 listopada 2013 10:53
okunka, tą przy zamku niestety.
dorwałam aparat to się pochwalę 🙂
takie bardziej robione pod kuca (szetlanda) , ale pasują na dużego kuca
karla158 - jakie słodkie kucysie! to jakaś termoaplikacja? 😀

Moje ostatnie wytwory wyobraźni, tradycyjnie wyglądają niefajnie na foto, zwłaszcza kolory  😡

1. Nugat/miód z czekoladą, sznurki ecru i ciemny beż

2. Polo-pad fuksja z granatem, sznurek ciemny beż

3. Młoda trawa z granatem, sznurek ecru (zielony jest bardziej "zielony" w rzeczystości  :lol🙂


Z okazji choroby zabiorę się pewnie za następne, jak nabiorę trochę sił 😉
okunka
ja choruję na taki polo-padzik czerwono-czarny  😍 😍 😍 👍 👍 👍 🏇 🏇 🏇
zelka2303 Może coś wyczaruję podobnego niedługo  😀iabeł: ale ten tutaj to jest format cob/full 😉
okunka pady powalają na kolana  👍 🙇
a te kucysie to jak zapytałam w pasmanteri o naszywki to dała mi takie coś (było tego ogrom różne wzory ) powiedziała że to są łatki na kolana dla dzieci jak spodnie podrą czy coś , xD
to ma pod spodem takie śliskie cos, przykladasz do materiału prasujesz żelazkiem i już nie oderwiesz🙂 były różne rozmiary , takie fajne strusie w rozmiarach idealnych na nauchy i czaprak , kupiłam narazie na nauchy tylko i zobacze 🙂
Jeśli zielony jest bardziej zielony to wiesz co...
No i wciąż czekam na czerwień 😉
Dorzucam się 🙂 Granatowe nauszniczki Full z białą obwódką i czerwonymi bawełnianymi uszami w poniedziałek jadą do nowego właściciela 😀
(Nie mogę na zdjęciu oddać ładnego granatowego koloru :/)


[img]https://lh5.googleusercontent.com/-NUvSzSogOE8/Upt2mOSkymI/AAAAAAAABsc/4gPqXzLdlP8/w383-h510-no/2013-12-01+18.37.10.jpg[/img]
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-QL6KxYEyv5o/Upt2oSKSUHI/AAAAAAAABs4/B0evYI6DUlE/w383-h510-no/2013-12-01+18.41.25.jpg[/img]
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-ieUFVjUU0xQ/Upt2qeqybcI/AAAAAAAABtQ/bvPIi1Gv5W0/w680-h510-no/2013-12-01+18.41.56.jpg[/img]
Do jakiegoś większego misia? Bo na tego to chyba za duże  😕 😕 😕
Do dużego z kopytami 😀
Teddy jest modelem, zeby pokazać nauszniki nie tylko na płasko, bo nie zawsze tak płasko leżące dobrze wygladają.
Mam na FB kolekcje zdjęć Teddy'ego w przeróżnych  "końskich hełmach" 😀
Do dużego z kopytami 😀
Teddy jest modelem, zeby pokazać nauszniki nie tylko na płasko, bo nie zawsze tak płasko leżące dobrze wygladają.
Mam na FB kolekcje zdjęć Teddy'ego w przeróżnych  "końskich hełmach" 😀

Popsulo sie forum 2x ten sam post :/
ale przynajmniej uszka stoją 😉
Przepraszam za takie nieprofesjonalne pytanie, ale mam wątpliwości, a mianowicie - czy pianka tapicerska T21 (2 cm grubości, średnia gęstość) spokojnie nadaje się do uszycia czapraka? Czy altara może zastąpić alcantarę? (W sklepie w którym zamawiam alcantry nie ma, a altara wygląda bardzo podobnie, wyglada na taką samą jesli chodzi o jakość)
nadaje się, bo to pewnie popwostu nieorginalna alkantara 😉
Hehe, ja jestem ciekawa kto szyje z oryginalnej alkantary i ile sobie by życzył za taki padzik, jak oryginał kosztuje ponad 300zł/1mb  🤣
Altara to jest chyba ten materiał pomiędzy alcantarą a mikrofazą, jeśli wprowadzam w błąd to przepraszam, ale tak to wyglądało na zdjęciu, ciężko ocenić bez macania  😎. Wiem że z każdego z tych materiałów robi się również kanapy i tam są zazwyczaj piękne zdjęcia altary. Moim zdaniem jak najbardziej się nadaje, jak każdy z wyżej wymienionych materiałów 😉
z tej pewnie nikt, ale są podróby które są identyczne i mają identyczną trwałość, w cenach 35zl/mb w sklepach wiszą pod nazwą alkantara, więc są alkantarami, do momentu aż ktoś to zastrzeże. to tak jak z junkersem: są junkersy firmy junkers, a są gazowe podgrzewacze przepływowe wody innych firm, zwane junkersami, działające tak samo. tak jak adidasy: firmy adidas i innych.
milena1013   kopyta i sznurki ^^
02 grudnia 2013 12:49






Gdzie można kupić takie metalowe kółka ?
Niestety jest dużo słabej jakości "podróbek" nazywających się dumnie przez sprzedawców alkantarą 🙁 także ja uważam że trzeba macać bo niestety ale cena nie świadczy o jakości "alkantary" 🙁 juz choćby sam podkład mówi trochę o jakości. Ten sztywniejszy/grubszy jest lepszy moim zdaniem mimo ze miękki się lepiej nadaje np na lamówkę 😉
milena1013, na allegro. kółka metalowe. albo w sklepach dla rymarzy (też www) ostatnio czegoś szukałam i w takim były - jako kółka do kantarów. pewnie w jakiś castoramach też będą.
Sio   nowe wcielenie marchewki
02 grudnia 2013 15:26
w pasmanterii też bywają.
[b]milena1013[/b takie kółka można kupić w sklepie "żelaznym "/ "metalowym" takim ze śrubkami podkładkami ,prętami , i takimi innymi , klucze piły do taśmówki gwozdzie łancuchy , postronki , u nas są tam też kantary zwykłe i skórzane  . ewentualnie w sklepie dla majsterkowicza ,
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
02 grudnia 2013 19:47
milena1013, takie kółeczka znajdziesz na pewno w sklepie rolniczym 🙂
Ja mam stałego dostawcę alkantary na którym od 8 lat się nie zawiodlam więc nic nie muszę macac 😉 mam od nich też skaj na ochraniacze, ovate gabke i sznurki 😉
Pozazdrościć  😜 ja muszę kupować u różnych bo żaden nie ma wszystkiego, ale ciągle szukam 😉 ostatnio znalazłam hurtownie pasmanteryjną gdzie są dobre sznurki i to już jakiś sukces  🤣 zwłaszcza że jest blisko
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się