Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
03 grudnia 2013 11:27
equi.dream gratulacje  :kwiatek: Będzie dobrze
equi.dream - wspaniałe wieści! trzymam mocno kciuki 😅
equi.dream,  😅  a jak się czujesz?
efeemeryda   no fate but what we make.
03 grudnia 2013 11:38
efeemeryda, no to jestem nosicielem przeciwciał 😉

nie jesteś żadnym nosicielem! Tylko masz przeciwciała  😉  przeciwciała można mieć albo nie mieć, a nosicielem się jest wirusa np.
Nosicielem się jest czegoś czym można zarażać. Nie możesz zarażać przeciwciałami.
efeemeryda, w tej chwili to spór o nazewnictwo.
ash   Sukces jest koloru blond....
03 grudnia 2013 11:42
efeemeryda, ma rację. Ja nie mam przeciwciał na tokso, więc mogę się zarazić, ale mam przeciwciała cytomegalii i nie mogę się zarazić, ale nie mogę zarazić też innych.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
bera szczerze mówiąc fatalnie, mdłości i senność nie dają mi żyć, wczoraj się zmęczyłam kąpielą. Ale za taką nagrodę mogę to znosić, zwłaszcza, że chłop mój stanął na wysokości zadania, dba o mnie jak szalony 😉
equi.dream, śpij ile możesz. ja chyba ze 3 tygodnie przespałam.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 grudnia 2013 11:51
equi.dream, ogromne gratulacje i powodzenia! Wątku to się zdążysz nauczyć na pamięć, nie tylko nadrobić 😉
Już śpię mnóstwo i ciągle mi mało. A spałam przed ciążą po 5, max 6 godzin i od 6:30 do późnego wieczora na pełnym obrotach. Nie mogę się przyzwyczaić do tej niemocy, jakby życie ze mnie uszło. Za koniem tęsknie, a nie mogłam znaleźć w sobie siły, żeby do niego pojechać. Teraz dupa, bo już nie mogę, trzeba leżeć 😉
Cieszę się, że znalazłam mu błyskawicznie fajnego jeźdźca i nie muszę się martwić co on pocznie bez pańci 😉
Gratulacje 🙂

Kurcze to po  ciul ja szczepiłam Nelcię tą szczepionką :/
Notabene jest znowu chora :/

Isabelle nie słyszałaś o sepsie? Albo zapaleniu opon mózgowych? Te choroby u dzieci b. często są wywoływane przez pneumo lub meningokoki- takie bakterie. Choć oczywiście nie zawsze, nie zawsze też przez te szczepy na które są szczepionki.
equi.dream, gratulacje!

Dzięki dziewczyny, przekażę bratowej 🙂 Jest strasznie wymęczona, biedna. Royal baby mojego nie będzie, jeszcze za dużo rzeczy do zrobienia 😉
equi.dream gratulacje!

Dzionka pokaż na tego bratanka cudnego 😉
equi.dream, go fasola go!  😅
Taki o jest 🙂

trochę podpisując sie pod postem bobek o szczepieniach - parę lat temu jako dorosła, 30-letnia, silna i młoda kobieta zapadłam na wirusowe zapalenie opon mózgowych jako powikłanie po infekcji wirusowej... jest to naprawdę poważna choroba i nawet dla dorosłego może się skończyć nieciekawie, mi udało się z tego wylizać (nie mówię, że bez śladu na resztę życia), jednak ogromu bólu i cierpienia nie da sie opisac.. wtedy leżąc w szpitalu przysięgłam sobie, że jesli kiedykolwiek dane mi bedzie miec dziecko, zaszczepię je na wszystkie koki i wirusy jakie to możliwe, jeśli jest choć cień szans że uchronie dziecko, nie tyle przed chorobą co bardzo groźnymi powikłaniami... wiadomo, że u małych dzieci choroba  potrafi postępować bardzo szybko, zapalenie opon jako powikłanie może miec podłoże bakteryjne lub wirusowe - mówi się, że bakteryjne niesie ze sobą większą śmiertelność ale wirusowe też "łatwe" nie jest... zresztą wirusowe może się przekształcić w bakteryjne, kiedy organizm jest wycieńczony i bakterie pokonują barierę ochronną i już tylko czekać na sepsę... więc DLA MNIE wyliczanka "na wirusy szczepie na bakterie nie" to trochę rosyjska ruletka...

też mam wątpliwości co do szczepionek, jednak nie na tyle, żeby nie szczepić - dorosłego człowieka wirusy potrafią "zjeśc" w kilka dnia jak sie ma pecha, więc nie będę ryzykować z moim maluchem, kiedy dla mnie ryzyko jest zbyt realne, nawet mimo promilowego ryzyka powikłań poszczepiennych (tfu, tfu)...
Dzionka super! I jaki pajac fajny! 😉
carmina też miałam zapalenie opon, ale jako dziecko. Ledwie się wylizałam i wnioski mam podobne do Twoich.
Dzionka Cudna żyrafka ! Też chce rodzić 15 minut  😁
equi.dream, pamiętam moje zdziwienie jak na spacerze z psem po 500m dostałam zadyszki. Za kilka tygodni przejdzie i siły wrócą 🙂

carmina, poczytałam i wydaje mi się, że ważniejsze jest szczepienie malucha przeciw pneumo i meningo niż na gruźlicę czy wzw. I cały czas przychylam się do wersji, że warto zaszczepić, ale nie koniecznie w pierwszym roku. Część szczepionek wg mnie można podać przed pójściem do przedszkola/szkoły, kiedy zwiększa się ryzyko zachorowań.
Dzionka, wyliczać ile tu babek chciało... poczekać 😉 ?

Equi powodzenia.

chciałam zrobić spódniczkę TUTU,  z tiulu dla Niki. ale się rozpędziłam... no i wyszła mi spódnica dla 5 latki 😂 rozmontowanie jej będzie mordęgą, chyba jednak będzie wisieć na ścianie 😂
Isabelle, co się martwisz, sprzedaj;]
Dzionka, ale słodzio!
equi.dream, leż i się ciesz! gratulacje!!!

A moje dziecko jakby się najadło jakiś groszków... Swirowało pawiana do godziny 14, odmówiło porannej drzemki
mam ciche podejrzenie że mu odwaliło po batonie muesli słodkim - z kalendarza adwentowego, raczej słodyczy nie je ale jak je mam wrażenie że jakiś pokorbowany chodzi;]
miałam do tej pory ekstra bo spał 2x dziennie
ale chyba się skońćzyła laba;]
Ale fajowy nalesniczek Dzionko! I fajnie, ze ostatnia faza porodu poszla tak szybko 🙂 Wszystkim rodzacym tak zycze 😉

Equi.dream, gratulacje 🙂 Odpoczywaj, sluchaj swojego ciala i nie przejmuj sie tymczasowymi ograniczeniami/zmianami 😉 W drugim trymestrze nastepuje zazwyczaj poprawa kondycji i samopoczucia. Ja pierwszy trymestr przespalam 🤣 W drugim odzylam i udalo mi sie nawet wypad w gory zaliczyc 😉 Bedzie dobrze!

(...) doszłam do wniosku, że w krajach lepiej rozwiniętych szczepi się później i mniej (...)

Nie wiem czy Belgia jest krajem lepiej rozwinietym ale tak sobie pomyslalam, ze pokaze Wam schemat szczepien, ktory tu u nas obowiazuje: klik
Ze schematu wynika, ze pierwsze szczepienie mixem szczepionek zalecane jest w 8 tygodniu. Obowiazkowe jest tylko polio, reszte mozna odpuscic, wiec rodzice maja wybor.
Ja bede szczepic prawdopodobnie zgodnie ze schematem, bo poki co nie znalazlam zadnych wiarygodnych materialow stwierdzajacych szkodliwosc zalecanych szczepionek, w zalecanych terminach.
Wszystkie znane mi tutaj dzieci przechodzily program szczepien jak pokazano na schemacie i jak dotad nie slyszalam o zadnych powiklaniach.
Dlaczego w Polsce jest tak duzy sprzeciw? Czy mozecie podac jakies wiarygodne zrodlo mowiace o czynnikach ubocznych zastosowanych srodkow?
equi.dream, gratulacje  😅

Dzionka, cudowne maleństwo  😍
Odkąd jestem w ciąży zmieniło mi się podejście do maluchów o 180 stopni 😉 teraz prawie wszystkie mi się podobają
Mam ogromną prośbę do doświadczonych mam 🙂
Nasz 6 miesięczny synek "schodzi" z kanapy na podłogę. W domu mamy panele. Co najlepiej kupić, żeby położyć na podłogę pod koc lub matę edukacyjną? Tak aby on bez ślizgania mógł się "ruszać"
dziewczyny, która z was wychodziła z naleśniczkiem ze szpitala zimą?? W co ubrać takie małe na wyjście i jak zapakować w fotelik/nosidełko - czy konieczny jest śpiworek, o taki na przykład
odnośnie szczepienia na gruźlicę i wiary, że nie można jej "złapać" - w ostatniej klasie liceum mieliśmy próbę tuberkulinową - jakaż była moja radość, kiedy odczyn w miejscu wkłucia był największy z całej klasy... no był największy bo miałam kontakt z osobą prątkującą (a takich osób możecie mi wierzyć wcale mało nie jest a właściwie coraz więcej!) - rok obowiązkowego leczenia izoniazydem (końskie dawki), comiesięczne próby wątrobowe, skierowanie na pół roku do sanatorium w Rabce w klasie maturalnej, wizyty w poradniach pulmonologicznych gdzie można sobie pooglądać coś tak archaicznego jak stojące na korytarzu spluwaczki z zawartością...postacie gruźlicy są różne, wszystkie niebezpieczne a złąpanie prątka w obecnych czasach nie jest trudne - tak więc co do szczepienia p/gruźlicy to ja jestem na tak!
magda3008, dziś jest na macie a za chwilę poza matą;] taki żywot niestety, nie upilnujesz jak zacznie się przekręcać
martik, różnica pomiędzy szczepieniem w 24h a szczepieniem w 8 tyg jest taka, że jest szansa ocenić czy dziecko jest zdrowe, czy nie ma problemów neurologicznych, które są przeciwwskazaniem do zaszczepienia. Szczepionki zawierają rtęć i inne szkodliwe dla organizmu substancje, to nie jest samo dobro. Im starszy organizm i większa pewność, że zdrowy tym mniejsze szanse na powikłania.
W ostatnich latach jest coraz więcej dzieci z problemami neurologicznymi i alergiami, a rodzice szukają przyczyn i podejrzewają, że szczepionki mają w tym swój udział (oczywiście nie tylko szczepionki).
bera7, poza tym inne szczepionki pewnie mają dostępne w Belgii
A widzisz- dlatego pytam, bo nie wiedzialam, ze w Polsce szczepi sie w pierwszej dobie 🤔
No ale tutaj dziewczyny pisza tez o odwlekaniu w czasie kolejnych szczepionek lub nie szczepieniu w ogole... Dlaczego? Czy sa jakies oficjalne badania wskazujace na zwiazek pomiedzy problemami neurologicznymi i alergiami a szczepieniami?

Edit: teraz tak sobie pomyslalam- pewnie to pytanie retoryczne, w koncu lobby farmaceutyczne jest bardzo silne...
Sznurko, niestety nie wiem jakie typy szczepionek sie u nas proponuje. Jak juz dostane ksiazeczke z rozpiska, to moge spisac nazwy dla porownania.
To, co do tej pory mi sie rzucilo w oczy to brak szczepionki p/gruzlicy (chyba, ze na zyczenie).
No i ogolnie jak poruszam temat szczepien (czy robic, czy nie), to patrza na mnie jak na ufoludka, bo tutaj nie ma zadnych zastrzezen co do sposobu i trybu szczepien...
Na wszelki wypadek przetrzasne jeszcze belgijskie fora, zeby dokladnie sprawdzic co i jak...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się