Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Aha, to już wiem.
ushia, nie, nawet nie stricte skoków, raczej wszechstronnej, solidnej rekreacji, a nie klepidupstwa...a pytałam o te dwa, bo akurat mam najbliżej, mieszkam na Kurdwanowie 😉
Manta   Tyłkoklep leśny =)
28 lutego 2009 21:44
oj, z kurdwanowa wszędzie dojedziesz ;-)

a w Botoji nowy instruktor od tygodnia, ponoć sensowny, jakby ktoś się planował tam kiedyś wybierać ;-)
ushia   It's a kind o'magic
28 lutego 2009 21:48
Pursat - spowiadaj sie co wiesz?
a w Botoji nowy instruktor od tygodnia, ponoć sensowny, jakby ktoś się planował tam kiedyś wybierać ;-)


Zgadza się. Dawida mogę z czystym sumieniem polecić.
a ktoś wie jak teraz wygląda sprawa Nielepic ❓
Pursat   Абсолют чистой крови
01 marca 2009 09:53
Ushia, skrobnę Ci PW później, bo zaraz jadę do stajni. Na razie wolałabym nie ujawniać szczegółów publicznie 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 marca 2009 09:58
Kaktus a co chciałabyś wiedzieć?
Obecnie w Nielepicach są dwie stadniny, jedna państwa Mikołajewiczów - SKH Nielepice http://www.nielepice.com.pl/
druga p. Łucji Słoty http://www.nielepice.com/

SKH Nielepice będzie w tym roku, w maju, organizować ścieżkę huculską 🙂
[b]druga p. Łucji Słoty http://www.nielepice.com/

SKH Nielepice będzie w tym roku, w maju, organizować ścieżkę huculską 🙂


Czy ta druga, Łucji, to stajnia czy stadnina? Wydaje mi sie, że tam nie ma hodowli.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 marca 2009 11:21
Kaktus, oficjalnie na stronie ma STADNINA.
Miała dwie klacze huculskie, które jej się oźrebiły. Klacze chyba sprzedała, źruby zostawiła. Większość jej koni, to małopolaki i jakieś mieszanki.
Stajni jako takiej nie ma, posiada ogrodzone pastwiska i wiaty dla koni. Zajęła również starą, nielepicką siodlarnię z ujeżdżalnią i  w ogóle wszystko, co znajdowało się "na dole" łącznie z domkiem p.Mikołajewiczów, tzw. "brązowym domkiem" i pastwiskami nad nim.
Stary Młyn zmienia właściciela. Szykują się duże zmiany - na lepsze 😉

A co z poprzednim?
Kaktus, oficjalnie na stronie ma STADNINA.


to nie ja pytałam 😉

za to ja zapytałam z czystej ciekawości, bo swego czasu wybierałam się w Nielepickie tereny, ale odkąd takie zamieszanie się porobiło, to nawet nie wiadomo czy warto 😉
"Stadnina znajduje się administracyjnie - Giebułtów gmina Wielka Wieś ,ale praktycznie są to Trojanowice. Lokalizacja -skrzyżowanie dróg : Trojanowice/Januszowice/Giebułtów droga na Skałe 2 km za Zielonkami.
Jesteśmy sąsiadami Botoji i trochę dalszymi sąsiadami Hamerni "

o to chodzi. dostalam zgloszenie, ze jest zle, ale moze to zwykla zlosliwosc sasiadow?
bywa ktos tam?


to jak w morde jeza o stadnine Chevala a obecnie jego córki
wrzucam linka do naszej stajniano-bodzanowskiej relacji w Kronice Krakowskiej

🏇    http://ww2.tvp.pl/6272,20090301887420.strona    🏇

troszkę się trzeba uzbroić w cierpliwość,bo migawka od nas jest jako kolejna w zestawie kronikowych informacji 🙂

a Pursat proszę o uchylenie rąbka tajemnicy co ze Starym Młynem?

Jak już nakręciłaś publiczną ciekawość,to skrobiń tu troszeczkę chociaż o tych zmianach na lepsze 🙂
Hej - witajcie.
Mam do was pytanie. Szukam miejsca dla mojego konia w pensjonacie krakowskim lub podkrakowskim. Zależy mi przede wszystkim na bardzo dobrej opiece. Czasem nie daję rady przyjechać do konia, często również wyjeżdżam służbowo - nie chcę wtedy umierać ze strachu, że mojemu koniowi coś się mogło stać, albo że stoi zamknięty w boksie itd...
Priorytet to zdrowie i dobro konia - duuże wybiegi, bardzo dobra opieka.
Moje wygody nie są tak ważne.

Chciałam wstawić do Kocmyrzowa, ale tam podobno zmieniła się opieka i teraz jest ktoś kto nie bardzo się zna na koniach. To zbyt duże ryzyko powierzać takiej osobie konia. Opieka i cena to były jedyne plusy tej stajni. Wygląda na to że będzie tylko gorzej.

Może macie jakieś ciekawe propozycje?
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
05 marca 2009 13:23
orchidea, rzeszotary- ogromne padoki zeby dojsc do konia przez padok trzeba ok 15-25 min 🙂 bardzo dobra opieka w razie czegos jest weterynarz ktory w kazdej chwili przyjedzie do konia. jedynym minusem to brak miejsc i dluga lista rezerwowa

staniątki- od rana do wieczora konie sa na padokach, rewelacyjna opieka 24h/dobę, na teren stajni, ujezdzalni, padokow nie wejdzie nikt obcy, poniewaz caly obiekt jest ogrodzony. jedyna wada jest cena 1000zl miesiecznie ale za takie luksusy jak hala, dwie duze ujezdzalnie, duze padoki, możliwosc indywidualnego wypuszczania konia na padok, calodobowa opieka, 4 myjki zewnetrze, duza przestronna stajnia, siodlarnia i szatnia, mozliwosc noclegu i wiele innych uwazam ze cena nei jest wygurowana 🙂

Pursat   Абсолют чистой крови
06 marca 2009 13:50
[quote author=Pursat link=topic=196.msg188160#msg188160 date=1235808319]
Stary Młyn zmienia właściciela. Szykują się duże zmiany - na lepsze 😉

A co z poprzednim?
[/quote]

a Pursat proszę o uchylenie rąbka tajemnicy co ze Starym Młynem?

Jak już nakręciłaś publiczną ciekawość,to skrobiń tu troszeczkę chociaż o tych zmianach na lepsze 🙂


Jak byk stoi:
Na razie wolałabym nie ujawniać szczegółów publicznie 😉

😉

Kto jest zainteresowany proszę zgłosić się na PW, to przedstawię sytuację.

A w planach (i tym razem realnych) jest hala, kolejna stajnia, więcej koni.
Pursat,nie pytam o zmiany PERSONALNE lecz właśnie o zmiany na lepsze,które jak widzę mogłaś wymienić w swym poście poniżej.

Przytyk jest więc nie przemyślany i zupełnie zbędny.
Szukam namiarow na dobrego trenera.
Jezdzic umiem, chce sie nauczyc jezdzic dobrze. Interesuje mnie korekcja bledow i lekcje indywidualne!
Mam tylko jeden warunek, koniecznie chce jezdzic na duzych kucach albo malych koniach (140-155 cm).
Chce, zeby to byl trener z prawdziwego zdarzenia, ktory mi poswieci 100% uwagi i duzo nauczy... bo tluc d... o siodlo to ja potrafie bardzo dobrze 🙂

Powiedzcie mi jeszcze, jak sie taka wspolpraca przedstawia cenowo?
Freddie,jak wysoko mierzysz z ambicjami? 🙂

Wiadomym jest,że trener(z papierami trenerskimi)będzie Cię kosztował wiele więcej niż instruktor sportu czy rekreacji.
Był już temat na forum o wyższości czy też niższości jednych nad drugimi 🙂
Wybór należy do zainteresowanego,a różnica prawie zawsze jest w cenie takich usług,a nie zawsze w umiejętnościach czy to jeździeckich czy umiejętności przekazania wiedzy.

Ze swojego podwórka mogę powiedzieć,że przyjeżdżają do nas do stajni dwie instruktorki(ujeżdżenie) o dużej wiedzy i umiejętnościach jej przekazania.
Osoby z nimi jeżdżące są bardzo zadowolone.
Są to uczniowie o większym lub mniejszym zaawansowaniu w jeździectwo,a zajęcia dostosowane są  do danego poziomu.
Cena to 50 zł za godzinę z dojazdem,a z tego,co widzę żadna z dziewczyn nie patrzy na zegar aby szybciej skończyć,ale jeśli jakiś element trzeba doszlifować,to naciąga czas na korzyść klienta.

ushia   It's a kind o'magic
06 marca 2009 19:29
Freddie - no i musisz doliczyc konia, chyba ze Kabanoska przywiozlas 🙂

u mnie tez bywa bardzo fajna instruktorka, startujaca C w ujezdzeniu, stawka ta sama (osoba pewnie tez 😉)
Nie, Kabanosek w lesie stoi 🙁 wlasnie od niego wracam, biegalismy po lasach...

Jak wysoko mierze? Hmm, chce byc dobrym jezdzcem rekreacyjnym. Sport mnie nie interesuje. Chce jezdzic bezpiecznie i w przyszlosci radzic sobie dobrze z innymi konmi poza Forestem, ktory jest dosc prosty w obsludze (chociaz miewa humory).
Moze jakies odznaki jezdzieckie?

Chce sie tez nauczyc skakac, bo nie potrafie. Ale to tak w podstawowym zakresie.

No i chce, zeby nikt nie powiedzial, ze nie umiem dobrze jezdzic 🙂

No generalnie chce skorygowac bledy i nauczyc sie moze czegos jeszcze, bo jezdze jakies 5 lat.
Freddie,czyli możesz umawiać się z instruktorem niekoniecznie trenerem(trochę grosza w kieszeni zostanie lub więcej zajęć można wykupić)

Tak jak napisałyśmy Ushia i ja jest osoba,która dojeżdża do kilku stajni i uczy na bardzo przyzwoitym poziomie,do Bodzanowa jeździ też jeszcze jedna,bardzo dobra instruktorka(w jej zakresie jest ujeżdżenie i skoki L klasa).

Kwestia jest,jak czytam w znalezieniu konia,tak?
Był nie tak dawno u nas kuc DRP 144 cm do dzierżawy,skoczek,ale już ktoś go wydzierżawił.

Kuce są w Swoszowicach,w Sierczy.

U nas jest wałach do dzierżawy,ale nie jest to kuc choć niskiego wzrostu i do skoków raczej nie skory.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 marca 2009 08:15
W KJ "Szarża" Bolęcin są super kuce, np. S Marco von Carla, czy chociażby Kajtek. Jest również super kuc (146cm) w prywatnych rękach do sprzedania, możliwe że ew. do dzierżawy, Non Chalance, chodził konkursy P i N w skokach.
Super, dzieki dziewczyny, na razie umawiam sie z Ushia i p Magda (tak? to o ta instruktorke chodzi?), bo Polsad mam no... 5 min od domu spacerkiem  😅
Freddie,dużo sukcesów i zadowolenia z pracy z koniem,z prowadzącą zajęcia i nad swoimi umiejętnościami 🏇
Dzieki, bede pisac, jak mi idzie  😁
Pursat   Абсолют чистой крови
07 marca 2009 14:03
W "nowym" Starym Młynie ma m.in. powstać hala, kolejna stajnia, więcej koni do rekreacji.
No to mielibyście wygody 🙂

Należy się temu miejscu takie uzupełnienie infrastruktury,bo stajnia jest bardzo ładnie położona i okolica też ma wiele zalet.

Jak się już ruszy ku lepszemu,to dawaj Pursat relacje z przebiegu postępów 🙂
staniątki- od rana do wieczora konie sa na padokach, rewelacyjna opieka 24h/dobę, na teren stajni, ujezdzalni, padokow nie wejdzie nikt obcy, poniewaz caly obiekt jest ogrodzony. jedyna wada jest cena 1000zl miesiecznie ale za takie luksusy jak hala, dwie duze ujezdzalnie, duze padoki, możliwosc indywidualnego wypuszczania konia na padok, calodobowa opieka, 4 myjki zewnetrze, duza przestronna stajnia, siodlarnia i szatnia, mozliwosc noclegu i wiele innych uwazam ze cena nei jest wygurowana 🙂

Hmm...a stoi tam ktoś już na pensjonacie?? Ta hala to też jakoś tak dziwacznie 12na40 . Poza tym nie przesadzajmy z tą ceną. Santos ma 2 hale,2 ujeżdżalnie i resztę wszystkich cudów o których piszesz a cena niższa.Niepołomice mają fajną halę,jest karuzela i okrąglak....też niżej. Jak dla mnie to cena jest stanowczo zbyt wygórowana - ciężko będzie zapełnić hotelowe miejsca.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się