Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

Czy koń na zdjęciu jest poprawnie ustawiony? 🙂
Dzięki za odpowiedzi
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęcia
Kinia16322 smiem twierdzic ze przy dopasowaniu siodla znikna problemy zwiazane z dopasowaniem siodla, glod na swiecie raczej nie 😉
grafika poprawnie ustawiony do czego? on stoi. ze tak zauwaze odkrywczo  😎
chodziło mi o uciekanie siodła do przodu 🙂 a ze przy tym głód nie zniknie, no szkoda..
Zdjęcie było robiony podczas przejścia z kłusa do stój. Tak stoi, ale czy widać jakieś błędy podczas tej czynności? 😉
jest za mało uśmiechnięty 😁
Muszę nad tym więcej popracować  😀
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
03 grudnia 2013 20:14
Nie rozumiem jednego- skoro siodło ucieka do przodu, to po co je jeszcze ciągnąć napiersnikiem? To albo rybki albo akwarium. Skoro siodło leci i w tył i w przód to jest kompletnie niedopasowane.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
03 grudnia 2013 21:00

po coś to zostało wymyślone i w tym celu to stosuje ja, a nie " bo jest modne "
przed kim mam się niby pokazać ? przed sasiadem zza ściany, który nie odroznia krowy od konia 😁, czy na forum 😀 ?

ale tak, siodło jest do wymianki, szukamy innego, narazie ratujemy się tym.. 😉 z tym, że wątpie, że jak znajde w koncu dobre na mojego konia siodlo, to wszystkie problemy znikną..


Ale to nie chodzi o pokazywanie się, tylko dopasowanie siodła.
Wiele rzeczy zostało wymyślonych, żeby ułatwić sobie życie, ale dla konia niekoniecznie musi być OK.

grafika zmniejsz zdjęcie 😉
Widzę pewną bliską mi halę na zdjęciu 🙂
Jumping Team Brynica tam znajduje się hala, a zdjęcia jakoś nie potrafię zmniejszyć  🤔
opolanka   psychologiem przez przeszkody
03 grudnia 2013 21:35
grafika, wiem wiem, mój senior tam stoi.
P.S. Zdjęcie otwórz sobie w przeglądarce zdjęć Microsoftu, kliknij "edytuj obrazy", "zmień rozmiar" i zmniejsz do 800x600 pikseli.


ale tak, siodło jest do wymianki, szukamy innego, narazie ratujemy się tym.. 😉 z tym, że wątpie, że jak znajde w koncu dobre na mojego konia siodlo, to wszystkie problemy znikną..


Ale bardzo dużo problemów może zniknąć - niektórzy sobie nie zdają sprawy ile może dać perfekcyjnie dopasowany sprzęt (co jest też niesamowicie trudne tak naprawdę, bo nie zapytamy konia "wolisz tak czy tak? teraz Cię coś uwiera? a teraz Ci wygodnie?" ; więc nie każdy potrafi to zrobić)
Kinia16322, a ja dodatkowo mam wrażenie, że siodło jest za szerokie na tego konia. Czy jak na nim siedzisz, to przedni łęk dotyka kłębu?
Zdjęcie było robiony podczas przejścia z kłusa do stój. Tak stoi, ale czy widać jakieś błędy podczas tej czynności? 😉

No, jak już to tylko do Ciebie można się przyczepić: przekrzywiasz głowę niepotrzebnie, masz za płytko stopy w strzemionach i nieprzepisowo ostrogi.

( opolanka, Jakiej przeglądarce zdjęć Microsoftu?  😲 Ja umiem tylko w fotoszopie, gimpie i chyba kilka razy w życiu z braku laku w paincie mi się zdarzyło. )

grafika poprawnie ustawiony do czego? on stoi. ze tak zauwaze odkrywczo  😎



😀iabeł: Mistrz  🤣
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 grudnia 2013 15:21
( opolanka, Jakiej przeglądarce zdjęć Microsoftu?  😲 Ja umiem tylko w fotoszopie, gimpie i chyba kilka razy w życiu z braku laku w paincie mi się zdarzyło. )

no niejasno się wyraziłam, ta przeglądarka z Windowsa, jak ona się zwie...
aaa już znalazłam w necie -  Office Picture Manager 😉
bo w moim kompie wyświetla się to jako Microsoft Office... niewiedzieć czemu
Wrócę jeszcze do kwestii siodła Kini - zwróciłam uwagę na zdjęcie jej klaczy w wątku "Wady budowy...". Wgłębienie na mostku usytuowane bardzo z przodu + zaznaczony brzuszek faktycznie będą sprawiać, że popręg będzie zsuwał się do przodu, ciągnąc za sobą siodło (podogonie u takich koni jest niezbędne). Ale skąd wędrówka siodła do tyłu, nie wiem.
Kombinacja napierśnik + podogonie sprawdza się u koni ze słabo zaznaczonym kłębem i wgłębieniem mostka, a także, po prostu - bardzo grubych 🙂
Myślę, że nie zaszkodzi Ci, Kiniu, zrobić parę zdjęć siodła i wrzucić ich do wątku z dopasowaniem. I jednocześnie kupić jakieś tanie, używane podogonie. Niedopasowane siodło, na dodatek leżące na łopatkach, to przecież niepowetowane straty dla ruchu i zdrowia kobyłki, zwłaszcza tak młodej.
korysindex4 ale co? ;P niesluszna uwaga?😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 grudnia 2013 16:24
Tak stoi, ale czy widać jakieś błędy podczas tej czynności? 😉

Tyłem nierówno stoi.
Faith własnie bardzo trafiona  😀  od rana miałem banana na twarzy  😂
O zatrzymaniu/stój/nieruchomości można dużo powiedzieć, ale tylko w kontekście czworoboku: miejsca, reakcji na pomoce, płynności/dynamiki przejścia, sylwetki - zależnie od poziomu czworoboku - wymagań względem konia. Tu nie wiemy nic, oprócz tego, że koń stoi na czterech, nierówno.
Wyj, wstawiałam już zdjęcia do wątku o dopasowaniu siodeł i fakt, siodło nie leży najlepiej, jestem w trakcie zmiany - co nie będzie łatwe, szukam siodła z wymiennymi łękami, myślę, że wtedy będzie mi łatwiej coś pokombinować 🙂  to samo siodło na drugim hucule, leży lepiej, z jeźdźcem jest miejsce między kłębem a łękiem, a na Kenii jest mniej miejsca. Ubrałam jej napierśnik bo jak wchodzimy pod górki to siodło chyba miałabym na zadzie.
Halo, ważne, że koń zgiął głowę w potylicy, a więc jest ustawiony  😁
Ja tu widzę ustawienie 😀iabeł: Do zdjęcia bo do zdjęcia, ale ustawienie 😀 Dziewczyny już napisały, że nogi mają być równo.
Okej dzięki wszystkim będziemy pracować 😉
Wyj, wstawiałam już zdjęcia do wątku o dopasowaniu siodeł i fakt, siodło nie leży najlepiej, jestem w trakcie zmiany - co nie będzie łatwe, szukam siodła z wymiennymi łękami, myślę, że wtedy będzie mi łatwiej coś pokombinować 🙂  to samo siodło na drugim hucule, leży lepiej, z jeźdźcem jest miejsce między kłębem a łękiem, a na Kenii jest mniej miejsca. Ubrałam jej napierśnik bo jak wchodzimy pod górki to siodło chyba miałabym na zadzie.
\\Wymienne łeki nie załatwiają sprawy- wiem coś o tym...
Okej dzięki wszystkim będziemy pracować 😉


Tylko nie pracuj nad ustawieniem w stój  🤣
korysindex4, oj, chyba podręcznika Szaszkiewicza nie czytałeś 😀
halo, nie mam pojęcia co to jest 🙂 Ale koń wstawiony przez grafikę stoi i tylko stoi. A więc można mówić o ustawieniu ?

Nigdy nie ustawiałem konia w stój, nikt też nigdy mi o tym nie wspomniał, ani nie powiedział nic o tym 🙂
korysindex4, Co to jest? Nowość na rynku literatury jeździeckiej. "Sztuka jazdy konnej" się nazywa. Oprócz wielu cennych i nie do podważenia uwag zawiera... opis solidnego ustawiania konia w stój - na 20 s. a potem gięcia mu łba też po 20 s. 🙂
zgięcia na bok czy w dół ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się