Siodła syntetyczne a skórzane

Livia   ...z innego świata
23 listopada 2013 11:15
faith, również się podłączę do pytania any, da się je w Polsce dostać, czy trzeba ściągać skądś? :kwiatek:
Nie bezposrednio ale da sie sciagnac, gazela sklep sciaga z kramera na zamowienie albo mozna samemu z niemiec zamowic🙂
Sklep Gazela już nie sciąga produktów z Kramera
Livia   ...z innego świata
23 listopada 2013 19:12
O, a wiadomo czemu? Niedawno jeszcze ściągali, bo sama u nich zamawiałam.
Dostałam info od nich ze nie mają już jak przywozić tych rzeczy, a zamawianie bezposrednio przez strone i placenie 20 euro za wysylke im sie nie oplaca.Ja ostatnio zamawiałam u nich jakos we wrzesniu i to już chyba była ostatnia dostawa.
Potrzebuję pomocy a nie mam siodła przy sobie. Gdzie znajdę numery seryjne siodła Wintec 500 jump? Potrzebuję ich na szybko a w stajni będę dopiero w sobotę i muszę poprosić koleżankę o sprawdzenia a nie wiem gdzie ich szukać... 😵
ktoś mógłby wkleić zdjęcia wintec 500 jump po np. roku użytkowania?  :kwiatek:
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
04 grudnia 2013 12:54
Potrzebuję pomocy a nie mam siodła przy sobie. Gdzie znajdę numery seryjne siodła Wintec 500 jump? Potrzebuję ich na szybko a w stajni będę dopiero w sobotę i muszę poprosić koleżankę o sprawdzenia a nie wiem gdzie ich szukać... 😵


Na tybince.

ktoś mógłby wkleić zdjęcia wintec 500 jump po np. roku użytkowania?  :kwiatek:


nie ma po co 😉 niczym się nie różni od nówki (jeśli masz puszczone dołem puśliska) 😉
Czy mógłby mi ktoś zmierzyć jakiej długości jest siedzisko w Rimini Pro 16,5??? :kwiatek: Nie wiem czy kupić 16 czy 16,5 🙁(
Pamietam, ze mierzylam moje jak sprzedawalam i wyszlo 32cm 😉
Livia   ...z innego świata
05 grudnia 2013 11:27
Ja trochę nietypowo - od pewnego czasu mam okazję użytkować siodło Busse Status i muszę napisać, że całkiem fajne to siodełko, jestem nim mile zaskoczona. Jest lekkie, jak na razie nic się z nim nie dzieje i wygląda na dość trwałe 🙂 Udało mi się je dostać w promocji, więc za taką cenę to był dobry zakup.
Mam pytanko odnośnie siodła pro-light czy ono posiada klocki tylne ?  🙂
Bo spotkałam się właśnie z takim co miał i nie mogę znaleźć ;/
Pro-light z tego co wiem nie ma kolcków tylnich. 😉 Ale z takich tańszych syntetyków to np. te siodła z decathlona mają tylne klocki na rzepy. 😉 A tak to jeszcze Winteci mają. 😀
Wie ktoś gdzie można kupić klocki kolanowe duże do winteca ujeżdżeniowego? A może są jakieś podróby, zawsze to taniej oryginalne winteca 200 zł ;/
Mam nadzieję że doby wątek 😉
wystraczy poczytac wyzej...
Słuchajcie potrzebuje pomocy.Kupiłam siodło Wintec 500 wszechstronne z białym łękiem okazalo sie jeszcze za waskie dla mojego konia  😵 Czy moge włozyc do tego siodła łęk przeznaczony do siodeł Wide ?  🙄 Potrzebuje doslownie jeden rozmiar wiekszy łęk... Jesli biały to 33-34 to jaki jest z Wide rozmiar wiekszy (ktory odcien fioletu)? Byłabym bardzo wdzieczna za pomoc  :kwiatek:
Podobno nie wchodzi...
Moze i wlezie ale ja bym nie ryzykowala terlicy.
U mnie biały po niebieskim jest ciężko wsadzić.
emptyline   Big Milk Straciatella
10 stycznia 2014 22:28
gunia, ludzie wkładali, ale ja bym też nie ryzykowała. Może sprzedaj i poluj na Winteca Wide?
gunia92, ja bym nie próbowała, bo terlica prawdopodobnie nie wytrzyma. Poza tym jeżeli biały łęk jest za wąski to prawdopodobnie koń będzie potrzebował właśnie modelu wide, bo w standardzie kanał będzie za wąski. Może wklej fotki do wątku o dopasowaniu siodła?
Livia   ...z innego świata
12 stycznia 2014 11:37
gunia, ja też nie ryzykowałabym. Najlepiej poszukaj po prostu siodła Wintec Wide.
Mój gruby koń nosił w Wide najwęższy łęk i to na mattesie większość czasu. Na ile widziałam resztę Winteców- nie ma szans, to jest przeskok o kilka dobrych rozmiarów.
😕 i moje arabiszcze się rozbudowało tak ,że biały łek jest za wąski. No i musze swoja pól roczną Isabelkę sprzedać!! Mam wintec walde ale jakos nie mogę się do siodła przekonać, zalesc sobie miejsca. Jakies płytkie to to.Mnie ono nie lezy.
Winteca WIDE chyba. Wide, od 'szeroki".
jasne ,że wintec wilde. :kwiatek: sorki za bład
Faza, nie sprzedawaj!
Kiedyś rozmawiałam z Bogdanem, i ponoć da się dorobić szerszy łęk  wzorowany na serii "wide" a pasujący do standardów.  Sama to planuję, więc jak coś możemy razem złożyć zamówienie - niestety teraz chyba obłożony robotą, a nie wiem kto inny mógłby to wykonać...
Faza, ja też Wide nie cierpiałam pasjami, okropne siodło, dla mnie totalnie za szerokie i zbyt wielkie siedzisko 🤔
Może Norton Rexine by Ci przypasowało? Jest w szerszej opcji, ja je pakowałam na beczkowate hucuły chociażby, no i usadza całkiem przyjemnie 🙂
EDIT: Cobrinha ale przecież t nie rozwiązuje problemu, standardowa terlica jest przewidziana na taki a nie inny rozstaw (zakres) i szerszego może już nie wytrzymać...
Faza, WIDE! WIDE! Wilde - to dzik (niemal)i 🙂 Zakonotuj, bo stale robisz ten błąd, a trochę głupio 🙁
Orzeszkowa, konsultowałam sprawę z Bogdanem - chyba wie co mówi 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się