Derki

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
04 grudnia 2013 10:34
Ash może za każdym razem oddawać właścicielce niszczyciela derkę do naprawy - niech płaci za naprawę?
ash   Sukces jest koloru blond....
04 grudnia 2013 10:37
bjooork, właśnie się nad tym zastanawiam czy to przejdzie.
ash, ja bym tak zrobiła - jej koń niszczy derkę niech ona naprawia/odkupuje. Jak dziecko zniszczy to rodzic za to płaci a nie osoba której mienie zostało zniszczone. Jak pies kogoś pogryzie to właściciel/firma ubezpieczeniowa płaci odszkodowanie. Ludzie są jak dzieci, nie ma żadnych konsekwencji to jej to nie obchodzi.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
04 grudnia 2013 10:45
Ash myślę, że na spokojnie rozmową powinniście znaleźć konsensus, a jak nie to trzeba pogadać z właścicielem pensjonatu - opisać sytuację i wyjaśnić, że chcesz aby koń niszczyciel opuscił stado bo niestety naraża Cię najzwyczajniej na straty materialne.
Kurczę ash dlaczego ma Twój koń wychodzić sam? Nie można ich po prostu rozdzielić? Część koni po jednej stronie, część po drugiej? U mnie w stajni było i jest tak nadal, mój koń od początku kopał się z jednym wałachem więc zostały rozdzielone i teraz jest tak, że są porozdzielane na dwóch pastwiskach.  Jeden dostaje swoje stadko i drugi dostaje też kilka koni na swoją stronę 🤔
Averis   Czarny charakter
04 grudnia 2013 11:21
Mój koń też ma swoje osobne stado. Z jednym koniem nie lubią się wybitnie. Ash - porozmawiaj z właścicielem, warto.
ash   Sukces jest koloru blond....
04 grudnia 2013 11:23
Dzięki za rady.  :kwiatek: Pogadam w weekend, bo jak tak dalej będzie to pójdę z torbami :/
Kupiłam stajennego ripstopa Eskadrona. Piękny jest w tej kratce z obecnej kolekcji, ale pojęcia nie mam na jakiego konia jest zrobiona ta derka.
Mój koń zazwyczaj nosi 155, więc kupiłam XL. Wygląda to tak, że z przodu ledwo ją zapięłam, z tyłu troche wisi za zadkiem, a pasy krzyżowe skrócone na maksa nadal są przydługie.
Hej dziewczyny 🙂
Wiecie może gdzie dostane derkę zimową padokową z wypełnieniem 150g rozmiar 115/120 ??
Hej dziewczyny 🙂
Wiecie może gdzie dostane derkę zimową padokową z wypełnieniem 150g rozmiar 115/120 ??


Proszę:
http://www.sprzetjezdziecki.com/bucas-derka-stajennopadokowa-smartex-medium-p-2153.html
czy ja dobrze widze ze ona ponad tysiąc złoty kosztuje ? 😀
tu znalazłam taniej hehe :P
tylko stajenna ale można zarzucić deszczówkę i voila

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/28063?q=115&kategoria=14&rodzaj=26&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=

Ala_WR i zoriczkowa dziękuje Wam bardzo  :kwiatek:


a wie ktos coś może na temat tej derki http://sklep.caball.pl/derki-padokowe/44-combo.html bądź chociaż firmy Caball ?
[quote author=Ala_WR link=topic=43.msg1944023#msg1944023 date=1386270740]
Hej dziewczyny 🙂
Wiecie może gdzie dostane derkę zimową padokową z wypełnieniem 150g rozmiar 115/120 ??


Proszę:
http://www.sprzetjezdziecki.com/bucas-derka-stajennopadokowa-smartex-medium-p-2153.html
[/quote]

hahaha, pocisnelas 😀 "Cena produktu: 1.010,00 zł"
Angeel - jeżeli są derki w takich cenach na rynku, i to wcale nie mało, to znaczy że ludzie takie też kupują.
Ala_WR,  ja myślę że tylko mała garstka
Ale nie przecietni ludzie 😀 Przynajmniej tak mi sie wydaje ;p
Mirti2,
Połowa wątku DIY poświęcona jest firmie Caball  🙂
dzięki : )
Mam derki polarowe od ivett jeszcze z początków działalności i nie wiem jak się  ma jeśli chodzi o "ciepłotę" padokówka na polarze vs 200g?
Czy ochrona przed zimnem jest porównywalna w tych dwóch wersjach czy jednak 200g jest dużo cieplejsza?
Niestety ivett od dłuższego czasu nie odpisuję więc nie mogę się poradzić 🙁
Od czasu do czasu zdarza mi się zaderkować konie jak pogoda jest bardzo kiepska (silny wiatr, opady...). Konie trzymam od rana do wieczora na padoku niezależnie od pogody i czasem aż serce boli jak widzę, że wolałyby wejść do stajni hehe
Niestety na polarze mam tylko jedną jak się okazało, i zastanawiam się czy mocno zaszkodzę derkując drugiego taką 200g od czasu do czasu przy wybitnie niesprzyjających warunkach pogodowych...
deborah   koń by się uśmiał...
07 grudnia 2013 16:02
Cobrinha, na moje różnica jest ok 50-100 gram zależnie od grubości polaru. ja mam padokówki na grubym polarze i jak przebrałam CB z derki ortalion polar w 200 na cienkiej podszewce to nie było żadnej różnicy.
Ten polar u mnie to raczej jak macam z tych cienkich, nie grubych. Nie chce przegiąć w druga stronę tym bardziej że chodzić non stop w niej nie będzie 🙁
deborah   koń by się uśmiał...
07 grudnia 2013 16:20
jak cienki to sporo ciepłoty dodasz.. ryzykujesz, że wydelikacisz, zgubi sierść a później będzie marzł
Cobrinha, nie rozumiem- po co zakładasz derkę koniowi nie golonemu? To bez sensu zupełnie, zrobisz tym więcej szkody niż pożytku zakładając na padok.
Moje konie chodzą w plandece na polarze ale 24h, sierści pod derką nie ma prawie wcale-są gładkie bardzo, szyja obrośnięta i widać po zdjęciu derki ślad od sierści dokładnie jak kształt derki.
Mają derki po to żeby potem w hali szybciej schły- właściwie pocą się teraz tylko na szyji.
Ale jakbym im nagle te derki zdjęła to by zmarzły na pewno, bo zgubiły tą zimówkę.
Perlica mam konia, którego próbowałam zahartować (urodzony u mnie). Po 3 zimie na antybiotykach (przeziębienia) wet zalecił kupić derkę... Zatem dziś , kiedy wieje i pada koń chodzi w derce. Nigdy mu to nie zaszkodziło, a przynajmniej się już nie gluci...
Poza tym jeśli koń nie ma stada (takiego kilka - kilkanaście koni), ani wiaty - to nie ma szans schować się jakoś przed zimnem
Nie każdy koń może wychodzić na wybieg "na golasa" bez względu na warunki... a osobiście wolę ubrać i wywalić, niż trzymać w boksie
Gaga ja to rozumiem, ale z tego co czytałam to Cobriny koniom nic nie dolega dlatego sie dziwie.
Mam pytanie-mam zaderkowanego konia w zwykłą plandekę bez wypełnienia, koń niegolony, ale z krótką sierścią. Do tej pory był ciepły, jednak dzisiaj już miej. I się zastanawiam z jakim wypełnieniem kupić mu derkę na zimę-100,150 czy 200? Póki co wrzucę pod plandekę polar, ale muszę jak najszybciej kupić zimówkę.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
07 grudnia 2013 18:47
basia16816 ja bym wzięła 150gr 200 to maks  😉
[quote author=_Gaga link=topic=43.msg1945827#msg1945827 date=1386435173]
osobiście wolę ubrać i wywalić, niż trzymać w boksie[/quote]
I tak jak pisze Gaga, stada nie mają, schronienia też a konie od rana do 19:30 na polu - pada nie pada, wieje nie wieje... no niestety czasami widać, że wolałyby gdzieś się schować, to czemu mam im nie uprzyjemnić przebywania na padoku jak pogoda jest wyjątkowo wredna a ja mam taką możliwość?
co innego jakbym miała wiatę lub jakiś zagajnik a tu kompletnie nic.
Z resztą pytanie nie było "czy derkować", troszkę inne 😉 Raczej wątpliwości nie mam patrząc na swoje konie kiedy im dobrze a kiedy nie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się