Ochraniacze

Poszłam za ciosem i zareklamowałam moje ochraniacze Hanso. Po czterech miesiącach użytkowania puszczają szwy, rozchodzą się, robią się dziury, odrywają się rzepy - masakra jakaś. Ochraniacze używane tylko na treningi i to na zmianę z owijkami, latem w ogóle ich nie używałam bo za ciepło, więc za długo mi nie posłużyły.
Mam nadzieję, że uwzględnią reklamację.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
28 listopada 2013 15:09
a ja odwiedziłam dziś Equivę i wśród pełnych półek ochraniaczy znalazłam taki zakącik  😎
złote z tyłu oblędne  😜
Kayra   Kucusiowy wariat :P
28 listopada 2013 16:43
Dziewczyny, czy któraś z was jest w posiadaniu ochraniaczy firmy Zandona?
Czy ktoś używał airflexów hexa? Bo jakiś czas temu kupiłam tyły, ale jeszcze nie używałam, a tak się złożyło że tyłów mi się nazbierało trochę i teraz się zastanawiam czy warto je sobie zostawić ?
Dziewczyny, czy któraś z was jest w posiadaniu ochraniaczy firmy Zandona?


ja mam - i jestem zadowolona 🙂

akurat są na promocji - jeszcze przez 13 godzin ;-)

http://www.horsehouse.pl/pl/Katalog/Produkt-dnia/Ochraniacze-SUPERIOR-TENDON-Zandona.html
sklep też polecam

Kayra   Kucusiowy wariat :P
28 listopada 2013 20:06
ivet, no właśnie zamówiła, tylko że S białe i zastanawiam się czy nie będą za duże na mojego kuca.
zoriczkowa Hexy ogólnie nie polecam, sztywne to takie i odstaje odnogi zamiast ładnie przylegać
no właśnie mam takie wrażenie w rękach, a jak z wytrzymałością? Może jako padokowe albo terenowe by się sprawdziły?
Co do wytrzymałości to nie mam pojęcia niestety.
ivet, no właśnie zamówiła, tylko że S białe i zastanawiam się czy nie będą za duże na mojego kuca.


ja mam M i L

przymierzysz i zobaczysz
jakościowo super moim zdaniem no i bywają w fajnej cenie 😉
Kayra   Kucusiowy wariat :P
28 listopada 2013 20:52
ivet, no właśnie cena promocyjna mnie skusiła 🙂 Mam veredusy S-ki i liczę, że są podobne w rozmiarówce 🙂
Nie wiem czy dobry wątek 😉
Czy ktoś używa i może się wypowiedzieć na temat ochraniaczy HKM - wg, opisu działają rozgrzewająco:
http://www.amigo-konie.pl/49a-hkm-ochraniacze-neoprenowe-na-nogi-z-wloknem-ceramicznym-rozgrzewajace-przod-para.html

Mam konia, który nocując w stajni musi mieć grzaną nogę - owijki sobie zdejmował, więc przeszłam na ocieplacze zapinane na rzep. Pod to idzie wcierka rozgrzewająca w zimniejsze noce. Jednak wolałabym coś bez potrzeby stosowania wcierek ze względu na możliwość podrażnienia skóry przy długim stosowaniu.
Z góry dziękuję za opinię  :kwiatek:
zielona_stajnia ja mam back on tracki i są świetne. Same sobie wzięłam na wieczne bóle karku taki golfik jakby, sprawdziłam działanie na własnej skórze i szczerze polecam. Są droższe niż HKM, ale sprawdzone,  przymierzam się też do derki Back on Track bo posiadaniu padu jakiś czas, ale to jednak 1200 zł.
http://konik.com.pl/ochraniacze-jumptec-prz
Czy ktoś ma takie ochraniacze, albo wie, jak jest z ich jakością? 🙂
Czy posiada ktoś może ochraniacze Veredus Olimpic w rozmiarze S na dużego konia?
Mam aktualnie takiego w użytku  😉 nieduży, zgrabne nóżki i L-ki na pewno będą za duże, nigdy natomiast nie miałam w rękach S-ek więc nie potrafię stwierdzić.

Ma ktoś? 🙂
a ja odwiedziłam dziś Equivę i wśród pełnych półek ochraniaczy znalazłam taki zakącik 

Czy tam z tyłu są granatowe lakierowane? jaka to firma?

A ja mam pytanie o premier equine pamiętacie kiedy zaczynają się te coroczne wyprzedaże? Ma ktoś z PE brushing boots single albo double lock, warto? Chce coś na jazdę po płaskim dla strychującego się konia.
o, jakby się ktoś natknął na premiere equine racing S lub M (albo coś podobnego, co będzie pasowało, bo mam jedną parę na przód już) to dajcie znać.

Windziakowa:

miałam takie kiedyś, chyba nawet coś o nich pisałam. Nadają się na zawody czy okazyjnego używania. Moje wytrzymały z rok. Ładne, łatwo się myją, lekkie, ale dość słabe.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
06 grudnia 2013 23:02
Windziakowa, zdecydowanie nie polecam... takie "szmatki" a nie ochraniacze. Cienkie i tandetne. Po 1 solidnym ujeżdżeniowym treningu na koniu nieszanującym ochraniaczy całe tyłu pozdzierane. W dodatku te gumy i kołki to jakaś kpina... pomimo tego, że mój wielkolud ma 180cm w kłębie i wszystkie full'e są na niego na styk to te gumy w ogóle są jakieś luźne i nie trzymają mocno nogi przez co ochraniacze odstają... Tyły to już w ogóle jakkolwiek zapiąć, czy na krzyż czy normalnie nijak nie przylegają do nogi... Dla mnie to kasa wywalona w błoto. Za tą cenę można kupić coś lepszego.
xequus-dziękuje bardzo 🙂 nie kupię 🙂
Szukam kogoś kto miał na nogach Eskadrony Pro Active rozmiar M i np dla porównania Veredusy Pro light- nie wiem czy się wciśniemy w M 🙁
Orientuje się ktoś, czy występują ochraniacze YORK Cristal w rozmiarze pony? COB jest za duży , a nigdzie pony nie mogę znaleźć..
Sonkowa, producent ma tylko Mki i Lki (czyli cob i full).
quantanamera dzięki.  :kwiatek:
Klami jeżeli to Ci coś pomorze to ja mam podobne ale firmy Gera http://www.gnl.pl/ochraniacze-gera-mesh-tec-jump.html
Kupowane właśnie z myślą o padoku po kontuzji, a że młoda wychodzi na cały dzień to musiały być oddychające i po zdjęciu noga jest zimna i suchutka nawet jak było ciepło, Dodatkowo moje są na kołki i dają radę w błocie. W dodatku Gery wypadają duuże, młoda ma veredusy M i są dobre a gery zwiełam jej cob i skracałam gumy po 2 cm  😉
a ten materiał nie będzie się "obłupywał" lub przecierał od uderzeń na treningu? Myślałam o nich ale chyba nie mają żadnego wzmocnienia (te BRy).
Ja sobie właśnie zamówiłam dwa komplety na padok - Multisporty i Country Booty, przetestuję je na padok. Na lato będą super, bo jednak w każdych ochraniaczach, nawet skorupach noga się poci. Mam nadzieję, że i teraz w zimie dadzą dobrze radę, liczę na to, że nie będą nasiąkać wodą tak bardzo jak neoprenowe ochraniacze. Co do żywotności to nie omieszkam dać znać (bo na przykład Pro Maxy, chociaż moje odpukać mają się świetnie, to u wielu osób dewastują się konkretnie).
Te Gery też są bardzo fajne, ale nie zamykają nogi dookoła, a ja mam zdolne i w dodatku bardzo ruchliwe konie 🙄
Ogólnie super są ochraniacze w tym stylu. Moja chodzi na padok goła, ale po areszcie boksowym nie wyobrażałam sobie puścić młodej bez niczego, zwłaszcza po tym jak się pięknie załatwiła jednego dnia na padoku  🙄 A bardzo nie chciałam przegrzewać ścięgna, w skorupkach po całym dniu noga byłaby spocona i ciepła.
Ja sobie właśnie zamówiłam dwa komplety na padok - Multisporty i Country Booty, przetestuję je na padok.

no własnie mnie te country booty bardzo kuszą- przewiewne a noga dookoła zabezpieczona. Daj proszę znać jak z nasiąkaniem wodą (mamy w stajni błoto masakryczne, dlatego pozbywam się neoprenowych eskadronów) i czy one mają jakieś wzmocnienie od wewnątrz?
Na pewno dam znać, sama jestem ciekawa, bo teraz muszę wypuszczać chłopaków w skorupach, bo pełne neopreny przypominają ciężkie namoknięte gąbki :/ Skorup za bardzo nie lubię i jednak te punktowo uciskające nogę gumy przez 3 godziny pod rząd to nie jest nic dobrego, po zdjęciu skorup nawet włos zawsze trochę bardziej ulizany pod samymi zapięciami. Gdyby te Pro Meshe nie nasiąkały za bardzo, a w lecie rzeczywiście dawały przewiew, to będą idealne.
Dodatkowe wzmocnienie jest na pewno w ochraniaczach Brushing Boot - tam jest taka łyżka od wewnątrz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się