DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Tu znowu ja, przedstawiam wam moje kolejne dziwaki, tym razem powrót do wzorków i nowy projekt 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
03 grudnia 2013 15:24
Drugi genialny
deborah   koń by się uśmiał...
03 grudnia 2013 18:59
asicaa239, co wkładasz do środka kaloszków?

ten materiał mocny? nie podrze koń jak raz zaczepi podkową?
asicaa239, strasznie fajny ten pierwszy! co to za materiał?
Kaloszki w serduszka są cudowne!  😍

Dziewczyny, ponieważ nie orientuje się jeszcze kto, co, gdzie i jak na forum, zapytam wprost z nadzieją na odpowiedź. Potrzebuje jakiejś dobrej duszy która podjęłaby się uszycia 1 ewentualnie 2 derek polarowych od środka i takich jakby ortalionowych od zewnątrz. Ale jest jeden mały knyf, musiałyby być to derki zaprzęgowe. Ja niestety maszyny nie ogarniam, więc liczę na jakąś chętną.
Wrzucam zdjęcie pogląddowe derki poniżej.
Dziewczyny już odpowiadam 😉 w środku kaloszy jest oryginalny neopren, próbowałam z różnymi piankami, ale neopren jest najlepszy i nie do zdarcia 🙂 A co do materiału na zewnątrz, jest to ten sam materiał którego używa się do szycia torb plecaków, jest mocnym materiałem, ciężko jest go zniszczyć, a zarazem jest w miarę elastyczny dlatego również na czapraki się nadaje 🙂 Sama używam takich własnoręcznie robionych kaloszek i jestem na prawdę zadowolona 😉 Pełnią swoją funkcję i są łatwe w utrzymaniu czystości 🙂 Mam nadzieję, że odpowiedziałam na wszystkie pytania.
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
03 grudnia 2013 21:45
asicaa239, bardzo ładnie uszyte kaloszki 🙂


Pytanie dla tych, którzy lubią pleść z rzemyków.
Jeśli chcę wykonać naszyjnik w stylu chińskim (zdjęcie) z rzemieni okrągłych to jak mogę go wykończyć? Ma ktoś jakiś pomysł?
Najbardziej mi zależy na wykończeniach nie związanych z częściami metalowymi..

I drugie pytanie, nie spotkałam się z takim plecionym naszyjnikiem jeszcze, ale ktoś kto robi np. naczółki będzie wiedział, są raczej dość sztywne? i chyba nie będą się nadawać jako naszyjnik? a nie będę robić jeśli faktycznie nie będą nadawać się do użytku :/
xxKooniexx, z rzemyków będzie sztywne, ale ze sznuków jakich użyto do tych na zdjęciu - dość miekkie. na szyje będzie ok (w końcu taki styl, że całkiem lejące nie może być)
jesli kupisz sznurek termo topliwy, to końcówki możesz ze sobą zgrzać (bo to ma byc wkładane przez głowe tak?)
albo zrobić pentelkę z 1 strony i doszyć guzik z 2.
Dziewczyny czy któraś robiła futro na siodło?  Bo przeryłam wątek i nic nie mogłam znaleźć. Help  :kwiatek:
ja robie już 2 czy 3 rok 😀 (tylko zrobić nie mogę 😉 )

generalnie to dość banalne - wyciąć futro, doszyć gume z rzepem i tyle
wszystko widać tu:
http://www.amigo-konie.pl/11c1-mustang-futerko-na-siodlo-futro-medyczne.html
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
04 grudnia 2013 17:31
horse_art, potrzebuję właśnie z takich rzemyków zapięciem. Okej dziękuje za odpowiedź 😉 a ze sznurków już robiłam i wiem jak to mniej więcej wygląda 🙂
edit bo głupota wyszła

"potrzebuję właśnie z takich rzemyków zapięciem." - nie rozumiem zdania?
horse_art, chodzi mi o dokładne wymiary. Czy mogłabyś się podzielić? Pokażesz swoje?  :kwiatek:
wymiary ściągałam z siodła - położyłam kawałek szmaty i odrysowałam - no bo każde siodło inne
no i jak pisalam - nie skończyłam :P leży wyciete futro, leży guma... a ja kombinuje jakby to zrobić tak super hiper kosmicznie i w efekcie leży nadal 😉
Dziewczyny ile metrów linki potrzeba mniej więcej na ten patent ?

wabankowa

ja używam po prostu czarnej wodzy, którą skracam na kłębie w miarę potrzeby, plotąc węzeł, taki szybko rozwiązywalny
około 4-5 metrów to by wyszło?
Właśnie czarnej wodzy a ni nic w tym stylu nie mam u muszę sobie zrobić  🤣
Chyba kupię 3 m tej grubszej i 2 m ten cieńszej, kobyłka duża nie jest to powinno starczyć 🙂

Dzięki za podpowiedź.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
06 grudnia 2013 09:41
wabankowa, też używam czarnej wodzy 🙂 i w zależności od potrzeby mocniejszego lub silniejszego wypięcia robię węzeł na kłębie 😉. Patrzyłam w sklepach i dł. czarnej wodzy to ok 4,5m(w porywach do prawie 6m, ale to też rozmiary różne). Najprościej Ci będzie wziąć sznurek i przeprowadzić od kłębu, pod nogami i do pyska i pomnożyć razy dwa 😉
ja do tego używam gum i tez fajnie sie sprawdzają, nawet nie ma potrzeby skracania,koń duży wiec nie trzeba.
a szkoda płacic taka dużą kasę za taki patent 🙂
a ja też się zastanawiam nad kupnem jakiejś grubszej, miękkiej liny na ten patent zamiast czarnej, bo moja ma wrażliwą skórę i wszystko co cienkie przy jakimkolwiek tarciu przecina jej skórę. Najlepiej poprosić kogoś kto ma ten patent o zdjęcia i pomiary.
ja lożnowałam konie, związując takie dwa grube, mięciutkie uwiązy związując na grzbiecie i się całkiem fajnie sprawowały 😉
a związywałaś razem też przed pyskiem? Bo takie dwa uwiązy bez pętelki powodują nie więcej jak tylko piłowanie, raz za jedno kółko pociągają raz za drugie - powoduje to u konia nie tylko zaszarpanie, ale i zmniejszenie wykroku, bo po jakimś czasie skapnie że im obszerniejszy krok stawia tym pociągnięcie silniejsze.
O proszę ile sie pomysłów posypalo  🙂
jutro jadę do małej to przetestuje gumy bo mam dwie sztuki akurat i zobaczymy jak się nadadzą a jak nie to na allegro znalazłam fajną grubą linębawełnianą i sobie zamówię i zrobię jak coś ^^

Szykujemy się z myszką na zimę, hali brak a robić cos trzeba xd
Kochani, kto umie robić derki? Potrzebna mi nieprzemakalna podszyta polarem w kolorze czerwonym i wykończona białym sztucznym futerkiem do zdjęć świątecznych🙂 Proszę o wiadomości na pw
zoriczkowa nie związywałam przed pyskiem, przypinałam do kantara.
Możecie mi doradzić? Chce uszyć derkę stajenna z takim wypełnieniem: http://allegro.pl/wloknina-silikonowa-owata-350g-m2-wklad-do-kolder-i3728984009.html od spodu polar, ale nie wiem co na góre...czy te materiały się sprawdzą? Jeżeli tak to który lepszy?
http://allegro.pl/tkanina-kaletnicza-poliester-600d-14-49-zl-mb-i3735573871.html
http://allegro.pl/tkanina-drelich-bawelniany-rozne-kolory-nowosc-i3773518286.html
A może macie jakieś sprawdzone materiały? Mam derkę przeciwdeszczową i chce teraz pod nią dołożyć stajenną...o ile znajde materiały ;p Pomożecie?  😉
jeżeli to ma być derka pod derkę, czy też derka stajenna, to tylko drelich na górę, ona musi oddychać. Poliester jest zazwyczaj powleczony pcv, więc dobry na derkę padokową.
Btw, na allegro znajdziesz jeszcze tańszy drelich. Jeśli nie, napisz do mnie na pw, dam Ci maila, skąd zamawiam drelich sprawdzonej jakości w dobrej cenie, ale niestety tylko czarny.
Ovata też coś drogo Ci wychodzi 😉
deborah   koń by się uśmiał...
07 grudnia 2013 17:25
Wtorkowa, jeśli już polecam drelich na stajenną. codura absolutnie się nie nadaje, b o ani trochę nie oddycha.

musisz też mieć świadomość, że przy takiej grubości wypełnienia i polarze wszystko będzie naprawdę trudne do zszycia w derkę.
A jeszcze w temacie derek, to na polarową jaki polar najlepszy? Bo widziałam różne rodzaje i grubości. Chciałabym coś na prawdę porządnego 🙂 nie wiem czy takie 300g są ok, czy to są jeszcze te w miarę cienkie? Będę wdzięczna za pomoc :kwiatek:
od 400g w górę są takie fajne. Zwracaj też uwagę, na jaką jednostkę jest podana waga, bo ten sam polar bedzie mial inną wagę na m2 a inną na mb.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się