DIY - zrób to sam

dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
01 grudnia 2013 21:38
Sznuruś nie ma sprawy. Cieszę się, że mogłam coś podpowiedzieć, tzn tato 😉

Czy stroik ZAWSZE musi mieć świeczkę? Ja myślę, że nie i wykombinowałam takie stroiki. Co Wy na to?






Fajny pomysł 🙂
Ja aktualnie jaram się gilotyno zaginarką do papieru. Osoba, któa to wymyśliła jest geniuszem. W 20 minut przygotowałam kartoniki i kartki na zajęcia z dzieciakami. Będziemy robić kartki świąteczne metodą quillingu, z użyciem pianek, sznurka, dziurkaczy itp.
dragonnia, z orzechami złotymi najładniejszy

a ja anioła zrobiłam
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
02 grudnia 2013 19:54
Witam Was 😉
dragonnia, świetne! możesz zdradzić z jakiej farby (czy co to jest) używałaś by te orzechy pokryć w takim kolorze?
Chciałabym zrobić choinkę z makaronu w kolorze złotym (efektem się podzielę) i tak się zastanawiam jaką farbą to pokryć? To jakaś w spreyu?

A drugie moje pytanie dla tych, którzy lubią pleść ze sznureczków, rzemyków i innych.
Jeśli chcę wykonać naszyjnik w stylu chińskim (zdjęcie) z rzemieni okrągłych to jak mogę go wykończyć? Ma ktoś jakiś pomysł?
Najbardziej mi zależy na wykończeniach nie związanych z częściami metalowymi..
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
02 grudnia 2013 19:57
sznurka, dziękuję. Już orzechy znalazły nabywcę. Twój Anioł przecudny. Też lubuje się w aniolach.xxKooniexx, farbą złota w sprayu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 grudnia 2013 11:06
Czy ktoś w tym roku robi stroiki świąteczne na drzwi?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
05 grudnia 2013 11:11
JARA - ja robię na pewno 🙂 mam dwie wizje - albo z pomalowanych na złoto orzechów + ozdoby! albo z kokardek z jakiejś ładnej wstążki.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 grudnia 2013 11:12
A na sprzedaż robisz? Bo ja szukam żeby kupić. Przepiękne stroiki robila Galopada, ale w tym roku coś milczy, a chce na drzwi 🙂
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
05 grudnia 2013 11:13
Aaaa... A to nie 😉 myślałam, ze szukasz inspiracji 🙂
Zrobiłam taki stroik ze złotych orzechów 2 lata temu- wsypałam je do szerokiego, gładkiego wazonu a dodatkowo wstawiłam ciemnoczerwoną świeczkę- wyglądało przepięknie  🙂.
Ktoś tutaj robił filcowe zwierzaczki. Potrzebuję pilnie dwa konie na prezent! :kwiatek: Do kogo się zgłosić?
dodzilla, sasqach robiła, polecam 🙂
W tym roku wysmarowałam takie coś :P :
Hamer, wielkie wow!
Dzięki 🙂 Jeszcze dorabiam . Choć chyba mam już dość  na ten sezon :P Z domków żaden wzór nie został powtórzony. A poszło ,,do ludzi" już 20 :P
A żeby nie wyjść z tematu ,, domkowego" w miedzy czasie robię lampiony na ozdobę okien 🙂

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 grudnia 2013 06:36
Piekne!
Piernikowe domki pojechały w różne zakątki Polski. Chyba opanowałam pakowanie do perfekcji  😁 Czas zmienić fach na pakowacza ? 🤔wirek: 😁
Hamer, prześliczności! Czy to lukier z cukru i białek? I nie maże Ci się? Podpowiesz proporcje? 🙂
Hmm proporcje... trudno bliżej określić. Mam swojskie jaja, i jedno jest większe drugie mniejsze. Powiem tak : dobrze utrzeć ! . A lukier ma mieć konsystencję pasty do zębów. Czyli, cukru  pudru dodawać tyle, i powoli aby uzyskać taką konsystencję.
to ja się pochwalę  😉 wykonanie rodzinne można powiedzieć, bo wszyscy siedzą i dłubią 🤣

każdy kwiatek też wykonany ręcznie 🙂


JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 grudnia 2013 09:24
W czwartek babka sprzedawała u nas w pracy bombki. Zrobione z siana, na górze była ładna kokardka + pętelka do zawieszania, a reszta oklejona małymi styropianowymi kuleczkami 🙂
jekaterina00, karczochy! 😍 też kupiłam bombki tydzień temu ale nie mam kiedy spróbować. cudne są!

Hamer, ale misterna robota, cudo!
Z klejeniem lampionów muszę przystopować, bo mi okien zabraknie :P Produkowałam dzisiaj nowe kolorki 🙂
Ale tu kolorowo!

Hamer piernikowe dzieła robią wrażenie, zazdroszczę cierpliwości 😉

A tu kilka moich szmacianek:

Lataj imienny



Chłopakowy metkoń



No i kolejne świnie



A i jeszcze Anielka



Pozdrawiam!  😀
asds   Life goes on...
09 grudnia 2013 17:19
W temacie peirnikowym...Trzymajcie za mnie kciuki... W weekend domek z piernika robię  😂
Murmel, świnie wymiatają, fajne ryjki mają!

a ja skończyłam własnie królika!
Dziewczyny, ale fajną macie  gałgankową menażerię zwierzaczków  😅 😅
Moja mama otworzyła produkcje bożonarodzeniowych bibelotów  😁
a ja dzis myślałam że sie zastrzelę - do szyjacych taka rada, jak kupicie nowy marker do tkanin znikajacy najpierw sprawdźcie czy znika...

tymczasem kolejne mamlary gotowe






sznurka, Jak zrobiłaś tą metkę z adresem stronki internetowej?  Samodzielnie czy już zamawiałaś gdzieś?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się