Kącik Rekreanta

armaquesse merci merci merci merci........  :kwiatek:

Zuziasta, ja mysle. Popraw sie nastepnym razem.  😉
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
06 marca 2009 21:37
Klami, czadowo Tenor wyglada! kiedy pierwsze skoki?

amnestria, ja mam nadzieje ze sie zadomowisz u nas na dlugo!! 😀
a co do Buniaczka-nie martw sie, taki humor dzisiaj mialy wszystkie konie. moj sie tez na zadna robote nie nadawal, poganialismy sie luzem po hali (ajjj jakie byly bryki! zalowalam ze nie mialam aparatu!) i tyle sie narobil. walachy wariowaly w swoim bajorze, uspokoich sie ich nie dalo, kobylki u siebie o dziwo tez dawaly czadu (a u nich to sie raczej nie czesto zdarza). wiosna w powietrzu.. przynajmniej taki powod sobie wmawiam 😉

Raven to kiedy wpadasz? mam szykowac panterkowy komplet czy jednak mamy sie z Glutkiem pokazac od normalnej strony? 😁
wątek zamknięty
A my zaczynamy treningi z nową trenerką  🏇


wątek zamknięty
kujka, merci. Skoki juz niedlugo. Mysle, ze za jakis miesiac moze. Zalezy co powie doktor przy kolejnej kontroli i jak paczek bedzie chodzil.
wątek zamknięty
Lena,to po cioci się konik taki grzeczny zrobił  😎

A Ty w ogóle matka o czymś nie zapomniałaś?


Hmmm... jutro focimy Gluta? Tak około 13?
wątek zamknięty
Lukasowa wszystkiego najlepszego  :kwiatek:

Chyba w złym momencie pisałam wczoraj, że u nas życie płynie spokojnie.
Już spokojnie nie płynie. Na chwilę obecną jesteśmy w czarnej dziurze, w tzw. wielkiej d...

Cała stajnia jest choruteńka.
Na 27 koni tylko 2 czy 3 nie mają podwyższonej temperatury i nie kaszlą. Coś niesamowicie przerażającego to też tempo zachorowań. W środę spędziłam cały dzień w stajni nie słyszałam nic niepokojącego. Wczoraj kilka osób niezależnie usłyszało po jednym kaszlenięciu. A dzisiaj jest koncert symfoniczny - coś strasznego, w życiu nie widziałam tak kaszlących koni. Moja Tajemnica i dwie inne klacze wręcz się duszą, mają ataki kaszlu. Niektóre konie mają prawie 40 stopni.
Mierzyliśmy z Ojcem temperatury i podawaliśmy antybiotyk przez jakieś 2 ,5 godziny.
Jestem przerażona - trzy tygodnie temu kilka koni było podziębionych w stajni dużych koni. Jedna klacz miała dodatkowo zaburzenia równowagi zadu - było podejrzenie o herpes, ale po badaniach nie wyizolowano wirusa. W sumie nie udało się określić co to za wirus/ wirusy zaatakowały tamtą stajnię. Ale nie zachorowały wszystkie i poza tą jedną klaczą nie miały ani bardzo wysokich temperatur i właściwie bezproblemowo udało się je szybko podkurować.
W tym momencie jednak tak bardzo sie boję, że to jednak EHV. Ta agresywność wirusa, ilość chorych koni, tempo rozwoju. A mamy cztery wysokoźrebne klacze, w tym moja Tajem.  
Naprawdę jestem przerażona
😕
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 marca 2009 21:51
Lena, Luuuzik, tyle, że pasowałaby mi raczej 13.30  😉
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
06 marca 2009 21:52
fin, beee co tak malo?

Ascaia o cholera, brzmi strasznie, trzymaj sie dziewczyno! Jakie plany na jutro? przyjedzie jeszcze jakis wet obczaic sytuacje?
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
06 marca 2009 21:53
Klami, śliczny napakowany Pączuś 😉 a czaprak Ci ukradnę 🍴 Już nie wspomnę o tym, ze Gruby ma podobną maść, i "przecież na nim też by ładnie wyglądał..." 🤔wirek:

Ascaia, trzymaj się, na pewno będzie dobrze! 😉
wątek zamknięty
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
06 marca 2009 21:59
ascaia koniecznie daj znac co i jak! jak przyszle mamuski sie trzymaja?
wątek zamknięty
kujka, mamy na miejscu trzech wetów i stały kontakt z klinikami weterynaryjnymi (w końcu to ta sama "firma"😉
Jutro rano kontrola stanu, mierzenie temperatutek.
A wieczorkiem powtórka z antybiotyków. I oby potrzebna była tylko tym 15 zwierzakom co dzisiaj (te które miały powyżej 39 stopni). Mam nadzieję, że tym które dzisiaj miały "tylko" stan podgorączkowy temperatura nie pójdzie w górę.
Cały czas widzę i słyszę Tajem jak nie może przestać kaszleć, kaszleć tak, że całe ciało wygina jej w łuk...
wątek zamknięty
kujka więcej będzie jak trochę popracujemy  😀

Ascaia
3mam kciuki za Wasze konie ! koniecznie powiedz co będzie
wątek zamknięty
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
06 marca 2009 22:20
Raven to kiedy wpadasz? mam szykowac panterkowy komplet czy jednak mamy sie z Glutkiem pokazac od normalnej strony? 😁

Prawdopodobnie tymże dniem będzie niedziela 😉 No i oczywiście, że panterkowy zestaw! Czyli mam rozumieć iże pokażecie się z nienormalnej strony? 👀

Ascaia o kurczę, nieciekawie... Zdawaj relacje na bieząco.
klami super zdjęcia 🙂 W końcu można pooglądać Twojego stwora w świetle dziennym 😉
wątek zamknięty
klami, a  nie chcialabys go na dresaz wrzucic? 😁 mi sie tam skoki nie widza 🏇 rowniez jestem w fanklubie twojego czterokopytnego!

ascaia- trzymam mocno kciuki!

a jak tam przeglady weterynaryjne 'podejrzewanych' kopytnych? bylam w delegacji i mnie chyba relacje ominely?

lukasowa, jak kopyto?
wątek zamknięty
Ascaia -  dziękuje  :kwiatek: !

a epidemii w stajni współczuje ale trzymaj się dzielnie, na pewno wszystkie dadzą sobie radę szczególnie z tak dobrą opieką :przytul:

Zen -  dziś rano gorzej...gorące szczególnie z tyłu i koronka...znaczy dalej, jutro rano jadę i już się boje jak się bedzie czuł mój chorowitek
czekam na telefon weta w sprawie wyników próbek pobranych z tej nogi ze zmianą skórną i wtedy umawiamy sie na wizyte 2w1 mam nadzieję, że uda się sprawnie zbadać potwora i określić co siedzi w nodze. Jeden plus w tym grzaniu, że wiemy gdzie szukać nie to co latem...
wątek zamknięty
zen jakbyś zobaczyła skaczącego Pączka - przełamałabyś się. On to chyba kocha. A na dresaż niezmiennie Klami namawiam, ale ona się boi, że z czworoboku wyskoczy 😉
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
06 marca 2009 22:33
Raven, no wiesz, jestesmy na re-volcie kojarzeni jako para w krejzi-panterkowym kompleciku, moze jestem troche zakrecona to fakt ale czasem chce sie tez pokazac od normalnej strony :P
ale mowisz-masz, bedzie leopard! 😀
wątek zamknięty
Ascaia, o kurcze. To rzeczywiscie straszna sytuacja. Trzymajcie sie tam!!

fin, urocze serduszko. Dlaczego tylko jedna fotka??

Lov, chcialas powiedziec slicznie otluszczony paczus. On przeciez zaczyna chodzic po prawie roku urlopu zdrowotnego.
Co do czapraczka to powiem Ci, ze kupilam go tak po prostu, bo nie podobal mi sie jakos bardzo. Jednak jak zobaczylam go na paczusiu to sie zachwycilam. 😉 Pieknie pasuje do tej masci. Kupuj kupuj!!

Raven, merci.
Hehe, na to swiatlo dzienne to zostalismy wlasciwie wyrzuceni sila. Obie hale nam zamkneli, bo rozgrywaja HPP.

zen, powiem Ci, ze myslama nawet o przerzuceniu go na pingwinienie. Ogladajac jego rodowod i ruch pewna szanowana sedzina pytala mnie czy na ujezdzenie. Ja jestem skoczek, ale jakby kon mial byc w tym dobry to moze.... No, ale tematu nie ma, bo poza ruchem odziedziczyl tez charakterek. Wykonywanie takich typowo ujezdzeniowych figur jest bardzo problematyczne i musze sie nakombinowac zeby wspolpracowal. Z czworoboku wyskakuje, jak chce zeby dreptal w miejsu to zaraz np. ucieka w gore itp. (Zreszta owa sedzina pytala mnie rowniez czy odziedziczyl ten charakter, bo jak tak to sie nie nadaje niestety na czworobok.) Na czworoboku jak wydluze galop to skroce dopiero tuz przed zderzeniem ze sciana a na parcurze moge dowolnie manipulowac wykrokiem nawet w srodku lini.
A za ten fanklub to  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:  pieeeknie dziekuje za docenienie mojego biednego paczusia.
A gdzie fotki twoich dwoch rumakow? Drugiego nawet nie pokazalas.

A pozatym, jak napisala Lena. Jak bede mogla to pokaze go skaczacego. To jego zywiol, skacze calym serduchem, ze tak powiem.

Lena  :kwiatek:
Nie boi sie, tylko ma przyczyne.  Raz wyfrunelam z nim przez szranki jak nie bylam w stanie za nic skrocic na powrot galopu.


wątek zamknięty
klami- wstawialam foty nowego nawet dwie. wiecej bedzie jutro- jak pogoda dopisze. ja charakternego skarego wciskam w dresaz- i jak na razie bilans jest srednio dobry dla mnie 😂 ale co mnie nie zabije 😎
mam nadzieje, ze kiedys zobacze twoje zwierze na zywo!

lukasowa- kurcze, no trzymam mocno kciuki za szybka diagnoze i szybki powrot do formy!
wątek zamknięty
Gruby  😀




wątek zamknięty
zen faktycznie.  😡 Nie ma to jak byc przytomnym inaczej. Wlasnie przewetowalam ten watek. Piekne zwierze! Podoba mi sie zdecydowanie. Jest fajnie zbudowany. Czekam na kolejne fotki!!
Co do mojego to wiesz. Ja skoczek. Kon ze swietnym odbiciem, guma w skoku i do tego idacy przez przeszkody z serduchem. Wesoly na kazdych zawodach i w robocie. A przy pracy ujezdzeniowej spalajacy sie, na czworoboku wsciekly jak osa... To wiesz, wybor byl z mojej perspektywy latwy. Poszlismy w skakanie.
Zeby nie zapeszac tfu tfu, bo jednak klopoty zdrowotne sie pojawily niemale, to do parkurow ogolnopolskich dazymy na pewno, wiec moze okazja bedzie.... 😉
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
06 marca 2009 22:53
Klami, ja tam czekam na Wasz torwar xD
martynkakoniki, jaka hala!! o.o
wątek zamknięty
martynakoniki, sympatyczny gruby. 😉
Co to za hala? Wyglada swietnie.

kujka, taaaaaa........  :wysmiewacz22:
wątek zamknięty
Bellen24   DENI..DENI..DENISE
06 marca 2009 22:57
martynkakoniki
UŁAAAAAAA! Piękne miejsce! Gdzie to? Nie mów,że gdzieś u nas jest taaakaaa hala! Po za Robsonem,ma się rozumieć 😉
wątek zamknięty
hala w Domu Trakeńskim  😀 8km od Lidzbarka Warm. :kwiatek:
wątek zamknięty
Bellen24   DENI..DENI..DENISE
06 marca 2009 23:06
To TA słynna hala!Oj,daleko nie mam,chyba sie przejadę na wycieczkę do Was! :kwiatek:
wątek zamknięty
zapraszamy  :kwiatek:
🚫
wątek zamknięty
Fin szczegóły proszę, ale już! I więcej zdjęć 🙂
wątek zamknięty
Klami śliczny jest ten twój koń!! Niezły gagatek musi z niego być, bo chyba jeszcze nie widziałam waszych zdjęć bez wypięcia  🙂 Ciekawe czy moje pierwsze jazdy po kontuzji też nie będą tak wyglądać...

ascaia brzmi to strasznie, brrr  🙁 Jak teraz sytuacja?

martynakoniki śliczny gruby, jeszcze ładniejszy niż hala 😉

Jadę do kulawca, wezmę aparat mimo pogody  😀
wątek zamknięty
Ascaia Trzymaj się Babo dzielnie!  :przytul:

Amnestria Na razie u nas nic ciekawego się nie dzieje, więc i zdjęciami nie zamęczam. Ale poczekaj chwilę, bo po Torwarze (czyli w kwietniu) Czardasz prawdopodobnie wróci do roboty - bo pod koniec marca mija nam 6 miesięcy "zwolnienia lekarskiego".  💃

Boże, jak to szybko zleciało!  😲
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.