Derki

Nasturcja-Renata Dzięki za odpowiedź, właśnie też mi się tak wydawało, ale wolałam się upewnić. Szkoda, że na rynku tak mało derek 150g ;/
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
07 grudnia 2013 19:52
szkoda. Sporo osób poleca villa horse. Ja zakupiłam tej firmy 300gr (to na wielkie mrozy  😉 ) Koń ogolony, więc się pewnie przyda później.
Teraz jest promocja na ville właśnie w Bergo, ale już niewiele rozmiarów zostało. Ja się czaiłam i czaiłam i wykupili wszystkie 145cm  :/
Ja też polecam dery VH, mam te zieloną przejściówkę 150g i fioletową 300g i na razie 150 wytrzymała więc jestem zadowolona 😀 300 dopiero w obiegu

Nasturcja-Renata mój już w 300 śmiga, bo w 200 był taki "ciepły" a nie "bardzo ciepły" no i uszyska miał letnie, a też golony. ale to wiadomo że od konia zależy
Pierwszy raz Piorek dostał derę Masty no i... szkoda gadać, moja ukochana Avalanche jest przy niej jak papierowa. Znam swój zimowy cel, przebrać w nie konia od początku do końca 😁 czegoś tak perfekcyjnie skrojonego i solidnego jeszcze w ręku nie miałam.
No to Burza utwierdziłaś mnie w postanowieniu zakupu Masty.
BTW też mam Avalanche i też ją bardzo lubię, ale jeśli Masta jest jeszcze lepsza, to muszę ją kupić  😜
Dzięki za rekomendację.
mikstura, Horze to moja wielka miłość a jednak jest chyba z 5 razy cieńsza i delikatniejsza, wybór jest prosty.
Pamiętam, że kiedyś dziewczyny robiły grupowe zakupy na ebayu i wychodziło taniej.
Burza - jaki masz model? Masz jakas fotke na koniu? 🙂
Burza, jaki rozmiar derki Avalanche nosi Piorek? Byłam w szoku jak ostatnio Klusek wszedł bez problemu w 155 (która wypada jak 165) i jest na niego dobra.
Mam derkę 155 Villa Horse Titan i na klacie mogłaby być szersza bo trochę za mocno opina, a Avalanche jest w prawdzie na ostatnie dziurki ale leży fajnie.
Angeel, chyba Turnout ale sprawdzę. Nie robiłam zdjęć ale zrobię jak go w nią odzieję na dłużej 🙂

Cobrinha, 145 i leży bosko 🙂 chociaż w tym roku jakby ciut kusawo na pupie się zrobiło. IMO są tylko obszerne a nie większe niż normalne, ale u nas eskadronowe namioty leżą jak szyte na nas.
Boję się Villi, jedyna derka która załatwiła mi koński kłąb :/
Cobrinha mam wrażenie, że Twój Klusek jest mniejszy od mojego konia i lepiej zbudowany. Aż dziw, że 155 cm na niego pasuje 🙂
Mój wysoki (180 cm), szczupły i z wąską klatką nosi Avalanche 155 cm i jest na niego ok. No może jest ciut luźniejsza, ale one tak trochę leżą.
Wygląda w niej tak:
Burza,boję się że derka standardowa 155 będzie teraz na niego zbyt opięta na klacie 🙂 Czeka mnie zakup takiej na polarze.
Co do Avalanche, ludzie pisali że wypada o rozm. większa niż derki standardowo - i to by się zgadzało bo młody w 155 wygląda ok za to w tej Avalanche pływa niemal hehe
Burza - moj tez mial odbity klab od VH, ale tylko tej podszytej polarem. Mam tez VH ta stara, zielona 150g i jest super! Konisko ja teraz ciura chyba trzeci sezon, jest niesmiertelna 🙂 Tylko ostatnio juz nam przemokla po kilkugodzinnym deszczu 🙁 Chyba w jakis impregnat musze zainwestowac..
mikstura, do takiego wzrostu mu trochę brakuje (ma ok 165) hehe on nadrabia w szerokości - na klacie ma na styk, w sensie na ostatnie dziurki 😉
Ma derke 155 normalno-wymiarową i już na klacie jest kiepsko.
Cobrinha, nooo może być ciężko, chyba że Caball- na rozmiar.
Ta zielona VH 150g jest świetna- poza jedną sprzączką która ucierpiała podczas padokowych szaleństw nic się z nią nie dzieje a już któryś sezon ją męczymy. Leży fajnie a i majątku nie kosztowała - polecam!
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
08 grudnia 2013 20:40
alnama a no właśnie, koń koniowi nie równy  😉 Mój śmiga w 150gr i jest ciepły (łącznie z uszami)  😉
Maste też polecam. Mam zwykłą przeciwdeszczówkę podszytą bawełną i sprawdza się super.
Horsewear też jest genialna  🙂 Gdyby brat dalej mieszkał w Anglii, to pewnie znowu bym go poprosiła o zakup  😉
Wow, my od kilku dni w 300.
ash   Sukces jest koloru blond....
08 grudnia 2013 21:19
Burza, my też.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
08 grudnia 2013 21:47
Burza a widzisz. Żar wychowany na wschodzie Polski, może dlatego mu ciepło  😁  😉
Amarotsa, Ty w końcu jaki rozmiar ES wzięłaś ?? 155 ? Mogłabyś ja zmierzyc tudzież przyrównać do np. derki Eskadrona ? Byłabym bardzo wdzięczna. 😉
Mógłby ktoś polecić ciepła derkę z kapturem na padok ? Coś sprawdzonego, co się nie przekręca, nie odpina i dość trudno zniszczyć...
Horze mają spoko kaptury chyba, ja co prawda mam tylko polar z kapturem ich, ale bardzo go lubię.
Petit. może coś takiego? Kaptur przyszyty na stałe nie powinien się okręcać. No a derki Caball są chyba całkiem wytrzymałe 🙂

http://sklep.caball.pl/derki-padokowe/44-combo.html
Caballa, mam drelich i jestem bardzo zadowolona, trochę obawiam się tego czy wypełnienie w derce 300 gramowej będzie nadal puszyste po praniu... Ma ktoś od nich derke ocieplaną?

Znalazłam na e-bayu:
klik
Ma ktoś model tej derki- Amigo Hero6 200 gr? Jakieś opinie?



Czy ktoś ma porównanie miedzy rozmiarem 145 a 155 w derkach Horze Avalanche?
Jaka jest różnica w długości i w obszerności na klacie?
Cobrinha ja mam obie. 145 na ortalionie, 155 na polarze. Różnica dokładnie 10 cm jak przyłożyłam derkę jedną do drugiej. 155 jest odpowiednio szersza w klacie - mojemu 145 leży idealnie, regulacja raczej w połowie ustawiona z przodu, 155 na maksa pozapinana z przodu, ciut się w niej topi, ale na padok może być
junona, wielkie dzięki - zatem nie mam co myśleć o mniejszej dla Kluska bo się na Klacie nie dopnie, a w sumie 155 jest ok (w klacie na ostatnie dziurki).
Mały trochę w niej pływa bo szczypiorek wąski i jeszcze na długości też mu trochę brakuje, ale z racji że rośnie też mniejszej jakoś nie ma sensu brać... bardzo Ci dziękuję.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
09 grudnia 2013 18:34
Cobrinha mam z Horsewear Amigo plandekę i jestem zadowolona. Derka sie fajnie trzyma, nie przekręca
taką mam  😉
Petit., ja mam 400 gram i to ma już w zasadzie 3 lata, IMO dalej jest o dziwo conajmniej 380, a nie jakiś cienki placek sprany.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się