depilacja laserowa/ depilacja prądem

Nigna   Warto mieć marzenia...
28 maja 2013 12:19
No własnie, odnawiam wątek.. miał  ktoś do czynienia z domowymi laserami? Czy to totalny pic na wodę ?
Nigna, ja podejrzewam, że może coś i usuwają włoski (jak wosk, depilator, itp.), ale na pewno nie trwale.

A ja jestem po 4 zabiegach epilacji laserem, już widać świetne efekty (jak nogi goliłam 2x tydzień, to teraz wystarczy 1x na 2 tygodnie, a i to niekoniecznie), a zostały mi jeszcze dwa zabiegi i wreszcie zapomnę o maszynkach 🙂
który z depilatorów philips możecie polecić? :kwiatek:
No własnie, odnawiam wątek.. miał  ktoś do czynienia z domowymi laserami? Czy to totalny pic na wodę ?


w lipcowym Elle jest artykuł - generalnie polecają, że po kilku zabiegach znacznie mniej włosów odrasta, bolesność mniejsza niż przy laserach w gabinecie, a cena takiego cacka to ok 1500 zł.
z mojej obserwacji wynika, że to chyba najbardziej korzystna cenowo opcja...
szepcik, moja siostra ma. Niestety, żeby działało trzeba ustawiać na największą moc, a wtedy boli. Ale daje radę i większość włosków nie odrasta. Ból jest mniejszy, jak włoski nie są mocno odrośnięte.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 lipca 2013 09:30
Edytka a jak wygląda depilacja laserem? Jaki to koszt? Opłaca się? 👀


CzaronicaSa, odpowiadam już we właściwym wątku.

Za pachy płaciłam 300, bikini brazylijskie 600 i łydki 400 (ceny sprzed 2-3 lat, teraz widziałam, że ten sam gabinet ma już niższe stawki).

Nie robiłam pełnej serii (ca. 5-6 zabiegów na miejsce i w razie potrzeby powtórka po roku), tylko po 3 zabiegi na miejsce. Moim zamiarem nie była pełna eliminacja, a 1) w przypadku pach i bikini pozbycie się problemu wrastających włosków (laser działa cuda, problem zniknął i póki co, tfu tfu, nie wraca) i 2) w przypadku łydek częściowa eliminacja owłosienia (zadziałało na tyle, ile 3 sesje mogły zadziałać)
a nie pekaja wam naczynka od lasera? ja z efektow jestem zadowolona, ale pojawily sie popekane naczynka, czego wczesniej nie mialam. mysle ze to od lasera, chociaz kosmetyczka watpi.
czy któraś z Was stosowała fotoepilacją/fotodepilację (nie wiem jak się pisze bo w necie znalazłam te dwie nazwy a to chyba to samo 😉)
Up, przyszła jesień, ponoć najlepsza pora na trwałą depilację. Jakieś nowe wieści macie? Głównie chodzi mi o fotoepilację, czy widzicie efekty...
Post pod postem, ale chcę was przestrzec...
Byłam na depilacji ciepłą pastą cukrową, bikini. Na początku ok, ale po zabiegu niby kosmetyczka wyczyściła skórę, ale pozostały małe drobinki tej pasty. Jak tylko wyszłam na ulicę, to gacie się do mnie przykleiły... Dotarłam do domu, całe majtki w tej paście, spodnie trochę też ubrudzone od wewnątrz. Ze spodni trochę zdrapałam, jedna plama na nogawce została. Majtki do wywalenia, nie doprały się.... Jestem wściekła.
Normalnie chodzę na taką "zimną"pastę cukrową, i do innej kosmetyczki, ale termin mi przepadł bo byłam chora, włosy urosły i mnie wkurzały, więc "zdradziłam" i poszłam gdzie indziej. Żałuję  🙄
Może nie do końca w temacie, ale mam pytanie. Byłam ostatnio na depilacji bikini woskiem u kosmetyczki (drugi raz) i juz po kilku dniach mam włoski! Czy to mogą być włoski, które wtedy były jeszcze zbyt małe do wyrwania? Czy jest możliwe, żeby wosk nie wyrywał włosów z cebulkami?
Wosk często urywa włosy, zamiast je wyrwać z cebulką.
A od czego to zależy? Tzn, że kosmetyczka nie robiła tego zbyt wprawnie?
Szpecić jak długo masz spokój po tej paście?
Po depilacji pastą cukrową tak z 2 tyg. spokojnie bez włosów, potem zaczynają wychodzić. Chodzę do kosmetyczki nie częściej niż co miesiąc. Z reguł zaraz po okresie, bo wtedy intensywnie zapuszczam włosy  😁
No i odkąd są wyrywane tylko pastą zdecydowanie się przerzedziły.
Scottie   Cicha obserwatorka
10 grudnia 2013 13:34
Czym się różni depilator od golarki? Depilator wyrywa włoski z cebulkami, a golarka goli tak jak maszynka na żyletki (czyli bezboleśnie?)? Golarka dla kobiet jest odpowiednikiem tej golarki do zarostu u facetów? Posiada któraś z Was taką golarkę?

Zastanawiam się, czy sobie nie sprawić golarki na gwiazdkę 🙂
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
10 grudnia 2013 14:49
Scottie, ja mam depilator philipsa Satinelle Ice z wymienną końcówką na golarkę, więc mam dwa w jednym 🙂
co prawda ja golarkę używam raz na jakiś czas bo wolę depilator ale  jak ktoś źle znosi używanie depilatora to fajne rozwiązanie 😉
golarka szybko usuwa włosy nawet te małe, cienkie białe,  nie podrażnia skóry, efekt taki sam jak po goleniu maszynką jednorazową z tą różnicą że nie trzeba co chwilę wymieniać maszynek które się z używają i kupować pianek/żeli do golenia, mój depilator/golarka ma już 5 rok i to co obcina włoski nadal dobrze je usuwa, w czyszczeniu też jest łatwy wystarczy umyć pod bieżącą wodą
Scottie   Cicha obserwatorka
10 grudnia 2013 18:30
Solina, wielkie dzięki za informacje! Ja nie jestem w stanie używać depilatora, nie jestem sobie sama w stanie takiego horroru sprawić (czasem tylko poprawiam te włoski w okolicach bikini, których nie chwycił wosk, ale to jest max maxów a i tak jęczę z bólu) 😉

Można go używać na sucho? Jeśli tak, to kupuję 🙂 Bo to, że nie trzeba używać żeli itd jest mega udogodnieniem!
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
11 grudnia 2013 14:11
Scottie, na sucho goli najlepiej, ale daje radę też po wyjściu spod prysznica bez wycierania się, więc nawet mokre/wilgotne części ciała goli się bez problemu
i najfajniejszą cechą golarki jest to że nie ma opcji się nią zaciąć jak w przypadku zwykłej maszynki 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
12 grudnia 2013 20:07
Solina, w takim razie kupuję!  😜 WIelkie dzięki za pomoc  :kwiatek:
przed chwilą zamówiłam depilator philips 6420 http://www.philips.pl/c/usuwanie-wlosow/satinelle-nogi-hp6420_00/prd/ mam nadzieję, że będzie dobry
Dziewczyny muszę Wam polecic fotodepilacje, depilacje IPL czy jak to tam zwą. Byłam sceptycznie nastawiona, bo wcześniej chodziłam i na wosk i na pastę cukrową i efekty były ale na krótko i z masakra wrastających włosów. Namówiły mnie koleżanki ze studiów, które po kolei zaczęły tam chodzić i.. WOW! Wątpiłam, że to coś da, ale dałam namówić się na karnet, jak narazie byłam dwa razy i chciałabym się pochwalić efektami ale chyba nie wypada 😉 No i nie ma problemu z wrastającymi włoskami!
CIACH!

Reklama/spam/marketing szeptany

Proszę przeczytac Regulamin forum

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Reklama w nieprawidłowym miejscu
ja jednak sama w domu bym się nie odważyła no i nie chciało by mi się ;p depilacja jest na tyle tania, że wolę dać 60 zł raz na 3 miesiące i żeby ktoś się mną zajął, przykładał te "zzimniacze", regulował światło. Mi by to chyba z godzinę zajęło a u kosmetyczki paf paf 10 minut i gotowe 🙂
pytałam w pielęgnacji ciała, ale chyba zły wątek był. któraś z Was depiluje w domu gorącym woskiem? aplikator czy taki nakładany szpatułką? cenowo cholera mnie już bierze, jak mam 130 zł/mc wywalić :/
Pon Pon ja mam taki jak  w tym linku
[url=https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSLPDf09o5JcyRhQymYSvR6lZ37OJH5Mo1GQq-kOvJYI70Hbh5r5Q]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSLPDf09o5JcyRhQymYSvR6lZ37OJH5Mo1GQq-kOvJYI70Hbh5r5Q[/url]

kosztował mało bo chyba ok 80 zł i miał już 8 tych wkładów. Używam teraz już tylko na nogi i jestem w miarę zadowolona, ale zabawy z tym sporo i na początku wszystko się lepi zanim człowiek ogarnie co i jak.  Włosów z pach i bikini mi nie wyrywał, poza tym ciężko było nałożyć wosk w niektórych miejscach bo ta rolka dość szeroka jest, dlatego przeniosłam się na fotodepilacje i niedługo nogi też zaczynam robić foto, bo efekty nieporównywalne a cenowo wychodzi nawet lepiej niż wosk u kosmetyczki. Generalnie jak masz czas i nie ma grubych włosków to można zainwestować, w końcu wiele nie kosztuje.
Dziewczyny muszę Wam polecic fotodepilacje, depilacje IPL czy jak to tam zwą. Byłam sceptycznie nastawiona, bo wcześniej chodziłam i na wosk i na pastę cukrową i efekty były ale na krótko i z masakra wrastających włosów. Namówiły mnie koleżanki ze studiów, które po kolei zaczęły tam chodzić i.. WOW! Wątpiłam, że to coś da, ale dałam namówić się na karnet, jak narazie byłam dwa razy i chciałabym się pochwalić efektami ale chyba nie wypada 😉 No i nie ma problemu z wrastającymi włoskami!


Ooo, możesz mi opisać to wszystko dokładniej? Ja słyszałam złe opinie o tym (słabe efekty)  🙁
Jak wygląda zabieg, na co się przygotować i na jak długo są efekty?

dzięki - kusi mnie taki [url=https://www.google.pl/search?q=depilacja+woskiem&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ZY6cU83YHvHe7AaD24CwDg&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1366&bih=679#facrc=_&imgdii=_&imgrc=k9KOWQY9TYhXPM%253A%3BlUa_780KQ8WlZM%3Bhttp%253A%252F%252Fellamis.pl%252Fwp-content%252Fuploads%252F2012%252F07%252Fwosk.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fellamis.pl%252Fzabiegi%252Fna-cialo%252Fdepilacja-woskiem%252F%3B2278%3B2885]pro zestaw[/url], po wizytach u różnych kosmetyczek wiem, że ten rodzaj depilacji jest dużo dokładniejszy.
z ciekawości - co ile trzeba powtarzać IPL? ( to to samo co fotodepilacja?)
A propos IPL i depilacji laserowej.
Podobno obydwa zabiegi niespecjalnie są skuteczne u jasnych blondynek.
meise, ponpon po kolei wygląda to tak.
Kosmetyczka czyści skórę, przykłada schłodzone żelowe torebki do miejsca, które ma być depilowane, przykłada głowicę do ciała i "strzela" światłem. Potem jeszcze nakłada żel chłodzący i to wszystko. Pachy mi robi ok 5 minut, bikini na początku 15-20 teraz się mieszczę w 20min bikini + pachy. W zasadzie nic to nie boli, czasem się zdarzy, że światło dojdzie tam gdzie skóra jest nie schłodzona i czuje się jakby ukłucie, ale to bardziej na tych bardzo wrażliwych częściach ciała.
Na początku byłam sceptycznie nastawiona bo jestem typową brunetką z mocnymi włosami a na Iple namówiły mnie koleżanki ze studiów - wszystkie blondynki. Ale okazało się, że nie ma różnicy i na każdą z nas działa tak samo. Na początku myślałam, że nic nie działa bo włoski nie wypadały, ale teraz po 4 razach śmiało mogę powiedzieć, że polecam i żałuję, że tak późno się wybrałam. Co prawda pachy mi chwytają gorzej niż bikini, ale właśnie o bikini chodziło mi najbardziej. Na początku byłam trzy razy co 4 tygodnie, ale ostatnio robiłam 7 tygodni przerwy bo nic mi nie rosło a teraz już 2 miesiące minęło i nic. Pójdę przed samymi wakacjami i wyjazdem nad morze, żeby "strzelić" w te pojedyńcze co wyrastają.
Dla mnie największym plusem jest to, że nic nie wrasta a niestety po wosku często był dramat. I cena też przyjemna jeśli chodzi o takie efekty. Ja kupuję karnet za 300zł na pięć wejść, czasem jest promocja bikini+pachy za 69zł i to w centrum Krakowa, więc podejrzewam, że ceny są mniej więcej takie lub podobne w większości salonów.
Teraz jeszcze dotrwam z woskiem na nogach do końca wakacji, ale po też idę na nogi, bo to jednak wygoda niesamowita.  A co do długotrwałych efektów to tylko jedna z naszej piątki koleżanek zaczęła fotodepilację ok 2 lat temu i chodziła regularnie pół roku co ok 4-6 tygodni a teraz chodzi na "przypomnienia"  raz na 4-6 miesięcy a jest blondynką, więc reguły czy jasne czy ciemne włosy chyba nie ma. Generalnie polecam, nie należy się tylko zniechęcać po 2 razach, bo to za mało żeby było widać zadowalające efekty 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się