Re-voltowe Lobby Biuściastych

Wtrącę się z pytaniem z innej kategorii, nie bijcie. Czy ktoś mi może podać adresy dobrych sklepów w Krakowie? Chociaż ze dwa. Najlepiej z dojazdem samochodem, ale komunikacja miejska jak najbardziej może być. Zaopatrzenie sklepu i życzliwa obsługa są oczywiście ważniejsze niż transport.
Kiedyś byłam na Wysłouchów (czy jakoś tak), ale zniknął. Słyszałam, że jest dobry sklep na Długiej, ale tam podobno są dwa, więc który? Jeśli dobrze pamiętam, był też na Dietla. W ciągu najbliższych tygodni planuję zakupy. Niestety dawno straciłam orientację gdzie warto zajrzeć, który sklep się zamknął / przeniósł / popsuł, a nie będę włóczyć towarzystwa po całym mieście w ciemno lub co gorsza obiecywać, że "będzie fajnie" jeśli nie będzie. Kupowanie przez internet odpada, musi być możliwość przymierzenia i fachowa porada 😉 Nie odsyłajcie mnie do googla. Stanikowe mapy w sieci niekoniecznie są aktualne i z wiarygodnymi opiniami.
Brafitteria na Krakowskiej 5. Na Dietla było Intimo4You, ale z ich strony wynika, że przeniosło się do Galerii Plaza.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 grudnia 2013 16:53
ekhem, Scottie, a jak rozmiarówka Ewy Michalak i Ewy Bień?  :kwiatek: Jak noszę 60GG Freya, Panache lub 65G w ścisłych Masquerade, to co powinnam wziąć z EM i EB? Chcę przez net zamówić, bo nie mam czasu na bujanie się po sklepach...

deidre jak miałam przyjemność mieszkania 3 miesiące Krakowie to zaopatrywałam się w Intimo4You  🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
10 grudnia 2013 18:14
Edytka, ja mam jeden soft Ewy Bień w rozmiarze 65G i jest ok. Tyle Ci mogę powiedzieć.
Wtrącę się z pytaniem z innej kategorii, nie bijcie. Czy ktoś mi może podać adresy dobrych sklepów w Krakowie? Chociaż ze dwa. Najlepiej z dojazdem samochodem, ale komunikacja miejska jak najbardziej może być. Zaopatrzenie sklepu i życzliwa obsługa są oczywiście ważniejsze niż transport.
Kiedyś byłam na Wysłouchów (czy jakoś tak), ale zniknął. Słyszałam, że jest dobry sklep na Długiej, ale tam podobno są dwa, więc który? Jeśli dobrze pamiętam, był też na Dietla. W ciągu najbliższych tygodni planuję zakupy. Niestety dawno straciłam orientację gdzie warto zajrzeć, który sklep się zamknął / przeniósł / popsuł, a nie będę włóczyć towarzystwa po całym mieście w ciemno lub co gorsza obiecywać, że "będzie fajnie" jeśli nie będzie. Kupowanie przez internet odpada, musi być możliwość przymierzenia i fachowa porada 😉 Nie odsyłajcie mnie do googla. Stanikowe mapy w sieci niekoniecznie są aktualne i z wiarygodnymi opiniami.


Na Długiej zaraz przy skręcie w Krzywą, dwa razy tam kupiłam stanik i jestem zadowolona.
Jest jeszcze jedne na Kazimierza Wlk.
Edytka, 2 lata temu jak kupowałam stanik Ewy Michalak to obwody były mega ścisłe, trzeba było zapomnieć o mocnym zaniżaniu własnego wymiaru pod biustem - tym sposobem kupiłam idealnie pasujący stanik w obwodzie 70, mając 68cm pod. Teraz jest lepiej, obwody są bardziej uśrednione, ale i tak nie warto się mocno zaniżać. Z relacji klientek wiem że miski wypadają standardowo, porównywalnie do Freyek i Panache.

W ogóle jak wg was wypadają nasze polskie marki na tle tych "wiodących", zagramanicznych?
Bo ja przyznaję, że nie znajduje w polskiej ofercie niczego dla siebie, słabe wzornictwo (Effuniaki wręcz przaśne, chociaż i tak lepiej niż kilka lat temu), przedziwna rozmiarówka (np. Konrad wypuścił staniki w obwodach 55, które naciągają się prawie do 70cm(sic!) i w ogóle tak trochę nie wiadomo dla kogo te staniki - czy dla starszych pań, czy dla nastolatek...
Dzięki wszystkim! Wiedziałam, że na was mogę liczyć 🙂
ekhem a widzisz, a ja kupuje ostatnio tylko polskie, bo zagraniczne sa dla mnie jakimis dziwnymi pancerzami i mam na mysli rozne marki. Zaluje wlasnie, ze polskie produkty sa nieobecne w DE w ogole 🙁
Pandurska, o, a co fajnego kupujesz?
Lubie Dalie. Leza mi baaardzo dobrze i nie rozwlekaja, ani nic 🙂 Dalam sie namowic paniom w sklepie i jestem b. zadowolona! Planuje kolejny zakup teraz z okazji swiat, bo bede w PL 🙂
patataj   tyle smaku - we fraku
12 grudnia 2013 12:53
Dziewczyny, czy któraś z Was chodzi w stanikach z Gorsenii?
Odkryłam sklep ponad 2 lata temu i pierwszy stanik jaki tam kupiłam tyram do teraz. Jest to stanik miękki i na prawdę długo się do niego przekonywałam, ale teraz jest moim ulubionym. Wygodny tak, że zdarza mi się w nim spać, w ciągu dnia biust układa mi dobrze, a całość wygląda delikatnie i kobieco. Mam też sporo innych staników z tej firmy i na prawdę żaden mnie nie zawiódł. Plusem są ceny, bo ja swoje kupowałam już od 60zł, a noszę rozmiar 65I. Bez problemu i za darmo pani przerabia w ciągu tygodnia obwody w kupionych stanikach. Nie wiem czy nadal, ale jeszcze w wakacje pracowała tam pani po 50., która była uświadomiona i pomagała dopasować stanik.
Dla mnie sklep bomba, aż żałuję, że się z Łodzi wyprowadziłam.😉
http://www.gorsenia.pl/
Tak przejrzałam kilka stron i w sumie dalej nie wiem, wyłapałam ze trzy sklepy. Chciałam pójść gdzieś, gdzie w końcu dopasuje sobie odpowiedni stanik za jakąś rozsądną cenę. Możecie polecić jakiś dobry sklep w Warszawie na pierwszą wizytę, gdzie nie zapłacę fortuny?
patataj, a z którego jesteś tak zadowolona? http://www.gorsenia.pl/pl/SIEC_SPRZEDAZY

chciałabym iść, żeby profesjonalnie dobrali mi wreszcie rozmiar i żebym później mogła pod ten rozmiar kupić przez internet jakiś sportowy polecany stanik, myślisz, że to dobre miejsce?
A powiedzcie mi gdzie szukać(oprócz Panache i Freya i paru Konradowych) obwodu pod biustem 60? Mam dwie 65E z Nipplex i są za luźne dla mnie... Panache i Freya kosztuja dużo... Ostatnio dostałam Konrad Margot 60G(aczkolwiek chyba H by była lepsza).
Miło by było gdyby te ceny do 100 zł były, ze dwa, trzy biustonosze mogłabym kupić.
umarłam. mam kilka nowych staników z Gorsenii 😅 jakoś nagle mam większego cycka i taki... w górze jest 😀 ale też rozmiar mnie dobił. mam miskę G albo H (zależnie od modelu i obwodu) :o a nosiłam D lub DD.
Mam troche głupawe pytanie. Zamierzam się pomierzyć i może zaryzykować kupno stanika przez internet bo to co widziałamw sklepach do mnie nie przemówiło. Czy mierząc obwód w biuście mam brać pod uwagę tą 'przerwę' między jedną piersią a drugą czy mierzyć tak aby miara przylegała do ciała w każdym miejscu? Bo w sumie jak nie przylega tylko mierzę tak zwyczajnie to trudno powidziec jaki jest obdów bo to zależy od mojej pozycji, niestaty grawitacja działa.
Ramires,  wczoraj przerabiałam temat. różne firmy... radza różnie. niektóre każą się mierzyć na cyckach w pochyleniu, niektóe w miękkim staniku, a niektóre nago. 

w poznaniu na pewno znajdziesz sklep, gdzie oferują profesjonalną pomoc. ja kupiłam tylko 3 staniki, w miarę podobne "profilowo", bo balkonetki- stacjonarnie. tylko i wyłącznie po to, żeby sprawdzić jaki mam rozmiar, pochodzić w nim. i dopiero teraz będę zamawiać sobie przez internet "cuda wianki" czy np sportowe (panache chyba najlepsze??), bo już mam rozmiar, do któego mogę się odnieść.

kup sobie jeden stanik, niekoniecznie "porywający", ale taki, który leży dobrze, żebyś miała pewny rozmiar, pod który zamawiać inne i potem korygować tylko "co pasuje a co nie", bo jak mi dziś pani wytłumaczyła-nie tylko rozmiar jest wazny.
Już wiem jaki typ lubię, zdecydowanie bardotki. Wiem też orientacyjnie jaki rozmiar mam, ale widzę też że co firma to ma swoje tabele i wypadają trochę różnie. Byłam już w wielu sklepach i nigdzie nie znalazłam dobrze wyedukowanej w tym temacie pomocy, dlatego moje nadzieje są marne. Pani w Intimissimi była teoretycznie brafitterką a wcisnęła mi stanik, który był tak niedopasowany, że po tygodniu obtarł mnie do krwi i leży w szafie.
Ciężko mi po tych przygodach zaufać 'profesjonalistkom'.

Czyli nie do końca wiadomo jak sie pomierzyć? 😉 np w Gorsenii?
Ramires, nie jestem pewna czy dobrze rozumiem Twoje pytanie, ale mierząc obwód nie lecisz cały czas po skórze. Plecy po skórze, boki po skórze aż do brodawki, a między brodawkami "w powietrzu".
Moim zdaniem najlepiej uwzględniać wymiar w pochyleniu. Stanik ma podtrzymywać piersi, więc jeśli grawitacja już nieco zadziałała to dobry stanik je podniesie i wypchnie. A miseczka nie może uciskać, musi pomieścić pełną objętość.
Ascaia o to mi właśnie chodziło. :kwiatek:


Dla pewności:



Ramires,  poszukaj najlepiej sklepu internetowego z siedzibą w Poznaniu, yo 😉

większość sklepów/producentów zaleca inaczej, np Ewa Michalak (mam zamiar się wybrać do siedziby po nowym roku 😉
http://www.ewa-michalak.pl/Kalkulator-chelp-pol-10.html

tu jest Gorsenia : http://www.gorsenia.pl/pl/TABELA_ROZMIARoW
ALE... wg tej miary powinnam mieć obwód większy o... 3-4 rozmiary! mierzyłam wczoraj, żeby wiedzieć w co celować, a dziś w sklepie okazało się, że taki rozmiar jak sobie wymierzyłam (z pomocnikiem, co by na pewno dobrze było) praktycznie mi spadał.

jeszcze kwestia tego jaki cyc ma kształt. jak wiotki-podłużny to miska mniejsza. jak jedrniejszy to może się nie skompresować-miska większa. jak cyc na boki się rozchodzi to pomiar wyjdzie większy niż jakby był bliżej siebie osadzony. czy później nie ma kształtu kaczego dzioba czy jest owalny.no niuanse. i każdy stanik zbiera inaczej.

kupa dziewczyn zamawia też przez net. mierzy i odsyła, wymienia. ja osobiscie nie chciałabym dopłacać minimum 45 zł do ceny stanika, jeśli okazałby się be (wysył do nas, odsył, przysył nowego), dlatego zacznę zamawiać, jak będę miała mniejszy margines błędu 😉
ja odkryłam, że lubię zabudowane biustonosze, mocno s(z?)chodzące cycki. nie jestem ultra zadowolona z Gorsenii (znaczy, jest wygodna i jak na "pierwszy prawdziwy dopasowany stanik" - tania. 70 zł za duży rozmiar to niziutka cena. ale nie przylega mi do klatki piersiowej wewnętrzny czubek fiszbin, ale też nie wiem czy powinien przylegać do cycków czy do mostka-bez cycka. jak do mostka to cyc się nie zchodzi do siebie, bo stanik je rozdziela...

nie marudzę, bo i tak to są staniki do domu, żeby ocenić rozmiar. wtedy zainwestuję w jakiegoś allesa czy inne cudo, jak będę pewna, czego chcę 🙂

Chyba faktycznie zrezygnuje z internetowych zakupów bo kazdy pomiat wychodzi mi inny - w staniku jest zdecydowanie mniejszy i gdybym to pomiar w staniku wrzuciła w tabele to bym sobie kupiła stanik w rozmiarze D, kiedy nosze E lub F. Od zawsze mam problem z tymi zakupami  🙄
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
29 grudnia 2013 16:36
Ramires pierwszy prawidłowo dobrany stanik lepiej kupić w sklepie z dobrą obsługą 😉 potem można kombinować, bo wiesz jaki mniej wiec ma być efekt finalny
Edytka no wieeem tylko skąd wytrzasnąć dobrą obsługę? Pewnie to już było wałkowane ale jadę przez wątek wstecz i nie mogę trafić - czy jest jakis DOBRY i ZAUFANY sklep w Poznaniu?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
29 grudnia 2013 16:43
tutaj są wszystkie sklepy polecane na Lobby http://stanikowamapa.prv.pl/
O kurcze, nie slyszałam o tym. Dzięki Edytka!
Intimissi to zuo. Przynajmniej jeśli chodzi o staniki i ich rozmiarówkę.
Pamiętam, że jak raz zaszłam zwabiona urodą biustonoszy, to NIC nie nadawało się do zmierzenia.
Podpisuje się pod tym. Intimissimi ma śliczną bieliznę, ale patrzę na ich rozmiarówkę, potem na hasło reklamowe, potem znowu na rozmiarówkę - i pusty śmiech mnie ogarnia. Nie wiem co mają w głowach ich ludzie od marketingu, to jest jawne wciskanie kitu.

Wcale się nie dziwię, że komuś trudno zaufać "brafitterkom", bo trudno odróżnić farbowanego lisa od prawdziwego, jak się nie ma żadnego punktu odniesienia.
Nie ma żadnego uniwersalnego systemu certyfikacji, tak naprawdę każdy może sobie wydrukować dyplom i powiesić na ścianie - i już, certyfikowana brafitterka gotowa.

Dystrybutor Panache też drukuje takie certyfikaty, personel każdego sklepu który go ma przeszedł szkolenie, ale nie jest to jednoznaczne z tym, że potrafi z tej wiedzy skorzystać. Mogę natomiast potwierdzić, że dziewczyny z Kliniki Stanika to "real-deal". Poznałam je osobiście, uważam że są świetne w tym co robią i mogę ręczyć za ich umiejętności. Jakby ktoś chciał skorzystać to na stronie można sprawdzić terminy.
Jak ostatnio przy znajomej krytykowałam intimissimi, to zostało mi zasugerowane, że może mi się nie podoba, bo mnie nie stać  😎
No nie stać mnie na szmatki, które do niczego się nie nadają... (poza ładnym wyglądaniem, ale ja naprawdę nie zwracam uwagę na wygląd biustonosza, więc nic mi po tym :/)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się