Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 grudnia 2013 23:43
[quote author=kleopatra66 link=topic=190.msg1950878#msg1950878 date=1386888666]
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/22730?kategoria=1

hmm co jest nie tak w tym ogłoszeniu? Bo ja nic nie widzę szczególnego.
[/quote]
Wygląda, że wszystko jest nie tak 🙂.
Widziałaś kiedyś araba najlepiej 175 w kłębie?
To arab czy mocno zbudowany ślązak ze sportowym rodowodem?
Na czym ma polegać sprawdzanie zdrowotności przez 1-2 miesiące?
Czy będąc sprzedającym, natychmiast chwycisz za telefon?

Jak dla mnie ogłoszenie z serii śmiechowych.
To z linku w Twoim poście też niezłe 🙂.
Ale, ale! Jak jeździ już rok to nawet miałabym pacjentkę dla tego bohatera  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
12 grudnia 2013 23:49
strzemionko  co do cytowanego to ja frytki do tego poproszę, tylko ie wiem czy z kechupem czy innym sosem 😉

a Twój link mnie rozbawił do łez  😁
nie wiedziałam, ze rasa jeżdżonych koni świadczy o wiedzy i umiejętnościach jeździeckich  😵  i te "lata" praktyki...  😁
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
12 grudnia 2013 23:50
co do rasy - arab czy ślązak - kobieta ma po prostu dużą rozbieżność  🤣

co do sprawdzania umiejętności zdrowotnych przez jakiś czas - nie mam nic przeciwko, sama kiedyś uczestniczyłam w takim sprawdzaniu.
Wydaje mi się, że jeśli bierze się konia z "lepszej półki" to warto go wypróbować i sprawdzić. Nie tylko oględzinami weterynarza w jednym dniu ale przez jakiś czas.
Czasami widzę takie ogłoszenia typu dzierżawa z możliwością odkupienia - może tej pani właśnie o coś takiego chodziło?
Odnośnie psa też nie spodobała mi się nagonka i komentarze.. nie jest fajne to co dziewczyna pisze i robi (w pewnej części coś jest normalnego niby, jak psi zaprzęg czy skoki, ale nie ma moim zdaniem wiedzy i może stać się psu krzywda), ale pewnie nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Poinformowałabym rodziców, a nie od razu TOZ, policja. Wystarczyło powiedzieć, że to wędzidło to zły pomysł, podsunąć jakieś fajne zabawy. Ja zakładałam psu szelki (wielki owczarek) i pies na spacerze ciągnął sanki ze mną, w agility też się bawiłam, ale nie miałam takiej wyobraźni 😀

kleopatra66, poza "najlepiej 175 wzwyż (...) ew.arab" nie widzę nic dziwnego.
strzemionko, padłam 😂 ciekawe co napisze po kolejnym roku i kolejnych rasach na swoim koncie 😁
lussi pies będzie dzisiaj zabrany dziewczynie , nie rozumiem tego  🤔wirek:
co do sprawdzania umiejętności zdrowotnych przez jakiś czas - nie mam nic przeciwko, sama kiedyś uczestniczyłam w takim sprawdzaniu.


strzemionko jak się sprawdza umiejętności zdrowotne??  🤔
lussi pies będzie dzisiaj zabrany dziewczynie , nie rozumiem tego  🤔wirek:


Mojego postu, czy sytuacji, że go zabierają? 🙂
Wydaje mi się, że akurat zabieranie tak po prostu nie jest w porządku.. Może "dostać" następnego i będzie to samo, ale nie wypowiadam się więcej, bo nie czytałam jak się sprawa ma i może zostało to rozwiązane dobrze 🙂
lussi pies będzie dzisiaj zabrany dziewczynie , nie rozumiem tego  🤔wirek:

Właśnie na FB przeczytałam taką informację i mam mieszane uczucia, co do rzeczonej interwencji. Dzieckiem trzeba by się zająć i uświadomić dlaczego ta dana sytuacja jest niekomfortowa. Nie jestem do końca pewna czy ta mała właścicielka psa ma pojęcie o rzeczach, które czyniła w świetle czegoś nagannego, bo w chwalebnym tonie na pewno nikt do niej nie pisał.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
13 grudnia 2013 07:16
_Gaga, no tak, znowu źle ujęłam. Wzorowałam sie na opisie w ogłoszeniu. Chodzi mi o umiejętności konia, jego ewentualne narowy i kontuzje - które nie koniecznie ujawniają sie podczas oględzin weta.
co do ogłoszenia zalinkowanego przez strzemionko - mnie się podoba, że pomoże przy ujeżdżaniu klaczy bądź ogiera. wałachy muszą czuć się dyskryminowane. 😉

kleopatra66, poza "najlepiej 175 wzwyż (...) ew.arab" nie widzę nic dziwnego.
strzemionko, padłam 😂 ciekawe co napisze po kolejnym roku i kolejnych rasach na swoim koncie 😁


a ja widzę "skocznego, powyżej 160cm (najlepiej pod 175cm wzwyż) wzrostu ew.arab lub dwulatek, koń temperamentny i mocno zbudowany z przeznaczeniem sportowym i dobrym rodowodem. Płeć i maść bez znaczenia. Może być ślązak w mocnym typie."  arab albo ślązak , od 175 wzwyż, skoczny..hmmm
[quote author=monia link=topic=190.msg1950928#msg1950928 date=1386913283]
lussi pies będzie dzisiaj zabrany dziewczynie , nie rozumiem tego  🤔wirek:


Mojego postu, czy sytuacji, że go zabierają? 🙂
Wydaje mi się, że akurat zabieranie tak po prostu nie jest w porządku.. Może "dostać" następnego i będzie to samo, ale nie wypowiadam się więcej, bo nie czytałam jak się sprawa ma i może zostało to rozwiązane dobrze 🙂
[/quote]

Sytuacji że go zabierają , pies to nie problem będzie następny , bardziej postawiła bym na uświadomienie dziecka że robi źle .

Być myślę ,że ona nie wie że robi źle , dzieci mają różne pomysły  😉 

Własnie pies został odebrany , jedzie do schroniska , ruszyła już akcja zbierania pieniędzy na niego  🤔wirek: 
Sytuacji że go zabierają , pies to nie problem będzie następny , bardziej postawiła bym na uświadomienie dziecka że robi źle .

Być myślę ,że ona nie wie że robi źle , dzieci mają różne pomysły  😉 

Własnie pies został odebrany , jedzie do schroniska , ruszyła już akcja zbierania pieniędzy na niego  🤔wirek: 


No to się zgadzamy. Też myślę, że będzie następny, a dziewczyna nie wie co robiła źle. Chyba, że nie wolno jej będzie (a raczej rodzicom) prawnie posiadać kolejnego psa..
Piesek teraz na pewno ma lepiej w schronisku i pewnie każdy rzuci się z chęcią adopcji.. młodej się pomerdało w główce, ale pies nie miał aż tak źle, spał sobie na łóżku, siedział na kolanach i chodził na spacery. Nie znam psa łańcuchowego, który ma taki luksus, za to schronisko nawet na parę dni jest traumą dla psa.
Przeraża mnie to, tłum usatysfakcjonowany, dopiął swego, pies odebrany, dziecko prawdopodobnie nie wie co robiło źle. Bo zamiast na spokojnie wytłumaczyć dziewczynie że pies to nie koń, że sprawia mu się ból, dyskomfort żelastwem w pysku, zaproponować jak już tak bardzo chce, kantarek taki dla psa, to dowala się obelgi, wyzwiska, i zgłoszenia. Nie czytałam fb ale to co pisałyście, to chyba nikomu nie przyszło do głowy żeby dziewczynie wyjaśnić bez wyzwisk, wywyższania się że robi źle.  Tak, pies w schronisku będzie miał najlepiej :emot4:. (sama mam psa ze schroniska, w ciągu dwóch tyg. bycia tam, nabawił się zapalenia oskrzeli, tchawicy i srał dalej niż widział po tym jedzeniu jakie tam serwowano) Zastanawiam się ilu z tych krzykaczy, ma za płotem u sąsiada psa uwiązanego na łańcuchu, który całe swoje życie lata tylko koło swojej budy, a o dobrym jedzeniu może tylko pomarzyć. Najczęściej się tego nie widzi, bo to sąsiad, nie wypada, głupio, lepiej dokopać głupiemu dziecku które jest anonimowe. No cóż... umarł król, niech żyje król. Może ja rozumuję źle, ale po tym wszystkim mam niesmak.   
Normalne jaja , pies jest w klinice , dziewczyna będzie miała sprawę w sądzie i jeszcze piszą że pies nie został odebrany za przebieranki , to cholery za co ? jeżeli dziewczyna jest takim katem to czemu nie odebrali pozostałych zwierząt  😤 
Piszą ,że nasze emocje mamy przelać na psa , no już ja im przeleje , co się do cholery dzieje , ja tego nie mogę zrozumieć . Czemu człowiek co zagłodził prawie 300 koni jest nietykalny , dlaczego bo ma kasę ? a taka dziewczyna ma wyladować w sądzie za przebieranie psa . Nie rozumiem tego świata , po prostu nie rozumiem  😵 

Ludzi powinno się uświadamiać , dawać im szanse a potem można dopiero karać , nikt się nie skupia na dziewczynie , no nikt .
emptyline   Big Milk Straciatella
13 grudnia 2013 17:04
Ej, to jest naprawdę absurd, są tysiące zwierzaków w koszmarnych warunków, głodzonych i nikt ich nie bierze, a łapią się się psa który, ok, najszczęśliwszy nie jest, ale na pewno też, nie jest aż tak zaniedbany (no chyba, że o czymś nie wiemy), żeby go odbierać! Parodia! Zgadzam się z tym, że dziewczyna powinna zostać uświadomiona co można, a czego nie można z psem robić, ale żeby wkraczać od razu z ciężką artylerią to jest jakiś żart.
monia,  bo tak naprawdę nikt nie skupia się na niej ani na psie.
Czy Wy czytałyście ze od października ludzie jej mówili że to złe , wysyłali linki , tłumaczyli itp itd a ona i tak robiła swoje ?
Czyli miała to głęboko , no i to nie takie dziecko bo 15 lat to nie jest mało.
Pies nie pojedzie do schroniska .
emptyline   Big Milk Straciatella
13 grudnia 2013 17:21
Ale skoro byli funkcjonariusze, którzy psa mogli odebrać, równie dobrze mogli zarządzić kontrolę i wymagać konkretów - no chyba, że wcześniej były takie interwencje, ale o tym nic nie wiadomo, widać tylko internetowych pieniaczy.
Serio myślisz ze by przestała ? Czy przestała po prostu wstawiać zdjęcia do internetu...
Przecież wszystko jest opisane w wydarzeniu utworzonym przez Straż. Jest m. in. o tym, że ludzie ze straży pytali jej rodziców czy wiedzą co robi ich córka zpsem, odpowiedzieli, że wiedzą i że to jej pies więc może sobie robić co chce. Poza tym pies nie trafi do schroniska, zorientujcie się najpier trochę w temacie. A traktowanie psa miotłą bo nie chciał wykonywać jej poleceń albo czesanie go drucianą szczotką to JEST koszmar jak dla mnie. 15 lat i takie sadystyczne wręcz zapędy to nie jest normalne.
ciska,  15 lat, to najgorszy wiek, mało co dociera, i każde tłumaczenie musi być w odpowiedniej formie, bo inaczej przynosi odwrotny skutek. Niestety, tak jest, czy komuś się to podoba czy nie. Mogę dostać link do tego jej fb? 
Ok , racja dlatego sądze ze takie a nie inne działanie jest dobre bo pogadanki to jak grochem o ścianę a tu - psa zabrali , jakaś sprawa bedzie. Pewnie kolejna kontrola czy psa nie mają kolejnego  czyli zrobiło sie POWAŻNIE i to może dotrze .  Ja uważam ze dobrze sie stało i nikogo przekonywać nie mam zamiaru  ot wyraziłam swoje zdanie 😉
Bloga skasowała.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
13 grudnia 2013 17:37
jak mozna było... brawo, super, niech zyje TOZ i interenetowi obrońcy zwierząt. Dziecku zabrali psa bo go przywiązała do wózka  🤔wirek:  I jakie wnisoki wyciagnie z tego dziecko?
Założę się, że jakby TOZowcy przeszli się po wsi tej dziewczynki to znaleźliby ze 20 psów przykutych do budy, brudnych, głodnych i zapchlonych. No ale, ten był czysty, ładny.
tet, właśnie o tym pisałam. A wytłumaczyć można każdemu, nawet zbuntowanej nastolatce, ale tylko w odpowiedniej formie, wtedy przynosi to rezultat.
Tak czysty, ładny i nie na łańcuchu to super. Czego chcieć więcej 🙄 Przykład idzie z góry więc jeśli jej rodzice nie mieli nic przeciwko takiemu traktowaniu tego psa to żadna pogadanka od obcych ludzi nic by nie dała.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
13 grudnia 2013 17:55
W sumie jak tak się zastanowiłam nad tym wszystkim, przejrzałam te zdjęcia na photoblogu... To pomijając wędzidło w pysku i "siodełka dla pieska", to ze szczotką (nie wiem dokładnie to co miało być) nie było nic w tym bardzo złego i niedopuszczalnego.
Dziewczyna dziwna, fakt. Z mega fiołem na punkcie tego psa. Ale pies nie wyglądał na chorego, wychudzonego.
Może jakby zobaczyli to jej rodzice, to postawili by ją do pionu?

I z tym zabraniem go do schroniska to uważam, że totalne przegięcie. Może najpierw jakieś upomnienie, mandat?

tak jak napisała tet - na pewno w tej wsi (i w każdej innej niestety) są tysiące psów na łańcuchach, zapomnianych i niekochanych.
Służących jedynie do "poszczekania jak ktoś przyjdzie".

Pies przynajmniej miał ruch, ten wózek nie był jakiś ciężki, zwykłe plastikowe pudełka.
A teraz trafi do ciasnej klatki w schronisku, przejdą na niego pchły i będzie nieszczęśliwy...
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
13 grudnia 2013 17:59
naprawdę odnosze wrażenie, że baaardzo dawno niektórzy nie byli na wsi. Takiej prawdziwej. Zapraszam. Np na sądeczczyznę. Mój sasiad: trzy psy. Jeden przymarzł do budy, na 1,5 metrowym łańcuchu. Buda to było kilka desek. Kolejny pies zniknał. Inny został przygnieciony przez drzewo, sam się przywlókł z lasu, połozył pod stodoła, i leżał czy czołgał się, aż sie pozrastał.
Drugi sasiad: uwiązał psa na sznurze za traktorem i włóczył. Na śmierć. Bo pies w nocy szczekał i dziecko budził.
Kolejny, na którego mogłam osobiscie wjechać, na uwagę żeby na -15 stopniach dał psu budę i wydłużył łańcuch, na drugi dzień po rozmowie juz nie miał psa. Pies jaki pies? Nie mieliśmy psa...\Kolejni😀om-willa, samochody 2-5 letnie, trzy. Ogrodzenie kuty metal. Pies w kojcu, owczarek niemiecki, kojec 1,5 na 2 maetry, buda po poprzednim psie, który był o połowę mniejszy. Nie wypuszczany nigdy.
Ciągnąć dalej?
Czy naprawdę uważacie, że to dziecko zasłużyło na utrate psa i że teraz nastapi jego cudowna resocjalizacja i głębokie zrozumienie niewłaściowści swojego postępowania ?
larabarson,  mylisz się, wytłumaczę ci to na przykładzie, mam znajomych mieszkających na wsi, nie rolnicy, pracują w mieście, ale mający stosunek do zwierząt przedmiotowy, nie widzą nic złego w tym że ich dziecko kopie szczeniaka, który akurat znajduje się na jego drodze, ich zdaniem pies, kot itp ma się usunąć z drogi idącemu. To tylko jeden przykład. Jak zwróciłam uwagę, usłyszałam że takie jest życie. Dzieci naśladują rodziców. Jak są małe nic nie można zrobić, nie zrozumieją, ale takie nastoletnie, to już inna sprawa, naprawdę można dużo wytłumaczyć, ale jak już pisałam, w odpowiedniej formie.   
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
13 grudnia 2013 18:04
tet ja mieszkam na wsi w okolicach Częstochowy.
Może nazwę to małym miasteczkiem, bo wieś wszystkim kojarzy się z krowami i stodołą.
Mamy bank, bibliotekę, szkołę, przedszkole, sklepy, supermarket nawet, 3 stacje benzynowe.

Ale nawet tu niektórzy ludzie trzymają psy na łańcuchach lub w kojcach o wymiarach 3x3.

I nikt nie zdaje sobie sprawy, że trzymanie psa na łańcuchu wzmaga jego agresję. Pomijając już fakt, że jest to bolesne i nudne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się