Kącik WEGE :-)

jutro robię http://kuchennewzlotyiupadki.blox.pl/2013/10/Makaron-ze-smazona-brukselka-i-migdalami.html
ciągle nie mogę znaleźć dobrego przepisu na brukselkę, może ten nim się okaże 😉
Gdzie znajdę jakieś informacje o wpływie wegetarianizmu na funkcje mózgu, najlepiej jakieś artykuły/książki  :kwiatek:?
ciągle nie mogę znaleźć dobrego przepisu na brukselkę, może ten nim się okaże 😉

Bo taki nie istnieje. Jestem niemal wszystkożerna, ale brukselka to dla mnie koszmar  😁
no co Ty! ja kocham, uwielbiam! 🙂 hanexx, moze zupe zrob po prostu? 🙂

Jasmine, wpisz haslo w google, sporo info wyskakuje i idz po sladach.. tu masz dwa np
http://vegie.pl/topics89/5884.htm
http://www.era-zdrowia.pl/naturalne-leczenie/utrzymanie-zdrowia/wywiad-z-mgr-malgorzata-desmond-na-temat-wplywu-diet-wegetarianskich-na-zdrowie-czlowieka.html
Puszka ostatnio zeznawała, że nie lubiła brukselki, ale trafiły jej się jakieś dobre przepisy. M.in.: http://puszka.pl/przepis/6709-brukselka_z_patelki_z_zurawina_i_orzechami_laskowymi.html
Mnie też intryguje brukselka. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek ją jadłam. A te kontrowersje wokół niej mnie jeszcze bardziej nakręcają na spróbowanie.

W piątek idziemy na wegańską wigilię  💃 No i teraz mam problem, będzie dużo osób i nie wiem, co przygotować... Kumpela robi pierogi, więc to odpada. Co jeszcze mogłabym zrobić na taką Wigilię i w większej ilości? Przygarnę każdy pomysł  😉
Golabki nadziewane kasza gryczana 😉 albo pasztet z soczewicy czerwonej.
Tylko, że ja nigdy gołąbków nie robiłam  😡 I boję się, że polegnę, a to by było straszne! Ogólnie to zawsze się troszkę stresuję, jak mam gotować dla innych, nie mówiąc już o takiej ilości osób  😀

Idę pogrzebać po vegan blogach..  🙂
ja zrobiłam brukselkę wg. tego przepisu powyżej no i całkiem całkiem 😉 nie jest to moje ulubione warzywo ale myślę, że teraz będę ja jadła częściej 😉
Puszka ostatnio zeznawała, że nie lubiła brukselki, ale trafiły jej się jakieś dobre przepisy. M.in.: http://puszka.pl/przepis/6709-brukselka_z_patelki_z_zurawina_i_orzechami_laskowymi.html



Jadłam, to jedna z niewielu rzeczy których szczerze nienawidze. Natomiast dziś sobie uciapałam domowe guacamole, do frytek (mega zdrowo  :hihi🙂  😜
Brukselka jest absolutnie mega.
Ale trafiłam  😉 dzisiaj maż przyrządził to boskie danie.
Brukselka z papryką smażona na oliwie z nerkowcami, migdałami, miodem i sporą ilością imbiru  + podpiekany ser, na koniec dodana przygotowana wcześniej ( pozostałość po śniadaniu  😉)odrobina kaszy jaglanej.

Ruda_H   Istanbul elinden öper
13 grudnia 2013 20:01
Meise, zrób kutie, zawsze wychodzi dobra 😉

demon ale fajny przepis, ja się ograniczam przy brukselce tylko do ostrej musztardy i mogłabym to jeść codziennie. Dziwne, że kiedyś jej nie znosiłam
Ja dzisiaj pierwszy rez pieklam swiateczne ciasteczka na mace amarantusowej i jestem zawiedziona..jakis dziwny posmak maja i takie no..nie teges 🙁( Szczerze mowiac, to pierwszy raz cos pieklam na amarantusie-czy on zawsze ma taki dziwny smak??


Mam jutro w planach moje ulubione kotlety z orzechow wloskich (mielone orzechy plus platki owsiane w proporcji 1:3, platki zalewane woda z bulionem warzywnym, potem laczymy i smazymy-kocham!) z surowka z selera. Ah, kiedy bedzie jutro  😀
Ruda_H, aż se musiałam sprawdzić, co to  😁 Bo nie znałam  😉 Ale pomysł spoko, pomyślę!
Pandurska, a kiedy te płatki zalewasz bulionem? Na noc? i w jakiej proporcji? Potem odsączasz? Napisz proszę krok po kroku, bo mi się spodobało! I czy je obtaczać w czymś, czy o razu smażyć  🙂
Meise Platki mozesz zrobic jakby w toku produkcji kotletow. Jesli sa to platki blyskawiczne, to takie namaczanie trwa doslownie chwile. Chodzi o to, aby uzyskac zwartego gluta. Kiedy sie go przestudzi bedzie oczywiscie bardziej zwarty, ale tak na cieplo tez robilam. Wody wlewam ok 3-4 cm powyzej platkow. Mozna oprocz bulionu dac zabek czosnku, to wtedy kotlety sa bardziej aromatyczne. Mozesz je obtoczyc w bulce, ale nie ma koniecznosci. Szybkie i proste i mniam!
Wow, rewelacja! I płatki mają wchłonąć ciecz, czy mam je potem odsączyć? Mogę zmielić np. orzechy włoskie i pistacje?
Patrzę na profil na FB. Z lewej przycisk w rodzaju "co chcesz udostępnić". I różne podpowiedzi - kiedy kupiła/eś auto, kiedy się przeprowadziła/eś. A na końcu: data, kiedy się przesżło na wegetarianizm  😲
Meise nawet psa z buda mozesz zmielic, jesli chcesz  🤣 😎 Nie no, zartuje. Jasne, ze mozesz! Jesli zmniejszysz ilosc platkow, to kotlety beda jeszcze aromatyczniejsze, ale za to wiecej orzechow= wiecej kochanych kalorii 😉

Teodora dlatego ja nie mam prawie nic wypelnione 😉
właśnie jem coś najpyszniejszego na świecie - koktajl z połówki awokado, banana, rodzynek i śliwek suszonych 😍 do tego cynamon, śliwki i rodzynki zalane wrzątkiem na czas obierania awokado i banana, dodane z wodą - ciepłe, rozgrzewające i słodkie 😜
Banan na ciepło, bleeh... tzn. w zasadzie smakowo nie mam nic przeciwko, tylko banan na ciepło jest dla mnie tak sycący, że po 1/4 mam dość, i to tak aż-pod-samo-gardło-dość... ale na zimno muszę wypróbować, to połączenie z suszoną śliwką brzmi obłędnie 😍!

Przygotowujecie coś na sylwestra? My w tym roku bawimy się w domu znajomych, każdy ma przygotować coś do jedzenia...
Właśnie przeglądam moją bazę przepisów, chyba zrobię takie "ciastusie": KLIK i sałatkę z oszukanym tuńczykiem: KLIK, ale może ktoś podpowie coś jeszcze?
fajne w tym koktajlu jest to, że jest taki kremowy dzięki awokado 😍

artykuł o zdrowym żywieniu dzieci
PonPon bardzo fajny artykul! Dzieki bardzo  :kwiatek:

Niekore zawarte w nim tresci wzbudzily moje skojarzenia z weganskimi zamiennikami roznych produktow spozywczych, ktore nie maja zadnych wartosci, albo biologicznie bardzo malo, natomiast aby byly zjadliwe dla wegan faszerowane sa roznymi dziwnymi polepszaczami..I gdzie tutaj jakas prozdrowotnosc..? I zeby nie bylo wyrazam tutaj nie osadu, tylko zastanawiam o co kaman i do czego to nas prowadzi.
Panduruska - dokładnie. jesteś tym, co jesz. ręce mi opadają, jak widzę wegetarian wcinających głównie kanapki z serem i kisiel (mam taką koleżankę - tylko to je :zemdlal🙂
PonPon  albo wegan zywiacych sie sztucznym zoltym serem, zapijajacych sztucznym mlekiem sojowym z rozpuszczalnym kakao 🙁

Mam takiego kolege wlasnie. A i w moim miescie jest weganska knajpa, ktora podaje dania tego typu. Oczywiscie jest to problem jakiejs tam mniejszej skali, ale jednak istniejacy.

ovca   Per aspera donikąd
15 grudnia 2013 14:27
Panduruska - dokładnie. jesteś tym, co jesz. ręce mi opadają, jak widzę wegetarian wcinających głównie kanapki z serem i kisiel (mam taką koleżankę - tylko to je :zemdlal🙂


mam znajomego który ciężko pracuje fizycznie, uważa się za przykładnego weganina i je...chleb z kotletem sojowym i gorzką czekoladę. Codziennie. Tylko  😵
Byłam dziś w Tel-Avivie na Poznańskiej. Zachwyt  😍 Wszystko wegańskie i bezglutenowe. Zamówiłyśmy opcję open bar, dostałyśmy po zupie każda i mnóstwo zakąsek + pity / podgrzane bułeczki bezglutowe.

Jadłam tam już wcześniej, ale tak bardziej na zasadzie szybkiej przekąski, ale takie "biesiadowanie" testowałam tam po raz pierwszy.
.
tak sobie czytam i mysle, ze pierwszym moim daniem jakie zjem za 2 dni jak przylece do Irl bedzie cauliflower cheese...  🤣 a co!  🤣
A ja już wiem co zrobię na wegańską wigilię - Chilli sine Carne  😍 😅

Dziewczyny, możliwe, że to już widziałyście, ale wklejam i dodatkowo z polskimi napisami. Jak dla mnie gość ZNISZCZYŁ, od kilku dni oglądam to po kilka razy dziennie, dla poprawy humoru  😁 Polecam z całego serca, ja się ośmiałam jak głupia i ciągle mi mało  😜
Uwaga - filmik drastycznie rozbawia - Justin Timberlake przebrany za tofu:
http://vimeo.com/62833263
chilli sine vege 😉 😀

a ja postanawiam wyszukac jakie s2-3 totalnie odjechane i skomplikowane potrawy wigilijne. Ciekawe jak mi pojdzie 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się