Święta/Boże Narodzenie/Prezenty pod choinkę

No my też tak na ogół - te 3-4 dni wcześniej. Jak byłam mała to ubieraliśmy zawsze na moje urodziny - 21 grudnia 😉
Ale w sumie ja ubrałabym już 😉
ja miałam już ubraną choinkę w połowie listopada
😂
Muffinka, u mnie zawsze się w Wigilie ubiera - czasem nawet kupuję dopiero w Wigilię !! :P
U nas to tradycja, że choinkę ubiera się w wigilijny poranek i tata jest koordynatorem "akcji" 🙂
U nas wczesniej 🙂
Monny   bez odbioru .
13 grudnia 2013 22:40
Ja chyba ubiorę w niedzielę lub poniedziałek czyli tydzień przed 🙂
My zapewne ubierzemy w weekend przed Wigilią 🙂 Akcja zawsze angażuje całą rodzinkę 😀

Macie fajne przepisy na pierniczki? Tylko takie żeby można było upiec na ostatnią chwilę (właśnie w weekend przed)  😉
My też zawsze ubieramy w Wigilię 🙂
Już się nie mogę doczekać skakania po drabinie z lampkami w ręku  😀
Ja bym chętnie ubrała wcześniej żeby już się nią cieszyć ale mam obawy że zaraz zacznie mi się sypać.
Poza tym myślę jak to zrobić...Adaś raczkuje więc choinka jest zagrożona. Chyba musimy na czymś ją postawić.
dziewczyny i chlopaki jako, że robię wigilie i całe święta dla rodzinki u siebie w stajni potrzebuje pomysłów na wiejskie ozdobienie choinki, na pewno pierniczki, cukierki co jeszcze ??
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 grudnia 2013 14:29
Ruffian, suszone pomarańcze i łańcuchy z papieru i bibuły
ja ubieram choinkę i ozdoby w wigilię rano, choć i tak mało nas w domu, raczej jeździmy 🙂

a już nie mogę się doczekać barszczu, grzybowej i karpia mniam mniam🙂
Choinke ubiore w niedziele, przynajmniej sie nie opatrzy😉 w sobote wielkie sprzatanie, w poniedzialek pieczenie🙂 prezenty juz kupione, jeszcze tylko musze zapakowac. na wigilie ide do mamy, narzeczony do swojej, a potem robimy sobie wlasna🙂 juz nie moge sie doczekac maminego makowca i barszczu z uszkami i grzybowej  😜
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
16 grudnia 2013 16:05
kurczę, a ja właśnie sobie zdałam sprawę, że święta są już tak blisko...
Chyba żyję w jakimś swoim świecie  🤣
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 grudnia 2013 19:54
Ruffian, i jeszcze ozdoby ze słomy!

My choinkę ubierzemy pewnie w sobotę. Przemyśleliśmy sprawę i w tym roku będzie w stojaku, a nie w donicy. Zeszłoroczna była cudowna, ale ta ziemia tyle ważyła, że mój chłop ledwo ją dźwigał, a do tego pakując zdrapaliśmy próg w samochodzie :/
ja jutro jadę po chojaka
nie bardzo mam wizję gdzie postawię, będzie pewnie ciekawie, Lew, Buła i chojna;]
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 grudnia 2013 08:26
Ja choinki jeszcze nie mam, nawet nie mam bombek, łańcuchów ani lampek. U mojej mamy już stoi choinka 🙂

Na święta jedziemy do moich rodziców, drugi dzień świąt ja spędzam u swoim rodziców, Hubert u swoich (nie idzie na chrzciny), a dopiero drugi dzień świąt będziemy razem! 🙂 Trochę szkoda, że nie całe święta 🙁
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 grudnia 2013 09:01
Choinka... Jak patrzę w kalendarz to nie wierzę, że święta tak blisko.
Może w weekend ubiorę. Niestety będzie sztuczna, chyba że męża namówię na prawdziwą.

tu napiszę, bo więcej osób zagląda.

poszukuję kubka podgrzewanego do gniazda zapalniczki albo usb. tylko nie tego dziadowatego. porządniejszy bym chciała. boję się, że do świąt nie dotrze. gdzie mogę kupić stacjonarnie? ktoś widział?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
17 grudnia 2013 09:28
Isabelle, niedawno cos takiego widzialam na poszukiwaniach prezentow. Chyba w Tchibo ale pewna nie jestem, na pewno gdzies w galerii 😉
JARA, czemu nie idzie?
Isabelle, norauto?
A nie miał być chrzestnym? Czy coś pokręciłam?

sznurka
ubieraj swoją choinkę i wstawiaj fotke to może ściągnę jakieś pomysły 😉? Chociaż przy raczkującym Adasiu to olewam sprawę wyglądu choinki w tym roku, a stawiam na jej funkcjonalność 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 grudnia 2013 12:37
No miał być chrzestnym, ale rodzice dziecka sami już nie wiedzieli kiedy ten chrzest zrobią  😵 raz, że na święta wielkanocne, na wiosne, w wakacje, później CHYBA w swięta, przestali się odzywać, później znówu CHYBA kiedy indziej, później się przestali odzywać, teraz znów, że w święta, a zaraz, że może na wiosnę!  🙄 Co trzy dni zmieniali zdanie. I tak od początku roku, więc w końcu kazał się im ogarnąć i ustalić kiedy ten chrzest, bo on też musi załatwić wszelkie papiery i z robotą się tak ustalić, bo nie zostawi ludzi w zimę z rozwaloną chałupą żeby jeździć i załatawiać dokumenty jak oni powiedzą, że jednak nie. Ok, oni już wszystko ustalą. Przestali się odzywać i ... i jednak w święta. Więc Hubert przeprosił i powiedział, że teraz już nic nie jest w stanie załatwić, ma dużo roboty i musi odmówić, sprawa ciągnie się od kilku miesięcy, od roku! To ojciec dzieciaka powiedzial "to po co tyle pracujesz?"  😵
ash   Sukces jest koloru blond....
18 grudnia 2013 09:52
Mam pytanie! Gdzie znajdę ładne kolczyki perełkowe lub skórzane karmelowe rękawiczki damskie? - tak do 100zł bo tak było ustalone losowanie.
Choinka... Jak patrzę w kalendarz to nie wierzę, że święta tak blisko.
Może w weekend ubiorę. Niestety będzie sztuczna, chyba że męża namówię na prawdziwą.



Moja wdzięczy się na szafie, ale zupełnie naga. Nie mam czasu ją przystroić, ale pewnie niedługo się za to zabiorę, co by moje biurko cokolwiek zdobiło. A duża nadal na strychu w oczekiwaniu na panów, co by ją zabrali, złożyli i ubrali. Może sobie kiedyś o niej przypomną.

Ja już swój prezent pod choinkę dostałam, a konkretnie szczoteczkę elektryczną. Praktyczne to i fajne, pomysł mamy. Wcześniej mówiłam o pluszowych bamboszach, bo strasznie sentymentalna jestem i poprzednie bardzo mi się podobały, ale długo nie pożyły. No ale, może ktoś inny na to wpadnie...
ash - u nas we Wrocławiu jest jarmark bożonarodzeniowy i rękawiczek na pęczki, za około 45 zł (skórzane!) w każdym kolorze tęczy! Może zobacz u siebie też na takich targach? U nas też dużo stoisk się rozkłada po mieście właśnie z rękawiczkami najczęściej!
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
18 grudnia 2013 10:39
ash, w Aparcie- ja tam zawsze kupowalam kolczyki z perlami w najrozniejszych klorach po kilkadzaiesiat zlotych.
ash   Sukces jest koloru blond....
18 grudnia 2013 10:54
whitemoon071, szafirowa, dzięki!!!
Święta w tym roku będą mało świąteczne. Do domu wracam dzień przed, czeka nas skręcanie mebli i układanie w szafach. Porządków typowo świątecznych nie będzie, choinka gdzieś na strychu, bombki też, więc raczej bezchoinkowo. Na nas dwoje nie bardzo opłaca się gotować tradycyjnie, a i czasu nie będzie, więc skończy się na paczce pierogów z biedronki, barszczu z kartonika i karpiu smażonym.
Mam nadzieję, że w świątecznym bałaganie znajdzie się opłatek😉
Ale za to będą to dni, które wreszcie spędzimy razem, leniuchując w odnowionej sypialni.
ash   Sukces jest koloru blond....
18 grudnia 2013 11:02
bera7, u nas też święta pod znakiem sprzątania i przeprowadzki, ale choinka musi być 🙂
Wigilię spędzimy z Rodziną, 25 i 26 będziemy tylko we dwoje skręcać meble 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się