Stajnie w Lublinie

aa ja w Fidelius w Pólku polecam jak najbardziej, ale nie młode koniarki, które kochają konisie i chcą jeździć konno.
Sama jeżdżę u profesora Pietrzaka i wiem czego od jeźdźca wymaga, a mianowicie: nie dopuszcza do odznaki osoby, która źle obchodzi się z koniem, lub nie potrafi prawidłowo np okiełznać. Ja zdawałam pomimo późnego wieku (hehe 😀 ) razem z małymi dziewczynkami, trochę dziwnie się czułam :P
Zdawałam na moim Grafie ukochanym, koń profesor więc wiedział co robić, ale skoki to jego totalnie słaba strona więc trzeba wiedzieć co się robi.
Zwracają uwagę na dosiad, głównie pełny siad w galopie, dużo osób sobie  ztym nie radzi, i na dobre ustawienie łydki, chociaż na ich koniach trudno jest dobrze sutawić łydkę, jeżeli jedzie sie po raz pierwszy, bo  zamiast zagalopowania mamy prawie ustępowanie.
I trzeba konia dobrze nakierować na przeszkodę, ogólnie nie łatwo zdać, ale będąc tam na 2 jazdach powinno się wiedzieć co jak robić żeby zdać 🙂
ale namieszałam :P  :kwiatek:
Grafowata ale my chyba dyskutowałyśmy o Pólku, ale o stajni p.M.Niewiadomskiego. 😉
a swoją drogą chyba jeździłyśmy razem... w środę po południu! :P
Grafowata ale my chyba dyskutowałyśmy o Pólku, ale o stajni p.M.Niewiadomskiego. 😉
a swoją drogą chyba jeździłyśmy razem... w środę po południu! :P


niestety jeżdżę tylko w soboty/niedziele, więc raczej nie niestety 🙁 ale możemy się na wspólną jazdę jak najbardziej umówić!
no to pomyłka chyba. Pozdrawiam! 😉
Byłam dzisiaj znowu na Kraśnickich w poszukiwaniu bryczesów. Tym razem trafiłam na ekspedientkę zorientowaną w temacie 😉 Bryczesów aktualnie nie mają, owszem mieli do niedawna cały osobny dział z bryczesami ale od jakiegoś czasu nic nowego nie ma. Można polować w soboty bo w soboty może będą się pojawiać.
ostatnio kilka sztuk, niestety w opłakanym stanie, wisiało na "top modelu" ;p
galopada_   małoPolskie ;)
11 grudnia 2013 01:14
Moze mi ktos powiedziec ktore stajnie są najbliżej Czechowa(Reala)? Najchetniej z dojazdem komunikacja miejska, bo ja bezsamochodowa 😉
.
galopada_   małoPolskie ;)
11 grudnia 2013 19:01
Dzięki!  :kwiatek:
jeździ ktoś może w Pikerze i chce się podzielić swoimi obserwacjami itp? 🙂 jestem ciekawa tej stajni, sama nie byłam a różne słyszałam opinie.
Trzyma ktoś konia u Drwala? I mógłby mi odpowiedzieć na pare pytań? 😉
Byłam dziś w secondhandzie na Krasnickiej i bryczesow jest sporo ( białe, ciemne, w kratke,EuroStar,Pikeur itp) tylko po 60 zł, wisza po prawej stronie od wejścia w tzw top model
.
Muchozol Niestety nie widziałam, same "rurki "
Było sporo białych, typowo konkursowych :-)
.
Ja słyszałam, że w piątki w tym secondhandzie płaci się 40 zł za dużą torbę i pakujesz do niej ile wlezie, ale nie wiem czy to obejmuje też bryczesy. Ktoś coś wie?  👀
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 grudnia 2013 12:41
Chyba nie obejmuje
Bryczesy mają takie magnetyczne zabezpieczenie, ale ja wynalazlam wczoraj dwie pary bez i wyszlo mi, że bryczesy kosztowały ok 2 zł /para.
Było jeszcze kilka par bez tych magnesow.
Trzeba kombinować  🤣

Edit. Literówka


Żeby nie pisać postu pod postem.
Czy do Wieży da się dojechać MPK ?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 grudnia 2013 22:02
Chyba się da, znajoma jeździ tylko nie wiem czym ale na pewno z przesiadką na Kunickiego. Jeśli nikt nie odpowie dokładniej w poniedziałek się dowiem.
Biczowa Dzięki 🙂 to czekam, bo muszę w piątek (?) tam wpaść na chwilę 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 grudnia 2013 22:44
Dojedziesz 16 albo 27, wysiadasz na przystanku abramowicka dominów i masz około 10 minut na piechotę do stajni, tyle się dowiedziałam.
3 ta przedłużona też tam kiedyś jeździła, ale nie wiem jak teraz.
ratatuj   Moje rude szczęście
15 grudnia 2013 11:27
16 i 27 🙂 tak samo jak do Drwala, bo wieża może kilometr dalej...
3 jeździ ale do głuska, to jeszcze kawałeczek trzeba byłoby iść...
Dzięki dziewczyny :kwiatek:
Co któraś 3 jeździ do Dominowa.
Apropo przedłużenie 3 z Hempla(pare lat temu) do Głuska to największa głupota mpk. Autobus nie jeździ praktycznie w ogóle wg rozkładu  🤔wirek:
ratatuj   Moje rude szczęście
17 grudnia 2013 09:04
Szczerze powiedziawszy ostatnio jakoś zauważyłam, że te "rzadkie autobusy" w ogóle nie jeżdżą zgodnie z rozkładem  🙄 masakra! ale oby do wiosny i odpalamy rowery dziewczyny  😀
W czwartek w Elizówce (prawdopodobnie w godz. porannych) będzie dr Maciej Przewoźny. Jakby ktoś miał potrzebę konsultacji, proszę o kontakt ze mną lub bezpośrednio z doktorem.
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
17 grudnia 2013 11:31
A odnośnie MPK to muszę pochwalić "Elizówkową" 4, bo ostatnio jeździ całkiem zgodnie z rozkładem 🙂 Nigdy nie zapomnę jak czekałam po stajni i nie przyjechały podrząd 2... 🙂
Możecie powiedzieć coś na temat instruktorów w Drwalu? Chodził ktoś z Was tam na jazdy? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Byłam raz i jazda byla nie za fajna,dlatego do Drwala nie wrocilm. Jak masz pytania to na priv :-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się