Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

opolanka   psychologiem przez przeszkody
15 grudnia 2013 20:04
epk, u nas robili na gwarancji. Podejrzewam, ze jakieś kosmiczne warunki też byly, ale robili.
trochę pooftopuję, ale zważywszy na wątek, istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś przetestował.

Chcę tacie sprawić kubasek termiczny z grzałką usb do samochodu. Czy ktoś korzystał z takiego cuda i zechciałby się podzielić opinią?  :kwiatek:
Mogę Ci powiedzieć jedynie, że skoro lodówka działa, maszynka do golenia działa, telefon się ładuje to i ten kubek też powinien grzać.
gdzie można kupić taki kubek poza allegro?
trochę pooftopuję, ale zważywszy na wątek, istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś przetestował.

Chcę tacie sprawić kubasek termiczny z grzałką usb do samochodu. Czy ktoś korzystał z takiego cuda i zechciałby się podzielić opinią?  :kwiatek:


A czemu z grzałką usb, a nie do gniazda zapalniczki?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 grudnia 2013 08:55
Misiek69, bo może można też podgrzewać z laptopa?

Isabelle np tu: KLIK ale jest tylko z gniazdem do zapalniczki.
nie nie, bardziej tak "stacjonarnie" mi chodziło. jakie sklepy mogą to mieć? bo boję się, że do świat nie dotrze.

znalazłam taki mniej dziadowaty.
http://allegro.pl/kubek-termiczny-stahlberg-510ml-usb-12v-3-kolory-i3793192759.html

ostatnio kupiliśmy sobie termos z biedronki. za 18 zł. trzyma ciepło. po 3 dniach woda jeszcze była ciepława. ale przecieka. wolałabym na prezent coś mniej dziadowatego.
opolanka
                          No tak. Resztka szarych komórek mi nie trybi.  😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 grudnia 2013 09:59
Isabelle, ja widziałam z pozoru bardzo porzadne kubki w Empiku, sama zastanawiam się nad zakupem.

Misiek69, spoko spoko ;] może da się też podgrzewać z kontaktu? Z przejściówką na USB.
my mamy taki zestaw samochodowy: wtyczka do zapalniczki z usb z drugiej strony, kabel i masa końcówek. można obojętnie co wsadzić w usb we wtyczkę, albo zmontować sobie kabel do czego tam się pragnie 😉

z kontaktu na pewno się da, tylko nie wiem jak to z napieciami się zgadza.

ale z drugiej strony... po co podrzewać kawę w domu? 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 grudnia 2013 10:32
Isabelle, no też mam taki zestaw "100 końcówek" 😉
Myślałam o podgrzewaniu w pracy, ale w sumie jeśli kubek długo trzyma, to nie będzie to chyba konieczne.
Jak Renault Scenic II( roczniki 2003, 2004) 1.9 Dci jaki ma uciąg na haku? Bo z tego co słyszałam bardzo mały. Czyli nim nie mogę ciągnąc przyczepy z końmi?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 grudnia 2013 08:54
Dranga, wydaje mi się, że ok. 1300kg (z hamulcem). Jedynkę chyba pociągniesz.
Edit:  w dowodzie rejestracyjnym jest informacja jaki ma uciąg, pozycja O.1 i O.2
Proszę doradźcie mi jakieś auto. Muszę wybrać do stycznia, nie mam pojęcia co, a mąż patrzy na mnie coraz cięższym wzrokiem     😉
Mamy już jedno auto - duże, rodzinne, komfortowe, jeździ nim na co dzień mój chłop, ale na wszelkie rodzinne wyjazdy też służy.
Potrzebuje auto do jazdy miejskiej i na krótkie trasy, dla mnie i czasem jednego dziecka, w bardzo rzadkich porywach do dwójki dzieci. Średniej wielkości, takiej żeby np dwa rowerki dziecięce w razie czego wrzucić do bagażnika. Auto będzie używane sporo, bo używam samochodu też do pracy, poruszając się po mieście i terenie województwa, a nie tylko w trybie "odwieźć dziecko do przedszkola" 😉
No i nie ukrywam że chciałabym auto z jajem i sporą ilością KM.
A i w automacie koniecznie.
Mąż hybrydę sugeruje, ja mam mieszane uczucia, chociaż to nowe BMW hybrydowe mogłabym mieć 😉
Pomocy, może tu wpadnę na jakiś trop auta dla mnie :/
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 grudnia 2013 10:40
gwash, maksimum cenowe? 🙂
P,S. ja bym hybrydy nie brała.
Opolanka no tego BMW za 200 tyś nie kupimy 😉
Myślę że 80-90 tyś maksimum. Ale nie musi to być całkiem nowe auto, może być np roczne.

A dlaczego hybrydy nie? Już kilka dobrych lat są na rynku, nadal jest z nimi problem?
Wiesz, ja ochraniarz środowiska, interesuję się innymi możliwościami 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 grudnia 2013 10:59
WYDAJE MI SIĘ (słowo klucz  😁 ), że jednak na rynku są za krótko. Że więcej z tym kłopotu, niż rzeczywistego pożytku. Ale własnego rozeznania nie mam, nie jeździłam, wiec nie będę wypowiadać jakichś cudownych faktów 🙂

A jakiś typ auta? Ulubione marki? Diesel, benzyna? Nowy czy używany?
gwash, abre ma/miała hybrydę. Myślę, że podzieli się wiedzą jak się sprawuje.
Typ auta - myślę że hatchback (żeby te rowerki wrzucić, czy też mały wózek). Nowe albo mało używane 😉 Benzyna raczej. Automat koniecznie. Nie mam ulubionych marek, a jak mam to są za drogie 😀 np subaru XV.

Przez chwilę myślałam o Mitsubishi Lancer Sportback, ale jest jakieś takie siermiężno-plastikowe w środku. Może ktoś używa i się wypowie?
Saab 9-3 II generacji TurboX. 2.8t V6 4x4 od 230-280KM z potencjałem na sporo więcej. Niestety ciężko dostępny, ale idzie znaleźć. Ponoć najlepszy model szwedzkiej marki 😉
Wawrek - fajny ten nowy!! Ciekawe jak można go kupić?
Chodzi Ci o tego najnowszego? Tylko w Szwecji na razie i tylko przez internet. Ale co... będziesz jeździć na serwis do Trollhatan?  🤣
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 grudnia 2013 12:24
wawrek, zawsze to okazja na wycieczke 😉
Dranga, wydaje mi się, że ok. 1300kg (z hamulcem). Jedynkę chyba pociągniesz.
Edit:  w dowodzie rejestracyjnym jest informacja jaki ma uciąg, pozycja O.1 i O.2


W dowodzie nie sprawdzę, bo zastanawiam się nad kupnem jego, a większości na rynku jest bez haka. Chciałam kupić bez i sobie założyć samej. Dlatego się dowiedzieć chciałam, bo później jak kupię i okaże się, że mojej bukmanki nie pociągnę to się wścieknę xD
Zapytaj sprzedawcę. On ma dowód rejestracyjny i Ci poda. Wtedy będziesz mieć jasność w temacie.  😉
Dranga, na 99% jest 1300kg. Na bank nie masz szans scenikiem ciągnąć dwu-konnej przyczepy. Dla mnie to w ogóle poroniony pomysł - to jest samochód na płycie podłogowej megane...
epk, masz coś jeszcze wspólnego z renault?
zen, znajomych 😉. A coś potrzebujesz?
zen,  opolanki mąż ma. mnie dużo bardzo pomogła 😉

wstawiałam link do kubaska na allegro. przyszedł 😅 jest świetny! naprawdę ładny! nie polecam kupować tych tandetnych za 15 zł, bo możecie się naprawdę naciąć, jak my na termos. a ten wygląda naprawdę solidnie, pojemność 510 ml, poręczny. i wysylka ekspresem! wczoraj zadzwoniłam i poprosiłam o wysyłkę za pobraniem, bez kupowania na allegro, bo M. ma dostęp i by widział zakup 😉 i dziś przyleciał 🙂
Opinii o megane gt w automacie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się