konie fryzyjskie

RioBrawo, tylko jeden z tych koni miał podpięte wypinacze. Koń przed samym pokazem dał czadu amazonce i stąd taka decyzja na szybko.
Przyjedź na próby, zobaczysz harmonię jeźdźca i konia.



I to właśnie świadczy, że nie ma tutaj harmonii między koniem a jeźdźcem, bo jakby była koń nie dałby "czadu".

Chainsy, RioBrawo: fajnie, że jest więcej takich osób co podobnie myślą jak ja  :kwiatek: :kwiatek:
RioBrawo, straszny obrazek, aż wszystko boli jak się na to patrzy.

P.S. Pochwalę się przy okazji ,że w weekend na zawodach wykręciliśmy z Fryzikiem 67,5% 😀



Fajne zdjecia. Gratuluję wyniku.

Mam pytanie do wszystkich ,macie moze jakies zdjecis lub filmiki które pokazuja wasza prace w dole w rozluźnieniu. Chcialabym zobaczyc jak to wyglada u innych par.
hallie zdjęcie w galopie obłędne ....ale ten twój koń zachwyca
sucha jak będzie mi miał kto nagrać to udostępnię chociaż kiepski ze mnie jeździec modelowy 
oliviabp   moje spełnione marzenie-DEWONA
13 grudnia 2013 19:38
śledzę od pewnego czasu ten wątek i oglądam wasze śliczne konie. więc i ja pokaże swoją fryzkę
nono 😉) piekna koninka 😉 napisz o niej coś więcej. FAJNĄ MA GRZYWE NONO🙂
oliviabp   moje spełnione marzenie-DEWONA
15 grudnia 2013 10:47
Moja fryzka ma 4,5 roku, zwie się Dewona, jest polskiej hodowli bez jakiś tam super papierów (niebieski rodowód). Taka do kochania i na wypady do lasu ogólnie rekreacja.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
18 grudnia 2013 17:20
hallie rewelacja gratulacje!!!! Wyglądaliście pięknie i wynik też dobry  🙂
oliviapb witaj 🙂
KarolaLiderowa miło było poznać cie na żywo 😉) hehe powiem że odżywka do ogona genialna .  😜 eh lider to musi być puchacz jak używa takich cudnych kosmetyków😉

i znów w wątku zapadła taka cisza
Ja co prawda nie posiadam fryza ale mam pytanie techniczne, na zdjęciach z zawodów hallie koń ma ogolone szczotki, to jest obowiązkowe jeśli koń bierze udział w zawodach czy nie? (nie znam się dlatego pytam)  😡
Chciałam Was zapytać, jak dbacie o grzywy fryzów? Moja klacz ma bardzo długą grzywę, zaplatałam ją na gumki silikonowe, nie plątała się, lecz włosy zaczęły się łamać w miejscu gdzie nakładałam gumki. Jakieś porady?
Grzywa niezapleciona, zostawiona luźno bardzo się plącze, zawija- pomocy!!!!!!!!!!!!!!
MonioRek - nic nie trzeba golić
beraiter - ja nie ruszam i jest ok. Co jakiś czas tylko strąki rozplątuję.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
20 grudnia 2013 19:35
beraiter może kup frotki albo inne silikonowe? Też mi kiedyś gumki łamały ale kupiłam inne i jest ok.
Oczywiście pomocna jest też dobra odżywka przy przeplataniu i będzie dobrze 🙂 .
lenka1z Ciebie też było bardzo miło poznać, szkoda tylko że tak mało miałam czasu na rozmowę 🙁
oliviabp   moje spełnione marzenie-DEWONA
21 grudnia 2013 15:12
Do grzywy są dobre mini frotki , są lepsze niż końskie gumeczki. Ja swojej pryskam grzywę sprayem do grzywy i nic jej się  nie splątuje.
No to teraz czas na mnie żeby się tutaj dopisać!
Od pewnego czasu hoduję fryzy.
Na dzień dzisiejszy mam stadko 7 czarnuszków i 2 sp'ki i 2 kucyki - tak dla urozmaicenia🙂

W tym roku oczekujemy trzech porodów - już nie mogę się doczekać.

Musze przyznać, że rasa te rzeczywiście jest specyficzna. Spokojne, introwertyczne charaktery. Dużo. Wymagająca pod siodłem. Dużo dbania o włos.
Na szczęście nie borykam się z problemami przed którymi mnie przestrzegano, czyli problemy z ciążą, problemy z kopytami, problemy z uczuleniami, problemy z sierścią.
Najbardziej jednak zaskoczyły mnie ogiery, że są takie misiowate🙂 Przekochane chłopaki <3

A to moje stadko w obiektywie Karoliny Wengerek:
k2arola: piękne stadko; czy mi się wydaje, że Twoje fryzy są w lekkim typie? Jakie są wysokie? Masz je tylko do hodowli czy np. do sportu również?
Ja mam jedną klacz, która oźrebi się w marcu. Nie mam z nią żadnych problemów; jedyne co mnie martwi to pod siodłem jest trochę za spokojna ale mam nadzieję, że jak ją lepiej ujeżdżę to będę miała więcej przyjemności z jazd. Czy ktoś z Was ma podobny problem?
mój pod siodłem jest nadpobudliwy myślę, że to kwestia konia nie rasy ale dużo osób twierdzi że fryzy pod siodłem są powolne i ciężkie. Ja swojego zaplatam raz na tydzień 😉 Używam  też sheena żeby się nie plątały i mamy już dużo dłuższą grzywę niż kiedy go kupiłam,  może jak będę w święta w dzień to zrobię jakiś fotki bo ostatnio cierpię na ich brak

za to skleiłam jakiś filmik z początków i bardziej aktualne 🙂 ale wciąż na tych filmikach daleko do tego jak pracujemy teraz tak czy siak jestem bardzo dumna ze swojego fryziego dziecka bo progresuje i jest chętny do pracy 😉 zaczynamy tworzyć całkiem niezły team



lenka1z🤔uper filmik;  faktycznie Twój fryz ma większy temperament niż moja. Dopiero dołączyłam do forum; możesz mi napisać, jak on długo chodzi pod siodłem? Moja jest wstępnie zajeżdżona i zaźrebiona a ja lubię konie mocno idące do przodu; stąd może takie odczucia....
mój to 8 latek ale nie znam jego wcześniejszej historii do mnie przyjechał niecałe pół roku temu nie galopujący i sztywny bardzo 😉 dopiero odkrywamy uroki galopu ....a jeśli dopiero konisko na "świeżo" to spokojnie cała wspaniała i najlepsza w tym jeździeckim życiu praca przed wami 😉

mój  jest dość temperamenty pod siodłem choć fakt przed nim oglądałam trzy inne fryzy i wszystkie były do pchania
To gratuluję postępów; aż miło patrzeć jak chętnie i lekko galopuje. 😉
Życzę dalszych sukcesów
Nasz pierwszy galop
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęcia
wow jest kawał babeczki 😉
Tak ma prawie 170 cm a jak ją kupowałam to była bardzo drobna i energiczna. Może to, że jest taka spokojna wynika z faktu, że u nas konie mają dostęp do siana przez cały czas. No a latem 3 ha łąki.... jeszcze jedna zdjęcia jak zagalopowuje:
kochani fryziarze 🙂😉) z okazji świat bożego narodzenia życzę wam wszystkiego co najlepsze !!!! zdrowia,chęci do pracy z waszymi koniowatymi 😉 i wszystkiego co naj naj naj !!! POCIECHY Z WASZYCH SMOLUCHÓW!!!

To i ja dodam jakieś zimowe zdjęcie
k2arola, wow, fajne stadko! Serio nie ma problemów z kopytami? W ogóle możesz coś więcej powiedzieć o kopytach swoich fryzów? 🙂
ha to i ja pochwale się swoim karym dzieckiem, 😉 ciągle pędzi jest nie zmęczony eh  🤬 czasem nie mam na niego sił 😉 ale ciągle się rozwija


Pięknie chodzi, super ustawiony. Można wiedzieć jakie masz siodło?
dziewczyny super konie  😅 świetne zdjęcia ja już chyba miesiąc nie siedziałam na grzbiecie mojego czarnucha 🙁 myślę że jutro się ruszymy 🙂 Nie mogę napatrzeć się na mojego młodziaka cudny koń z niego będzie chciałam go kastrować ale poczekam jeszcze  .
k2arola ja miałam 4 fryzy i u żadnego problemów z kopytami wręcz przeciwnie , odebrałam dwa porody bez komplikacji skóra też ok .
ontario2004 po kim będziesz mieć źrebaczka ? Ja już coraz poważniej zastanawiam się nad ogierem na wiosnę dla mojej panny 🙂 mam nadzieje że przegląd ogierów w Nl mi w tym pomorze  🤣 choć dla mnie one wszystko są cudne 🙂 już tylko 13 dni  😅 😅 😅
Anettt: wstaw jakieś fotki Twoich fryzów i spiesz się na jazdę, bo niedługo może już nie być takiej ładnej pogody. Dzisiaj to jeździło mi się przyjemniej niż latem 😉.
Moja jest pokryta ogierem ERIC fan'e hurddraversdyk z Gniezna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się