Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Rul kurczę jakbyś się dowiedziała co to oznacza daj znać ! Też podejrzewam,że nic dobrego...
zonk tak mam długie i z miesiąca na miesiąc podcinam coraz więcej,żeby pozbyć się zniszczonych,ale od pewnego czasu mam wrażenie,że końcówki zamiast być w lepszym stanie to są w gorszym. Myślałam nad tym,że może są przeproteinowane,ale ciężko mi samej jest to ocenić...
Jiska - z doświadczenia - warto zainwestować w dobrego fryzjera. Raz popełniłam błąd i idąc "tylko podciąć końcówki" zmarnowałam pieniądze, bo po tygodniu były bardziej porozdwajane niż przed strzyżeniem. Chodzę do dobrego fryzjera, ostatnio byłam w maju (?) i ani jedna końcówka nie jest rozdwojona, nadal się układają (powiedziałam, że zamierzam zapuszczać, były obcięte tak żeby dobrze wyglądać nawet jak sporo podrosną).

edit - co miesiąc podcinać... spróbuj coś wyskrobać na jedną, porządną wizytę i będziesz miała spokój na rok, nawet dłużej 😉
PonPon, dokładnie. Ja mam obcięte na prosto, niby nic skomplikowanego, a u fryzjera siedze dobrą godzinę zawsze. I jest różnica, poprzednia ścinała w 10 minut i chyba bym musiała chodzić, co tydzień, żeby mi się nie rozdwajały, a teraz chodzę co ~3 miesiące jakoś i końcówki są w całkiem dobrym stanie. Niektóre są rozdwojone, ale to głównie te, które zapuszczam po cieniowaniu i są ścinane o jakiś milimetr na razie.
Jest ktoś w stanie polecić mi w takim razie dobrego fryzjera w Krakowie gdzieś? I w jakich cenach mniej więcej podcinają włosy ? Bo nie chce dostać szoku  😉
Jiska, ja byłam w tym salonie i jestem zadowolona, ale nie wiem czy Ci cenowo będzie pasowało.
A jak u nich z myciem ? Jeśli poproszę o obcinanie na mokro (zwilżone wodą tylko) to nie będą robić problemów,że bez mycia czy coś?
Płaciłam 30 za same końcówki, w cenniku poniżej też jest taka opcja  :kwiatek:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=61382#_=_

to chyba ma całkiem spoko skład, prawda?

znacie to? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=41299 nigdzie nie mogę znaleźć składu
Dzięki dziewczyny ! :kwiatek: Póki co to szybko nie pójdę niestety,bo mam zbyt duże wydatki na studniówkę,ale jak tylko kasy przybędzie to od razu lecę 🙂
hanexxx, napisałam długa wiadomość, ale chyba przesadziłam, wiec napisze tak: proszę bardzo, http://www.kosmopedia.org/encyklopedia/ + wizaz (lista składników, lista zanalizowanych kosmetyków; jestem niestety na telefonie, wiec nie mam jak wkleić) do dyspozycji.
Nauczenie sie chociaż względnego czytania składów naprawdę nie boli, a przydaje sie tez nie tylko w temacie włosowym 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
22 grudnia 2013 09:48
Używała któraś z Was farb do włosów Color & Soin? (już doczytałam, że tak) Jedno opakowanie wystarczy na pokrycie włosów za łopatki, które są cienkie i jest ich mało? Muszę coś zrobić z włosami, bo wkurza mnie, że mam na nich 3 kolory...

Moje naturalne włosy to szatyn, końcówki (odrosty), mniej więcej od połowy długości włosów mam rudawe/jaśniejsze, niż reszta. Ta farba wyrówna mi kolor? Wychodzi naturalnie na włosach, czy jak sztuczny czerep?
.
Kupiłam maskę drożdżową Babuszki Agafii, fajna całkiem.
Ma jakiś fajny szampon? A moze ktoś używa do włosów czarnego mydła?

Wzięłam sie za włosy więc chyba czas pozbyć się czerwonego elseve...

Szukam też czegoś bez spłukiwania, do włosów zniszczonych, farbowanych, prostych i cienkich, z tendencja do przetłuszczania;] ktoś? coś?
ovca   Per aspera donikąd
22 grudnia 2013 12:58
Używała któraś z Was farb do włosów Color & Soin? (już doczytałam, że tak) Jedno opakowanie wystarczy na pokrycie włosów za łopatki, które są cienkie i jest ich mało?


ja używam. Jedno opakowanie wystarczy spokojnie, bo farba ma bardzo dobrze rozprowadzającą się żelową konsystencję 🙂
sznurka, Joanna zielona herbata+pokrzywa
Scottie   Cicha obserwatorka
22 grudnia 2013 14:28
ovca, a jakiego koloru używasz? Zastanawiam się między 5G a 6G, nie chcę, żeby wyszedł zbyt ciemny...

falletta, wow, kolor wyszedł świetny! Czyli będę się farbować na dniach... 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 grudnia 2013 14:49
sznurka o czarnym mydle jest na blogu Anwen 😉 ona bardzo poleca, ale nie wiem czy będzie to dobry wybór dla cienkich i zniszczonych włosów.
Dzisiaj byłam w biedronce w ramach świątecznych zakupów i leżało u mnie jeszcze trochę tych sławetnych odżywek, w promocji za całe 2.29. Kupiłam 2 butelki od razu, ciekawa jestem jak się sprawdzi.  🙂
Edytka, czytałam u niej ale szukam innych opinii
Bay, w rossmanie jest?
ovca   Per aspera donikąd
22 grudnia 2013 19:07
ovca, a jakiego koloru używasz? Zastanawiam się między 5G a 6G, nie chcę, żeby wyszedł zbyt ciemny...


ja używam 6b, raz zafarbowałam 5b i nie widziałam wielkiej różnicy. Plusem tych farb jest to, że mają bardzo naturalne odcienie (mam kolegę który mimo że znamy się prawie dwa lata ciągle nie wierzy, że mam farbowane włosy  😂 ) i ciężko nie trafić w odpowiedni kolor 🙂
Scottie, na bank wystarczy. Jak się waham, to zawszę dodaję jakiejś lekkiej odżywki do farby. Wczoraj musiałam na szybko się farbować i kupiłam jakąś joannę - drugie tyle dolałam biedronkowej odżywki (był na nią ostatnio szał wśród nas :P) i mam równo pokryte kolorem włosy.
Ja zrealizowałam małe marzenie i kupiłam (no mama kupiła) tą zachwalaną maskę bioetiki. Jutro testy  😍
sznurka, ja w Rossmannie chyba nie widziałam, kupowałam w kauflandzie, Tesco.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
23 grudnia 2013 13:12
Dziewczyny co myślicie o suchych szamponach? Kupiłam dzisiaj jakiś z Isany, bo czasami mam potrzebę odświeżyć włosy szybko bez mycia... Czy takie suche szampony wpływają jakoś negatywnie - np. wysuszają włosy?
Ja kupiłam ostatnio małe opakowanie suchego szamponu Batiste, ale nie do odświeżania włosów tylko żeby wypróbować patent na push-up (używa się na świeżo umyte, wysuszone włosy) ale jeszcze nie miałam czasu tego zrobić, może na dniach mi się uda.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 grudnia 2013 18:44
Mógłby mi ktoś pomóc rozszyfrować skład:
cyclopentasiloxane, dimethiconol, dimethicone, ethylhexyl, dimethyl paba, amodimethicone, phenyl trimethicone, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, benzyl alcohol, linum usitatissimum(linseed) seed oil, parfum (fragrance), hexyl cinnamal, limonene, linnalool, hydroxysohexyl-3-cyclohexene, carboxaldehyde, alpha- isomethyl ionone, citronellol, geraniol, benzyl benzoate, citral, ci 47000, ci 26100
silikon, silikon, silikon, silikon... mniej więcej tak 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 grudnia 2013 19:18
Dziękuje 😀.
Czy może ktoś podlinkować jakieś abc jak zacząć dbać o włosy? Pewnie się tu przewijało i pewnie ktoś to gdzieś opisywał, ale zanim się dokopię... to zrezygnuję 😉 chciałabym zacząć używać czegoś nieniszczącego włosów (babydream jeśli dobrze wyczytałam), olejować czy też oliwkować. Mam już bardzo zniszczone włosy, weszłam w ten wątek i znalazłam pigułkę wg Florcik napisaną. Tylko chciałabym więcej poczytać 🙂 Jeszcze kilka dni myję starym szamponem, ale jak kupię szampon barwa lub coś tego typu, to startuję walkę o normalniejsze włosy... rozczesać się tego mojego siana nie da aktualnie, a sięga to to ledwie ramion.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 grudnia 2013 19:55
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się