czapsy i buty

Jak sama zauważyłaś nie będziesz ich do free runów wkładać 😀
Moim zdaniem są za duże, ale jeżeli mówisz że w łydce są dopasowane ( no ale w miare) to jest ryzyko że mniejsze będą za małe.
Ale ja bym ich nie zostawiała, brała mniejsze, czapsy wg mnie na początku powinny być takie byle się zapiąć bo ta gumkowa część trochę puści i zrobią się jeszcze ciut luźniejsze.
Zorilla no raczej free runom nie po drodze ze sztylpami 😀
Dzięki za opinię  :kwiatek:
Poglądowo wrzucam nóweczki Hippici w kolorze brązowym 🙂
Zorilla teraz to już przepadłam muszę je mieć  😜 Kolor rzeczywiście jest inny niż na zdjęciach katalogowych ale równie ładny
Moon   #kulistyzajebisty
20 grudnia 2013 09:26
ashtray, Pascuello już jakieś 2 lata i dzielnie się trzymają, ładnie (po wypastowaniu :P) wyglądają i złego słowa nie mogę na nie powiedzieć, mimo, że w wątku chyba ktoś pisał, że nie bardzo. Może jakąś pierwszą, lepszą partię trafiłam, bo dorwałam je w Okserze, po raz pierwszy jak się pojawiły w ofercie.
No i teraz to raczej ich nie noszę, bo jeżdżę w oficerkach, a po stajni śmigam w śniegowcach na polarku, bo zimnica ;-)

Hippici też wiekowe miałam, gdyby nie to, że podeszwa mi odeszła już całkiem, to pewnie dalej bym je ciurała po stajni. A miałam je jakieś... 7, 8 lat?

Wg. mnie obie firmy są godne polecenia :-)
Moje hippici mają 7 czy 8 rok. I dalej nadają się do użytku, ale teraz już tylko biegam w nich po stajni, bo zainwestowalam w hippici z zamkiem.
a ja szukam fajnych sztylp, bo decathlonowe to masakra.. -.-
jestem jeżdżąca 2 razy w tygodniu ale na poziomie aktualnym mały sport, więc nie chcę czegoś co rozwalę szybko, ale i nie baardzo dobrego.
więc co byście poleciły? znalazłam kilka fajnych i ładnych, ale nw czy dobre jakościowo..
http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/czapsy-i-sztylpy/czapsy-z-miekkiej-skory-hippica-roma.html
http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/czapsy-i-sztylpy/czapsy-z-eko-skory-hippica.html
http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/czapsy-i-sztylpy/sztylpy-skorzane-york.html
http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/czapsy-i-sztylpy/sztylpy-fair-play-prestige.html
może coś pomożecie?? 🙂
jak zły wątek to przepraszam, nie za często tu zaglądam ..  :kwiatek:
grafowata ja polecam http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/czapsy-i-sztylpy/czapsy-z-miekkiej-skory-hippica-roma.html  .Mam je już jakiś czas, i są super. Bardzo fajnie sie jeździ, są ładne, skóra dobrej jakości. Nie dbam o nie za wiele a wyglądają jak nowe! naprawde polecam. ;D
I na pewno nie brałabym czapsów z eko-skóry. Miałam jedne takie z pascuello i masakra noga sie strasznie gotowała. Jedyny plus to to że nie trzeba o nie dbać i sie łatwo czyści.;p 
a do łydki ładnie się dopasowują? boję się że będą źle dopasowane czy coś...
Ja wziełam szyte na miare. 😉 Są bardzo dobrze dopasowane. ;D Na początku lekko ugniatały pod kolanem bo wziełam troche za wysokie, ale po kilku jazdach sie dopasowałyi są super.😀 Jak na razie najlepsze i najbardziej dopasowane sztylpy jakie miałam.( a troche ich było xD)
a moge zapytać gdzie je kupiłaś? i za ile? szyte by sie przydały bo mam dziwnie rozmiarową łydkę, szeroką u góry, na dole bardzo wąską... -.-
Jestem już po pierwszych testach Hippici, w pierwszym momencie się przeraziłam że jednak wzięłam za długie i za wąskie (lewa łydka nie współpracowała), ale pięknie się ułożyły, jak siądą jeszcze centymetr to będzie idalnie i pięknie.
Wygodne, ładnie dopasowane.
Na 1 szej jeździe troszkę mi łydki uciekały w porównaniu z jazdą w poprzenich, tj lakierowanych całkiem, czapsach ale wczoraj już był wygodniej.
Generalnie myślę że będą super 🙂 No i na miasto but też się nada 😀
Byłam wczoraj w amigo i zakupiłam te buty ---> http://www.amigo-konie.pl/46a-1-cavallino-sztyblety-krotkie-buty-do-jazdy-konnej-skorzane-rozmiary-od-36-do-41.html byłam dzisiaj w nich na pierwszej jeździe i ogólnie jestem zadowolona ktoś miał takie?
Ponadto w Hidalgo na zamówienie zamówiłam sobie ---> http://www.okser.pl/p/44/3016/szydlowski-czapsy-oficerkowe-ze-skory-licowej-czapsy-dla-jezdzca.html przymierzałam je w sklepie tylko, że były za duże 🙂 Pani zmierzyła mi wszystko i zamówiła mój rozmiar 27 cm x 33 cm.
Spotkaliście się może z takimi czapsami lub sztybletami?
Ja mam z Cavallino takie sztyblety: http://www.amigo-konie.pl/46d-1-cavallino-sztyblety-ocieplane-krotkie-buty-do-jazdy-konnej-skorzane-ze-sztucznym-futerkiem-rozmiary-od-36-do-41.html
Skóra jest taka sobie, używałam je kilkakrotnie zeszłej zimy i na wiosnę, teraz trochę tej jesieni (wrzesień-grudzień) i już pojawiły się na skórze odbarwienia koloru.
Futerko nie ubiło się aż tak jakby mogło, do temperatury ok. 0 stopni da się w nich jeszcze jeździć.

Sztylpy z Szydłowskiego mam, pisałam o nich wcześniej w tym wątku. Nie jestem z nich zbyt zadowolona, bo skóra się brzydko marszczy, są zbyt miękkie + zaczęły się lekko strzępić na górze po zewnętrznej stronie, gdzie jest wszyty dodatkowy kawałek skóry z logo producenta (na brzegu tegoż kawałka).
Poza tym rozmiarówka jest idiotyczna - obwody idą skokowo co 2cm, a wysokości co 3cm...



Edit:
Czy ktoś z was używał sztylpów firmy Petrie? http://pasi-konik.pl/pl/p/PETRIE-Czapsy-Standard/1483
Jak dla mnie rozmiarówka to nie był problem , ponieważ zamówiłam sobie na miarę w sklepie jeździeckim Hidalgo wszystko zostało dokładnie zmierzone i zamówione, dojdzie za około tydzień. W sklepie przymierzałam je, ale niestety za  duże i dobrze trzymały nogę oraz skóra była gruba więc wydaje mi się, że masz może inny model.
Co do sztybletów to mam nie ocieplane i przy 6 stopniach dawały radę i nie było mi w nich zimno. Na początku jazdy marszczyły mi się, ale to chyba z powodu zbyt krótkich strzemion więc je wydłużyłam o dziurkę i się już nie marszczyły z początku dziwnie mi się w nich jeździło, ale po 10 minutach zapomniałam o nich całkowicie i jeździło się bardzo dobrze.
A wiesz może czy czapsy J. Szydłowskiego rozciągają się? lub skracają :p
Nie wiem o jakie rozciąganie Ci chodzi, ale czuję, że w łydce są trochę luźniejsze niż były na początku.
Poza tym nic złego się z nimi nie dzieje, dobrze znoszą mycie od zewnętrznej strony.
Właśnie o takie rozciąganie mi chodzi . Tzn. że na początku miały np. 27 cm szerokości a teraz mają 28,5 cm :p   😉
Wysłałabyś mi zdjęcia jak wyglądają normalnie i na nodze?
Jeśli chodzie o czapsy Petrie to nie używałam, ale firmę mogę Ci polecić jest to zdecydowania najlepsza firma pod względem produkcji czapsów, sztybletów oraz oficerek.
Tutaj znalazłam opinie o tych czapsach:
Opinie o produkcie (3)
Maria Wysocka14 kwietnia 2013
niezniszczalne sztylpy od petrie

Marta Gryglak14 kwietnia 2013
Perfekcja wykonania, świetna jakość i skóra!

Iza Urbaniak9 listopada 2013
Solidne, perfekcyjnie wykonane czapsy.


Wysłałabyś mi zdjęcia jak wyglądają normalnie i na nodze?
Tu je opisałam, włącznie ze zdjęciami: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,84.msg1857383.html#msg1857383
Nie rozciągnęły się więcej niż 1cm, ale ciężko mi to w sumie tak precyzyjnie ocenić.
W obwód 35cm nie byłam w stanie się wbić, tzn. dopinałam się z dużym trudem i z drętwieniem łydki, 37cm są za trochę szerokie  🙄

Dzięki za opinie o Petriach.
Zorilla, mi siadły ze 2-3 cm  (były za długie😉 ) rozciągnęły się też do łydki. ogólnie super. wiec nie martw się 🙂
tylko ja mam kupione wcześniej - koloru jak katalogowe. okropnie ciemnieją ;/ na tym nowym odcieniu pewnie nei będzie tak widać.
buty sznurowane trzewiki) kupione teraz maja inny kolor i są brzydkie i szorstkie. widze, ze twoje są normalne, błyszczące i w lepszym odcieniu. wymienie zatem (zamiast oddawać)
a ja mam jeszcze pytanie do kogoś posiadającego hippice Roma; mam szerokość łydki 36 cm -.- i się zastanawiam, czy brać te ciaśniejsze i sie dopasują, czy te 37 i mieć nadzieję że się mocno nie rozciągną?? bo w bryzcesach w 35 też nie wiem czy się zmieszczę? w zależności od tego jak bardzo rozciągliwa jest ta wstawka z tyłu..
ja bym brała ciaśniejsze
grafowata, ja mam łydkę 36 i te 35 pasują idealnie. Bierz ciaśniejsze.
To mam być zadowolona z zakupu czapsów Szydłowskiego czy raczej nie?  👀
I czy wygodnie się w nich jeździ?
To mam być zadowolona z zakupu czapsów Szydłowskiego czy raczej nie?  👀
I czy wygodnie się w nich jeździ?

Przecież i tak na pierwsze i drugie pytanie musisz sobie sama odpowiedzieć.
Dla mnie to nie był zakup życia, może Tobie akurat spasują. Jeździ się wygodnie.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
30 grudnia 2013 23:42
Dziewczyny, mogę prosić o radę w sprawie czapsów?
Obecnie mam sztylpy Pascuello (które z resztą totalnie mi nie pasują, co chwila coś się w nich rozwala, na zmianę: zepsuje się suwak, a to gumka się urwie, ta duża guma z boku się rozpruje, a to się przetrą... Lipa straszna, mam je mniej niż rok ;/), jednak wypadałoby kupić drugą parę, bo treningi codziennie, zawody od czasu do czasu, na zapas nie mam, a nie daj Boże jeszcze się zepsują i jestem ugotowana...
Myślałam nad jakimiś dobrymi czapsami z miękkiej skóry, jednak tyle osób ile się pytałam, tyle opinii na temat różnych produktów🙂 Czytałam też trochę tutaj na forum opinie, jednak co się zdecyduję to znajduje parę opinii negatywnych i sama już nie wiem... 

Podsumowując: szukam czapsów z miękkiej skóry, do codziennych treningów, dość wytrzymałych i wygodnych, no i najlepiej max. do 200 zł, a jak dobre, to do 250 zł.
Zastanawiałam się nad tymi, Hippika Roma, Horze (bodajże Soft), Busse Soft, gdzieś mi się rzuciły w oczy MH... I teraz pytanie: które? Z kasą jest u mnie cienko, więc chcę kupić coś naprawdę porządnego...
Mam Hippice oficerkowa, od niedawna ale sa piekne 😉) Za 200.
malinowaa, na tle Hippici czy PBK (tych konkretnych modeli) odpuściłabym sobie Horze. Nie znam tych z Busse, o których piszesz. Horze wypadają tu słabo, chociaż niby złe nie są, ale.skóra dużo gorszej jakości.
Są jedne fajne z FP, cena w ok. 179zl. Takie niezupełnie miekkie, nie takie szmatławe (ale nie takie jak licówki!). Moim zdaniem bardzo fajne, ładnie wyglądają na nodze. Mają gumki po obu stronach zamka. Teraz będzie mi ciężko ich poszukać, bo wiszę na telefonie, ale spróbuję.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 stycznia 2014 15:02
Model Prestige 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
08 stycznia 2014 16:10
Macałam i Hippikę i czapsy z firmy obuwniczej PBK i te FP (domyśliłam się, o które chodzi 🙂😉. W sumie chyba skłaniałabym się do pierwszej i drugiej propozycji niż do trzeciej, jednak teraz bądź mądry i wybierz lepszą opcję.  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się