Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

[quote author=whisperer13 link=topic=208.msg1934056#msg1934056 date=1385392020]
wszyscy płacą 750. Stajnia jest dzierżawiona. Właściciel wołał 900 i taka jest oficjalna cena.


Czyli w skrócie ściema... Gorzej będzie jak się właściciel zorientuje i zawoła dopłatę do każdego miesiąca +150zł. Śliska sprawa i jak dla mnie nieuczciwa.
[/quote]

Tak się tworzą plotki. Przecież właściciel stajni ustala cenę za miesiąc dzierżawy całego terenu, a nie ceny pensjonatu. Cenę pensjonatu ustala osoba, która stajnię dzierżawi. I wypowiadała się już przecież w tym wątku jaka jest cena za pensjo w Kicinie.
Jeszcze a propos jazd w Kiekrzu u pani Ciesielskiej

Thymos jazdy faktycznie podrożały, kosztują teraz 50 zł. Ja osobiście polecam, szczególnie osobom które interesuje ujeżdżenie, chcą się nauczyć czegoś więcej niż w szkółce, a nie mają swojego konia żeby jeździć w kierunku dresażu. Jazdy tylko indywidualne, szkoda jedynie że odbywają się tylko na hali ale w sumie jeśli miało by jej w ogóle nie być, to z dwojga złego lepiej w te stronę.

whisperer13 nie zgadzam się z Tobą co do kulawych koni i prowadzenia na nich jazd. W momencie gdy jakis koń zakuleje, czy zachoruje w jakikolwiek inny sposób jazdy są odwoływane.
[quote author=mimbla link=topic=208.msg1938013#msg1938013 date=1385717770]
[quote author=whisperer13 link=topic=208.msg1934056#msg1934056 date=1385392020]
wszyscy płacą 750. Stajnia jest dzierżawiona. Właściciel wołał 900 i taka jest oficjalna cena.


Czyli w skrócie ściema... Gorzej będzie jak się właściciel zorientuje i zawoła dopłatę do każdego miesiąca +150zł. Śliska sprawa i jak dla mnie nieuczciwa.
[/quote]

Tak się tworzą plotki. Przecież właściciel stajni ustala cenę za miesiąc dzierżawy całego terenu, a nie ceny pensjonatu. Cenę pensjonatu ustala osoba, która stajnię dzierżawi. I wypowiadała się już przecież w tym wątku jaka jest cena za pensjo w Kicinie.




[/quote]


I teraz na serio . Cena w Kicine/ Dominanta jest 750 zł na miesiąc. Cena została obniżona żeby zachęcić klientów , po tym co w ostatnich latach działo się w Dominancie. Na stronie Dominanty jest numer do dzierżawcy , którego moszna się zapytać. Właściciel nie na nic z tym wspólnego bo oddał stajnie w bardzo długa dzierżawę. i jak ktoś nie wie, to niech się nie wypowiada na tej stronie, bo tak własnie są  dziwnie plotki które z faktami nic nie maja wspólnego 🏇
szukam stajni, w której prowadzone są jazdy dla dwóch osób w cenie najlepiej 35-40 zł / os / 1 h . Osoby chcące się uczyć i rozwijać (dorosłe), współpraca na dłuższy czas . jazdy prowadzone typowo "szkółkowo" raczej odpadają. z góry dzięki za pomoc
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
08 grudnia 2013 17:55
poszukuję aktualnych  informacji o kilku stajniach:
(czy jest miejsce, ile chcą za miesiąc, czy konie codziennie na pastwisku/padoku chociaż, czy fajne tereny na długie wypady, jakiś socjal? wszystko co Wam na myśl przyjdzie...).

najbardziej interesują mnie okolice:
rogalin ("majątek" przede wszystkim), rogalinek, czapury, wiórek, daszewice - foltyn, kamionki, borówiec, puszczykowo, może też krajkowo
i bliżej poznania minikowo, marlewo, krzesiny, ewentualnie obrzeża szczepankowa, gądki, szczytniki, koninko...

Podsumowując cała południowo-wschodnia strona Pń  😜  Mogą być też małe przydomowe stajnie, byle opieka porządna.

Sporo tego wyszło... 🤬  z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje, adresy tych mniej znanych żeby wiedzieć chociaż gdzie jechać  😉

:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Foltyn nie ma miejsc. Na pewno.
W Stajni Corcel (na wylocie z Poznania na Kornik) są jeszcze dwa wolne boksy.
Są Padoki i pastwisko dostępne cały rok.A w teren można wybrać sie na łąki i do lasu.
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
08 grudnia 2013 21:55
właśnie oglądałam dziś ich stronę na FB ale nie mogłam ceny znaleźć, wiesz może ile chcą?

edit: już widzę PW od Cb, dzięki za info, miejsce fajne ale lasów w około zero z tego co na mapie widać i sporo "szybkich" tras  🤔
rati88 w linku masz wszystko na temat Rogalinka - Ośrodek Jeździecki Mustang. Calkiem sporą halę mamy  😀
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/17359
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
08 grudnia 2013 23:33
właśnie się zastanawiałam nad tym miejscem ale chcę poznać inne, słyszałam że jakiś stajenny jest nowy i ma wiksy różne  😉
Jak dojechać na Wole ze Śródki albo Rataj ?  :kwiatek:
Lov   all my life is changin' every day.
15 grudnia 2013 14:19
dairoxroxi, że Śródki to tramwajem 17 na Ogrody, a stamtąd 86 lub 61, przystanek przy Piotrze i Pawle 😉
1 przystanek wczesniej jest bliżej 😉
Lov   all my life is changin' every day.
15 grudnia 2013 18:54
Też o nim pomyślałam, ale to się wiąże z łążeniem po torach : hihi:
Jak ktoś nie wie, istnieje seriws jakdojadę, tam można znaleźć trasę. klikając tu [url=http://jakdojade.pl?fn=przyst.+RATAJE+DWORZEC&fs=RATAJE+DWORZEC&fc=52.39643:16.94975&tn=Hipodrom+Wola&tc=52.43167:16.85478&ia=false&t=0&n=0&ri=0&cid=1000&as=true&aro=1]klik[/url]
Jakby ktoś był chętny, to w Kociałkowej Górce zwolniły się miejsca w pensjonacie (przynajmniej jedno na pewno) 🙂
witam. przepraszam ze tutaj ale dosc pilnie szukam transportu z okolic poznania do woj. podlaskiego i to dosc najszybciej. czy znacie kogos kto sie tym zajmuje albo jest ktos tutaj kto chce  podrobic przed swietami 🙂 przepraszam za bledy nie mam klawiatury polskiej.
Zdaje sobie sprawę że to pytanie przewija się czasami w wątku, ale zadam je jeszcze raz. Poszukuję trenera/ki ujeżdżenia, konia mam 15 km od Poznania także jak ktoś słyszał o kompetentnej osobie to proszę o jakieś informacje.
Czarnagot - 15 km od Poznania - ale gdzie? bo jest różnica czy np. Marianowo czy Puszczykowo….
Okolice Stęszewa
Dodo a gdzie Ty stacjonujesz jeśli można z ciekawości spytać? 😉

edit: juz wiem
Moge polecić  dwie osoby- Adrianna Menes i Dorota Tyszkiewicz.
Kiedyś też fajnie jeździło mi się z Martą Stołowską (Podkowa Gruszczyn).
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
29 stycznia 2014 19:33
Czy ktoś powie mi coś na temat stajni Rogacki ??? chodzi mi  o informacje pod kątem pensjonatu a nie rekreacji.


Czy w okolicy Górczyna znajdują się jeszcze jakieś pensjonaty poza Cwał, przy grillu, Fimmel i Rogacki ? z dojazdem komunikacja miejska.
Stajnia Kapada we Wirach, po drugiej stronie kawałek od stajni Rogackiego 🙂
Niwka w Puszczykowie, a Cwału nie polecam
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
29 stycznia 2014 20:32
julka177 co mozesz powiedziec o pensjonacie w Cwale skoro jeździłaś tam tylko w rekreacji ???
ja pytam o PENSJONAT  czyli o warunki w stajni w ktorej są wynajmowane boksy dla prywatnych koni, o podejście właścicieli do konia i jego właściciela, zaplecze stajni, cene itd . Chyba wyraźnie zaznaczyłam w poście że chodzi mi o pensjonat prawda?

Pamirowa powiesz mi cos wiecej o tej stajni? podlinkujesz jakaś strone lub zdjęcia? Stoisz tam ze swoim koniem??
gniade co Ci powiem? Otóż jezdzilam tam ok 2,3 miesięcy, owszem w rekreacji. Na początku nie było tam żadnego prywatnego konia, potem pojawił się jakiś stanął on w boksie a ten co wcześniej tam stał poszedł na stanowisko obok małego kucyka który mieszkał tam na stale, po jakimś czasie zjawily się następne 2 kucyki zajmując miejsce na sranowiskach pomiędzy tamtymi końmi. Oddzielone jakimiś belkami. Stanowiska były wąskie jeśli chodzi o przestrzeń do czyszczenia. Siodła stoją w stajni (nie ma osobnego pomieszczenia), przejście pomiędzy boksami jest bardzo wąskie, żeby dostać się do boksow trzeba przejść za końmi stojącymi stojącymi w stanowiskach, akurat żaden nie kopał ale uważam że jest to dość niebezpieczne. Boksy nawet dosyć dużedybym miała własnego konia raczej bym go tam nie wstawiła i pisząc że nie polecam sugerowalam się własnymi odczuciami 😉.
do osób z okolic Poznania:

😅

[center]szukam 2-3 osób chętnych na profesjonalną sesję zimową na jutro (ma być śnieg i słońce).[/center]
Sesja płatna, ale im więcej chętnych, tym lepsza stawka! Więcej info na pw, żeby nie robić brzydkich ogłoszeń.

SZUKAM PILNIE, bo niestety osoby, które się zapisały rozmyśliły się przed chwilą...
Fotografuje Cecylia Łęszczak! (na fb znajdziecie portfolio)
edit. podaję linka:
https://www.facebook.com/CecyliaLeszczakFotografia?fref=ts
Co do stajni CWAŁ Kotowo powiem tak stajnia ma duzy plus jest blisko wiec dojazd komunikacja z dworca górczyn jest calkiem ok (3różne autobusy),


Jak ktoś chce więcej info to zapraszam na pw 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się