Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

bjooork Teli dzięki za miłe słowa o Lubci, przekażę tej rozpieszczonej babie🙂
bjooork masz super warunki !
Małopolski ogier Hai Bej skończył właśnie 26 lat  💃
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

16 grudnia 2013 18:59
desire, jaką w ogóle macie diagnozę? I jakie prognozy?
desire   Druhu nieoceniony...
17 grudnia 2013 07:18
Teli, zerwanie mięśnia (pod łopatką), ale jakiego to Ci niestety teraz nie powiem, bo zapomniałam a najbardziej skupiam się na tym, jaka jest reakcja na leki 😵  prognozy póki co obiecujące, byle po drodze Mały po lekach nie poczuje się ekhem... zbyt zdrowy 😉  i nie zacznie rozrabiać..  🏇
Wczorajsze urodziny najstarszego Seniora w stajni.
Gold Star SP (po Genius han od Da Gama xx) skończył 23 lata.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
22 grudnia 2013 09:40
ibmoz, wszystkiego najlepszego! Ależ ma fantastyczne warunki, mój senior nie pogardziłby taką łąką 😉
ibmoz, fajne miejsce 🙂 i nie dziwne, że seniory w takiej kondycji 😉. Gratki!
seniorzy w pełni sił w tym wątku  😍
Wojenka   on the desert you can't remember your name
22 grudnia 2013 10:20
Wspaniale się prezentuje. Ile lat jest u Ciebie?
wojenko jest ze mną szesnaście lat - to był wrak konia i fizyczny i psychiczny ale teraz nadrabia zaległości  🤣
epk, Ruda_H - dziękujemy :-)  A miejsce własne, czyli pańskie oko konie swoje i cudze tuczy  😉
bigi2_08   życie bez namiętności jest nic nie warte...
23 grudnia 2013 08:51
Uprzejmie donoszę, iż senior CZUMBAK dnia 18 grudnia świętował swoje 21 urodzinki  😍 Imprezka przy torciku była przednia aczkolwiek solenizant niekoniecznie chciał się nim dzielić  😍
P.S po godzinnym czyszczeniu udało się częściowo pozbyć z futra "błotnej maseczki", jaką Misiasty sobie zafundował - pewnie dla zdrowotności....
Jaki piękny tort!  👍 Najlepsze życzenia dla seniora  🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 grudnia 2013 22:14
bigi2_08 ibmoz najlepszego dla Waszych Seniorów- oby jak najdłużej w dobrym zdrowiu.

desire  jak tam Twój Mały?

U nas chyba pojawił sie kłopot ortopedyczny w ndz na spacerze dziad dał ognia i dziś podobno niespecjalnie fajnie ruszał się tyłami - jutro sama sprawdzę bo dziś bój o ostatnie prezenty prowadziłam. Natomiast jak tak dalej pójdzie to nie będę miała mu z czego ścinać żarcia- a dupsko to już mu całkowicie rozerwie ten nadmiar 'młodzieńczo-wiosennej' energii 🙁

desire   Druhu nieoceniony...
24 grudnia 2013 11:40
imboz, 23 lata.. najpiękniejszy koński wiek i przeżywana 10 młodość życia  😉 😀
bigi2_08, Czumbakowi kolejnych lat w zdrowiu ! 🙂
bjooork,  miło że pytasz 🙂  wczoraj był nasz wet, Mały znów dostał zastrzyk i.. poszedł spać. 😁  Póki co, to sie odchudza, śpi, a my dmuchamy i chuchamy 😉
Sto lat dla Czumbaka!  🏇
W maju będziemy obchodzić 23 rocznicę urodzin Dziuni, czyli Wandalki 😀 Temperament nastolatki, zdrówko również- oby tak dalej! 😁





Mój dziadziuś  🙂 wiekowo jeszcze nie jest tak źle, zdrowotnie słabiej, rączki nóżki jak u 30latka ale grzejemy, smarujemy masujemy i brykamy, galopujemy... Dakarek jeszcze jesiennie.

Mam pierwsze zdjęcia z jazdy po ciąży więc pomyślałam, że się pokażemy. Jak już chyba wspominałam, ciężko się wraca do formy, nie tylko seniorowi ale również mnie (najbardziej dokucza mi ból w krzyżu). Zmieniam stajnie pojutrze (!) i trochę się denerwuję.. Mam nadzieję, że Addisowi będzie pasowało w nowym domu.



Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

01 stycznia 2014 17:44
Ale fajnie, strasznie zazdroszczę. Wprawdzie mam konia do jazdy, ale tęsknię za terenami z dziadkiem Zgidkiem. Korzystaj, póki możesz.
Odkąd mam Artusa-dzieciak w stosunku do Zgidziora- dużo bardziej doceniłam moje relacje ze staruszkiem. Te relacje są takie... wyjątkowe! Może to też wynika z jego doświadczenia i charakteru, ale nie żałuję, ze nabyłam dwudziestoletniego konia. Taki sentyment mnie dopadł z poczatkiem roku. 🙂
desire, jak tam?AnetaW, fajne konisko.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
02 stycznia 2014 08:47
Najlepszego w Nowym Roku wszystkim seniorom  🏇

Wczoraj z moim chłopem zabraliśmy dwójkę 18+ sierściuchów do lasu na delikatny spacer i stwierdziliśmy, że chyba im w Nowym Roku lat..... ubyło - zadki latały wyżej niż nasze głowy 😉

Abeba będzie dobrze - najważniejsze że możecie powoli wracać do pracy 😉

AnetaW a Twój starszak to który rocznik?
desire   Druhu nieoceniony...
02 stycznia 2014 08:50
Ale fajnie, strasznie zazdroszczę. Wprawdzie mam konia do jazdy, ale tęsknię za terenami z dziadkiem Zgidkiem. Korzystaj, póki możesz.
Odkąd mam Artusa-dzieciak w stosunku do Zgidziora- dużo bardziej doceniłam moje relacje ze staruszkiem. Te relacje są takie... wyjątkowe! Może to też wynika z jego doświadczenia i charakteru, ale nie żałuję, ze nabyłam dwudziestoletniego konia. Taki sentyment mnie dopadł z poczatkiem roku. 🙂
desire, jak tam?AnetaW, fajne konisko.


Teli całkowicie się z Tobą zgadzam  :kwiatek:  a u nas małymi kroczkami, a do przodu ku lepszemu 🙂


Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

02 stycznia 2014 10:50
bjooork żeby i ludziom tak lat ubywało  😁
AnetaW a Twój starszak to który rocznik?


Dakarek 2 października skończył 18 lat, rocznik 95. Ale przechwaliłam ostatnio  😕 dziś ledwo z boksu wykuśtykał, lewy przód i prawy tył balony pozostałe trochę mniej spuchnięte. Po chłodzeniu i spacerze zeszło trochę ale nie wygląda to dobrze. Bierzemy kilka opcji pod uwagę od uczulenia po grudę a było już tak pięknie...  😕
Kochani doradźcie mi. Mam pod opieką 31 letnią kobyłkę. Jak przyszła "zima" to zaczęła chudnąć, mimo że dużo dostawała jeść, sianko było non stop (jest), odrobaczona. Był wet, zęby ok jak na jej wiek (paru brak). Powiedział, że widocznie zimno jej, kazał ubrać. Ubrałam. A teraz jak jest na plusie to co, derkować? Nie ma mrozu ani deszczu, dziewczyna ma duże futro. Boję się, że derkowaniem  teraz ją wydelikacę, no a jak przyjdą mrozy to co mam zakładać, kilka derek?
Czy na obecną chwilę zostawić ją w p-deszczówce na polarze bez wypełnienia a jak się zrobi chłodniej to wrzucić jeszcze polar? Czy teraz bez?
aniaagre, ona ostatnie lata chodzi derkowana od pierwszego mrozu, ja bym ją derkowała do dużej ciepłości aż do wiosny. Niech nie zużywa energii na grzanie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 stycznia 2014 18:55
aniaagre, i zastanow sie nad dieta. Znam dwa konie powyzej 30 i oba juz na paszy. Jeden odpasl sie spektakularnie w wieku 32 lat ;-)
aniaagre ja bym po prostu zostawiła w derce( zwłaszcza, że była już derkowana wcześniej i w tym sezonie jak rozumiem) i na bieżąco kontrolowała, czy jest ciepła, zimna, spocona itd. 😉
dzięki  :kwiatek:
BASZNIA, a możesz zdradzić co to za pasza?
BASZNIA, ta klacz ostatnie lata stała na marstallu bo ma problem z jedzeniem siana. Kiedy dobrze się czuła to wyglądała przyzwoicie, ale fakt że nigdy b. dobrze.

No własnie ania a może jakiś tani granulat namoczony w przyzwoitych ilościach? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się