hucuły.

Angeel Zamawiałaś ten śnieg już rok temu? Pełen czad  👍

Nie wiem skąd Wy w ogóle bierzecie ten śnieg  😁 Ja to rano w niedziele widziałam kilka płatków i koniec. A już bym wolała żeby popruszyło niż tą ciągłą chlapę i mżawkę lub deszcz.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
11 grudnia 2013 18:27
Pampera - tak, ale to na mazurach 😀

o a gdzie dokładnie ?

hhe niom Mazury zasypane śniegiem , ale aż tak źle nie jest 😉 tylko  30 cm sniegu
moim dzieciom to chyba odpowiada , bo z radością  się tarzają 🙂




tylko przez 2 dni swieciło słoneczko i bylo pieknie

teraz jest już brzydko 🙁
Huculska Ostoja - piekne zdjecia 🙂 Noo, w tych rejonach zawsze wiecej sniegu 😀 A moje zdjecie robione w okolicy Barczewo/Dźwierzuty.
Obiś -  😁 wlasnie mi tak srednio pasi taka ilosc sniegu, bo to znaczy, ze do konia nie dojade az do roztopow ;p
Angeel To oddaj mi trochę  😜 Ja co prawda konia też niedawno po przeprowadzce przewiozłam na koniec świata (jedyna droga się tam kończy 😁 ) ale wiem, że zimą jest odśnieżane, więc o ile nie będzie mega śnieżyc to powinnam dojeżdżać bez problemu  🙂

A tymczasem u nas nadal tak:
A u nas zaświeciło słońce, ziemia odmarzła i konie poczuły nadmiar energii 😀




Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
14 grudnia 2013 12:14
Huculska Ostoja, ostatnie zdjęcie wygląda jak z filmów Disneya 🙂
pampera, mała jaka już wesoła 🙂
PZHKH ma nowego Prezesa. W drodze głosowania podczas wyborów w dn. 14-12-2013 został nim Mieczysław Janczyk, hodowca z Małopolski.
Szykują sie też zmiany w hodowli:
-dopuszczalna będzie siwizna u ogierów, niedopuszczalne natomiast odmiany u kasztanowatych klaczy,
- utworzona zostanie ksiega źrebiąt,
- min. 76 pkt. bon. dla klaczy przy wpisie do księgi,
- od 2014 r. obowiązkowa próba zasadnicza dla klaczy wpisywanych do księgi,
-min. liczba koni w próbie to 5 szt. (bez wzgledu na płeć),
- obowiązek podjęcia próby pokonania każdej przeszkody w próbie dzielności,
-zmiana kategoryzacji ogierów i wprowadzenie kategoryzacji klaczy,
-w Ogólnopolskim Czempionacie Użytkowym punkty z płyty stanowić będą 20% oceny końcowej, z próby kond. 30 %, ze ściezki 50%.
Czy jeśli dobrze rozumiem, to jeśli będe chciała wpisac swoja klacz do księgi, a wcześniej ktoś ze zwiazku przyjechałby do mnie ja ocenic, to teraz musze pojechać na niej próbe ? czy źle rozumiem?
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
16 grudnia 2013 12:28
Ja wstawiam kilka fotek moich pociech bo mi sie do ostatniego postu nie chcą załadować:
U nas śniegu było odrobinę i nie uchwyciłam szaleństw. Mam za to jeszcze trawiaste szaleństwa Sophi (Zosi) i Magnata.

Na wiosnę mam wielkie plany co do moich grubasków. Pewnie zakupie szory i jakąś bryczke i będziemy sie tak spacerować po lasach rodzinnie 🙂
W związku z tym pytanie: jakie szory na mojego Magnacego i jaka bryczka na dobry początek??






Kinia- dobrze rozumiesz.[quote author=@g@ link=topic=341.msg1953448#msg1953448 date=1387193186]

- obowiązek podjęcia próby pokonania każdej przeszkody w próbie dzielności,

[/quote]

a tego to nie było już czasem???

Alicja - nie lepiej byłoby spróbować zimą? Ponoć łatwiej ....
było-w ostatnim sezonie to działało, ale może nie było zatwierdzone formalnie?
marysia550, to teraz zrobili ... :/
[quote author=@g@ link=topic=341.msg1953571#msg1953571 date=1387203665]
było-w ostatnim sezonie to działało, ale może nie było zatwierdzone formalnie?
[/quote]

szczerze mówiąc to myślałam, że gdzieś to czytałam, ale to na pewno w 2010/2011 roku jak pierwszy raz miałam próbę jechać. Ale nie dam sobie ręki uciąć.

Kinia- a dobrze zrobili. Bo w końcu o użytkowość chodzi, nie?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 grudnia 2013 15:43
Super! Podobaja mi sie nowe zasady.
Dobrze, dobrze, tylko, że całkiem popsuli moje plany na wiosne 2014 😁 no nic, trzeba będzie kobyłkę przygotowywać 😉  Jako, że Wy bardziej obeznane jesteście, na internecie troche tego jest, ale w głowie zamieszać się moze 😀 powie mi ktoraś co dokładnie jest na zasadniczej probie dla klaczy, tzn wiem, ze ocena na płycie, a pożniej sciezka ? 16 przeszkód ?
Kinia- a ona ma wstępną próbę? Bo najpierw musi mieć wstępną.
Nie musi miec wstępnej, moze od razu zdawać zasadniczą. Potem juz nikt nie będzie kazał zdawać wstępnej przy licencjonowaniu.
Ja chcę tylko wpisac Kenie do księgi i wyrobić jej licencje..
No to musisz tylko pojechać nią próbę zasadniczą🙂
Kinia- masz jeszcze kilka dni 🙂
akurat jestem 600km od koni, przyjezdzam 3 dni przed nowym rokiem, więc nie zdąże 😀

i tak miałam zamiar na niej pojechać, więc akurat będzie motywacja.
Sciezki huculskie zazwyczaj sa 2-3 dniowe, czy sama probe zasadnicza bedzie jeden dzień? tzn najpierw płyta, później sciezka ?

edit: dobra, doczytalam już 😀 a jest juz kalendarz na 2014, gdzie, kiedy ? 😀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 grudnia 2013 14:41
Kalendarz najczesciej pojawia sie na poczatku roku.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
19 grudnia 2013 18:49
czy tą  informacje  podadzą gdzies publicznie ? np. na  stronie PZHK ? ktos  wie , czemu strona nie jest na bieżąco aktualniana ...szkoda http://pzhkh.pl/MainPages/Pages/Aktualnosci/AktualnosciContent.aspx

w nowym  nr. KP  jest artykuł o  klaczy Okowita
http://www.konpolski.pl/magazines/read_art/4506/

edit :
zapomniałam dodać link  do  filmiku z
Relacja Filmowa – „Małopolski Piknik z Koniem”
http://pzhk.pl/blog/2013/12/17/relacja-filmowa-malopolski-piknik-z-koniem/

mam jeszcze pytanie  gdzie można kupic  taki bat węgierski ?
Ta pogoda to chyba sobie nas w konia robi...
kurcze, gdzie ten śnieg ? Ziemia twarda, dziś troche puściło więc nieco konie pobiegały, ale tak to kicha  😵

U Nas jest tak samo, twardo a jak popada to tak ślisko, że nic robić nie mozna 😵 Czekam na śnieg i na kuligi 😀
E tam, ja codziennie jeżdżę. W lesie jest super.
Alicja_8 zimą łatwiej przyzwyczaić konia do ciągnięcia, sanki nie stawiają takiego oporu jak bryczka. My zeszłej zimy bawiliśmy się tak:



Młody pierwszy raz miał na sobie szory, wcześniej ciągnął tylko opony w takim dość prowizorycznym puszorku. Nawet nie było buntu i dość szybko załapał co i jak. Jeśli chodzi o rozmiar uprzęży to ta która jest na zdjęciu była kupiona na kucyka szetlandzkiego...
Marysia, nie jest ślisko ? bo ja własnie tego się obawiam, bo też w planach mam teren 🙂
W lesie jest ściółka i jest idealnie.
Kto jest w związku i dostał kalendarz huculski?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się