wypieki i słodkości domowej roboty

Cierp1enie, podrzucisz przepis na rogaliki, wszystko już zrobiłam i może jeszcze rogaliki bym upiekła
W tamtym roku robiłam pierniczki z witrażami (landrynkowymi). Po kilku dniach wiszenia na choince te cukierkowe "szybki" zaczęły się kleić i topić.To normalne ?
uff prawie finisz. jeszcze wiśnie i galaretka i finito 🙂 zrobiłam jeszcze francuskie rogaliki, bo szybkie i łatwe.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
23 grudnia 2013 19:03
planeta10, może się nagrzały od lampek? 👀
Albo złapały wilgoć z powietrza.
U mnie ciasto czekoladowe z truskawkami właśnie się piecze, ciasto na szarlotkę czeka na swoją kolej, zaraz będę przyprawiać jabłka.
A w tchibo kupiłam sobie zestaw do dekorowanie muffinek  😁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 grudnia 2013 20:20
Ja dzisiaj zdecydowanie pobiłam swój dotychczasowy rekord w pieczeniu. W zasadzie chodzi o ilość ciastek... Upiekłam pierniczki i a'la pieguski. Pieguski są u mnie ostatnio numerem jeden, ale dekorowanie pierniczków przyprawia mnie o palpitacje serca 😉
Macie jakiś sprawdzony przepis na tartę z gruszkami?  👀 Mam całe wiadro gruszek i zastanawiam się co z nimi zrobić...
Ja się pochwalę, że niedawno robiłam danisze z syropem klonowym i wyszły takie:

Zrobiłam nieco oszukane, bo z orzechami włoskimi zamiast pekanów, ale i tak smakowały nieziemsko  😍
świetne te danisze  🙂, mnie się odechciało takich zaplatań, jak mi motylki chałwowe sie nie chciały pozlepiać.. 🙁

ja poświątecznie zrobiłam miodownik z moichwypiekow.pl, wyszedł pychota - mega słodki, więc budyń dobrze tonuje, najlepszy przepis na blaty jakby ktoś szukał

Został mi spód biszkoptowy do czego mogę do wykorzystać? sernik odpada,bo już zrobiony  🙂
Jak chcę coś udekorować kremem to najpierw dekorować czy najpierw schłodzić krem? 👀
kupiłam te foremki silikonowe do muffinów z Leclerca, świetne są 🙂 tylko 8 mi było za mało i poleciałam następnego dnia po następne 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 stycznia 2014 17:33
Jiska, jabłka pod pierzynką 😉
fruity, to zależy jaki krem 🙂
ja ostatnio szaleję. kupiłam zestaw do dekorowania babeczek w tchibo, dwie książki (o czekoladzie i muffinkach), foremki i wyciskacz do kremu z mnóstwem końcówek w empiku. bardzo duże przeceny mają po świętach. uznalam że muszę jeszcze kupić formę do muffinek i będę szczęśliwa 🙂
a ostatnio zrobiłam pierwsze od dawna makaroniki. wyszły piękne i pyszne 😀

edit

kupiłam w tesco blachę do muffinek
jutro będę testować
http://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-mleczna-kanapka krem taki jak w tym przepisie, na bazie masła. Tylko ma służyć nie do przekładania ciasta, a do zrobienia muffinkom czapeczek 😁
Krem z masłem schłodziłabym wcześniej 🙂
Też tak myślałam. Poza tym jak wsadzę udekorowane muffinki do lodówki to mi nutella w środku stwardnieje 🤦
czy ktoś orientuje się czy słodzik consweet nadaje się do pieczenia? PILNe  :kwiatek:
Strasznie wkręciłam się w pieczenie muffinek. Po tym jak zrobione z przepisu z moich wypieków wyszły bardzo średnie postanowiłam zrobić według własnego braku przepisu (na zasadnie: wiem co dam i wrzucam na oko).
Wyszły bardzo fajne w smaku i całkiem ładne, niezbyt słodkie ale z kawałkami czekolady w środku.
Upaćkane rozpuszczoną gorzką czekoladą z odrobiną słodkiego kakao i mleka + posypkami wszelakimi.
Co babie w ciąży przyszło do głowy, żeby tu wejść  😍 Ja z pytaniem o bezy i piekarnik gazowy-robiła któraś ? Robiłam Pavlovą wiele razy, ale w znanym sobie piekarniku. W tym aktualnym boje się robić nawet muffin, ale tak za mną chodzi torcik bezowy... Jest sens ryzykować czy odpuścić sobie ryzyko ew. depresji po nieudanym wypieku ?
Chess, tak narobiłaś mi smaka czekoladą na tych babeczkach, że musiałam to zrobić. Moje już się pieką  😁

Tutaj zrobione już jakiś czas temu:
Mam taki problem -  przykleiła mi się folia aluminiowa do ciasteczek owsianych... Jakieś inne opcje oprócz zdrapywania nożykiem?  🙄
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 stycznia 2014 17:50
Zelmutek, cuda robisz!

Ja dziś upiekłam jabłecznik na kruchym cieście - jest obłędnie wilgotny. I na francuskim banany z jabłkami i kokosem 🙂
Zelmutek, przecudne! Rany, moj syn by oszalał ze szczęścia gdybym umiała takie cuda zrobić 😁

U nas dzisiaj muffiny marchewkowe, bez cukru 😍
Zelmutek, to lukier plastyczny (kupny?) czy jakaś inna masa tego typu?
Ja na razie jestem na etapie wymyślana przepisu na najlepsze muffinki i ozdabiania ich polewami i kremami.
U nas dzisiaj bananowiec 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 stycznia 2014 08:19
Ciasto za niespelna 10zl.
Ciasto francuskie (gotowe w Biedronce ok 3,50zl), banan, jabłko i jajko.



Tu jeszcze nie upieczone. Świetnie smakuje na cieplo i na zimno, byle nie wkladzc do lodowki.
Jara, wkładasz owoce na ten kwadrat z ciasta, zawijasz i nacinasz? Wygląda na bardziej skomplikowane origami 😉 Jak to poskładać? Mam w lodówce dwie rolki ciasta i gotowe jabłka z kokosem. Coś bym naskładała 😉

A robiłam niedawno na sniadanie cynamonowe bułeczki. Są bardzo proste, szybko się robi i świetnie smakują do porannej kawy!
http://www.mojewypieki.com/przepis/cynamonki
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 stycznia 2014 08:55
Na tych długich "scianach" nacinam paski 1, 5-2cm szer,, na środek wykladam owoce (robiłam też z jabłkami,  cukrem i kokosem) i zaplatam jak warkocza 😉

Nie mam zdjecia po upieczeniu, bo zanim wystygł to juz go nie było.


edit:
Dołączyłam poglądowy rysunek 😁 Brzegi zawijam do środka, a resztę jak warkocza.
zen ,coś żle policzyłaś kalorie, 3 banany mają już ok300kcal, jajko 60 a gdzie mąka, masło i orzechy... 😉 Chyba,że porcja ma 230kcal  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się