100dniowka

CIACH
uciekam :kwiatek:
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] OGLOSZENIE
U mnie studniówka pod koniec trzeciego tygodnia stycznia 😉
Płacimy 140 zł za osobę, catering super nam się w tym roku udał, bo wygląda, że będzie nie tylko bogato, ale też niebanalnie - dania z rodzaju tych rzadziej serwowanych 😉 Fotografa mamy szkolnego, więc jest już w cenie, natomiast trochę drażni mnie nadmierna ingerencja nauczycieli w to, co będzie na studniówce... Nasz bal tradycyjnie odbędzie się w szkole, zawsze to fajnie wychodziło, klasy maturalne same stroiły wnętrze budynku, aulę i sale w gust tematu, który został wcześniej wybrany. W tym roku mieliśmy trochę kłótni o temat, bo pierwsza propozycja była po prostu... obsceniczna (a gorąco promowana przez nauczycielki  🤔wirek: ), a teraz jest wojna o taniec  😎 Wiadomo, tradycyjny polonez, u nas potem także walc, ale "siłom wyższym" umyśliło się wypchnąć po 2 pary z każdej klasy do wymyślonego przez nie tańca z lat 20. (taki mamy temat) i nikt właściwie nie wie, jak to będzie, bo nigdy czegoś takiego nie wprowadzano i nie wszystkim sie ta koncepcja podoba... Mam tylko nadzieję, że cokolwiek w końcu będą tańczyli, wyjdzie to w miarę sensownie...

Co do sukienki, jestem w czarnej rozpaczy, bo nigdzie nie mogę znaleźć tego, co chcę... Ale przynajmniej partnera mam ogarniętego 😀
ogloszenie
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie
Patrzę na Wasze sukienki... I chyba jestem rodzynkiem, bo ja chciałabym dłuższą... Może dlatego nie mogę nic znaleźć  🤣

EDIT:
A jednak jest dla mnie nadzieja! 😉 Widziałam, że część forumowiczek ma kiecki w wersji maxi, więc czas ruszać na łowy i szukać... Sklepy internetowe wykluczam, jakoś tak mam, że muszę zobaczyć siebie w tej sukience, żeby zdecydować...
Ja moją studniówkową sprzedałam jednej z voltoviczek. dostaniesz lanie za przemycanie ogloszen. Szczerze mówiąc wyglądałam lepiej na studniówce kolegi niż na swojej 😉
Ach... poszłabym jeszcze raz!

mam nadzieję, że nie dostanę lania za wplatanie ogłoszeń w posty
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 grudnia 2013 15:04
Gniadata, jak nosisz XS/S to mogę Ci nawet podobną opchnąć  😁 Tylko dół gładki i ma rękawki, ale broń Boże kamyczki/cekiny/inne pierdy.

lussi, u mnie sobie ubzdurali poloneza na 3 czy 4 tury, w każdej turze mają tańczyć wszyscy nauczyciele i dyrekcja. Będzie to trwało sryliard lat. Ja nie tańczę, bo raz - idę sama, dwa - mam buty, w których nie umiem chodzić prosto, a co dopiero w tunelu, trzy - mam kieckę do ziemi i znając życie wyrąbałabym się o nią. Ale to, że nie tańczę, wcale mnie nie zwalnia z uczęszczania na próby  😵 jutro jak debil będę 2 godziny siedzieć w szkole na generalnej próbie poloneza - dyrki, nauczyciele, osoby towarzyszące. Po co ja tam, po co?!
U nas też zapomnieli o 4 nauczycielach - dyrekcja nam dała złą listę kogo należy zaprosić  😵
Ogólnie moja szkoła to jest absurd absurdów paranoją ogarnięty i absurdem poganiany  😁

xxmalinaxx, a nam się z kolei rodzice rządzą. Przewodniczący SU jest straszną dupą i sierotą i nie potrafi z nimi nic załatwić. Biegał po uczniach z pytaniem - jaki zespół, jakie zaproszenia, po czym i tak rodzice decydowali. Zespół jeszcze nam się udało wywalczyć, chcieli nam dowalić stado grubych, podstarzałych, łysiejących facetów z akordeonem, to zrobiliśmy dym i na własną rękę zbiórkę na zaliczkę za zespół, po czym rada rodziców została postawiona przed faktem dokonanym - zaliczka za zespół poszła i ma być ten  😁 Dyrka też się miesza, strasznie natchniona kobieta w tej kwestii. Miało nie być występów klas indywidualnie, tylko zbiorowo. Ale nie, bo jak to tak, zawsze było indywidualnie! To nie można teraz zbiorowo! Zapomniała biedna, że w zeszłym roku owa część artystyczna miała trwać "góra 1,5 godziny", a trwała 3... Nie licząc poloneza na 4 tury  😂 Wszyscy po prostu umierali z nudów.

Mamy teraz aferę o stoliki, bo ciągle komuś nie pasuje, gdzie siedzi. Ja nie wiem nawet, gdzie siedzę i nie mogę się doprosić, żeby mi ktokolwiek powiedział. I wczoraj też zmienili jakoś nasz program artystyczny i zrobili ostatnią (!!!) próbę. I od piątku aż do 100dni (4.01., najbardziej kretyńska data) nie będziemy się już widzieć. Bądź człowieku przez jeden dzień nieobecny, to przestaniesz życie ogarniać... I wszystko dot. wigilii klasowej też wczoraj ustalili  😁
A ja zakupiłam taką sukienkę.
Wisząc na wieszaku wygląda mega przeciętnie, ale po założeniu jest... urocza 🙂 Żeby nie było wątpliwości - góra nie jest kremowa tylko biała 🙂
Wy już wstępnie menu znacie, my póki co mamy TYLKO regulamin studniówki...
Śliczna 😍
My znamy menu, wiemy gdzie, wiemy mniej więcej kto przyjdzie no i fotograf i kamerzysta oraz dj są. Na tym się kończy, np. nie wiem o której 😀
Facella u nas na szczęście rodzice są odsunięci od sprawy. Co do zespołu, sprawa od początku wyglądała dobrze - mamy DJ, który grywa na imprezach w Sheratonie i innych takich miejscach, więc raczej będzie na poziomie.
Problem stolików jest rozwiązany tak, że dania będą serwowane w określonych godzinach "na zamówienie", przez wynajętych kelnerów i po prostu kto chce, ten przyjdzie, siądzie, zje. Nikt nie będzie zmuszony do towarzystwa tych, których nie bardzo chce oglądać 😉

Natomiast co do tańców, dziś była próba. Nie poszłam, bo wychodzę z założenia, że walca i poloneza zatańczyć umiem 😉 Ale uwierzcie, że obserwowanie min chłopaków po tej próbie było szalenie fascynujące...  😁
Za to mamy przepiękne zaproszenia! Dziś już nie, ale jutro zrobię fotkę i wrzucę, po prostu są przeurocze, i oryginalne przy okazji, na pewno nie z rodzaju "sklepowej bylejakości" 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 grudnia 2013 22:21
Odechciało mi się tej całej studniowki. Fryzjerka nie zrobi mi lokow, kosmetyczki nie mam wcale, w dodatku siedze z osobami, które niespecjalnie lubie  i pewnie całą imprezę przemilcze albo będę się bujac tam, gdzie akurat będzie wolne miejsce. Bleee.
Facella, a nie możesz zmienić miejsca gdzie będziesz siedzieć? Ktoś wyjątkowo nierozgarnięty musiał miejsca ustalać, skoro tak ci zrobili. U mnie na 100 (a było to 3 lata temu) klasa dostawała plan stolika i każdy się wpisywał gdzie chciał, obok kogo chciał.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 grudnia 2013 12:44
Nie mogę, już próbowałam i się nie da. Przewodnicząca mi obiecywała, że takiej sytuacji nie będzie. Powiedziała, że skoro idę bez partnera, to ona mnie posadzi koło kogoś, kogo lubię. I jak zwykle obiecanki-cacanki. Teraz to mnie nawet moja piękna sukienka nie cieszy, bo już wiem, jak to będzie wyglądało - będę siedzieć i nic nie mówić, ewentualnie jeść. Mam tylko nadzieję, że jakieś wifi tam będzie latało, przynajmniej wtedy będę miała zajęcie  🙄
Ale chore akcje z tymi studniówkami... Uczniowie się kłócą, klasy się kłócą, nauczyciele się kłócą. Wszyscy obrażeni...

Chociaż patrząc z boku te sytuacje są komiczne, to współczuję tym osobom, które na tą studniówkę idą.
Facella, po co Ci kosmetyczka, nie zrobisz sobie sama makijażu? 🙂 I czemu fryzjerka nie zrobi Ci loków? Idź do innej, chyba, że ta ma sensowne argumenty.
Co do siedzenie z osobami niespecjalnie lubianymi, ja akurat  nie miałam tego problemu bo my sie sami usadzilismy i każdemu pasowało, ale szczerze toi ja przy tym stole tylko jadłam... Czyli może z godzine tam spędziłam 😉
Jak u Was z polonezem? U mnie ubzdurali sobie, że można tańczyć tylko z osobami ze szkoły, czyli ostatecznie nie tańczę (jak połowa), bo chyba moja osoba towarzysząca nie będzie stać pod ścianą wtedy 🤔wirek:

To samo z zapraszaniem nauczycieli. Od kiedy powiedziane jest, że zapraszamy wszystkich? Jak nawet części na oczy nie widzieliśmy.


My też tańczyliśmy tylko z osobami ze szkoły. Nikt nie miał z tym problemu, ani my, ani nasze osoby towarzyszące - przynajmniej miał kto zdjęcia robić  😂
A co do nauczycieli, to myślałam, że wszędzie tak jest, że zaprasza się wszystkich?
Wiecie może gdzie mogę znaleźć tę sukienkę? http://staticpics2.allegrostatic.pl/showcase/sh_61499
Facella też mi się odechciało  😵
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 grudnia 2013 17:41
Facella, po co Ci kosmetyczka, nie zrobisz sobie sama makijażu? 🙂 I czemu fryzjerka nie zrobi Ci loków? Idź do innej, chyba, że ta ma sensowne argumenty.

Nie zrobię, nie potrafię. Loków mi nie zrobi, bo "to bez sensu, opadną Ci po 2 godzinach". Nie mam czasu iść do innej.
My też tańczyliśmy tylko z osobami ze szkoły. Nikt nie miał z tym problemu, ani my, ani nasze osoby towarzyszące - przynajmniej miał kto zdjęcia robić  😂
A co do nauczycieli, to myślałam, że wszędzie tak jest, że zaprasza się wszystkich?


Mi to nie pasuje, bo skoro mam osobę towarzyszącą to dlaczego mam tańczyć z jakimś panem X. W innych szkołach tak nie ma i nikt nie widzi problemu, żeby osoby towarzyszące chodziły na próby do danej placówki po szkole/pracy i ja np. chciałabym zatańczyć z moim, a nie z jakimś typem, z którym nawet nie rozmawiam na co dzień (w klasie mamy aż 2 panów 😉).

A co do nauczycieli - nie, w większości szkół każda klasa zaprasza nauczycieli, którzy ich uczą (pytaliśmy znajomych z innych szkół) i każda klasa napisała listę kogo zaprasza - nie zaprosiliśmy czterech nauczycieli, bo co się okazało dwóch jakaś klasa sobie nie życzyła i nie wpisała na kartkę, a reszty nawet nie znaliśmy i o ich istnieniu nie wiedzieliśmy - więc nie było to specjalnie. Jednak dziewczyny przyznały się do rzekomego niby-błędu, przeprosiły, pogadaliśmy z wszystkimi po kolei i okazuje się, że największe "ale" ma kilku nauczycieli "wyższego szczebla w hierarchii szkolnej", czyli dyrektorka, vice dyrektorka i paru nauczycieli ważniaków. Reszta (w tym nie zaproszeni) albo się wcale nie przejęli, albo mają ubaw i mało tego, połowa z założenia nie chodzi na studniówki, ale trzy osoby chciały przyjść i co? Przyznali nam, że nie przyjdą, bo w pokoju nauczycielskim ktoś rzucił hasło, że dla własnego dobra mają nie iść, a gdzie się dziwić - potem z nimi nie będą rozmawiać w pracy. Jedna osoba się zbuntowała, ale w pokoju nauczycielskim powiedział, że nie idzie, a w rzeczywistości oczywiście przydrepta. I fajnie w sumie - mi tam pasują Ci z moich zawodowych zajęć foto, w tym wychowawca, bo to jest odrębna sprawa, nie obrażają się jak dzieciaki i świetnie się razem bawimy na wszelkich plenerach. Naturalnie chciałabym, żeby jeszcze parę osób było, bo naprawdę niektórzy nauczyciele są świetni, ale nikt im się nie dziwi. Temat jest od miesiąca zamknięty, ale mszczą się dalej, robią mojej klasie pod górkę (bo dwie osoby z mojej klasy organizowały to wszystko) i jest dość patologicznie w tej chwili. Nasz wychowawca nam bardzo pomaga jak zwykle i wiecznie biedny mówi "ja to załatwię". Nie wiem jak my mu się odwdzięczymy.
A od zdjęć będzie fotograf, niech zrobi ich jak najmniej hehe 🙂 🙂


W każdym razie studniówka na 19 tu: http://www.szafranowy-dwor.pl/gal 😀
Sukienkę i fryzjera już mam ogarnięte, także mam spokój, uff.

Powodzenia w szukaniu kiecek 🙂


Loków mi nie zrobi, bo "to bez sensu, opadną Ci po 2 godzinach". Nie mam czasu iść do innej.


Moja powiedziała, że mam przyjść sporo przed wyjazdem z domu, bo moje zwykłe najzwyklejsze fale, żeby się nie rozpadły, zajmą 3 godziny (mycie w odpowiednim szamponie, modelowanie odpowiednimi odżywkami itd).
Skoro na moich włosach się da, a jest ich bardzo dużo, są grube i długaśne (liczę na 3 godziny chociaż 'życia' tych fal), to na każdych się będzie dało. U mnie zwykły kucyk wytrzymuje jak mam mocną gumkę do włosów, kilka godzin, a reszta fryzur maximum godzinę (z toną lakieru). Loki sobie robiłam do zdjęć na zajęciach i jak przyszła moja kolej (pół godziny potem), to już ich nie miałam.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 grudnia 2013 18:44
Ja już nie mam siły się z nią użerać  😵 Wyprostuję sobie w domu sama albo pożyczę od kogoś wałki i nawalę tonę lakieru, żeby się jakoś trzymały. Jakby oklapły, to je wyprostuję na miejscu, prostownica ciężka nie jest... A czas będę mieć. Ja na miejscu sukienkę będę zakładać, jadę w dresie  😁 Liczę tylko na to, że pozwolą mi zostawić torby w szatni...
Edit: Nawet nie wiem, gdzie mamy tę studniówkę i o której oraz skąd odjeżdżają autokary  😂 No organizacyjnie jest bosko.
Facella, a mama nie umie  zrobic Ci makijazu? Mi moja mama robiła, to tylko troche podkładnu, troche pudru, troche różu i oczy, bo po tych kosmetyczkach to moje koleżanki powychodziły jak potwory, a ja miałam delikatny makijaż zrobiony przez mame. A fryzjerka ma racje, jak nie masz podatnych włosów na zakręcanie to Ci opadną szybko i będzie to niestety kiepsko wyglądać. Nie ma się co stresowwać, ja teraz miałam taką studniówkę II, bo bal polowinkowy na studiach i przygotowania do niego to była sama przyjemność 😉 Bo studniówka to ma byc przyjemność a nie przejmowanie sie pierdołami, to super moment na zrelaksowanie sie przez przygotowaniami maturalnymi, do spędzenia ostatnich chwil ze swoim rocznikiem w szkole... Jest co wspominać później.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 grudnia 2013 18:49
Cricetidae, Mama też raczej nie bardzo... Pogadam jeszcze z koleżankami, ale wiadomo - będą miały masę przygotowań i mogą nie mieć czasu.
Nie lubię imprez masowych  😁 Idę tylko dla zasady, wolę to niż dwa miesiące pytania "a czemu nie idziesz?" i później dwa miesiące słuchania, jak to "fajnie było i żałuj, że nie poszłaś". Mam tylko nadzieję, że moje oczekiwania mnie zawiodą i nie będzie takiej klapy i masakry, jaką sobie wyobrażam...
Ja uwielbiam imprezy małe i duże, więc zupełnie nie rozumiem osób które nie lubią, ale przyjmuje do wiadomości, że tak można mieć 😉
Popytaj koleżanki, naprawde makijaż to jest coś banalnego, ja sie nauczyłam robic na filmikach na yt i jakos mi to idzie 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 grudnia 2013 19:02
Nie pomyślałam o YT! Mam przecież czas, mogę popróbować. Dziękuję!  :kwiatek:
Facella popatrz naprawdę na filmiki na YT. Ja sama sobie robię makijaż, nawet NIE CHCĘ iść do kosmetyczki, bo... obawiam się, że ona zepsułaby moją wizję 😉 Masz jeszcze trochę czasu, pooglądaj filmiki np maxineczki - robi bardzo ładne stylizacje, krok po kroku. I ćwicz. Ja tak zaczynałam, ucząc się, podpatrując, i teraz mam zaufanie tylko do własnych rąk 🙂 A nawet będę malowała koleżanki  🤣

Co do fryzjerki, mam problem z wymyśleniem fryzury, ale ostatecznie sama mogę się poupinać, i też będzie dobrze.
Jutro wyruszam na łowy, jeśli chodzi o sukienkę... Mam nadzieję, że będą owocne 😀

EDIT: 23-12-2013, 22:55 😀
MAM SUKIENKĘ!!!!!!!!!  😅
xxmalinaxx pokazuj ! 🙂

Ja dziś zakupiłam też kieckę na zalando...nie wiem czy ja jestem taka wybredna,czy po prostu większość kiecek wygląda tak tandetnie,beznadziejnie ? Myślałam,że nie nie znajdę żadnej w moim guście,ale znalazłam. Nie do końca mi się podoba,ale czuję,że nie znalazłabym nic lepszego.

Teraz zwracam się z pytaniem do Was,jakie dodatki do niej ? Buty będę miała zwykłe czarne czółenka ,więc pewnie reszta w czarnych kolorach,albo delikatnie różowych ?

edit.Mam zbędny kod rabatowy do zalando 40 zł..przy kupnie za min.200 zł
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 grudnia 2013 14:44
Dostałam pod choinkę od mamy torebkę, idealną! Zwykła, czarna kopertówka, sztywna, na odpinanym łańcuszku. Szkoda tylko, że łańcuszek jest srebrny - mam złoto na butach, dodatki też złote i albo będę nosić w ręku, albo skombinuję złoty łańcuszek...
Wiecie, w którym sklepie dostanę taką sukienkę ?  :kwiatek:
Jiska pokażę chętnie, ale muszę sama fotki zrobić, bo szyta w prywatnym zakładzie i w necie raczej jej nie znajdę 🙂
Twoja bardzo ładna, mnie się ten delikatny kolorek podoba. Z dodatków - może jakaś delikatna biżuteria, np kolczyki i bransoletka, na pewno srebro, z jakimś kryształkiem, albo białą cyrkonią? W każdym razie na pewno nic w mocnych kolorach, wszystko jak najbardziej "ażurowe", i wtedy całość wyjdzie lekko i elegancko 🙂

Fotki sukienki wrzucę jutro albo już po świętach, zobaczymy jak wyrobię z czasem 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 grudnia 2013 22:32
Pippi, ja bym na tym fotoblogu spytała...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się