Oficerki

sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 grudnia 2013 16:17
czy jest szewc albo inny "specjalista", które podejmie się zwężenie butów w kostce? czy to gra niewarta świeczki?
mam fajne oficerki, ale w kostce mam tyyyle luzu, że mi cała stopa lata przód/tył (pół biedy), góra/dół (dramat! nagle piętę mam w miejscu kostki...)  😕
sei - w Zielonej Górze mamy pana - cudotwórcę, który znajomej zwęził oficerki tak, że nawet nic nie widać 😀 Pytanie tylko, czy mocno używane, bo przepracowanej skóry część szewców nie bardzo chce ruszać. Ja bym popytała.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
26 grudnia 2013 21:01
A co sądzicie o oficerkach ze skóry syntetycznej? Ja się kompletnie na oficerkach nie znam  😡 Przez internet nie chcę kupować, muszę przymierzyć  🙁
Ja ogólnie syntetyków nie lubię. Kłóci się to z moim poczuciem komfortu i ekologii. Po pierwsze syntetyk nie będzie tak przepuszczalny jak skóra - ach ten zapaszek spoconych w sztuczniźnie stóp 😉 Nie mówiąc o wcześniejszym uczuciu gotowania się ich. Po drugie skóra jest trwalsza. Po trzecie nie rozkłada się 100 lat lub więcej, a do jej produkcji zużyto zwierzątko, nie związki chemiczne. Po czwarte skórę uważam za dużo milszą w użytkowaniu. Po piąte estetyka. Choć ja generalnie jestem skóro-lubna i mogę być nieobiektywna  😁

Zawsze możesz też przymierzyć coś na miejscu i spróbować poszukać w internetach w lepszej cenie 😉
Po szóste sysntetyki i guma wygrają w kontakcie z tybinką siodła ... a łatwiej zmienić buty, niż siodło  😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 grudnia 2013 23:21
keirashara, dzięki za odp  :kwiatek:
nie jest z nimi tak źle. trochę jeżdżone, ponieważ innych nie mam, ale stosunkowo krótko ich używam. po prostu już dostaję w nich fioła i doszłam do wniosku, że to bez sensu... ile u waszego pana taka przyjemność kosztuje?
Dementek - tych Equi-Themów nie znam, ale z moimi jest kilka problemów. Mają długi i sztywny zamek, a ktoś, kto je projektował, nie wziął pod uwagę, że siądą sporo i zamek wraz ze wzmocnieniem pięty zagną się do środa, tworząc dziób, który niemiłosiernie obciera (potrafi obeżreć nawet w drodze z hali do stajni, grr). Na dodatek cholewka trochę odstaje, jest luźna u góry, więc na zapięty zatrzask nie działa presja... podczas stępowania po płaskim potrafi nagle strzelić z głośnym "pyk"  🤔wirek: są bardzo sztywne, co nie jest zaletą, bo robią się te nieszczęsne "dzioby". Chodzić się w nich nie da. Super też nie wyglądają. Skóra niby gruba, a podatna na uszkodzenia i zadrapania. Bardzo ciężko je zmiękczyć (mi się nie udało). Generalnie nie polecam.
Nie da się zrobić tych podpórek u szewca albo chałupniczo? Co kropelka sklei, sklei  😉 Szczerze mówiąc nigdy nad tym nie myślałam, bo nie miałam takiej potrzeby.
keirashara, _Gaga - dzięki Wam moje prozwierzęce sumienie może spać spokojnie  🙂
Karla🙂 - dzięki za link, ceny fajne... tylko najtańszy Dublin porównywalnie, czyli 890 zł, w Bergo 880, w Agrohorse 870, a ponoć może być jeszcze taniej... ehhh...
sei - o ile mnie pamięć nie myli, to za zwężenie na całej długości wziął 80zł, ale pamięć rzecz zawodna, a to już z 2 lata minęło. Nie mam się też jak upewnić, bo zmieniłam stajnie  🤔
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
27 grudnia 2013 13:34
Fakt, ceny w różnych sklepach mogą się sporo różnić. W jednym sklepie jeździeckim oficerki Tattini kosztują 899zł, a na Allegro nówki 699zł.
Na razie się orientuję w modelach i cenach, bo jak wyjdzie, że trzeba będzie kupić, to nie chcę przeżyć szoku  😉 Szkoda, że bliżej mnie nie ma jakiegoś dobrze zaopatrzonego w oficerki sklepu stacjonarnego.
To pewnie najlepiej dokładnie się pomierzyć, wybrać takie nie na miarę, czyli z możliwością zwrotu, zamówić... i potem masz 10 dni do namysłu.
W "normalnych" sklepach jeździeckich też są w takiej cenie, chociażby w Amigo... ja zawsze wolę kupić w sklepie, sama nie wiem, czemu. Może średnio wierzę ludziom  🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 grudnia 2013 19:14
a ile za wymianę suwaków u was? albo może ktoś wie jak u p.marka z ursusa się kształtują? (robi w ogóle takie rzeczy?  👀 u mnie krzyknął 60 zł od buta. niby niedużo ale...
sei- szewc koło poczty na Zamiany wymienia suwaczki i zwęża🙂 no i w normalnych cenach🙂
Ponia   Szefowa forever.
27 grudnia 2013 19:19
sei, też tyle zapłaciłam,  ale miałam koniec końców  porządnie zrobione. Wcześniejsze próby wymiany, kończyły się fiaskiem...
Ponia, a gdzie wymieniałaś?
Do mnie przyszły Hooksowe oficery, są cudne, ale kurde, brakuje mi dokładnie 1,5cm w najszerszym punkcie łydy żeby się dopiąć ;/;/  Oficerki chcę męczyć we stajni, więc wystarczyłoby gumę szerszą wszyć wraz z zamkiem, ale nie wiem gdzie się udać z takimi przeróbkami :P
U mnie krzyknął 30zł za wstawienie nowego zamka, ale okazało się, ze go naprawił inaczej i wziął aż 10 zł  😁
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 grudnia 2013 22:41
dzięki dziewczyny za informacje 🙂
Karla, a jest tam jakiś numer tel do niego?

xxagaxx, pokaż te oficerki 😉

ja jestem nadal zadowolona ze swoich HKM, ale przydałyby się jeszcze jakieś skokowe (brązowe). petrie coventry są przepiękne. czytałam w wątku, że kilka forumowiczek je ma. jak wrażenia po dłuższym czasie użytkowania? bardzo fajne jest to, że mają wysoki zewnętrzny łuk  😍 i jest to zdaje się właśnie model dedykowany osobom o szczupłej nodze w kostce.
aktualne oficerki mam na 35 cm łydkę, 47 wysokość.

edit:
śliczne  😜
O, sei jesteśmy podobne wymiarowo, tylko ja mam 34 szerokości, ale też 47 wysokości i wąska kostka 🙂  Te petrie rzeczywiście śliczne, jak dobrze, że brązy mi kompletnie nie pasują  😁 Zerknij na cavallo junior jumpy, są dostępne w mocce, a też mają dość wysokie łuki i są węższe w kostkach, sama mam czarne i bardzo je sobie chwalę po 2,5 roku współpracy 😉 Choć nie są tak piękne jak te tutaj, bardziej zwykłe.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 grudnia 2013 23:30
te moje mogłyby być też trochę węższe. przynajmniej 0,5 cm 😉
cavallo zobaczę, chociaż sklep dystrybuujący petrie mam na miejscu.
jest to spory plus.
wstawiałaś tutaj zdjęcia swoich oficerek?  👀
Nie, nie mam żadnych takich samych oficerkowych, jedynie na koniu, kupiłam je zanim odkrywłam revoltę  😁 Ich zaletą jest też gumowa wstawka, a raczej trzy cienkie, dzięki temu mogłam wziąć nieco przyciasne, a jak się rozchodziły to guma się więcej nie napina i jest ok, jednocześnie pozwala mi w zimie wcisnąć nieco grubszą skarpetę, siedząc na koniu tej wstawki nie widać 🙂 Choć do wyglądu petrie dużo im brakuje, one są raczej dość zwykłe, ot na co dzień 😉

W miarę poglądowe zdjęcia:
Tu na koniu - http://re-volta.pl/galeria/foto/104499
Tu od przodu - http://re-volta.pl/galeria/foto/97962

sei - jakie masz HKM-y?  🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
28 grudnia 2013 10:57
mam spain 😉
jednde starsze były jak na mnie szyte - idealne!
od niedawna mam nowe. ten sam rozmiar, ten sam model, a niestety nie leżą najlepiej 🙁
Kurczę, a tak na nie patrzyłam na Spainy na stronie GNL, zastanawiałam się, czy pytać, ale pomyślałam "niee, na volcie zjadą"  😉
Gdyby na mnie pasowały, byłoby świetnie, może gdzieś dorwę do zmierzenia, jeśli gdzieś w Krakowie są. Mogłabyś podrzucić jakieś foto "nanożne"?  🙂
Czy ktoś zamawiał oficerki DeNiro w ciągu ostatniego roku? Zastanawiam się jak jakość skóry w porównaniu do tych starszych, sprzed 2-3 lat. Równie trwałe? W Hidalgo jest teraz 15% zniżki na nie, no i mocno się waham.
A jakiś miły ktoś wytłumaczy mi łopatologicznie jak zmierzyć siebie pod oficerki Petrie?  Słyszałam, że są problemy z wysokością, ile dodać, ile cm odjąć? Pierwszy raz kupuję oficerki, do tego z zagranicznej strony, więc wolałabym nie popełnić błędu.
A czy ktoś ma doświadczenia z oficerkami Busse?
Ponia   Szefowa forever.
21 stycznia 2014 21:56
xxagaxx,  jak jedziesz czyżewskiego w stronę spacerowej, to  na światłach przy skręcie do katedry Oliwskiej po prawej stronie jest szewc. Tam wymieniałam 😉
Ponia, dzięki wielkie, jak będe miała wolne to podjadę 😀
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
29 stycznia 2014 15:53
Proszę o radę, gdzie lepiej zamawiać oficerki ujeżdżeniowe, konkretnie Petrie Olimpic-,,Pasi-Konik" czy ,,Karina"? Mam szczupłą łydkę, z tego co patrzyłam nie mieszczę się w standardzie  🙄 i zależy mi na dobrym pomierzeniu.
Siemka!🙂
Potrzebuję pomocy w sprawie tych oficerek :
http://www.gnl.pl/oficerki-gumowe-cavalliero-flexo.html
Chcę sobie je kupić, ale nie wiem jaki rozmiar mam wybrać. W każdym sklepie jeździeckim są podane inne długości wkładek i nie można racjonalnie okreslić, który rozmiar będzie dobry. Czy ma ktoś te oficerki i może mi napisać, jaka jest długość wkładki dla rozmiaru 37 i 38? Proszę o tylko sprawdzone i pewne informacje! Z góry dzięki za pomoc!  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się