Schorzenia nóg konia prowadzące do śmierci

To w punktach:
[list]
[li]Przedmiotem naszych radosnych śmiechów nie jest osoba pisząca wątek, nie bagatelizujemy również jej problemu, tylko sposób i miejsce jego przedstawienia[/li]
[li]Nie jest dobrym pomysłem opisywanie problemu dotyczącego zdrowia konia bez podawania szczegółów, zdjęć, dokumentacji[/li]
[li]W razie niepokojących objawów najlepiej wezwać weterynarza jak najszybciej, opisać jego opinię na forum w razie wątpliwości i chęci dalszej porady[/li]
[li]Pamiętajmy, że nie leczymy konia samodzielnie, jeśli nie mamy odpowiednich kwalifikacji (odznaka jeździecka to nie kwalifikacja  🙂😉[/li]
[li]Nie zakładamy wątków nowych bez potrzeby, z nieprecyzyjnymi tematami, gdyż a) zaśmiecają forum, b) ograniczają możliwość pomocy ze strony forumowiczów[/li]
[li]Nie wierzymy bezwzględnie w to, co mówią ludzie przez internet - tu nie siedzi gremium weterynarzy, tylko koniarze z większą lub mniejszą wiedzą i chęcią pomocy.[/li]
[/list]

Hope that helps  🙂 zakręcona jestem i niejasno piszę


Tym bardziej, że:
- rozumiem, że ktoś loguje się na forum w celu uzyskania odpowiedzi na swoje pytania, więc je zadaje, jak w 99% stron tego typu - czasem trzeba wybaczyć nieświadomość zasad;
- autorka wykazała się kulturą osobistą, jej post jest ładnie zbudowany, nie ma w nim błędów, słownictwo jest bogate, prośba umotywowana, miło się to czyta  🙂

wątek zamknięty
no ale...po co to piszesz?
widzimy, że jesteś tu od paru dni..., nie wiesz co i jak.  ale serio - nie trzeba pouczać. my to wiemy ;]
wątek zamknięty
horse_art - od kilku dni tu jestem czynnie.
Czytam od naprawdę dawna.
Uważam, że jeśli w czymś mogę pomóc, to piszę. Jeśli się z tym nie zgadzasz, popraw mnie. Jeśli dalej - daj mi ignora. Byłam wcześniej moderatorem na forum poświęconym akwarystyce i wiem co nieco o tej imprezie. Nie chcę się wymądrzać i przepraszam, jeśli to tak zabrzmiało  :kwiatek:

Nie znasz mnie, ale ja znam Twoje posty i wiem, że nie jesteś tu nowicjuszem. Wiem, że nie trzeba Ciebie pouczać. Myślę tylko o autorce pytania, której pewnie zrobiło się przykro (albo zrobi) i może nie zrozumieć, dlaczego to wszystko. To tyle. To nie nagonka na doświadczonych użytkowników forum. Parafrazowanie jego zasad nie powinno ich także urażać. Jeśli zrobiłam coś nie tak - przepraszam, po prostu popraw moje błędy.

Pisząc "my" miałam na myśli społeczność - gdybym pisała wprost do autorki, mogłaby to odebrać jako nagonkę na swoją osobę - użyłam więc pierwszej osoby liczby mnogiej, jak w przepisie kulinarnym. Pomidorki kroimy w plastereczki...
wątek zamknięty
Dava   kiss kiss bang bang
28 grudnia 2013 21:11
Tak haha hihi i fajnie 🙂 😉
Przypomnialam sobie jakas taka dziwna akcje sprzed dwudziestuparu lat (mieszkalam wtedy na wsi), ze wiele koni dostawalo paralizu tylnych nog i lezaly caly czas. Chlopi mowili wtedy, ze to wirus. Czy ktos cos takiego sobie przypomina?
Konie nie wstawaly przez wiele tygodni i pozniej miesiecy. Wszystkie pousypiali, a to z polowe koni we wsi mialo...
wątek zamknięty
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 grudnia 2013 21:33
To w punktach:
[list]
[li]Przedmiotem naszych radosnych śmiechów nie jest osoba pisząca wątek, nie bagatelizujemy również jej problemu, tylko sposób i miejsce jego przedstawienia[/li]
[li]Nie jest dobrym pomysłem opisywanie problemu dotyczącego zdrowia konia bez podawania szczegółów, zdjęć, dokumentacji[/li]
[li]W razie niepokojących objawów najlepiej wezwać weterynarza jak najszybciej, opisać jego opinię na forum w razie wątpliwości i chęci dalszej porady[/li]
[li]Pamiętajmy, że nie leczymy konia samodzielnie, jeśli nie mamy odpowiednich kwalifikacji (odznaka jeździecka to nie kwalifikacja  🙂😉[/li]
[li]Nie zakładamy wątków nowych bez potrzeby, z nieprecyzyjnymi tematami, gdyż a) zaśmiecają forum, b) ograniczają możliwość pomocy ze strony forumowiczów[/li]
[li]Nie wierzymy bezwzględnie w to, co mówią ludzie przez internet - tu nie siedzi gremium weterynarzy, tylko koniarze z większą lub mniejszą wiedzą i chęcią pomocy.[/li]
[/list]

Hope that helps  🙂 zakręcona jestem i niejasno piszę


Tym bardziej, że:
- rozumiem, że ktoś loguje się na forum w celu uzyskania odpowiedzi na swoje pytania, więc je zadaje, jak w 99% stron tego typu - czasem trzeba wybaczyć nieświadomość zasad;
- autorka wykazała się kulturą osobistą, jej post jest ładnie zbudowany, nie ma w nim błędów, słownictwo jest bogate, prośba umotywowana, miło się to czyta  🙂




wątek zamknięty
Dziękuję za obrazek  😉
Ja naprawdę nic do Was nie mam i zastanawiam się, jak długo będziecie się mnie czepiać za to, że chciałam koleżance - tak nowej jak i ja - przekazać garść informacji, które zdobyłam (dumnie brzmi) czytając Wasze forum od naprawdę długiego czasu (dyskusję o szczałce pamiętam live). Jeśli chcecie, żebym stąd zniknęła, wystarczy powiedzieć... zresztą nie musicie mnie słuchać  🙂
wątek zamknięty
czterolistna - czuję się uświadomiona.  :kwiatek:
jakbyś dobrze śledziła - to byś wiedziała jakie zasady obowiązują i nie wyskakiwała z worka.
i nikt od rybek nie będzie mi mówił, czy moge się śmiać z tego gdy ktoś pisze totalne bzdury czy nie.
możesz zmienić forum na takie z zasadami jak tam. nie ma zakładania wątków jeśli już podobny istnieje, głupie posty (lub ze śmiesznymi bykami) są wyśmiewane, krytykowane. niezależnie czy napisany głupio czy ładne, przez znanego czy nie. tak samo jak mądrzenie się bez podstaw do tego.
wciśnij mi ignora bo będę cie krytykować za wpadanie i rozwalanie klocków czy bezsensowne posty. nie będziesz pierwsza

a jak chcesz robic za obrońce uciśnionych, którzy mają to i tak w nosie - bo inaczej by się odzywali..... to napisz im na pw - szybciej będzie link do regulaminu. bo wiesz...istnieje taki. pewnie inny niz w rybim.

Biczowa, jest jakaś strona z "obrazek na każdą okazję?" 😀
wątek zamknięty
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 grudnia 2013 21:56
Nazywa się google grafika 😉 kwejk też pomaga. Cóż mam podobne hobby jak Strzyga 😀
wątek zamknięty
wlasnie widze🙂 jesteście niesamowite 🙂😉)
obrazki wyrażające więcej niż 1000 słów 🙂
wątek zamknięty
Czterolistna a po co masz znikać, spoko, trzeba się tylko przyzwyczaić....  🤣
wątek zamknięty
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 grudnia 2013 09:36
Czterolistna revolta jest specyficzna i chyba pod tym względem jedyna w swoim rodzaju  😉
A co do pytani owszem napisane ładnie, składnie ale nieco bez sensu, sugeruje że chodzi o "naturalne" padnięcie konia w wyniku jakiegoś schorzenia a w rozwinięciu pisze o uśpieniu zwierzaka. To tak jakbym np założyła temat "Schorzenia oczu konia, które prowadzą do śmieci" dlatego że mój sobie za młodu oko rozwalił i miał zostać uśpiony. I o czym tutaj dyskutować?
wątek zamknięty
A mi sie podoba co napisała czterolistna. Stali bywalcy maja imprezę i jest git.
Post czterolistnej odebrałam raczej jako doinformowanie autorki i to też jest git 🙂. Nie widze powodu by siadać na dziewczynę
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.