ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

I jak wygląda oficjalne potwierdzenie, że jestem ubezpieczona  🤣 ?


jak sie ubezpieczasz to dostajesz polisę i ona jest chyba takim potwierdzeniem (?)
Jak to jest z tymi licencjami? Licencję ma się na rok, czy dożywotnio? 🙂
Aktualną licencję (gdy wykupiona) - do końca roku kalendarzowego. Poziom licencji - III, II - dożywotnio ("w karierze"😉. Tzn. tak jest teraz.  W przyszłości - kto wie co wymyślą? Więc z tym "dożywotnio" bym nie przesadzała. Nigdzie nie ma sformułowania, że "dożywotnio". Obecnie(!) jest tak, że II licencja przysługuje temu, kto "w karierze" miał II klasę sportową. Wcześniej było np. tak, że II licencja przysługiwała gdy "w karierze" była I klasa sportowa, a II klasa musiał być aktualna. Co roku regulamin dyscypliny określa komu co "przysługuje" i do czego uprawnia.
halo czyli jeżeli ktoś zrobił III klasę sportową 10 lat temu (ale po zdaniu klasy przestał startować) to może po wykupieniu licencji na starty brać udział w zawodach oficjalnych bez tej całej zabawy z odznakami (10 lat temu ich nie było przecież).

Czy następuje jakieś przedawnienie? Albo i tak trzeba zdawać odznakę?
Jeśli tę III klasę ma udowodnioną - to tak. Poprosić o III na plastiku i już.
Jeśli nie udokumentowana to trzeba zaliczyć egzamin licencyjny (w skokach) lub przejechać P-tki (w ujeżdżeniu) - i znowu, o ile jest ślad rejestracji w WZJ/PZJ w 2006 i wcześniej. Bo jeśli ślad zaginął - to będzie jakby pierwsza rejestracja i odznaki obowiązują. Ale to rzadkość, bo większość "starych" jeźdźców ma choćby książeczkę zdrowia - dowodzącą rejestracji.
co jeśli klub, w którym jestem zarejestrowana nie zapłacił składek? będą jakieś problemy?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 października 2013 19:21
Nie dostaniesz licencji dopóki nie zapłaci.
o, świetnie  😵
Ma ktoś wzór pisma jakiegoś ładnego służącego do wypisania się z klubu?? 🙂
Bo coś mi wena odeszła i kompletnie nie wiem, co napisać.
mam pytanie,może to już było,więc przepraszam,ale ile razy w jednym dniu można jechać konkurs licencyjny?
Czy jest jakaś ograniczona ilość startów?Chodzi mi tylko o konkurs licencyjny. 🙂
Z góry bardzo dziękuję za pomoc 🙂
2 przejazdy.
Tak właśnie myślałam,dziękuję 🙂
Moglby ktos zaktualizowac linki w pierwszym poscie? Potrzebuje cennika i drukow dla zawodnika niezrzeszonego. :kwiatek:
Witam, mam pytania dot. klas sportowych w ujeżdżeniu. Czy aby dostać III klasę sportową trzeba posiadać srebrną odznakę czy wystarczy wyrobiona norma przejazdów
? I jeszcze czy podczas jednego sezonu mogę przeskoczyć dwie klasy czy zdobyć II, jeżeli spełnie normy na tą klasę?

Z góry dziękuję za odpowiedź, bo do tej pory nikt, łącznie z zarządcą WZJ nie jest w stanie odpowiedzieć mi na te pytania  😵
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 listopada 2013 18:27
Do III klasy odznaka nie jest potrzebna. Ale mam wrażenie, że chodzi Ci o licencję, a nie o klasę sportową 😉 I jeśli tak, to od tego roku srebrna odznaka nie jest konieczna. III licencję się uzyskuje albo przez III klasę, albo przez srebrną odznakę.

Możesz zrobić i I, o ile masz uprawnienia do konkursów, którymi się ją uzyskuje 😉
mtl   I M Equestrian
21 listopada 2013 16:26
Czy ktos kiedys musial prosic PZJ o pozwolenie na starty w zawodach w UK lub innym kraju? Chce sie zarejestrowac w UK - skoki. Aplikacja jest wsztrzymana dopóki nie bede miala zgody PZJ-u. Czy ktos kiedys musial cos takiego zalatwiac, jak to napisac, o co dokladnie prosic, ile to trwa?
Gdzie znajdę programy ujeżdżeniowe? Kiedyś były na stronie pzj, ale teraz nie mogę ich znaleźć.
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
22 listopada 2013 17:49
Domika, [url=http://pzj.pl/plikoteka?type=1&field_kategoria_za_cznika_tid=92&field_kategoria_za_cznika_tid_1[0]tutaj[/url]. W opcjach tylko zaznacz ujeżdżenie.
Dzięki bardzo :kwiatek:
Przyznaje ze jest tu duzo tego i tez czytajac nie moge sie polapac czym rozni sie zdobywanie licenci klasy w kucach a duzych koniach prosze o pomoc
ddd, właśnie dużo tego. Szukaj sobie norm na klasy sportowe w kucach a oddzielnie w dużych - w interesującej dyscyplinie. Np do drugiej klasy w skokach (i związanej z jej uzyskaniem II licencji) trzeba na dużych 6 x N w danym roku (albo i 8, bo już mi się myli) a w kucach x P. Przepisy "kucowe" znajdziesz w zakładce strony PZJ Sport dzieci i młodzieży czy jakoś tak.
Żeby wyrobić paszport PZJotowski to muszę jakiś wniosek wypełnić? Czy po prostu wysłać im ten hodowlany? Bo albo jestem ślepa albo na stronie PZJ nie ma żadnego takiego wniosku  👀
Dziekuje
Żeby wyrobić paszport PZJotowski to muszę jakiś wniosek wypełnić? Czy po prostu wysłać im ten hodowlany? Bo albo jestem ślepa albo na stronie PZJ nie ma żadnego takiego wniosku  👀

Koniecznie wniosek, dowod wplaty
Ale skąd wniosek? Tez przeszukałam strony PZJ 🙁
Witam, szukałam odpowiedniego tematu, ale nie wiem gdzie się podziać z tym pytaniem, dlatego piszę tutaj, bo może ma to coś wspólnego z ABC formalności.
Otóż, przeglądałam dzisiaj konie na giełdzie koni i znalazłam przy tym ogłoszeniu: http://www.gielda-koni.com.pl/Konie/2106 stwierdzenie: ,,rodowód spełnia wymogi dotacji unijnych" Reasumując chciałabym się dowiedzieć co to oznacza... ?
żaczkowa   gone with the wind
29 grudnia 2013 18:45
U nas na zawodach ogólnokrajowych kiedyś dwie Panie szukały wśród startujących konia, który ma cokolwiek wspólnego z rasą małopolską i wypłacały jakieś "nagrody" - pewnie chodzi o jakieś pieniądze na promowanie ras, coś w tym stylu 😉
[quote author=palcia_94 link=topic=9999.msg1963577#msg1963577 date=1388342325]
Reasumując chciałabym się dowiedzieć co to oznacza... ?
[/quote]

Dokładnie to, co jest napisane: koń kwalifikuje się do dopłat unijnych związanych z ochroną zasobów genetycznych koni rasy małopolskiej. W Polsce istnieją dopłaty unijne do hodowli zwierząt... Z tym, że aby ubiegać się o dopłaty trzeba być rolnikiem (posiadać gospodarstwo), posiadać min 3 klacze dotacyjne które muszą być kryte wskazanymi ogierami i dać min 2 zdrowe źrebięta dotacyjne (czyli spełniające wszystkie warunki programu). Czyli generalnie w praktyce stado liczące 3 klacze ma małe szanse na spełnienie wszystkich założeń - trzeba mieć ich więcej...
Jakie formalności należy załatwić przed zawodami towarzyskimi ?
Czy to ogranicza się do tego co na stronie PZJ-tu :  "jeśli startujemy w konkursie towarzyskim zabieramy ze sobą swoje ubezpieczenie, niepełnoletni muszą osiadać zgodę rodziców, wszyscy zaświadczenie od lekarza. Koń musi posiadać dokument z uzupełnionymi szczepieniami!"
Czy coś jeszcze ?
Nie wiem czy ktoś zauważył ale zmieniły się przepisy dotyczące badań lekarskich dla osób pow. 23 lat:


"d) dokument potwierdzający ważność badań lekarskich
zawodnika, luzaka (w dyscyplinach gdzie jest wymagana),
lonżującego w woltyżerce. Badania lekarskie ważne są:
- do 6 miesięcy dla zawodników do 23 roku życia (włącznie);
- do 12 miesięcy dla zawodników powyżej 23 lat"

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się