preparaty na stawy

Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
27 grudnia 2013 09:56
Odkopuje. Koń mi strzyka z tylu, ale bez sztywności i kulawizny. Chciałabym ją wspomóc jakimś suplementem, przejrzałam wątek, jakiś zarys w głowie mam, wypowiadacie się dobrze o preparatach orling, tylko który wybrać? Pomożecie?  :kwiatek:
Właśnie też się zastanawiam nad jakimś preparatem bo tyły nam strzykają niemal przy każdym kroku. Jednak ostatnio na biologii komórki dowiedziałam się, że kwas hialuronowy i chondroityna ulegają rozpadowi podczas trawienia zatem podawwanie ich doustnie nie przynosi żadnych skutków. Jako że są to główne składniki wielu tych suplementów to teraz trochę sie łamie czy pakowac kupe kasy w preparaty które w połowie przelatują przez konia bez efektów...?
Hm. Ja tam nie wiem jak z chondroityną i trawieniem, ale podając już jakiś czas preparat z chondroityną (oraz m.in. glukozaminą, ale nie pamiętam czy z msm, chyba nie), faktycznie strzykanie ustało. Nie wiem czy któraś substancja miała w tym większy bądź mniejszy udział. Teraz robię koniowi przerwę od takich rzeczy i zobaczymy jak tam sprawa strzykania.
Witajcie ponownie

Czy ktoś stosował preparat z Podkowa-liny Kwas hialuronowy — VET HA ? Jakieś "wrażenia" ?

To ma być dla mojego trzeszczkowca.

W tej chwili jest duża promocja. Zastanawia mnie tylko data przydatności - na zdjęciu jest butelka z nadrukiem do 12.2013r. Napisałam do nich i czekam na odpowiedź.

Edit: Dostałam odpowiedź od Podkowy - aktualnie sprzedawana partia ma przydatność do 09.2015r.

Zastanawiam się czy za bardzo nie przedobrzę jeśli na raz podawać będę - mieszankę jesienno - zimową z Podkowy z MgO, w/w Kwas HA i glukozaminę ?

Ja stosuję ten kwas od dłuższego czasu, jednak nie jest to jedyny preparat na stawy, jaki dostaje mój koń. Razem z nim podaję suplement Equimins Flexijoint (zawierający m.in. glukozaminę). Koń 20+ ma stwierdzone zwyrodnienia stawów. Wcześniej sprawność przywracały mu zastrzyki dostawowe z kwasu hialuronowego podawane średnio co sześć miesięcy. Później zaczęłam podawać ten zestaw suplementów i od dawna zastrzyki nie są potrzebne. Przyznam, że na początku nie spodziewałam się jakichś rewelacyjnych rezultatów, bo naczytałam się i nasłuchałam o słabym wchłanianiu kwasu drogą pokarmową, ale w przypadku mojego konia połączenie tych dwóch suplementów bardzo dobrze się sprawdza.
Hej wszystkim 😉 mam do was pytanko co sądzicie o HYALUTIDIN MOBILYTY HCC ? skuteczne to jest ? ponieważ mój koń jest po wyleczonym zapaleniu stawu to zastanawiam sie czy to by pomogło uzupełniło mu to co tam trzeba i zadziałało preparat jest dosyć drogi bo u lek.wet. p.golonki kosztuje 600zł za litr i nie wiem szczerze mówiąc czy się opłaca dowiedzione jest klinicznie że to działa itd. i w sumie tam niektórym konia pomoglo no ale może znacie jakiś inny tańszy zamiennik ? mój koń teraz jest narażony pewnie bardziej na takie zapalenia więc szukam czegoś skutecznego a nie ukrywam że aż tak dobrze się nie znam na tych preparatach itp. z góry dziękuje  :kwiatek:
i believe i can fly1 Z tego co słyszałam, to Mobility HCC jest jedynym preparatem, który daje zauważalne efekty i szybką poprawę. Conajmniej kilka osób stosowało, także w cięższych przypadkach - niż nie żałował ani złotówki 😉
No właśnie też tak słyszałam że jest to faktycznie drogie ale warte swojej ceny więc będe  musiała odkładać na niego a czy jakieś pasze są może albo dodatki do jedzenia dla koni co też wzmacniają stawy itp ? 🙂
i believe i can fly1 Słyszałam pozytywne opinie o Gelapony Arthro i Chondro, generalnie Orling zbiera dobre rezencje u moich znajomych 😉  ciekawa jestem jak z Cortaflexem teraz, bo już kilka osób mówiło, że szkoda pieniędzy, że zmienił się skład i wlaściwie bez efektów.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
30 grudnia 2013 20:33
Ja też mogę polecić Gelapony Arthro, zadowolona jestem z efektów i koń chyba też  😉
Używałam dla mojego seniora ze strzykającymi stawami NAF Superflex efekty błyskawiczne!
CORTAFLEX HA Solution Regular recenzja po miesiącu kuracji -> http://www.mksklep.pl/cortaflex-ha-solution-regular-946-ml-p-9372.html
Zakupiłam go zachęcona nie dużą ceną oraz w miarę dobrą marką (chociaż jak tu podczytuje to opinie są różne 😉 ). Powodem zakupu było pojawienie się strzykania w kościach u mojego konia, przy równoczesnym barku jakichkolwiek innych objawów (np jak sztywność w ruch itp.). Potraktowałam to strzykanie jako sygnał ostrzegawczy i zdecydowałam się też między innymi na ten środek, ponieważ z opisu wynika że ma zastosowanie głownie profilaktyczne. No, ale kurczę w duchu liczyłam że zlikwiduje (albo chociaż ograniczy) to strzykanie :/ nie wiem czy liczyłam na gruszki na wierzbie, czy powinien ciut pomóc :P Bo po miesiącu stosowania jest jak było 🙁

I teraz mam pytanie:
Czy odpuścić sobie ten temat strzykających kości, czy szukać dalej??
Koń w lato skończy 10 lat, nigdy nie miał większych problemów ze zdrowiem
Jaka jest zasadność stosowania cortaflex buteless jeżeli nowa formuła nie zawiera czarciego pazura? U zdrowego konia?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 lutego 2014 10:57
DressageLife,
A jaki był sens podawania zdrowemu koniowi butlessa z czarcim pazurem? (lecę retorycznie)

Zdrowemu to chyba lepiej zaordynować wspomagacze celowane w usprawnienie działania stawów.
Pytam bo spotkałam się z osobą która daje czterolatkowi bez zwyrodnień buteless,stąd moja ciekawość...
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 lutego 2014 11:19
No można tylko zgadywać, że na przykład wejście młodziaka w robotę nieco zmienia (zwiększa)
obciążenia stawowe i mogą jakieś drobne mikrourazy powstawać? (działanie przeciwzapalne)

Ale i tak wolałabym wspomóc aparat ruchu w standardowy sposób (ja akurat używam
do tego celu Kentucky ale fajnie młodzież działa na Nafie- przetestowałam)
BitSmoked miałam taki sam problem , też kupiłam preparat cortaflex i orling podawałam 2 miesiace ( na strzykające stawy ) nic nie pomogło przyjechał wet,zrobił rtg i trzeba podać dostawowo zastrzyk z kwasem ha. Także moja rada - zrób rtg może to być to samo jesli nie napewno wyjdzie na zdjęciach, niestety kupowanie tych preparatów w ciemno mija się z celem, bo ich koszt jest równy jednemu zastrzykowi który załatwi sprawę ze strzykaniem.
A ja jestem zachwycona działaniem Cortaflex HA Super Strength Liquid, po dwóch tygodniach podawania dawki 30 ml moja chodząca kaleka zaczęła się więcej ruszać, jest bardziej elastyczna, chętniej biega i przestało jej strzykać w stawie. Kuleje dalej i tego już żaden preparat nie poprawi, ale widać że chodzi jej się lepiej.
Louisa a mogłabyś podać dokładny skład ile czego jest w tym preparacie?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 kwietnia 2014 13:41
Czy ktoś stosował Equistro Flexadin UC II?
Strucelka - Stosowałam i nie zauważyłam spektakularnych efektów, koń może i był bardziej elastyczny, ale cała sztywność puściła dopiero po Equitop Gonex.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 kwietnia 2014 14:32
Pytam w sumie z ciekawości, bo dostałam zalecenie od weta, żeby stosować właśnie Equistro w naszym wypadku, więc zobaczymy jak się sprawdzi.
Możesz, ale nie tutaj akurat.
Czy ktoś byłby chętny na zamówienie HCC Mobility na pół ?🙂
Jaki jest koszt i jak to sie podaje?
crazy, HCC? 30ml dziennie w przypadku dużego konia. Jest litr w opakowaniu (2x500ml).
ja po prośbie  :kwiatek:  :kwiatek: chciałabym na chwilkę zmienić preparat Klaczynce i wpadam po poradę  :kwiatek: czy miał ktoś kiedykolwiek styczność z i mógłby napisać kilka słów  :kwiatek: :
(są to preparaty rzadko dostępne na naszym  PL rynku ale może ktoś, coś  👀 )
-Acti Flex 4000 Solution - cox labs
-Mega Flx Plus Ha -Spectra Animal Health
-Sound Solution - Gal- Pro Formula
W opakowaniu są dwie butelki, koszt to 600zl
Przepraszam za post pod postem . Przez jaki czas jest odczuwalny efekt po HYALUTIDIN® MOBILYTY HCC ?
martkagd - ogólnie robi się kuracje miesięczną i po tym czasie już widać efekt , ale niektóre konie jak mają większe problemy to kuracja 3mies.jest zalecana 🙂 mój koń bierze teraz z jakiś miesiąc i już widać efekt a będzie brać 3 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się