termobuty

Mi dziś znowu było za ciepło, serio nowe odkrycie 😀
Moje Yorki Warmer już 3 sezon zaczynają, muszę tylko zmienić wkładki, bo się uklepały, ale łydkę grzeją nadal 🙂 Dobry zakup za małe pieniądze! Wystarczy tylko wypastować.
o! i to jest dobra wiadomosc dla mnie:P super, mam nadzieje, ze posluza😉
huzarova, czy te York warmer są skórzane? Ktoś chyba wczesniej pisał że je pastuje...
Sa skorzane, to sa dokladnie te, ktore wstawilam na zdjeciu pare postow temu🙂
Tak, skórzane 🙂
Tak moje wyglądały rok temu, pod koniec zimy (2 rok używania)
dodzilla jak szerokie w stopie to FP Alaskan odpadają. Szukam dalej.

Mam na oku jedynie hkm elegance, nic węższego w rozsądnej cenie nie znalazłam. A macie jakąś alternatywę dla nich w postaci krótszych termobutów już nie koniecznie typowo do jeżdżenia tylko do prac stajennych i prowadzenia jazd? potrzebuje coś na już bo stopy mi po paru godzinach prowadzenia jazd odpadają :/
Livia   ...z innego świata
03 stycznia 2014 10:37
Ja moich Aktea jeszcze nie zakładałam, u nas cały czas temperatury plusowe, ugotowałabym się 🙂
Jullqa   Małymi kroczkami do przodu :)
03 stycznia 2014 16:52
Posiadam HKM Elegance i Fair Play Husky, więc chętnie mogę odpowiedzieć na wasze pytania w związku z tymi modelami 🙂
To ja mam pytanko o FP Husky. Da radę w nich wsiąść na konia i trochę pojeździć bez blokującej się stopy w strzemieniu?
Wrócę do tematu deluxe pfiffów. Wie ktoś z was jak u nich z trzymaniem ciepła? 🙂
Jullqa   Małymi kroczkami do przodu :)
03 stycznia 2014 23:43
Trampeczka rzecz w tym, że stopa się w nich w ogóle nie blokuje. Są tak wyprofilowane, że bez problemu się mieszczą i w razie wypadku 'działają tak, jak sztyblety' 🙂 Ja nie mam żadnego problemu z tym, aby włożyć w nich stopę w strzemię, albo wyjąć.
Ja w swoich yorkach aktea jezdze pomino plusowych temperatur.. są taaakie cieplutkie 😍 😉
To ja mam pytanko o FP Husky. Da radę w nich wsiąść na konia i trochę pojeździć bez blokującej się stopy w strzemieniu?


Oczywiście, że tak. Da się nawet poskakać!  🤣
Jak w Yorkach Warmer z szerokością w łydce? Raczej szersze, czy a gdzie tam? 👀
Sredniawka, ja mam 36cm w obwodzie, sa deczko szersze ale doregulowuje sobie paskami na tyle ze jest ok🙂
[quote author=Trampeczka link=topic=66.msg1968417#msg1968417 date=1388778177]
To ja mam pytanko o FP Husky. Da radę w nich wsiąść na konia i trochę pojeździć bez blokującej się stopy w strzemieniu?


Oczywiście, że tak. Da się nawet poskakać!  🤣
[/quote]

A jaki macie rozm stopy?
Libertee w wersji sklepowej nie sa zbyt cieple, tak na 0, max -3 stopnie, ale but jest na tyle wysoki ze mieszcza sie dwie wkladki i gruba skarpeta, ogolnie do jazdy super, do stania kilka godzin na placu zdecydowanie nie.
Orzeszkowa, a z tymi wkładkami da rade do jazdy w zimniejsze dni ? 🙂 bo coś czuje, że zima idzie ;p
Jullqa, Pialotta dzięki za odpowiedź 🙂

A jaki macie rozm stopy?

Ja mam duże 37 lub 38. Sztyblety mam 38. Mierzyłam husky i w 37/38 było mi na mega ciasno (nie dałoby rady założyć nawet drugiej cienkiej skarpetki), a 39/40 były idealne.

PS
Moje FP Husky zamówiłam dzisiaj w promocji na www.bergo.pl - wychodzi niecałe 170zł z przesyłką 😉
Libeerte no pewnie, zwlaszcza na godzinke-dwie jazdy. Przy dluzszych terenach juz niestety palca zaczynaja marznac. Ja wkladalam do nich dwie pary wkladek (filc i alu) i zwykla podkolanowke albo filcowe wkladki i goralskie skarpety.
Gdybys sie na nie zdecydowala to bierz swoj rozmiar - zostanie Ci jeszcze sporo zapasu  😉 😉
AnetaW ja w moich FP Husky na metce mam 37/38, moja stopa to 38 i nawet mam trochę luzu na grubą skarpetę.
Więc rozmiarówka według mnie zaniżona  😉
Jullqa   Małymi kroczkami do przodu :)
05 stycznia 2014 17:12
AnetaW ja w moich FP Husky na metce mam 37/38, moja stopa to 38 i nawet mam trochę luzu na grubą skarpetę.
Więc rozmiarówka według mnie zaniżona  😉


Ja dokładnie tak samo 🙂
Zdecydowałam się w końcu na HKM elegance, jak na obecną pogodę to są w sam raz, zobaczymy jak będzie przy większych mrozach. 😉 Na moją łydkę (31 cm) są idealne, a rozmiar 38 okazał się duży, więc z pewnością wejdzie jeszcze dodatkowa ciepła wkładka i grrrube skarpety.  🙂
Fair Play Malamut
http://www.sprzetjezdziecki.com/fair-play-termobuty-malamut-p-8748.html
Nic nie napisałam, że nie polecam. Mówię tylko, że z tą rozmiarówką jest słabo. One nie tyle co na długość są złe, ale na grubość (wysokość) - chyba, że tą skarpetę dodatkową wyjmiesz. No i polecam nie bawić się z zamkiem tylko normalnie wkładać nogę i ewentualnie te z tyłu sznurki poluźnić, bo zamek nie jest zbyt mocny.


Przymierzałam te Malamuty, masz rację na zamek trzeba uważać, od razu się rozlał  🤔  Co do numerów, to jak dla mnie 39-40 dużo za duże w stopie, łydka ok. Za to 37-38 w sam raz, ale łydce ciasno, nie podoba mi się jeszcze jedna rzecz, a mianowicie wyciągana wkładka filcowa, jak ją wkładasz razem ze stopą to podwijają się palce od nóg, więc i tak zmarzną bo akurat tam powinien być luz. Lepiej najpierw sadzić wkładkę, a dopiero potem całą nogę.... Sima sumarum ,nie kupiłam.
Jeszcze nigdy nie wyjmowałam tej skarpety filcowej i nie mam takich problemów jak opisujesz 🙂
Wypróbowałam już moje MH Stella Polaris i juz je kocham.
Wcześniej broniłam sie rekami i nogami prze termobutami i nawet przy -20 zakłądałam oficerki. Wkońcu po tym jak x razy niemal zamarzłam i odmroziłam sobie stopy skusiłam się jednak na te Stella i nie żałuję. Ciepło i sucho, a w sumie nie jeździ sie źle. Tego problemu najbardziej się obawiałam właśnie, że będą koszmarnie niewygodne do jazdy, zbyt obszerne itp. itd. A tu proszę, nawet w miare czuc konia pod nogą.
😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
18 stycznia 2014 20:44
ja rowniez jestem MEGA zadowolona z moich MH - Active Winter Rider. idealnie cieple, noga sie nie poci, idealnie dopasowane i jak klami napisala, czuc konia pod noga!
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
22 stycznia 2014 23:46
Zastanawiam się nad Akteą Yorka lub  ELT Thermostiefel Elegance. Czy Elty będą w łydce węższe niż Aktea w standardzie?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się