Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

alez mam zaleglosci
Mąka dzieki :kwiatek:, wy tez ruszyliscie "z kopyta", progresujecie
quantanamera wiem wiem jest niebo a ziemia, az wstyd pokazywac te stare foty, dzieki :kwiatek:
ja sie strasznie ciesze z tego co wypracowalysmy
a filmik ktory wstawilas... szczeka mi opadla jak zobaczylam Skwara i to jaki kawal Skwara i czego sie nauczyl 😜  😜
eloise. to byly zawody stajenne wiec mozna bylo jechac i w owijkach i w czym tylko chcesz, ale sedzina byla z zewnatrz, znajoma ale surowa jako sedzia, nawet moja szefowa tak twierdzi
Cobrinha dzieki  :kwiatek: , nie mam innych zdjec, a co u Ciebie nie tak?
Burza dzieki wielkie  :kwiatek:, pomysl ze od tego filmiku poszlysmy jeszcze do przodu, moze uda mi sie jaki filmik znowu nakrecic
wymodelowana, brzezinka dzieki  :kwiatek:
basia16816 dzieki  :kwiatek:, a razie sprzedaz stoi w miejscu, byly swieta wiec trzeba poczekac, ale cisza na razie, musze zostawic wiecej ogloszen
Libella haha moze nie mistrzami a miszczami  🤣
faith cezar vel  Cezary 😉)) ja uwielbiam wszelkie odmiany turkusu
lenka1z no lepszego imienia nie mógł by mieć 😀
Fantazja, kręć koniecznie!
drawa14   Kiedyś wszystko sie kończy....
04 stycznia 2014 20:29
MonioRek- Sama jestem w szoku jakie ona robi postępy:-) Może wiek przyczynił się do tego :-) A siodło poprawie tylko jak pojade do niej:-)
Lacuna-poprawię je napewno i dziękuje:-)
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
04 stycznia 2014 20:33
lenka1z dziękuję, już niedługo!
przepięknie wyglądacie razem i na pewno nie paralitycznie... 😉

na pocieszenie mam jeszcze zdjęcia pod trenerką (zaznaczam, że jest to trener ujeżdżeniowy 😀 )

po 1,5 miesiąca:


a po dwóch treningach skokowych spróbowały swoich sił w parkurach szkoleniowych:



mainson pożycz mi trochę talentu skokowego, bo składasz się jak scyzoryk 😉 Mój konio lubi skakać,gorzej ze mną...
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
04 stycznia 2014 20:37
MonioRek ale na zdjęciu trenerka 😉
a Wy na pewno znajdziecie wspólne powołanie, trzeba się przekonać, skoki są super!
MonioRek ale na zdjęciu trenerka 😉 :


Skoro trenerka umie i Cię trenuje to Ty też tak umiesz a jak nie to na pewno będziesz umieć! 🙂
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
04 stycznia 2014 20:41
trenerka się uczy, skakać zaczęła niechcący 3 miesiące temu z koniem, którego dostała w trening, ona skacze z trenerem, z którym skaczę ja sama 😀 skomplikowane. Tak czy siak głównie ujeżdżeniowiec, z nią jeździmy tylko na płasko 😉
Burza, a ja bym chciala zobaczyc Wasz filmik !!! Tylko nie mow ze nie masz, mow ze nakrecisz szybko !!! Widze po zdjeciach ze tez progresujecie, dawaj filmik !!!
Fantazja, nie mam, nie kręce, nie ma czego pokazać, na wiosnę 😉
Nirv to w takim razie  kolejnych 5 i jeszcze więcej 😀
Burza to prawda  🙂
maison widzę że wszechstronne konisko 😀

Przedstawiam jeszcze kozę Wiesie 😀
Burza, niech bedzie na wiosne... nakrecone 🙂
maison ło ło ło ....ale cudne zdjęcia aż mi kopara opadła piękny koń 😉
kujka   new better life mode: on
05 stycznia 2014 09:36
maison, na maksa zmienil Ci sie kon. Pewnie nie mozesz sie doczekac az wsiadziesz?

A ja podsylam noworocznego Gilsona. Niestety wycinalam z filmiku naprawde cienkiej jakosci (pardon Autorko :P ), takze wiele wiecej to ja z niego nie wyciagne :P i tak ledwo widac to co wrzucam. No ale skoro obiecalam, to niech bedzie - Gil edycja 2014.



ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 stycznia 2014 09:40
Fajny luźniutki Gilek. A z kim jeździcie?
kujka, widziałam te zdjęcie na fb. Aż prosi się, aby wcisnąc "lajka" 😉
kujka A może film też?  👀
dziękuję dziewczyny za miłe słowa, a co do trenera, to wiedziałam, że się spodoba  😎

kujka dawaj film!
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
05 stycznia 2014 10:41
kujka-dawaj film, dawaj film!!!  🏇  🙂
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
05 stycznia 2014 11:34
grazynkowa takie było założenie, żeby była wszechstronna ale z naciskiem na skoki, okazjonalnie startowalysmy też w wkkw (ale finansowo jechac na drugi koniec Polski niestety nie wyrabialam) więc jak jest jakieś w poblizu to jak najbardziej. A na czworoboku niestety spinamy strasznie więc ujezdzeniowcy raczej z nas nie będą 😉

lenka1z pięknie dziękuje, bardzo mi miło  :kwiatek:

kujka masz na myśli od wakacji? Twój sliczny koń, tak jak dziewczyny mówią, fajnie wygląda, taki luzniutki 🙂 czekam na filmik!
maison, bardzo mi się podoba Twoja kobyłka 🙂
kujka, wow, super Gil!

Dzisiejszy Kucu (codziennie dorabia sobie białe brwi 🙄 ) przesyła buziaki z błotnistego padoku 😁



edit. zmiana linków
kujka o jaki profeszonal dresaz Gilu 😀 super!!
Uwaga, będę tapetowała wątek fotkami  🤣 Nie nadążam z oglądaniem Waszych, to... dodam swoje, a co!

Zamieniłyśmy się dzisiaj z koleżanką końmi, i poniżej wstawiam efekty:

...ja i wielki, kochany Bastuś, który na co dzień jest wkkwistą  😍




...oraz Lila i A., tym razem skokowo 😀




+ filmik ze skoków: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Do9T56BnAOE

Jestem mega zadowolona z całej tej zamianki, dawno mi się tak dobrze nie jeździło, jak dziś na Bastusiu - jednak tyłek przyzwyczaił mi się do konia, który już coś umie, na którym nie muszę cały czas uważać. A z drugiej strony - Lileczka super skakała pod A., myślę, że bardziej doświadczony skoczek niż ja skoryguje niektóre jej błędy i nauczy ją "myśleć" na parkurze. Także układ będzie trwał dalej... 😀

A we wtorek my się trenujemy! Nie mogę się doczekać 🙂
kujka, Oj tam, w rysach poznać Gila 😉 😉 Daj filmik!

maison, Świetnie koń wygląda!

lacuna, Jaki fajny mały 😁 Cóż tak wam się zebrało na pół konia?

rewir, Fajny trener 😀

Atea, A poddzierżawić komuś w stajni? Jakiemuś ogarniętemu rekreantowi? No, pod warunkiem, że będzie dało się jeździć. Prześwietlaliście tę nogę? W sumie... konie uczą się "działać" z różnymi mankamentami, więc może jakoś lekko dałoby się jeździć? Ciężka sprawa.

xxmalinaxx, Ładne zdjęcia powychodziły na hali. Pojeżdżenie na innym koniu to zazwyczaj miła odmiana 🙂
robakt   Liczy się jutro.
05 stycznia 2014 17:41
xxmalinaxx Lilka jest przepiękna!

Ja dzisiaj spontanicznie zostałam wzięta na zdjęcia i pozwolę sobie jedno wstawić 🙂

robakt wstawiaj więcej, śliczne jest  😍
xxmalinaxx, pojeżdżenie czasem bardziej "zrównoważonego" konia się przydaje, taka odskocznia 🙂 A Lil super! Połyka przeszkody, nie zastanawia się 🙂 Fajny kobsik Ci się trafił 🙂
robakt, baardzo ładna fota! 💘

Atea, A poddzierżawić komuś w stajni? Jakiemuś ogarniętemu rekreantowi? No, pod warunkiem, że będzie dało się jeździć. Prześwietlaliście tę nogę? W sumie... konie uczą się "działać" z różnymi mankamentami, więc może jakoś lekko dałoby się jeździć? Ciężka sprawa.



Z mojej stajni do dzierżawy Alzacji to wskazałabym może dwie osoby, ale niestety to dorosłe kobiety, które teraz mają na codzień sporo obowiązków. Jedna studiuje w innym mieście, druga pracuje we Francji. Więcej rekreantów na odpowiednim poziomie być może pojawi mi się w przyszłym sezonie gdy będzie już hala... Alzacja z dwa lata temu przy okazji wyraźnej kulawizny miała sprawdzone wszystkie nogi i było w porządku. Od tego czasu jednak co jakiś czas pojawiała się lekka nieczystość po kilku tygodniach normalnego treningu. Z tym, że ja naprawdę dość lekko konie wprowadzam do roboty, ale zawsze gdy zaczynałam już pracę "poważniej": wprowadzenie do parkurów, większe szeregi, chody boczne, to ona zaczynała znaczyć. Podejrzewam, że przez wykręcenie tej pęciny reszta nóg też jest bardziej obciążona, więc mocniejszy trening może nie wchodzić w grę. I weź teraz wydzierżaw takiego konia (kto zechce?) zwłaszcza, że ona potrzebuje dość sporo rozgrzewki, żeby się rozluźnić i zacząć robotę.

Przykro mi, bo kocham ją niesamowicie, to jest fantastyczna klacz. Świetna do skoków, wkkw, lubi pracować, zaczęłyśmy się dogadywać. Często jak idę po innego konia do roboty to do mnie przyłazi. Lubi pracować. Cayenne, np. na razie nie 😉 Nie wiem co robić, ale na pewno muszę sprawdzić znowu te nogi.

Może potrzebuje kucia, butów, innego werkowania (choć nie mam wątpliwości, że mój mąż werkuje dobrze, ale biorę pod uwagę wszelkie okoliczności...)?

Pożyjemy, zobaczymy.

xxmalinaxx Na pierwszy rzut oka myślałam, że na Muskata wskoczyłaś! Fajna taka zamiana ról. Ja np. nie mam pojęcia czy potrafię jeździć na innych koniach niż moje własne, ostatnio chyba z 5 lat temu.

wymodelowana Strasznie poobgryzane te żerdzie, uważajcie, żeby nie złapać łykawości.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się