Gnicie strzałek, zapalenia ropne strzałek

a my przez tą pogodę znowu mamy nieciekawe strzałki :/ w jednej zrobiła się dziura aż do samej piętki 😵 stosuje teraz siarczan miedzi, troche mu to wysuszyło i jest lepiej, dziura troche sie zmniejszyla. Załuję, że skończył mi się Keralit.
Czy macie coś, co pomoże na mocno zgnitą strzałe ? masci nie pomogą, sam siarczan też nie?
Dobrze działa polecany przeze mnie wcześniej Blue Glue
Świetnym środkiem jest też RWL Descitattio
Ja mam bardzo dobre doswiadczenia z preparatem Trush Stop. Działa błyskawicznie, nawet na mocno przegnite strzałki!
Trudno go czasem dostać w Polsce (chociaz kowal mi mówił ze kupił to kiedys w RGR Partners), ale naprawde warto spróbować.
Dziewczyny, a co lepsze Keralit czy RWL?

Gaga jak po dłuższym stosowaniu Blue Glue?
Zdecydowanie RWL - 100% szybszy efekt
Blue Glue też super. Jestem zadowolona, chociaż RWL skuteczniejszy (właśnie testuję, bo po odstawieniu BG na 3 tygodnie - problem powrócił  🙁 )
_Gaga, a gdzie kupujesz RWL?
Koleżanka ze stajni kupiła w GNL, z tym że czas oczekiwania spory
Ona konia wyleczyła m.in. moim Blue Glue, to ja sobie teraz leczę RWLem
RWL po tygodniu stosowania - co 2-3 dzień - strzałki praktycznie zaleczone 🙂
Mam zamiar jeszcze do końca tygodnia kontynuować , po czym wrócić do BG raz - dwa razy w tygodniu - już zapobiegawczo
Hi,

Czy nadmanganianem potasu można sypać bezpośrednio na strzałkę? Czy też lepiej zrobić roztwór?


Pozdrawiam 🙂
Nie specjalnei to sobie wyobrażam (sypanie). Jak koń postawi nogę - kryształki odpadną i tyle będzie z ich działania...
Ja "posypywałam"  kiedyś  i udało mi się bardzo szybko wyleczyć strzałki, z tym że był to siarczan miedzi, i dodatkowo to co nasypałam to wciskałam w rowek strzałki palcami albo kopystką. Teraz tak jak wcześniej mówiłam znów gniją i też zaczynam stosować ponownie bo nic co próbowałam nie pomaga. Mam tylko nadzieję że go to nie boli w nawet najmniejszym stopniu..😉 W każdym razie z niczym nie mieszam
Gaga ,  z rowka kryształki nie powinny wypaść.

Pytam się ponieważ usłyszałam, że nadmanganian jest za sliny do sypania bezpośrednio na strzałkę...no nic wygooglam 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
08 stycznia 2014 18:21
Absolutnie nie. Kiedys zrobilam za mocny roztwor i konie wyrywaly nogi,bolalo je.
ja mojego wyleczyłam w 3 dni stosując Keralit.  Jeszcze udało mi sie go kupić po promocyjnej cenie 🙂
Siarczan mieszałam z maścią tranową i po tygodniu stosowania nie widziałam żadnej różnicy.  Sam też wciskałam
Czekoladowiec w takie cuda, jak wyleczenie gnijących strzałek w 3 dni nie wierzę
Albo nie gniły , albo się nie wyleczyły  😉
W 3 dni pogłębiony przez proces gnilny rowek przystrzałkowy nijak nie zarośnie...
Kryształki nadmanganianu potasu są silnie żrące.Mogą być groźne 😉
Kryształki siarczanu miedzi nie są takie żrące.
_Gaga to inaczej to ujmę. Znacznie sie poprawiły
U mnie już po 2 zastosowaniach RWL też było sucho i pięknie, ale nie mogę powiedzieć aby było w 100% wyleczone  😉
_Gaga źle ujęłam  😀 Ale efekty widziałam już po 3 dniach, niż w przypadku stosowania czystego siarczanu
To na pewno
Dobre (skuteczne) preparaty działają natychmiast. Blue Glue oraz Absorbine Hooflex TR też działają bardzo dobrze, chociaż nie tak spektakularnie jak RWL czy Keralit 🙂
Dziękuję za odpowiedzi, zrobiłam roztwór, mam nadzieję, że nie za mocny ale rudy nie wygrywał nogi. W sumie zmylam dość szybko bo trochę się przestraszylam bo wasZych wypowiedziach. Nie wiem czemu na opakowaniu nie pisZą jaki roztwór zrobić... Zakupie spray parisola bo boję się sama kombinować....
Dziewczyny  :kwiatek: Kowal polecił nam na gnijące strzałki Equisolid, ale naczytałam się dużo dobrego o Keralicie, macie może jakieś doświadczenia z equisolidem? Bo waham się, co kupić.
Mam do Was prośbę  :kwiatek: Ja miałam długą przerwę w jeździectwie, cięzko mi odgadnąć w sprawach kopytnych czy aby wszystko ok. Mi coś tu nie pasuje... ale wolałabym upewnić się u Was. To jest generalnie kobyłka, którą jeżdżę, właściciel sam jej robi kopyta. To jest przednie kopyto, wcześniej (z miesiąc/dwa) temu miała została rozkuta.









Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
29 stycznia 2014 20:49
który dokładnie produkt z decathlonu tak polecacie? bo sprawdzałam teraz w sklepie internetowym mają kilka i nie chciałabym kupić niewłaściwego 😉
littleem bardzo słusznie Ci nie pasuje, bo z tym kopytem wszystko jest nie tak...zaczynając od za wysokich piętek, poprzez asymetrię  a na zgniłej strzałce kończąc... jeśli masz jakiś wpływ na właściciela konia to niech zapłaci za kowala z prawdziwego zdarzenia, bo z niego marny "fachowiec"...
littleem, łojezu, masakra z tym kopytem 🙁 Nie wiem, czy do właściciela dotrze, że coś jest nie tak 🙁 Wiałaś tego konia w ruchu może? Zauważyłaś jakieś nieprawidłowości?
mitbah   arabskie szczęście
29 stycznia 2014 21:23
Hej!
Mam problem otóż mój koń ma masakrycznie gnijące strzałki, rowek jest już dość długi na miękkiej tkance. Codziennie psikam octeniseptem i zaczęłam od dziś smarować tribiotic+clotrimazol czy to waszym zdaniem wystarczy?  Nie chce na razie stosować mocniejszych środków bo boję się, że bardzo podrażni to żywą tkankę, czy jednak mogłabym spokojnie używać czegoś mocniejszego, jak tak to czego?

Jutro jak będzie taka potrzeba zrobię zdjęcia. Z góry dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
mitbah, a jak u konia z dietą i ściółką?
Udało mi się wyleczyć masakrę w strzałce, w końcu!  😅
CTC przez 5dni aby osuszyć, potem codziennie maść siarczanowa (nie żałowałam) + kowal i strzała jak ta lala.
Teraz jeszcze w sam rowek siarczan bo wiadomo długo się zrasta.
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
30 stycznia 2014 08:54
u nas tez CTC sprawdza sie rewelacyjnie a z racji tego ze to spray to wchodzi w kazda szczelinke 😉 niestety nam sie kończy a nie mam pojecia gdzie w Poznaniu mozna to dostac... Więc szukam czegos nowego.
Ja kupiłam w weterynarii, tu można z tego co wiem zamówić
http://www.lekowet.pl/?option=products_details&id=775
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się