Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Freddie, gdybys nadal szukala dobrego trenera i mozliwosci jazdy na niewielkim koniu to zapraszam do nas do BB RANCH-uczy Bogdan Czarnik(obecny vice Mistrz Polski w reining open). Stajnia znajduje się w Łętkowicach(jakies 8km za Słomnikami). Pisałas o kucach.... mamy haflingerke-to też niewielkie stoworzenie🙂
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
08 marca 2009 10:29
Hmm...a stoi tam ktoś już na pensjonacie?? Ta hala to też jakoś tak dziwacznie 12na40 . Poza tym nie przesadzajmy z tą ceną. Santos ma 2 hale,2 ujeżdżalnie i resztę wszystkich cudów o których piszesz a cena niższa.Niepołomice mają fajną halę,jest karuzela i okrąglak....też niżej. Jak dla mnie to cena jest stanowczo zbyt wygórowana - ciężko będzie zapełnić hotelowe miejsca.

tylko zostanow sie ile rzeczy maja nie opadkowanych i niezgodnych z prawem te stajnie ktore wymienilas  😉
poza tym bylam i w santosie w niepolomicach i w staniatkach i mi osobiscie najbardziej staniatki przypadly do gustu, wszystko wyglada slicznie, kazdy szczegół dopracowany. niepolomice maja klaustrofobiczny jak dla mnie korytarz.
Solina,a skad wiesz,o tych rzeczach niezgodnych z prawem?Nie sadze,zeby tak bylo.

Mam wrazenie ze stajniami w Krakowie i najblizszych okolicach jest odwieczny problem.
Tzn nie patrzac na pieniadze,majac swojego konia,faktycznie mozna cos wykombinowac,ale w innym wypadku jest naprawde problem.

Bardzo mi brakuje mozliwosci pojezdzenia w dobrej rekreacji,bo o treningach nie wspomne,gdzie instruktor sie nami interesuje,jest dobra infrastruktura,a rownoczesnie nie ma 10 koni na ujezdzalni.
Czy naprawde wymagam tak duzo.
Ze wszystkich krakowskich stajni,a mialam przyjemnosc jezdzic w praktycznie kazdej,najbardziej chyba podobalo mi sie podejscie i ogolna atmosfera w stajence w Opatkowicach,gdzie wszyscy sie staraja,aby bylo jak najlepiej,a rownoczesnie nie doja z klienta,jak najwiecej kasy.
To takie moje osobiste odczucia.
Faktycznie Staniątki robią bardzo dobre wrażenie,  wszystko fajnie pomyślane i ładnie wykończone i osoba która ma mieć nad tym wszystkim oko również bardzo kompetentna.

Myślę, że konie będą tam mieć dobra opiekę, na pewno jest możliwość padokowania konia cały dzień ( co jest rzadkością w krk), dodatkowym plusem jest ogrodzony teren, więc osoby postronne nie będą się kręcić po ośrodku.

Niestety cena jak dla mnie jest stanowczo za wysoka, tym bardziej, że np Zabierzów ma podobne warunki i dodatkowo dwie wymiarowe hale a cena jest niższa....
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
08 marca 2009 12:08
Zapalka co do tych dwóch "wymiarowych" hal w Zabierzowie bym się kłóciła, no ale ok. Straszny sajgon jest, jak w godzinach popołudniowych do wieczornych pensjonariusze + rekreacja wyjeżdżają na hale. Zazwyczaj rekreacja jeździ na tej namiotowej, a pensjonariusze na tej nowej, choć słyszałam, że wielu z nich dalej nie może się do niej przyzwyczaić, mówiąc, że jest za grząskie podłoże.

Mnie najbardziej brakuje TANIEGO pensjonatu do 30km od obrzeży Krakowa. Moim huckom tak naprawdę potrzebne jest tylko duże, trawiaste pastwisko z całodziennym dostępem wody i stałym ogrodzeniem oraz wiatą. Poza tym, jeśli taka stajnia już jest, to nikt tak naprawdę tych koni nie dogląda i rano i wieczorem rzuci im trochę owsa na ziemię.

Ogólnie stajnie krakowskie jak dla mnie są b.drogie, większość nie warta tyle, ile rządają sobie właściciele za pensjonat.
Taki podałam akurat przykład z Zabierzowem, aczkolwiek nie znam go "od kuchni" bo nigdy tam z koniem nie stałam.
Z tego co mi wiadomo Staniątki również będą miały rekreacje, więc i tam będzie ciasnawo, szczególnie w sezonie halowym.
Ostatnio slyszalam,pewnie Strucelka bedziesz wiedziec,ze cos pozmienialo sie  w Nielepicach?To prawda?
A gdzie teraz stacjonujesz,ze swoimi?
[quote author=dominika_ link=topic=196.msg195725#msg195725 date=1236522336]
Ostatnio slyszalam,pewnie Strucelka bedziesz wiedziec,ze cos pozmienialo sie  w Nielepicach?To prawda?
[/quote]

O Nielepicach jest wyżej w tym wątku. SKH Nielepice istnieje, nie zmieniła właściciela, tylko częściowo lokalizację.


tylko zostanow sie ile rzeczy maja nie opadkowanych i niezgodnych z prawem te stajnie ktore wymienilas  😉


Solino,sądzę,z tego co napisałaś,że inne tańsze stajnie nie płacą podatków od dochodów,a tym samym mogą mieć niższą cenę.

Nie wiem jak to jest w Zabierzowie czy Niepołomicach,ale nie można wygłaszać takich sądów nie siedząc w ich księgowości.

A ponadto,dam Ci przykład z własnego podwórka Stajni Bodzanów,że można mieć stajnię z:

sporą halą(21 na 41),

dużymi pastwiskami(4ha)

przyzwoitym zapleczem socjalnym,

a w dodatku bez uciążliwej rekreacji

za cenę niską(700zł) jak na stajnię z takim zapleczem,

a jednocześnie mieć legalne umowy z pensjonariuszami i odprowadzać od nich comiesięczne podatki.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
08 marca 2009 19:36
[quote author=dominika_ link=topic=196.msg195725#msg195725 date=1236522336]
Ostatnio slyszalam,pewnie Strucelka bedziesz wiedziec,ze cos pozmienialo sie  w Nielepicach?To prawda?
A gdzie teraz stacjonujesz,ze swoimi?
[/quote]

Ja swoję ze swoimi Chłopakami w KJ "Szarża" Bolęcin.

W Nielepicach dużo się zmieniło. SKH Nielepice p.Mikołajewiczów nadal istnieje, choć ogrodzona ujeżdżalnia znajduje się przed "białym domkiem" oraz na łąkach po drugiej stronie ulicy. Konie stoją pod skałkami, gdzie co roku odbywa się ścieżka huculska.
Adres strony: http://www.nielepice.com.pl/
W Nielepicach, znajduje się również Stadnina Koni (bez nazwy chyba na razie) pani Łucji Słoty. Zajęła ona tereny dawnej SKH Nielepice, min. "drewniany domek" i pastwiska nad nim, pastwiska koło skałki (gdzie zawsze była wiatka i sad obok) oraz tereny starej ujeżdżalni SKH Nielepice, siodlarnię i cały koniowiąz.
Adres strony: http://www.nielepice.com/?strona-glowna,6
UWAGA!
Jeśli chcecie trafić do SKH Nielepice p.Mikołajewiczów, jadąc od strony Brzoskwini, musicie wjechać w drugą brzozową alejkę! Ponieważ p.Słota zagrodziła dostęp z jej stadniny do stadniny p.Mikołajewiczów, wjeżdżając w pierwszą alejkę, nie przejedziecie do SKH Nielepice, a i przy okazji zostaniecie "zjedzeni"...
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
08 marca 2009 19:59
F -  możesz mi podać namiary do dziewczyn które u ciebie prowadzą jazdy może być na PW, z góry wilkie dzęki
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
09 marca 2009 13:21
F, to wiadomo ze stajnie za ok 400-500zl ciezko zeby mialy umowe i wszystko opodatkowane bo by wiecej dokladali do tego wszytskiego niz bylo by to warte 😉 i oczywiscie ze mozna miec stajnie ze wszytkim i normalnie wszystko prowadzic 🙂

Taki podałam akurat przykład z Zabierzowem, aczkolwiek nie znam go "od kuchni" bo nigdy tam z koniem nie stałam.
Z tego co mi wiadomo Staniątki również będą miały rekreacje, więc i tam będzie ciasnawo, szczególnie w sezonie halowym.


watpie zeby bylo tłoczno z powodu rekreacji poniewaz sa tylko 3 konie do rekreacji
Solina rozumiem że trzymasz konia w Staniątkach i jesteś użytkownikiem tych wszystkich "dóbr"? Już to parę razy przerabiałam - wygląd super, wszystko cudnie a potem ratuj się kto może. Tak naprawdę niewiele można powiedzieć o pensjonacie ani też nie wypada doradzać  innym gdy się samemu własnego konia w nim nie trzymało.

Ktoś wie jak postępuje budowa tej nowej stajni która powstaje przy tarnowiance? Przejeżdżam tam jadąc do koni i wygląda na spory obiekt... Pastwiska spore tylko szkoda że tak blisko drogi usytuowane.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
09 marca 2009 17:50
Cler, nikomu na sile nie kazuje wstawiac gdzies konia, pytal sie ktos co polecamy to powiedzialam co mi sie osobiscie podoba i jest to moje subiektywne zdanie 😉 a dana osoba juz sama musi podjac decyzje czy bedzie chciala aby jej kon tam stał czy nie.

tak na prawde to wiele osob wypowiada sie o wlsnych stajniach czy tez tych ktore tylko odwiedzali a nie trzymali w niej konia, chyba po to jest to forum zeby mozna bylo sie czegos dowiedziec, wymienic pogladami itp. 😉

co do tego ze na poczatku jest cudnie a potem sie wyprowadza ze stajni bo sie nie podoba, masz racje czesto tak jest ze na poczatku jak to w kazym nowym miejscu odkrywa sie poznaje i jest dobrze dopero pozniej jak jest sie dluzej jak sie pojawiaja problemy czy cos nam sie nie podoba lub po prostu zaczyna przeszkadzac badz nieodpowiada zmieniamy zdanie i wyprowadzamy sie.

we wszystkich stajniach w ktorych trzymalam konie mam dobry kontakt z wlascicielami bo wychodze z zalozenia ze nikomu kolo ( przepraszam za slowo) dupy sie nie robi skoro sie tam bylo, bylo dobrze a  przeprowadza sie z roznych powodow.
czasem bywa tak że się było, było źle więc się tego w tajemnicy nie trzyma tylko się innych nieświadomych ostrzega 🙂

Jasne że forum jest do luźnej wymiany zdań i dlatego stwierdzam że cena stanowczo wygórowana. Umieram z ciekawości jak wygląda ta hala. U nas jest round pen o średnicy 16 m i ostatnio odcięłam te 4 m....strasznie wąziutka musi być  👀 Poza tym pensjonat już ruszyć miał dawno, facet od którego bierzemy siano twierdził że tyyyyle koni miało się wprowadzać ale nie wyszło.Stoi tam więc już ktoś ze swoim pupilem?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 marca 2009 21:04
Taki podałam akurat przykład z Zabierzowem, aczkolwiek nie znam go "od kuchni" bo nigdy tam z koniem nie stałam.
Z tego co mi wiadomo Staniątki również będą miały rekreacje, więc i tam będzie ciasnawo, szczególnie w sezonie halowym.


watpie zeby bylo tłoczno z powodu rekreacji poniewaz sa tylko 3 konie do rekreacji


Z tego co wiem, to chyba 4 😉
Plus hucuły, to wychodzi całkiem nie mało. Raz widziałam na hali namiotowej 10 rekreantów...
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
09 marca 2009 21:52
Strucelka, ale gdzie w staniatkach czy w zabierzowie? bo ja o staniatkach mowilam 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 marca 2009 21:59
A sory 😉 ja mówię o Zabierzowie 😉
Czy ktoś z was zna stajnie w okolicach Mnikowa, Czułowa, Chrosny? Wiem, że w Mnikowie pan Gawęda hoduje konie zminokrwiste, ale ostatnio ktoś mówił mi o fryzach w tej miejscowości, jednak nie udało mi się tej stani zlokalizować.
a ja się podczepię i spytam: czy kojarzy ktoś stajnię Grudki w Woźnikach k/Wadowic?
Izydorex Fryzy to raczej są w Budzyniu, w stajni właścicielki sklepu Fausthorse.
Przy drodze między Kryspinowiem a Liszkami.
Izydorex Fryzy to raczej są w Budzyniu, w stajni właścicielki sklepu Fausthorse.
Przy drodze między Kryspinowiem a Liszkami.


Nie chodzi mi o Budzyń. Budzyń akurat znam świetnie, bo dzierżawię konia od Ilony  🙂Chodzi o Mników.
zuza   mój nałóg
11 marca 2009 07:31
izydorex jedziesz do Minkowa od strony Cholerzyna,w "centrum"-przed mostkiem skręcasz w prawo,i tą drogą powinnaś dojechać.Najpierw przejeżdżasz przez dolinkę za skałkami koło drogi.Stajenkę ciężko zobaczyć/rozpoznać jadąc ale po pr. będziesz miała ujeżdżalnię/padok ogrodzony czymś białym.
Nie jestem pewna czy na 100 % chodzi Ci o to miejsce,nie byłam nigdy w środku ale często przejeżdżam tamtędy jadąc "na skróty" z Krzeszowic i kilka razy widzałam na tej ujeżdżalni jakiegoś fryza.
Taka nie duża stajenka w sadzie.
Dzięki Zuza, to może być to 🙂
U nas jest round pen o średnicy 16 m i ostatnio odcięłam te 4 m....strasznie wąziutka musi być  👀


uwierz mi że świetnie się jeździ na tej hali i wcale nie jest za wązka

denerwują mnie wypowiedzi osób, które oceniają jakąś stajnie a nawet tam nie były (lub widziały ją zza płotu)

a i jeszcze odnośnie Staniątek: wiadomo, że 1000zł to dużo dla tych którzy nie mają kasy ale uważam, że cena jest adekwatna do warunków jakie tam są, zresztą jeśli komuś to nie odpowiada no to trudno przecież nikogo sie nie zmusza do tego, żeby tam trzymał konie (i uważam że niepotrzebnie wykłócać się tutaj czy to drogo czy nie)
pozdr
Alaska nie rozumiem o co Ci chodzi. Ja nie oceniam - jestem tylko ciekawa bo nie widziałam. Staram się sobie wyobrazić tak jak potrafię i na ile mi możliwości pozwalają. Zauważ że to forum do dyskusji (jak już ktoś wspomniał) więc dyskutujemy - na temat cen również. Nie ma się co pieklić bo wiadomo że złość piękności szkodzi. A hale mnie interesują zwłaszcza namiotówki więc obliczam, oglądam...kiedyś trzeba wreszcie postawić coś żeby na głowę nie kapało ale przy okazji funkcjonalne było.
Zamiast fuczeć mogłabyś jako naoczny swiadek dodać parę zdań lepiej opisujących, dla tych biednych ludzi którzy czasu na zwiedzanie nie mają, stajnię tylko przejazdem zza płotu widzieli a ciekawi są co w środku.
http://nielepice.com.pl/?pg=wiadomosci&id=199 - wiosenno-wielkanocna impreza w Nielepicach się szykuje? Może to dobra okazja, żeby przyjechać i na własne oczy się przekonać, jak to teraz w Nielepicach jest?  🙂
Ja bylam w Staniatkach jeszcze podczas budowy ( jakos na jesien). Powiem szczerze, ze mi sie podobalo. Nie wiem jak to teraz wyglada, ale zapowiadalo sie dobrze. Tylko  zastanawialam sie nad podlozem w tej hali, bo jak dla mnie bylo troche za grzaskie. Moze teraz zmienili, ale wtedy bylo za duzo piasku.

Jakie sa jeszcze tak naprawde stajnie z halami w Krakowie, badz okolicach? oprocz staniatek, niepolomic, michalowic i bolecina?
[quote author=małaMi link=topic=196.msg209911#msg209911 date=1237847852]
Jakie sa jeszcze tak naprawde stajnie z halami w Krakowie, badz okolicach? oprocz staniatek, niepolomic, michalowic i bolecina?
[/quote]

Mustang na Woli Justowskiej, Botoja w Korzkwi, Santos w Zabierzowie, Bodzanów
Jeszcze Swoszowice i Polsad.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się