jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Sankaritarina, tlumacz mowi ze tytan, w opisie jest ze jest lekkie, uzyskuje sie duze slinienie co w konsekwencji relaksuje wszystkie miesnie ciala.
Jest lekkie to prawda, moja Fantazja zanim wyjdzie ze stajni juz jest zasliniona 🙂
Fantazja jest typem ktory uwala sie na wedzidlo i zamiera w pysku, w plastiku bylo lepiej, o auriganie moge zapomniec, a to titanio to jest cos

Koń bardzo elastyczny w szyi (i w ogóle  😉 ), bardzo delikatny w pysku. Koń należy do typu ,,szybko, szybko, ja chcę już galopować, tylko daj mi znak!". Nie ma problemu z zatrzymywaniem, bo dobrze reaguje na dosiad.

Hehe, jak bym o mojej czytała, szczególnie "szybko, szybko.."  🤣
U mnie przejściowo był Golden Wings Stubbena (baaardzo fajne wędzidło), ale wróciłyśmy do najzwyklejszego kształtem raz łamanego Sprengera (chętniej się na nim opiera).
Czy ktoś może polecić mi jakieś cienkie wędzidło ok 15mm , które dobrze sprawdzało się u waszego konia? Jak najbardziej wiem że każdy koń lubi co innego, ale że szukam czegoś co podpasuje mojemu, to chciałabym dowiedzieć się co u was dobrze działało😉 Koń ma mały pysk, wydaje mi się po kilku próbach wędzideł, że standardowe grube wędzidła są za grube (20-18mm) to chcę spróbować czegoś mniejszego. Próbowałam Rotary pojedynczo łamanego cienkiego, i było lepiej, nie machał tak pyskiem jak przy grubszych , ale za to prawie w ogóle go nie żuł.
Ulalala, http://pasi-konik.pl/pl/p/WALDHAUSEN-Wedzidlo-zwykle-z-czarnego-metalu/856  za tą cenę można spróbować. Kupiłam i koń zaczął żuć, ślinić się. Chociaż wolałabym podwójnie łamane...
Ale co Ty masz tu do "wolenia"? To chyba Twój koń ma je w pysku i to on ma "woleć"...?
Tak, on woli takie podwójnie łamane. Pasuje Ci teraz moja wypowiedź?
marysia550 wygląda ciekawie, tylko niestety ja potrzebuję 11,5 , popatrzę w innych sklepach, może gdzieś będzie dostępne. Dziękuję😉
Macie może jeszcze jakieś propozycje?
Ulalala moja chodzi na takim: http://www.gnl.pl/dla-konia/wa-dzida-a/metalowe/podwa-jnie-a-amane/wedzidlo-podwojnie-lamane-argentan-16mm.html Ładnie je akceptuje, nie ma żadnych problemów. Na grubsze wędzidła także było za mało miejsca w pysku.
Lepiej, ale skoro koń woli podwójnie łamane, to po co kupować pojedynczo  :kwiatek:
Ja mam podwojnie lamane yorka, z lacznikiem miedzianym, 15mm grubosci, fajne🙂
Czy ktoś z was wie, czy gdzieś jest możliwa naprawa wędzidła? Dokładnie chodzi mi o kółko wędzidłowe, które pękło na spoleniu.
Faith takie dokladnie? http://www.horsehouse.pl/pl/Katalog/Kon/Wedzidla/Podwojnie-lamane/Wedzidlo-2x-lamane-z-miedzia-15mm-York.html?pa=1
dzieki dziewczyny 😉
Czy mozecie utwierdzic mnie w przekonaniu ze dla takiego malego pyska wezsze wedziddlo nie bedzie ostre? Na moj rozum maly pysk odczuwa proporcjonalnie wezsze wedzidlo tak samo jak grubsze wedzidlo wiekszy pysk. Ale gdy ktos zobaczyl ze mam 15mm od razu powiedzial ze to przeciez bardzo ostre wedzidlo w porownaniu do tych standardowych.
No i na twój rozum słusznie myślisz.  🙂
Wyjaśnij temu komuś, że wędzidła dobieramy nie tylko do długości końskiego pyska, ale i do ilości miejsca, jaka w nim jest. Przecież jak wsadzi jakiemuś małemu konikowi z niewielkim pyszczkiem "łagodne" 20mm wędzidło, to biedak pyska nie zamknie  😉 i cała łagodność pójdzie na drzewo, a znowu jak koń ma wielką paszczę i łeb jak sklep, to rzeczywiście 15 mm może mu się wydawać cienkie jak nitka i przez to ostre. Koniowi ma być wygodnie, to on "ocenia" ostrość wędzidła.
Ulalala dokladnie takie🙂 moja dzierzawiona arabka z malym pyszczkiem chodzila wczesniej chyba w 18 czy nawet 20 mm, ciezko domykal jej sie pyszczek, z tego jest wlasnie bardzo zadowolona, zuje sobie, pieni sie, pysio zamkniety🙂
Dla watpliwosci na zdjeciu masz ja z tym kielznem 🙂 szmineczka jest😉
Dzięki, chyba się na takie zdecyduję 🙂 Btw. Ale ma piękną grzywę🙂

Murat-Gazon dzięki za potwierdzenie😉
Powiedziałby mi ktoś coś więcej o wędzidłach JK system? Jak wypadają cenowo i jakościowo? Zastanawiam się nad zmianą wędzidła. Koń chodzi teraz na bodajże sprengerze blokującym się. Jest bardzo delikatny na pysku, zaciska strzasznie mordke i ma tendencje do strasznego wieszania się. Więc właśnie myśle o JK system.
Ja z Pamirem testowaliśmy JK System, mieliśmy go na dwie jazdy. Pams ma tendencję do uwieszania się na ręce, wyciągania wodzy, a jak przejedzie się przez wędzidło to trzeba delikatnie z ręką. Normalnie jeździmy się na wielokrążku, na którym lubi się zrolować, co strasznie w skokach przeszkadza. Na JK System był bardzo fajny - nie miał możliwości się uwalić, myślałam, że nie będę miała kontroli, a tu zaskoczenie wręcz w drugą stronę - wszystko działało jak powinno, bez problemu mogłam go przytrzymać. Koń też zadowolony, bo chodził na miłym kontakcie. 🙂
Nirv, a wiesz jak cenowo wychodza? I bardzo dziękuje za opinie :kwiatek:
Słyszałam, że 150zł, w tym wątku ktoś mówił, że 160zł z wysyłką (bodajże na poprzedniej stronie). Ja jak wpadnie mi jakaś extra kaska to na pewno nabędę, bo Pamirowi przypasowało.
Szukam wędzidła które zrobione jest podobnie do tego
http://www.equiversum.pl/busse-busse-wedzidlo-oliwkowe-podwojnie-lamane-rotary-p-2395.html
ale jego obrotowość nie jest zrobiona na zasadzie tych kulek
Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła podwójnie łamana oliwka z płaskim łącznikiem, ale właśnie kręci się ten środek o 360 stopni.
Mamy takie w stajni i jest super ale właśnie nikt nie wie gdzie było kupione.
To rotary miałam w ręce i jednak jak się nim poobracało trochę to ma taki moment, że się przyblokuje a to którego szukam tak nie ma.
Przeszukałam chyba ze 100 sklepów polskich i zagranicznych i nie mogę znaleźć.
Nie rzuciło się może komuś kiedyś w oczy takie, byłabym wdzięczna za cynk gdzie mogę takie kupić?  🙂
somebody, miałam kiedyś takie wędzidło, jakieś trzy lata temu usiłowałam znaleźć takie samo dla znajomej, nigdzie już ich nie było 🙁 W końcu odsprzedałam jej to moje. Dawno temu było np. w ofercie metalabu.
Mi się coś kojarzy że Horze miało taki system, gdzieś widziałam w sklepie internetowym jak szukałam wędzidła wczoraj.
oz, kopsnij się stronę lub dwie wcześniej. Trochę było o JK System.
anai nie jest to zbyt pocieszające, a może przypadkiem Twoja znajoma już go nie potrzebuje i chciałaby odsprzedać ?  😁
Raczej tylko z nazwy niestety nie wygląda jakby było  😕
somebody, nie wiem 🙂  O takie chodzi klik ?
ej no jak wpisałam w google "wędzidło obrotowe" to mi wyskoczyło pełno. W Arcusie jest nawet osobny dział na obrotowe wędzidła.
somebody, jeśli potrzebujesz 14.5 to sa dwa modele teoretycznie dostępne w mustangu: klik

Edit sama na co dzień używam wielokrążka z tym rozwiązaniem,  jest rewelacyjne.
zuzu tak ale nie dokładnie takie jak szukam
anai jesteś wielka  :kwiatek: właśnie chodzi o takie jak w linku z ebaya tylko oliwkę, a dokładnie to:
https://www.pinchlessbits.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=72&category_id=22&option=com_virtuemart&Itemid=53
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się