Końska rewia mody cz. VIII (2014)

sacramentia, ok, daj mi chwilkę 😉
wątek zamknięty
Po mimo ,że nowy rok , a gwiazdki już dawno nie ma.
To cudowne jest to, gdy spełniają się marzenia.
Mój spóźniony prezent gwiazdkowy derka eskadron dralon Royalblau/ marine.
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
07 stycznia 2014 17:43
etosha, ja czekam na zdjęcia na twoich kobyłkach 🙂 Na pewno będzie im super.
wątek zamknięty
Czeka mnie zakup nowego hackamore - niestety z racji gabarytów kluska, muszę część nosowa zamówić u rymarza.
Nie wiem czy brać całą czarną, czy z podszyciem białym czy brązowym (korsik miała fajnie ogłowie na brązowo podszyte, czarne).
W ogóle z ciekawości próbowałam znaleźć jakieś ciekawe, ładne hackamore żeby na czymś się wzorować (wszak nachrapników do ogłowi jest masa), a tu czarna dziura.
Czy jakaś dobra duszyczka, mogłaby mi przerobić poniższe zdjęcie na podszycie z brązu oraz białe?
Coś mi komputer świruje i photoshop odmawia współpracy  😵
z góry dziękuję   :kwiatek:
wątek zamknięty
Cobrinha, proszę, co prawda lepiej nie umiem, ale chyba da się coś zobaczyć 😉


wątek zamknięty
Ok Livia .W weekend sesja na konikach.Obiecuje.
wątek zamknięty
harja, super, wielkie dzięki... no i mam dylemat kolorystyczny hehe
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
07 stycznia 2014 18:29
Cobrinha pierwsza wersja mi się podoba
wątek zamknięty
ekhem, złośliwość widzisz tu tylko ty. Ja uszanuję wygląd konia jeśli faktycznie usłyszę, że ma problem z tym czy z tamtym, od kiedy użytkowniczka go pokazuje, cały czas wygląda niezdrowo.
I ja się nie godzę na olewanie. I cieszę się, że mnie kiedyś cała volta rąbała, że mam zapasionego konia, bo miałam, tak samo jak PW kiedy był za mocno podkasany. I ostatnio też wolę przeliczyć szmatę na ekstra ilość siana w miesiącu. Koniec OT.
wątek zamknięty
[quote author=Nasturcja-Renata link=topic=93531.msg1972289#msg1972289 date=1389119359]
Cobrinha pierwsza wersja mi się podoba[/quote]
oryginalna, czarna?
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
07 stycznia 2014 18:59
źle sie wyraziłam  😉 Chodziło mi o 1szy link harja z jaśniejszym brązem w podszyciu
wątek zamknięty
Pozwolę sobie zrobić mały off i sprostować , bo co jak co ale nikt nie będzie mi sugerował, że mój koń ma ze mną źle i wydaje na czapraczki zamiast na niego

Burza szkoda tylko że u poprzedniej właścicielki koń stał na sterydach, miał celulit na zadzie z nadwagi i kopyta tak rozjechane, że chodził na piętkach. Im grubszy nie znaczy zdrowszy. Nie mam nic do poprzedniej właścicielki, ale smutno mi się zrobiło bo daje z siebie naprawdę 200% żeby mu było najlepiej, a to jest ten typ że potrafi sobie krzywdę zrobić nawet gdyby stał na poduszkach. Chudy- jak napisałam, stał 4tyg bo zakulał, więc z radości że mu przeszło rozpakowałam nowy czaprak. Poza tym Bandi ma RAO - jak zacznie kaszleć na mrozie od suchego powietrza to chudnie w oczach, dlatego na padoku chodzi przeważającą większość czasu w derce, która mu "uklepuje" tą sierść, po drugie: teraz jest bardzo ciepło, koniom przestawia się zegar biologiczny i zimowa sierść robi się martwa i matowieje, żeby niedługo wypaść, zresztą już wypada  🙄 A po trzecie ma długą sierść bo stoi 24/7 na padoku-> Zamykanie w stajni nawet tylko na noc skutkuje rano kaszlem, a tak to koń jest pełny energii i widzę po prostu, że dobrze się czuje. Jeśli masz mi coś do zarzucenia, napisz to proszę na pw.

Moona j/w koń chodzi po padoku całą dobę więc ogon niedawno ciachnięty żeby wiecznie nie był ubłocony no i przy okazji żeby odrósł na wiosnę ładniejszy😉

bjooork zapewniam Cię, że ani żebra ani tym bardziej kręgosłup nie wystaje, żeby było śmieszniej od kiedy zmieniłam siodło na lepsze i bardziej dopasowane + wedzidło zastąpiłam hackiem, koń w ciągu kilku tygodni tak odpuścił grzbietem, że nadbudował się w niecały miesiąc i te mięśnie są nadal, nie zniknęły

Cobrinha, ekhem - Tak, koń wraca po kontuzjach które od dwóch miesięcy się na siebie nakładały tak, że w pewnym momencie aż się rozpłakałam i jeździłam do niego totalnie zrezygnowana. I tak, nie przejmuję się wyrzutami że u poprzedniej właścicielki miał lepiej, bo tylko ja i osoby które nas odwiedzają wiedzą jak naprawdę jest i ile Bandi ma w sobie energii😉

Dobrze, że nine wstawiła to zdjęcie, chociaż i tak to nie był jeszcze szczyt formy w tym roku🙂 A tu dla wyjaśnienia, żeby nie było że konia głodzę:
Tak wyglądał po przyjeździe do nowej stajni:


Tak w dzień zakupu: (maj)


A tak po zmianie sprzętu itp (październik)

wątek zamknięty
Dżastin moim zdaniem koń wygląda dobrze, ale co ja tam mogę wiedzieć - na tym forum już nie raz ujawniali się spece co po jednym zdjęciu wiedzą wszystko na temat konia 😉
wątek zamknięty
Ja mam do was pytanko który czaprak będzie najładniej wygladał na tym siwku: koń
1. klik
2. klik
3. klik
4. klik
5. klik
6. klik
Czy może któryś z tych kolorów ale inny model? Proszę pomóżcie 😀 Pierwszy czaprak, dlatego tyle zachodu  😂

Ok, udało mi się skrócić linki, dziękuję anai  :kwiatek:
Teraz mi możecie pomóc? 🙂 Prosiłabym abyście podawali numerek bo ja się nie znam na tych nazwach kolorów 🙂 Albo jak ktoś by miał jakąś inną propozycję dla tego pana to bardzo proszę o link 🙂 Najlepiej coś do 130zł.
wątek zamknięty
[quote author=Nasturcja-Renata link=topic=93531.msg1972338#msg1972338 date=1389121162]
źle się wyraziłam  😉 Chodziło mi o 1szy link harja z jaśniejszym brązem w podszyciu[/quote]
Też mi się podoba, gorzej, że mam wszystko w czerni 😉 a koń kary hihi nie wiem czy z takim podszyciem będzie pasować do reszty (ogłowie, siodło)...
wątek zamknięty
Pozwolę sobie dodać parę słów w temacie Bandersa, jako że widzę go na co dzień:

Koń w żadnym wypadku nie jest za chudy - owszem, brakuje mu mięśni, bo stał dosyć sporo (mnie wyszło 6 czy 7 tygodni nawet, Dżastin) ale każdy kto uważa że powinien wrócić do wyglądu sprzed czasów Dżastin powinien puknąć się w głowę.
Banderas nie ma ani żeber, ani kręgosłupa na wierzchu  😲 Ma wydatny kłąb + słabe lędźwie + rozłupany zad, które łatwo schować pod warstwą sadła ale dużo trudniej obudować mięśniami, zwłaszcza u konia u którego nietrudno o kryzys - i to nie tylko w kwestii RAO, ale przede wszystkim skłonności do ochwatu. Bandi dzięki temu że jest fit i dzięki dobrej suplementacji i struganiu w końcu jest w stanie poruszać się bez bólu po nawierzchni innej niż piasek czy trawa 🙄
Nie będzie miał pięknej błyszczącej sierści bo, tak jak właścicielka pisze, przebywa non stop na zewnątrz, przez co obrośnięty jest jak mamut, do tego tarza się namiętnie więc doczyszczenie na błysk stanowi nie lada zadanie (z resztą kto trzymał kiedykolwiek konia w chowie bezstajennym wie, o czym mówię i wie także, że nie powinno się takich koni codziennie idealnie pucować 😉).

Dla wszystkich, którzy dalej wątpią: tak wyglądał Bandi tuż przed kontuzją, dokładnie 3 listopada, na naszym stajennym Hubertusie:



Dla mnie EOT 😉


wątek zamknięty
Jeżeli stoi non stop na dworzu i ma ataki to jestem skłonna uwierzyć, że wiele lepiej wyglądać nie będzie.
wątek zamknięty
Burza nigdzie nie napisałam, że ma ataki. MIAŁ, zanim przeszedł w tryb 24/7. Zresztą poszło pw, koniec offu.
Orzeszkowa wiesz, po setnym: skończyło sie to, kup tamto bo siamto nie działa i owamto się stało- straciłam rachubę  😜
wątek zamknięty
Dżastin, dzięki za pw 🙂
wątek zamknięty
😅 Czapraki Eskadron Classic Sports na Equishop.pl za mniej niż 90zł  😅
Dziś w nocy mają być m.in. wyprzedaże Eskadrona  🏇
http://www.equishop.com/eskadron-czaprak-bawelniany-classic-sports,id-3721
wątek zamknięty
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
07 stycznia 2014 21:37
moja mała kolekcja niciaków a pod spodem kawałek petrola 2010 mój najukochańszy kolor na świecie  😍
wątek zamknięty
Kolejna z milkowym niciakiem. No uprałyście się, żeby mnie gnębić  😵  😂
wątek zamknięty
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
07 stycznia 2014 21:45
Wybacz keirashara , nie to miałam na cel ale lawenda na siwkach wygląda bosko a na tej mojej gniadej pokrace też daje radę  😁  jak bardzo pozbywać to dam znać i dam przystępną cenę  😉
wątek zamknięty
dziewczyny co sądzicie o czaprakach HKM ? Jak z ich wytrzymałością i czy bordowy Sporty jest bordowy czy bardziej czerwony?
wątek zamknięty
Budlejowe_love ja to bym Ci chętnie tego kiwi ukradła!  😍 😀iabeł:
wątek zamknięty
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
07 stycznia 2014 22:03
mirti2 , ja mam 2 HKM jeden drobno pikowany drugi w kratkę  " burberry " i oba są świetne co prawda drobno pikowane się kulkują ale to chyba jak każdy czaprak  😉

alnama , co to za kleptomańskie zapędy się pytam ?! 🤬  😜
wątek zamknięty
Jak myślicie będą w Equishopie derki nici nowe chociaż jedną noc na przecenie? Jeśli ktoś zobaczy w jakąś noc to błagam o info  😜
wątek zamknięty
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
07 stycznia 2014 22:21
dairoxroxi ja bym sobie zafundowała jeszcze coś do bicrossa do kompletu ale nie mogę znaleźć sponsora nie masz może jakiegoś namiaru  👀 :P
wątek zamknięty
Budlejowe_love Hahaha, mam ten sam problem! 😀 Z rodziny na nikogo nie mogę liczyć bo jak tylko słyszą o kolejnej szmatce to ręce załamują 😀
wątek zamknięty
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
07 stycznia 2014 22:26
a 21 czapraczków i 5 derek to jeszcze nie tak dużo żeby od razu mówić nie . Prawda ?
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.