Bryczesy

Dzięki  😉

Hihi, to dobrze że się cokolwiek rozciągną.  Mam nadzieję, że dostanę wymiary, nie chciałabym brać w ciemno.  😉
Czy ktoś z was miał kiedyś/ma bryczesy Free Horse młodzieżowe z pełnym lejem? Są w promocji, chyba się zmieszczę i tak się zastanawiam czy warto, a w wątku wyszukiwarka nic nie wypluła 🙂
Przyszły do mnie dziś szare bryczesy Villa Horse z wyprzedaży w Bergo. Są całkiem ok, raczej cienkie, więc miałam nadzieję mieć je na lato. Niestety fason mają istotnie dziwny jak dla mnie, w łydkach mam dobre, ale w udach i pasie zdecydowanie za duże (aczkolwiek ja raczej szczupła jestem). Tak czy inaczej gdyby ktoś jeszcze się wahał - w mojej opinii za taką cenę naprawdę warto. Kupiłam rozmiar 38 jak zawsze, ale niestety ze względu na fason muszę odesłać - no, chyba że ktoś by reflektował na takie to priv proszę.
Ja ostatnio katuje golden dressy sztruksowe, i musze przyznac ze ze sztruksow to naprzyjemniejsze co mialam do tej pory na tylku, duzo fajniejsze niz catago i eurostary, miekkie, elastyczzne, no fajne po prostu🙂
Ja dziś pierwsze testy w VillaHorsach z Bergo i było bardzo w porzadku. Materiał bardzo ładny, lej sztywny ale nie miałam dyskonfortu w jeździe. Fason dla mnie idealny. Za pełną cene bym nie była szczęśliwa ale za tą promocyjną jak najbardziej jestem 🙂
Mieliście coś takiego, że obcierają was bryczesy, ale tylko czasami? Na kilkadziesiąt jazd (na +- 10 różnych koniach), dwa razy mi się zdarzyło, że mnie obtarły. W obu przypadkach w tym samym miejscu - lewa strona prawego kolana, dokładnie w tym samym punkcie.

Czy to może być wina bryczesów, czy raczej siodła? Ostatnim razem to było siodło ujeżdżeniowe, za pierwszym razem być może też, nie jestem pewien, w każdym razie od razu po zakłusowaniu czułem jak to kolano w tym miejscu ociera o siodło. Jak popuściłem puśliska było lepiej, ale mimo że kolana nie wystawały poza obręb siodła to i tak obcierały. Przez miejsce otarcia przebiega szew, ale tak samo jest na lewym kolanie, a poza tym normalnie nie obciera...
Piotrek - zobacz jak ci sie lej układa . Prawdopodobnie się przekrzywił , tak że szew cie  obcierał. Wystarczy przekręcić nogawkę bardziej w prawo 😉.
Ja jestem szczęśliwą posiadaczką pikeur shiva i hailey 🙂 bardzo fajne bryczesy, shiva mam białe z różowymi nitkami - super wyglądają. Ale dziś wchodzę na equishop i pisze sale a ceny są normalne, może ktoś wie dlaczego? 🙂
Posiada ktoś bryczesy z silikonowym lejem i może jakiś dany model polecić? (prócz animo) Dobrze by było jakby były bardzo elastyczne, najlepiej, jak leginsy. 🙂

Edit: Bacik90, białe z różowymi nitkami?  😜 Koniecznie wrzuć zdjęcie. :kwiatek:
Ja mam Dainese Molvedo. W innych z sylikonem nie jeździłam, więc nie mam porównania, ale te są dla mnie genialne. Maksymalnie wygodne, łatwe w utrzymaniu czystości. Wszelkie Pikeury im do pięt nie dorastają moim zdaniem.
Mieliście coś takiego, że obcierają was bryczesy, ale tylko czasami? Na kilkadziesiąt jazd (na +- 10 różnych koniach), dwa razy mi się zdarzyło, że mnie obtarły. W obu przypadkach w tym samym miejscu - lewa strona prawego kolana, dokładnie w tym samym punkcie.

Czy to może być wina bryczesów, czy raczej siodła? Ostatnim razem to było siodło ujeżdżeniowe, za pierwszym razem być może też, nie jestem pewien, w każdym razie od razu po zakłusowaniu czułem jak to kolano w tym miejscu ociera o siodło. Jak popuściłem puśliska było lepiej, ale mimo że kolana nie wystawały poza obręb siodła to i tak obcierały. Przez miejsce otarcia przebiega szew, ale tak samo jest na lewym kolanie, a poza tym normalnie nie obciera...


Zauważyłam że faceci są wyjątkowo delikatni 😉
Dworcika, jaki jest w praktyce krój Molvedo? Da się do czegoś porównać? Czym się różni Cigar?
Hmm... ciężko je porównać, nie znam nic podobnego. Postaram się porobić dziś zdjęcia na sobie, ale zastrzegam, że bryczesy są niewyprane 😉
Na szybko mogę tylko powiedzieć, że się fenomenalnie układają na ciele i doskonale trzymają. Nic się nie przesuwa, leżą jak druga skóra i w żaden sposób nie ograniczają ruchów.

Molvedo i Cigar różnią się materiałem. Cigar z wierzchu są takie same, ale nie mają pod spodem warstwy... hmm... nie wiem jak to nazwać - Molvedo ma w środku taki meszek, są cieplejsze. Porobię zdjęcia swoich, spróbuję uchwycić ten meszek, ale to dopiero wieczorem pewnie.
Dworcika, a gdzie w Polsce mozna je dostac?🙂
faith, w koniku http://konik.com.pl/q/?keywords=dainese


A na dole drobnym druczkiem 😉... ,,Cena obniżona ze względu na możliwość ścierania się silikonu."



figaro2046, o, dobre! Nie zauważyłam tego 🙂
No ale lej i tak jest wykonany z jakiegos syntetyku i dopiero pokryty silikonem, wiec mysle, ze nie wplynie to jakos znaczaco na uzytkowanie. Zreszta, zwykle syntetyczne leje, tez sie robia po jakims czasie mniej pryczepne.
Dworcika - zdradzisz ile je masz w uzytkowaniu i jak sie spisuja?
O tym ścieraniu się sylikonu informacja musi być, bo sylikon jest lekko wypukły (to są takie kreseczki na tej szarej części, niestety nie udało mi się tego ująć na zdjęciu tak, żeby było widać) i ta wypukłość faktycznie lekko się ściera. Ja zwróciłam na to uwagę dopiero w chwili, kiedy mi o takiej możliwości powiedzieli wprost - po jakimś miesiącu użytkowania 😁 Faktycznie - w moich się lekko starło, ale nijak tego nie czuć w czasie jazdy, bo trzyma dalej tak samo.

Nie pamiętam dokładnie kiedy je kupiłam, jakoś w wakacje. Jeżdżę różnie, wychodzi ok. 10 razy w miesiącu (w tym ze 4 wyjazdy w teren na 2-3 godziny). Od tego czasu nadal za każdym razem, jak je zakładam mam taką minę -> 😍 
Materiał rozciąga się w obu kierunkach, są bardzo elastyczne i... powiedziałabym "plastyczne". Poza tym to jest materiał, który w przypadku ewentualnego zahaczenia o coś nie drze się, tylko robi się dziurka w samym miejscu uszkodzenia. No i jest genialny w utrzymaniu czystości, bo nie łapie tak brudu. Bałam się nieco tego granatu, bo na granacie widać każdą smugę, a tu niespodzianka, bo nawet jak pojawia się plama (mi na wstępie koń zaślinił spodnie) wystarczy to przetrzeć na mokro 😁 Przyznam szczerze, że ja moich jakoś specjalnie często nie piorę, na zdjęciach widać jak wyglądają po jakichś 10 (?) użyciach. Lej jest przybrudzony i na nim to jakoś tam widać, aczkolwiek moim zdaniem nie ma tragedii. No i na tej elastycznej wstawce na dole widać zabrudzenia po jazdach w samych sztybletach. Spiera się elegancko.
Fajnym bajerem są te "nacięcia" na leju, bo jak się zegnie nogę, to nie robi się tak grubo. Aha, nogawki od spodu mają sylikonowy pasek dookoła, dzięki czemu nie podciągają się.

Ja zdecydowanie polecam. Moim zdaniem warte były nawet swojej pierwotnej ceny, bo jak mówiłam - ta ścieralność sylikonu absolutnie w niczym nie przeszkadza i ja osobiście nawet bym tego nie zauważyła. Nie odczuwam żadnej różnicy między pierwszą jazdą, a każdą kolejną.
Znam też dwie osoby, które jeżdżą w nich ok. 2 lata i bryczesy nadal mają się świetnie.

U mnie wyglądają tak:
przód


tył


bok - tu widać jak idą szwy


tu szwy od wewnętrznej strony, widać też jak ten materiał wygląda od środka (w modelu Cigar on jest taki gładki jak na zewnątrz)


tu guziki (jeden normalny i drugi taki, który nie pozwala na niekontrolowane rozpięcie)


dół nogawki od wewn. strony


na koniu (mina z samokrytyki 😁 )
Dworcika - A w pasie dużo się naciągają ? I o co chodzi z tym guzikiem  Tra-in®  😁 ?
Moje (rozm. 38) na płasko mają 36cm (x2), rozciągają się do 40cm (x2).
Ten guzik ma taki myk, że się po prostu nie rozpina sam z siebie. Nie przeplata się go przez dziurkę w spodniach, tylko wsuwa w drugi, pasujący element.
Dzięki  :kwiatek:
Jak wypada rozmiarówka Pikeur Piana ??
Co do euro-starów to zaopatrzyłam się ostatnio w pierwszą w życiu parę (używane, bo na nówki to mnie nie stać 🙁) i jestem w szoku po 1 w jak świetnym stanie są (właściwie wyglądają prawie jak nowe) a po 2 jakie są fajne! Wygodne, lej nie jest sztywny więc bez problemu się je zakłada.. no zakochałam się  😍
http://arcus-konie.pl/bryczesy-pikeur-piana-kontrast-33-p-7759.html

Jaki dokładnie kolor jest tych bryczków? Fuksja??

berry red 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 stycznia 2014 21:44
Czy orientuje się ktoś na tyle dobrze w Pikeurach, żeby mi powiedzieć który rodzaj bryczesów jest najbardziej elastyczny (ten sam model):
- Grip Prestige-Micro 
- Micro-Advance
- Prestige-Micro
I czym różni się lej Grip od lej McCrown?

Miał ktoś styczność z marką Passion?

lusia722, o Passionach pisałam kilka razy, poczytaj.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 stycznia 2014 23:02
epk :kwiatek: od razu sprawdziłam w wyszukiwarce, ale bardzo mało konkretów.

Mam poszukać bryczesy według tych wytycznych:
- mają być bardzo elastyczne/rozciągliwe i materiał i w miarę możliwości lej,
- lej pełny ewentualnie krótki (może być sylikonowy,
- bez rzepów na dole,
- wytrzymałe,
- najlepiej żeby cena nie przekraczała 600zł
Da się coś takiego znaleźć?
Warunkom odpowiadają zdaje się bryczesy prezentowane na tej stronie.
(Dzięki, Dworcika! :kwiatek: - chyba już do mnie jadą 🙂😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się